Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2015., 16:59   #1
Nedoumica oko ne znam ni sama čega

Pozdrav! Ne pišem baš puno, ali čitam vas često pa eto imam jedno pitanje vezano uz moje ljubavno stanje.

Uglavnom, upoznala sam jednog dečka prije otprilike 5 mjeseci nakon što sam prekinula odnos sa svojim prijateljem (on je želio nešto više, ja nisam bila spremna na to s njim). On mi je došao kao jedan bezbrizan i zabavan način da malo potisnem tugu oko cijelog tog prošlog odnosa koji se zakomplicirao.

I tako smo se mi dopisivali neko vrijeme svaki dan i odlučili popiti cugu. To je bilo negdje krajem 8.mjeseca. Cuga je prošla ok, ništa posebno s moje strane, malo smo se ljubakali i tak. Mislila sam da će naš odnos stati na tome. No mi smo se nastavili dopisivati i dogovorili smo se da ćemo se opet vidjeti.

Prije tog dogovorenog drugog dejta, izašla sam van s frendicama i malo se popilo, on me je pozvao da dođem poslije izlaska do njega i ja sam to željela i došla sam. Naravno da smo se i poseksali onda, seks je bio fantastičan pa smo se poseksali još tri puta (nije da se hvalim, hehe).
Naš odnos je postao još intenzivniji nakon tog seksa.

Dopisivanje se nastavlja, čujemo se svaki dan i vidamo se otprilike jednom tjedno, koliko meni prilike dopuštaju (ne da mi se sad pojašnjavati svoju situaciju, kome se da, neka pročita moje prijašnje postove i temu pa će skuziti).

Naravno, poprilično mi se uvukao pod kožu, jako mi se sviđa i moram priznati da sam otkantala sve muškarce koji su me zvali na cugu jer mi nitko uopće nije ni napet osim njega. Nakon skoro tri godine poslije rastave (imam i dijete iz veze), jedne predivne veze u kojoj mi je bivši doslovno skidao zvijezde s neba, ali ja ga nisam voljela već mi je bio samo drag , napokon sam upoznala nekog tko se i meni sviđa.

E sad, nisam sigurna što on točno osjeća za mene. Doduše, osjećam da mu se svidam, javlja mi se svaki dan, piše mi svašta (i vrlo intimne stvari), kupujemo si sitnice, zajedno smo bili za njegov rockas (bio je nedavno) i seks nam je odličan! Trebao je jučer upoznati i moje frendice, ali one su prije otišle pa nije.

Znam da se to čini super, ali ja sam oprezna jako, teško se opustam poslije prve propale dugogodišnje veze i ne želim se do kraja otvoriti dok ne budem sigurna da je to ono što želim.Time stitim sebe, a i drugu stranu ii nastojim biti što iskrenija.

I što mene muči?! Jedna glupa sitnica, ali ja je gledam s druge strane (ne doslovno) tako da me malo rastuzuje.

Prije mjesec dana fejsbuk mi ga je predložio za prijatelja jer imamo dva zajednička. I ja sam malo bacila oko na njegov profil jer sam znatizeljna i to sam mu spomenula kad smo se vidjeli. Na što je on rekao da je to nemoguće jer je njegov profil potpuno zaključan. Ja sam mislila da će me on pitati zašto ga nisam dodala, možda me zezati da ga stalkam ili tak nešto (zezamo se inače na tu foru), a ne da će on to tak ozbiljno shvatiti i preispitivati tko su ti prijatelji i kako je uopće moguće da sam ga našla. I tu je stala priča. Ali meni vrag nije dao mira i za par dana sam opet bacila oko na njegov profil i vidjela da je apsolutno cijeli profil zaključan! Znači zaključao je profil nakon što sam mu ja spomenula da mi ga je fejs predložio.

