Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2015., 17:11   #1
Kad je kriva osoba za vas baš ona prava

Eto i mene ponovno na ovom kutku digitalnog svemira, krijeći se iza avatara, mana i svojih grešaka kojih se sramim priznati u stvarnosti. U doba kad se većina drugih raduje, ja spadam u one kojima ovo vrijeme teško pada. Ne toliko jer sam usamljen kao sve godine prije, već za praznike imam previše slobodnog vremena koje moj ludi um potroši na razmišljanje o krivim stvarima koje su davno trebale ostati zakopane...

Mislio sam se da li da ovo stavim u LJES ili US, ali ipak spada ovdje jer ja nisam ništa nego još jedna usamljena duša u moru drugih koja zavarava sebe kako nije. Mogao sam svoju priču staviti i na Šupendare, Psihologiju ili jadikovke jer ima obilježje svega.

Ako vam se dade čitati, nastavite...

Priča počinje prije nekoliko godina kad sam je upoznao u društvu. U društvu sam upoznao jednu curu koja je bila sve samo ne skorjena po mom guštu. Bila je obilježje svega što ja ne tražim u curi, ili ljudima općenito. Za mane je trebalo uzeti kalkulator a za vrline je bila dostatna i jedna ruka. Srećom, pa je pripadala nekom drugom a moj duo srce-um tražio srodnu dušu u drugim krajevima. S njom sam ostao samo kao poznanik na plavom digitalnom imeniku.

Poslije nekog vremena ona je prestala pripadati drugom, a naivac je poslužio da postane rame za plakanje. Tu je sve krenulo nizbrdo... ili možda uzbrdo, ovisno s koje visine gledate. Moje srce se napunilo leptirićima, dlake na tijelu ježile na njenu pomisao, a u prisustvu nje jezik vezao u čvorove kakvi nastaju na vezicama baš kad ne želiš. Drugim riječima, bilo je kasno da išta poduzmem u svezi toga.

Slijedeće godine ću pokušati skratiti u nekoliko rečenica. Te godine su bile duge, usamljene, ispunjene toplo-hladnim igricama koje su moje srce pretvorile u kamen. Ili možda kakav čelik, jer se baš tako kuje isti. Ispunjene su prekidima i spajanjima, doživljajima poput mojeg putovanja na drugi kraj svijeta, njenih bolničkih tegoba i drugim uspomenama koji mi se i danas mješaju u život. Čak se jedno vrijeme i zaručila (naravno, ne za mene) i kad sam pomislio da ću staviti točku na i, i zbilja bio sretan zbog nje... sudbina je htijela drugačije. Prekinuli su.

To razdoblje ću podijeliti na tri ere šupendarenja. U prvoj eri sam tratio vrijeme pokušavajući izaći iz popularne friend zone. U drugoj me ona koristila kao ego trip za krpanje svojih ljubavnih pogrešaka, a u trećoj, nedavnoj... ja sam postigao ono što sam htio, ili možda i nisam? Ne biste vjerovali, izašao sam iz (ne)popularne zone. Možda ćete reći da nisam, ali učestalo spajanje usana sa osobom vašeg života sam proglasio pobjedom. Doduše, nazvao bih to Pirovom pobjedom

Ona je imala jedan veći problem, ili mi se tako predstavljala, a to je da ne pokazuje osjećaje. Zbilja, ta osoba je uvijek taktički suzdržana kad je srce u pitanju. Na početku svega, sekunda u njenom prisustvu je bio sat radosti za mene, ali na kraju svega to više nije bilo dovoljno. Htio sam više, htio sam da pokaže neki osjećaj, da joj je stalo do mene jer poljupci ne znače ništa ako ništa ne stoji iza njih. Tišina je sve što bi izvukao iz nje nakon takvih primjedbi.

Prije nego pomislite da ona nije imala osjećaje za mene (iako ste u pravu), shvatio sam s vremenom da ona nema osjećaje za ikoga osim sebe. To je neki psihološki problem koji je nepoznat čak i meni, samotnjačkom tipu osobe. Uvijek je govorila da to ne ide tako brzo, dok me moje iskustvo naučilo suprotno. Ono što ne dođe brzo, obično ne dođe nikako, a ako i dođe, još brže i prođe. Na to dodajte sve mane na koje nisam slijep.

Tad sam odličio prekinuti sve za stalno. Grozila me pomisao na budućnost u kojoj te cura grli kao da si hladni kip, ma koliko god ja bio topao u njenoj blizini. Čak sam pitao savjet objektivnijih od sebe koji su bili upoznati s mojim naivnim životom ali svaki od njih je rekao baš ono što će i većina vas reći - rješi je se što prije!

To sam i napravio.