Da odmah pojasnim, meni fejs ne predstavlja ništa. Odem na njega jednom dnevno, objavljujem fotke jednom mjesečno ako se uopće i sjetim. Cijeli profil mi vide samo bliski prijatelji, ovi drugi mi vide samo neke zezancije i gluposti.

Meni je neshvatljivo da on mene nije dodao za prijatelja ili pitao mene zasto ja njega nisam? A znam da je on na fejsu puno cesce od mene (skuzila sam po njegovoj priči). I nije stvar u fejsu uopće, nego u tome što sam ja zaključila nakon toga da se on mene ustvari srami jer imam dijete i ne želi da itko sazna za to. Prvi put sam sad to doživjela nakon rastave i to s nekim u kog sam zaljubljena i ne osjećam se dobro radi te spoznaje.

Mi iskreno nikad nismo pričali o našem odnosu kao takvom, meni je normalno nekako da se to osjeti samo po sebi, bilo kakve definicije ovoj fazi su mi onako bedaste (jer je to početak).

Kako bi vi razjasnili ovu situaciju?
HideAndSeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 17:08   #2
Da nažalost otkad je internet tu..puno puta shvatimo da netko vodi dvostruki život. Gle..Istina je fejs ne znači ništa, ali očito neštio od tebe skriva.

Meni nikad nije bilo potrebno ni da se objavi veza, niti zajedničke fotke, ali jbg..znamo da je danas taj fejs i neka flert stranica.

Zašto ga jednostavno ne pitaš? Možda si ti njemu raga i seks vam je odličan, ali mozda te ne smatra dovoljno dobrom za nešto ozbiljnije?!

A i kako ti veliš tek je početak, tko će ga znati..
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 17:08   #3
Vrlo lako je u ozbiljnoj vezi/braku s nekim drugim. Inače ne znam zašto te (normalna) osoba ne bi dodala na fejsu... pogotovo u vašem odnosu.

Možda griješim. Ali smrdi na to.
Madison Avenue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 17:09   #4
Quote:
HideAndSeek kaže: Pogledaj post
Kako bi vi razjasnili ovu situaciju?
direktnim i konkretnim razgovorom koji NE uključuje kritiku, napad i vrijeđanje

nitko ti na forumu neće objasniti dal se on srami tvog djeteta ili ne i zakaj mu je fejs zaključan

je*** vas fejs i rješavanje odnosa na forumu
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 17:12   #5
Dodaj ga za frenda. Vrlo logičan sljedeći korak.
I btw, ako te netko potpuno i iskreno želi u svom životu, bilo kao frenda, bilo kao curu/ženu vrlo jasno će ti to pokazati i boriti se za tebe. Ako je ovo između vas nešto stvarno ili će to tek postati, vidjet ćeš i sama njegovim djelima. Ako budeš puna nedoumica, pitanja i slično - to nije to, i kreni dalje. Stvari nisu toliko komplicirane.
I da, ako nakon svega još uvijek niste frendovi na fejsu, to ti je dosta indikativno i dobro si pogodila da te možda smatra zabavom samo, iako i sama imaš nekog staža u vezama da znaš kada je to ono pravo i sretna si, ili kada imaš sto pitanja i nisi sretna. Vjeruj svom razumu i instinktu.
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 17:19   #6
Quote:
Roisin Murphy kaže: Pogledaj post
Da nažalost otkad je internet tu..puno puta shvatimo da netko vodi dvostruki život. Gle..Istina je fejs ne znači ništa, ali očito neštio od tebe skriva.

Meni nikad nije bilo potrebno ni da se objavi veza, niti zajedničke fotke, ali jbg..znamo da je danas taj fejs i neka flert stranica.

Zašto ga jednostavno ne pitaš? Možda si ti njemu raga i seks vam je odličan, ali mozda te ne smatra dovoljno dobrom za nešto ozbiljnije?!

A i kako ti veliš tek je početak, tko će ga znati..
I ja mislim da me ne smatra. Ali onda bih voljela da mi to i kaže. Jer meni je moje vrijeme dragocjeno i ne zelim "ulagati" toliko u odnos koji nema budućnosti. Ja sam se primjerice maknula iz prošlog odnosa jer je druga strana željela nešto više. Očekujem fer i iskren odnos barem.

Želim ga pitati, ali nekako kad smo zajedno uvijek pomislim da ću pričekati još malo jer mi je s druge strane jako lijepo s njim. I znam da je i njemu sa mnom. Ali očito ne dovoljno.
HideAndSeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 17:23   #7
Quote:
malin kaže: Pogledaj post
Dodaj ga za frenda. Vrlo logičan sljedeći korak.
I btw, ako te netko potpuno i iskreno želi u svom životu, bilo kao frenda, bilo kao curu/ženu vrlo jasno će ti to pokazati i boriti se za tebe. Ako je ovo između vas nešto stvarno ili će to tek postati, vidjet ćeš i sama njegovim djelima. Ako budeš puna nedoumica, pitanja i slično - to nije to, i kreni dalje. Stvari nisu toliko komplicirane.
I da, ako nakon svega još uvijek niste frendovi na fejsu, to ti je dosta indikativno i dobro si pogodila da te možda smatra zabavom samo, iako i sama imaš nekog staža u vezama da znaš kada je to ono pravo i sretna si, ili kada imaš sto pitanja i nisi sretna. Vjeruj svom razumu i instinktu.
Hvala ti na ovom odgovoru
HideAndSeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 17:30   #8
Quote:
HideAndSeek kaže: Pogledaj post
...seks je bio fantastičan pa smo se poseksali još tri puta
...
i seks nam je odličan!
...
ali ja sam oprezna jako, ...i ne želim se do kraja otvoriti dok ne budem sigurna da je to ono što želim.
..
Kako bi vi razjasnili ovu situaciju?
Seks vam je odlican, ti si zatvorena i ne znas sto zelis. I sto bi on sad trebao s tobom osim dobrog seksa?
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 17:34   #9
Quote:
HideAndSeek kaže: Pogledaj post
Cuga je prošla ok, ništa posebno s moje strane, malo smo se ljubakali i tak.
Ljubakali ste se na prvom dejtu i to je tebi niš posebno... Hm, jedino ako inače na prvim dejtovima uvijek imaš seks?

Quote:
HideAndSeek kaže: Pogledaj post
I nije stvar u fejsu uopće, nego u tome što sam ja zaključila nakon toga da se on mene ustvari srami jer imam dijete i ne želi da itko sazna za to.
O tome se radi.
Skužio je da s tobom ne želi ništa ozbiljno, vjerojatno zbog djeteta, pa te koristi za zabavu i seks, dok paralelno traži curu za nešto ozbiljnije. I zato je zaključao profil da slučajno ne vidiš tragove toga online. Šteta da mu zbog toga propadne usputni seks, jel.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 17:35   #10
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
direktnim i konkretnim razgovorom koji NE uključuje kritiku, napad i vrijeđanje

nitko ti na forumu neće objasniti dal se on srami tvog djeteta ili ne i zakaj mu je fejs zaključan

je*** vas fejs i rješavanje odnosa na forumu
Nije da želim riješiti tu odnos, samo želim vam vidjeti kako drugi ljudi razmišljaju i možda dobiti neke smjernice.

Eto vidiš da si mi i ti dao/la koristan savjet.
HideAndSeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 17:41   #11
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Seks vam je odlican, ti si zatvorena i ne znas sto zelis. I sto bi on sad trebao s tobom osim dobrog seksa?
Nisam zatvorena, ali sam pomalo oprezna. Ne vidim da je to utjecalo ikad na moje odnose s drugim muškarcima. Tako da ti je zaključak samo čista filozofija.
HideAndSeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 17:51   #12
Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
Ljubakali ste se na prvom dejtu i to je tebi niš posebno... Hm, jedino ako inače na prvim dejtovima uvijek imaš seks?