Evo, prošla je i godina nakon toga i počinjem se pitati da li je to bila ispravna odluka. Sad je druga osoba uskočila u njene cipele, ali ja već vidim da to nije to. Zgodnija je, pamentija, imam više za pričati s njom, zabavljamo se, uz mnogo intimnih trenutaka koje ne bih nikad ni upoznao da sam ostao s onom. Ne bih rekao da je ljubav ali ide ka tome. Čini se idealno, zar ne?

Ali nisam ni ja svetac... Moj um je vara svaki dan pomišljanjem na ono što sam ostavio iza sebe. Ne morate se čuditi, i ja sam još jedna sebična osoba koja se grozi samoće, ali je odveć velika kukavica da se suoći s njom pa zavarava sebi i druge.

U svom tom razdoblju ja sam došao do nepobitne činjenice - osoba kojoj je posvećen ovaj tekst je osoba mog života! Leptiri su odavno nestali kroz godine, kao i toplina u blizini nje, ali to mi je jasno kao dan nakon polarne noći. Mnogi će se sad pitati odakle to i kako ona može biti to ako mi je priuštila sve ove godine mučenja? To ne znam. Čudni su putovi ljubavi, opsesivnosti, zavravanja, hormona... ili nečeg sličnog tome.

Nekad bi se zabavljao u svojim mislima pa pomislio kakva osoba treba biti da zasjeni tu moju ljubav života. Ali nisam našao odgovor. Da se pojavi osoba koja je sve što želim u ženi, da mi ispunjava želje svaki dan, ja bi i dalje razmišljao o njoj. Ona je sve što ne tražim u ženi, no čini se da je sve što trebam.

Da sam mogao skratiti - bih, ali ni ovo ne opisuje ni pola osjećaja koji me prožimaju, i muče svakodnevno kad je ona u pitanju. Razlog zašto sam napisao ovo je kao i kod svih - možda pročitam neki komentar koji će me probuditi iz ovog, za mene tužnog sna.

I naravno, želim vam sve najbolje u 2016., da vas što manje ostane na ovom podforumu!
samesamebut is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 17:58   #2
Nije zivot jedna zena. Ova druga nije prava, trazi dalje.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 18:38   #3
Uh zeznuto. Gledaj, prošla je godina dana od kad si odlučio to prekinuti. To i nije toliko puno vremena s obzirom na koliko vremena to već traje u tebi. Možda si jednostavno trebaš dati više vremena. Jednostavno, shvati da si u razdoblju preboljevanja u kojem će ti se javljati i izmjenjivati razne misli i osjećaji i radi što svi drugi normalni ljudi rade kako bi preboljeli prekid. Tzv. rebound veze nekima pomognu da zaborave na prošlu ljubav, nekome odmognu jer se osjeća još jadnije kad nova osoba nije uspjela zasjeniti staru i stara ispadne još više "pravija" nego što je bila prije te nove veze, osuđene na propast. Ti očito spadaš u ovu drugu skupinu. Kako si i sam shvatio, u ovom trenutku da ti dođe najnajekstra žena na svijetu, ti ne bi bio u stanju ništa romantično osjećati prema njoj. I samo bi još više učvrstio vjerovanje da je ta bivša prava za tebe. Ali to je samo normalna faza i to ne mora zauvijek tako biti i najveća je vjerojatnost da i neće biti. Daj si još vremena, nemoj potiskivati osjećaje (dobro je da si ih osvjestio i da se više ne zavaravaš - to je najbolji put da ih kvalitetno pročistiš), ali nema smisla ni imati prisilne misli i stalno analizirati stvari iz prošlosti i prisjećati ih se. Jednostavno ih pokušaj presjeći u korijenu, čim se pojave. Ljudi nekad postanu ovisni o misaonim interpretacijama, analizama itd. i to je ono što ih sprečava da se odvežu i krenu dalje.

Tema nije na psihologiji pa neću ići dalje u psihološke učinke toplo-hladnih igrica, nakon kojih posljedice traju nešto duže u usporedbi s "normalnim" vezama, niti koliko tu ulogu ima zapravo i ego koji te isto može priječiti da to sve prihvatiš i ostaviš iza sebe.

I još nešto - koliko god se groziš samoće, ako si još uvijek s tom novoj curom i ako je toj curi iskreno stalo do tebe, a ne samo do kratkotrajne zabave - reci joj ovo i prekini tu vezu. Bilo bi ružno da joj prirediš upravo ovo što je ta bivša tebi, a čini se da joj u ovom trenutku ne možeš pružiti ništa bolje od toga - poljubce iza kojih ništa ne stoji. Daj i sebi šansu da upoznaš nekog zbog kog će ti se opet pojaviti leptirići - kad budeš spreman za to.