O tome se radi.
Skužio je da s tobom ne želi ništa ozbiljno, vjerojatno zbog djeteta, pa te koristi za zabavu i seks, dok paralelno traži curu za nešto ozbiljnije. I zato je zaključao profil da slučajno ne vidiš tragove toga online. Šteta da mu zbog toga propadne usputni seks, jel.
Nismo imali na prvom dejtu seks. I meni se seks inače dešava spontano, ne kalkuliram i ne glumatam. Ako ne želim nekog u početku, neću ga nikad ni željeti. I ne imputiraj mi nešto što nisam napisala.

A što se tiče drugog dijela tvog posta, moram priznati da i moje misli idu u tom smjeru koliko god da mi je teško to priznati. Samo mi je glupo od njega što to ne verbalizira i bude iskren prema meni. Jer ako je tako, nije potrebno da se čujemo svaki dan i igdje idemo zajedno, slavimo rođendane itd. Onda ću se i ja emocionalno distancirati.
HideAndSeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 17:59   #13
sori kume, mislio sam da mi fejs je skroz zakljucan,
no, tvoj komentar mi je smo znak da sam falio negjde.
popravio sam grešku. thnx

Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 18:06   #14
mozda je previse pojednostavljeno napisano pa sam ja krivo shvatio ( ja stalno nesto krivo shvacam) ali...
upravo si naletjela na nekoga jako slicnog sebi. naime...
kako pises, ti si dugo bila u vezi s osobom koju nisi voljela, samo ti je bila draga, ako sam dobro povezao s njime imas i dijete. Ako to nije dvostruki zivot onda ja stvarno ne znam. S nekim tko ti je samo drag i simpa, u mom svijetu, odes na cugu, malo se cerekate, eventualno mazite i dovidjenja.
S takvom osobom ne provedes nekoliko godina, jer je to navlacenje za nos.

On radi to isto, pokazuje i trazi sto mu pase. ako mu je zgodno u tome svemu ode i malo dalje. jedino, jebiga, nije fora da mu vidis obican fejs (jer je on ko Batman, tajanstveno zajeban, pozvat ce te u svoju spilju na sex, ali ti nece rec tko je). dakle navlaci te za nos kao i ti neke druge (na malo drugaciji nacin).
Samo ne kuzim u cemu je problem, tip je kao i ti, zasto ne kuzis njegovu tako dobru predstavu.

...no hard feelings
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 18:11   #15
Istu stvar je ona napravila onom svom prije njega Ali sad je problem

Kažeš da si se maknula iz prošlog odnosa jer je druga strana htjela nešto više. A da ne želiš ulagati svoje dragocjeno vrijeme u odnos koji nema budućnosti. Što zapravo želiš?
Madison Avenue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 18:25   #16
Quote:
Madison Avenue kaže: Pogledaj post
Istu stvar je ona napravila onom svom prije njega Ali sad je problem

Kažeš da si se maknula iz prošlog odnosa jer je druga strana htjela nešto više. A da ne želiš ulagati svoje dragocjeno vrijeme u odnos koji nema budućnosti. Što zapravo želiš?
Ja sam bila iskrena prema svom prijatelju i rekla mu što želim i očekujem od našeg odnosa. On je na to pristao, ali je s vremenom poželio nešto više i to mi je rekao. Nakon toga sam ja prekinula taj odnos jer mu to nisam mogla pružiti. Njemu, ne nekom drugome. I da, nisam mu se javljala uopće niti me je zanimalo sto radi dok nije sa mnom. I čuli smo se samo onda kad smo se trebali vidjeti. Svi njegovi pokušaji za nečim drugim nisu rezultirali mojom zainteresiranoscu za nešto više od seksa. Hoću reći da mi taj odnos nije uzimao puno vremena i emocionalne angažiranosti. Kontas?



A ovaj dečko mi se sviđa i na druge načine, ne samo seksualno. I s njim se čujem svaki dan i svašta nešto radimo zajedno što sam i napisala. Još se nisam susrela s odnosom u kojem je sve to prisutno, a da nije veza. I on sam većinom inicira toliku angažiranost i vrijeme uloženo u odnos.
HideAndSeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 18:41   #17
Quote:
čupavostvorenje kaže: Pogledaj post
mozda je previse pojednostavljeno napisano pa sam ja krivo shvatio ( ja stalno nesto krivo shvacam) ali...
upravo si naletjela na nekoga jako slicnog sebi. naime...
kako pises, ti si dugo bila u vezi s osobom koju nisi voljela, samo ti je bila draga, ako sam dobro povezao s njime imas i dijete. Ako to nije dvostruki zivot onda ja stvarno ne znam. S nekim tko ti je samo drag i simpa, u mom svijetu, odes na cugu, malo se cerekate, eventualno mazite i dovidjenja.
S takvom osobom ne provedes nekoliko godina, jer je to navlacenje za nos.

On radi to isto, pokazuje i trazi sto mu pase. ako mu je zgodno u tome svemu ode i malo dalje. jedino, jebiga, nije fora da mu vidis obican fejs (jer je on ko Batman, tajanstveno zajeban, pozvat ce te u svoju spilju na sex, ali ti nece rec tko je). dakle navlaci te za nos kao i ti neke druge (na malo drugaciji nacin).
Samo ne kuzim u cemu je problem, tip je kao i ti, zasto ne kuzis njegovu tako dobru predstavu.

...no hard feelings
Ovako, ne radi se tu o mojem bivšem s kojim imam dijete. Njega sam jako voljela i bila sam s njim unatoc tome što sam znala podsvjesno da nije za mene. I pristala sam se udati za njega i roditi nam dijete jer sam glupo mislila da je ljubav sve što je potrebno za život. I onda sam se jako razočarala. Tako da, mi nismo isti.

Spomenula sam tu vezu koja je bila poslije rastave. I taj dečko je bio divan i bio mi je jako drag i stoga sam mislila da cu se s vremenom zaljubiti u njega. Ali nisam pa sam prekinula vezu.

Tako da ja nikad nisam igrala neke igrice onako kako mi ljudi tu stalno imputiraju. I niti sam nekog navlacila.

Ali slažem se u tome s tobom da meni to upravo netko radi. I osjećaj je baš ružan.
HideAndSeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 19:03   #18
Quote:
HideAndSeek kaže: Pogledaj post
Ovako, ne radi se tu o mojem bivšem s kojim imam dijete. Njega sam jako voljela i bila sam s njim unatoc tome što sam znala podsvjesno da nije za mene. I pristala sam se udati za njega i roditi nam dijete jer sam glupo mislila da je ljubav sve što je potrebno za život. I onda sam se jako razočarala. Tako da, mi nismo isti.

Spomenula sam tu vezu koja je bila poslije rastave. I taj dečko je bio divan i bio mi je jako drag i stoga sam mislila da cu se s vremenom zaljubiti u njega. Ali nisam pa sam prekinula vezu.

Tako da ja nikad nisam igrala neke igrice onako kako mi ljudi tu stalno imputiraju. I niti sam nekog navlacila.