Zadnje uređivanje Alienica : 31.12.2015. at 18:58.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 13:45   #4
Quote:
samesamebut kaže: Pogledaj post
....
Jao.
Baš jao. Prvo, pohvale na izričaju, rijetko pročitam toliki post.
Ovo je subjektivno, odnosno uvodni post samo nekima paše, i doživljavaju ga, pretpostavljam, samo oni skloni autokritici.
(Ovo je lišeno gejevskih elemenata koji mi se u zadnje vrijeme na forumu impliciraju. Hetero sam. Da, znam, jebiga, znam, fantastičan gej bi bio, al što da radim)

back to the story
Imaš ispred sebe jebeno loš put. Jebeno loš. Nešto poput droge ali ne one koja nudi suživot nego one koja će te uništiti. Ne pišem iz perspektive nekoga tko je to prošao, nego tko je puno dalje od tebe stigao.
Prestani razmišljati. Smjesta.

Da, tema je za psihologiju možda ali psihologe taj dio ne zanima toliko. Privlače te pogrešne osobe. Odnosno tebe jedna pogrešna. Jedna je, nisi ju "ostavio" i krenuo dalje. Sretniče. Da, sretniče. Zasad.
Možda je mazohizam, emotivni. Možda je autodestrukcija. Ono očito je da mozak vidi sve i kuži sve, nije to osoba za tebe, ali ne može protiv dvojca (srce i "onaj jedan organ"). I onda mozak vremenom evoluira u nešto čudno, stvori nešto, ne autoimuno, nego autodestruktivno, prepozna vlastite odluke kao pogrešne i odluči svjesno ići na njih.

Ali ne uvijek. Zna prepoznati i nešto lijepo. I onda se toga treba uhvatiti i ne puštati to.

Ovdje ima ljudi koji racionalno razmišljaju i daju pozitivan osvrt. Iznad je flatoos u dvije rečenice sažeo bit. I ima apsolutno pravo.
Ono što kolega, a i drugi (ako bude unosa) ne znaju, to je da ne znaju tu silu, kako to prokleto vuče.

Mogu ispričati svoju priču, ali ovo je tvoja tema i nebitan sam tu, čemu da oduzimam prostor. Slična, ali drugačija, sa sa elementima fantastike i više likova (ne istovremeno, samo red pogrešnih odluka razbacanih vremenom). Plus, ja sam ta vrata patnje-za-jednom, ja sam to davno zatvorio. Ali su se otvorila neka sasvim druga vrata. Jebeni spektakl.

Poput tvoje i moja, jedna od njih, jedna od pogrešnih odluka je odlučila ostati porukama i pozivima, ali za razliku od tebe, ja to više neću, ni pričati s njom o ljubavi, ni dirati, ni jebati. Presušuju te poruke, konačno odumire i njeno posezanje. Iako me uopće ne dotiče, niti kad poseže niti sad kad je konačno odustala. Niti ne patim za njom. Ne vuče me kao tebe tvoja. Svi organi složni. Ali mozak nađe neku sasvim novu dimenziju, nešto sasvim deseto. Ne mora to bit ni nova osoba, kojom brisati druge, može to biti bilo što. Doslovce bilo što.

Ponovit ću ono što sam iznad napisao, ipak jedan dio zna prepoznati i nešto lijepo. I onda se toga treba uhvatiti i ne puštati to.

Poanta bi bila da prekopam vlastite džepove i dam neki pozitivan osvrt ali nemam ništa. Jedini savjet je bježi odavde gdje jesi. Kako znaš i umiješ.

ili ajde, idem i ja napisati turbo pizdariju, da i to probam :
"smiri se , naići će ona prava ".
Nikki2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 14:17   #5
Kod mene slična situacija,samo što sam ja bio kraće nego ti u vezi (5 mjeseci).A toliko me boli kao da sam bio 5 godina.Došla je raditi samnom,nismo se slagali u početku,uopće nije moj tip osobe,sve ono a suprotno.Ali smo se opet zaljubili jedno u drugo,nakon mjesec dana druzenja.Moram napomenuti,da je sve to vrijeme bila u vezi sa dečkom cca 4 godine,s kojim je imala savršen život.Ostavila je njega zbog mene,i evo nakon 5 mjeseci opet ostavi mene i vrati se njemu.Shvatio sam gdje sam pogriješio,ali nemogu ju izbaciti iz glave..mislite li vi da takva veza može opstati? Hoće li moći njih dvoje nakon svega opet funkcionirati?
Gusteau is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 15:46   #6
Quote:
Gusteau kaže: Pogledaj post
Kod mene slična situacija,samo što sam ja bio kraće nego ti u vezi (5 mjeseci).A toliko me boli kao da sam bio 5 godina.Došla je raditi samnom,nismo se slagali u početku,uopće nije moj tip osobe,sve ono a suprotno.Ali smo se opet zaljubili jedno u drugo,nakon mjesec dana druzenja.Moram napomenuti,da je sve to vrijeme bila u vezi sa dečkom cca 4 godine,s kojim je imala savršen život.Ostavila je njega zbog mene,i evo nakon 5 mjeseci opet ostavi mene i vrati se njemu.Shvatio sam gdje sam pogriješio,ali nemogu ju izbaciti iz glave..mislite li vi da takva veza može opstati? Hoće li moći njih dvoje nakon svega opet funkcionirati?