Ali slažem se u tome s tobom da meni to upravo netko radi. I osjećaj je baš ružan.
Ako je tako onda je stvar prilicno jednostavna: Zivot je prekratak za neke gluposti kad znas sto hoces. Ako hoces nesto ozbiljno onda se ne petljas s neozbiljnim. Jer ce zavrsiti lose. Ljudi se zaljube u nekog, izjavljuju mu svasta, obecaju, a onda se jednog dana odluce da sve receno vise ne stoji. I puf, mogao je na pocetku biti najbolji na svijetu ali sad vise nije.
Ono sto zelim reci je da to sto je kemija na zavidnoj razini ne jamci da ce veza biti ekstra. ne kazem ni da ne treba biti kemije.
ono sto kazem je da za ozbiljnu vezu koja ima izgleda da ce funkcionirati ti treba netko tko izaziva kemijske reakcije i tko je u isto vrijeme ozbiljan.
Ozbiljni ljudi se znaju saliti, ali kad ih ozbiljno pitas uz vece ili manje verbalne sposobnosti na kraju daju ozbiljan odgovor.
ako ne zelis ozbiljno i to je u redu, samo onda nema potrebe za ozbiljnim.
iz recenog se moze vidjeti da mislim kako je sve u zivotu u osnovi jednostavno i logicno. mozda djeluje naivno ali sam se u svom (ne tako dugom) zivotu i osvjedocio u to. kad postane komplicirano znaci da nesto ne valja, tj. odgovor na zelju ili problem je gotovo sigurno neadekvatan (ne rjesavas probleme kvantne fizike, nego procjenjujes da li ti je s nekim lijepo u svakom pogledu)
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 20:24   #19
Quote:
čupavostvorenje kaže: Pogledaj post
Ako je tako onda je stvar prilicno jednostavna: Zivot je prekratak za neke gluposti kad znas sto hoces. Ako hoces nesto ozbiljno onda se ne petljas s neozbiljnim. Jer ce zavrsiti lose. Ljudi se zaljube u nekog, izjavljuju mu svasta, obecaju, a onda se jednog dana odluce da sve receno vise ne stoji. I puf, mogao je na pocetku biti najbolji na svijetu ali sad vise nije.
Ono sto zelim reci je da to sto je kemija na zavidnoj razini ne jamci da ce veza biti ekstra. ne kazem ni da ne treba biti kemije.
ono sto kazem je da za ozbiljnu vezu koja ima izgleda da ce funkcionirati ti treba netko tko izaziva kemijske reakcije i tko je u isto vrijeme ozbiljan.
Ozbiljni ljudi se znaju saliti, ali kad ih ozbiljno pitas uz vece ili manje verbalne sposobnosti na kraju daju ozbiljan odgovor.
ako ne zelis ozbiljno i to je u redu, samo onda nema potrebe za ozbiljnim.
iz recenog se moze vidjeti da mislim kako je sve u zivotu u osnovi jednostavno i logicno. mozda djeluje naivno ali sam se u svom (ne tako dugom) zivotu i osvjedocio u to. kad postane komplicirano znaci da nesto ne valja, tj. odgovor na zelju ili problem je gotovo sigurno neadekvatan (ne rjesavas probleme kvantne fizike, nego procjenjujes da li ti je s nekim lijepo u svakom pogledu)

Da ti odgovorim... Ne znam za druge, ali ja nikad unaprijed ne znam gdje će me neki odnos s nekim odvesti. Mogu samo unaprijed znati na što sam u tom trenutku spremna, a na što nisam. Pa ako se razviju emocije potrebne za neki dublji odnos i ako je to obostrano, super.

Ali čak i da me on ne smatra ozbiljnom osobom za vezu kako ste mi tu rekli, svejedno mi nije jasan taj fejs. Samo ljudi u ozbiljnim odnosima si razmijene fejs? Zato i mislim da je još gore od toga tj.da me se on srami jer se boji da ću nešto pisati ili tako nešto i da to ne vide njegovi prijatelji, kolege, roditelji ili tko već jer im on nije rekao da ja imam dijete. Ustvari muči me to što mislim da me se on srami, a ne u kakvom smo mi odnosu, ozbiljnom ili neozbiljnom.
HideAndSeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 21:04   #20
Quote:
HideAndSeek kaže: Pogledaj post

Kako bi vi razjasnili ovu situaciju?

Razgovorom. Kao sto je netko vec rekao, direktnim razgovorom, bez napadanja i optuzivanja.
Ili ga dodaj za frenda pa ces vidjeti sto ce se dogoditi.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.