A gle, ovisi o njima dvoma koji je bio razlog inicijalnog prekida. Ti mislis da ga je ostavila zbog tebe no razlozi su vjerojatno puno dublji, mozemo samo nagadjati.

Tvoje pitanje je pretpostavljam motivirano zeljom i nadanjima da ti se ona vrati. Ako si prosvrljao malo kroz ovaj poforum onda znas koliko je to realno. Savjet, uzmi si vremena da prebolis i kreni dalje.


Sent from my iPad using Tapatalk
Kelevra Slevin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 17:47   #7
Procitaj ovo..

Quote:
samesamebut kaže: Pogledaj post
Poslije nekog vremena ona je prestala pripadati drugom, a naivac je poslužio da postane rame za plakanje.
a sad ovo..

Quote:
Ona je imala jedan veći problem, ili mi se tako predstavljala, a to je da ne pokazuje osjećaje.

OK. Sad kad smo to procitali mozemo dalje.


Prvo, losa vijest. Da nam bude lakse.
Ti njoj nisi, i nikada neces biti.. wait for it..

ljubav zivota.

Ti si bio, a mozda jos uvijek i jesi, takozvani stand by guy. Ti si onaj koji je uvijek tu. Ti si onaj koji ima, sto god se lose dogodilo u njenom zivotu, uvijek neku lijepu rijec.

No ti nisi muskarac njenog zivota. Da to postanes, ili ces morat jos dosta toga promijeniti oko sebe i u svojoj glavi, ili pricekati jos neko vrijeme da joj postanes jedina opcija. Sto god stigne prvo.


Drugo, dobra vijest. Juuuupi!
Tvoje rjesenje zivotne drame je vrlo jednostavno.

GFTOW!


PS - Ovi engleski izrazi su zato jer si ti svjetski putnik.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 18:41   #8
Forum je baš postao psihijatrijska bolnica.
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 19:52   #9
stvar je relativno jednostavna....ti volis biti jeban u mozak i patis za onom koja te najvise u doticni izjebala...ova nova je dobrica pa ti nije napeta....ti u biti ne zelis biti sretan, odnosno sretan si kad si mucen....da ti je ta prva dala sve sto si htio, sad bi nam pisao kako si se ohladio od nje i zbog njenih mana je ostavio...ima jos takvih poput tebe, s tim da se neki vole zaliti na supendarama, a neki su otisli i korak dalje pa prakticiraju sado mazo seks...vjerovao ili, ne poznajes sam sebe dovoljno...probaj pitati nekoga tko te po mogucnosti zna cijeli zivot a iskren/a je sto misli o tebi...i reci neka ne uljepsava, nego kaze kako je...puno ces nauciti iz tih rijeci...
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 20:17   #10
Jesi citao Muzej nevinosti od Orhana Pamuka? Podsjetio si me na glavnog lika iz te knjige.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 22:20   #11
Quote:
Zak McKracken kaže: Pogledaj post
Procitaj ovo..
a sad ovo..

OK. Sad kad smo to procitali mozemo dalje.

Prvo, losa vijest. Da nam bude lakse.
Ti njoj nisi, i nikada neces biti.. wait for it..

ljubav zivota.

Ti si bio, a mozda jos uvijek i jesi, takozvani stand by guy. Ti si onaj koji je uvijek tu. Ti si onaj koji ima, sto god se lose dogodilo u njenom zivotu, uvijek neku lijepu rijec.

No ti nisi muskarac njenog zivota. Da to postanes, ili ces morat jos dosta toga promijeniti oko sebe i u svojoj glavi, ili pricekati jos neko vrijeme da joj postanes jedina opcija. Sto god stigne prvo.
spoj Kolumba i captaina Obviousa

da si pročitao uvodni post možda bi shvatio da su te sve stvari apsolvirane od strane autora

ali ne
eto tebe sa otkrićem
i još s visoka savjetuješ

blago onom tko te ima za po kući
Nikki2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 07:57   #12
dobro si to napisao .. super pises .. ajde sad dalje u zivot .. zivot ceka te!

Quote:
Nakamai kaže: Pogledaj post
Forum je baš postao psihijatrijska bolnica.
dobrodosla!

salu na stranu, ocito nikad nisi bila u psihijatrijskoj bolnici
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 10:21   #13
Quote:
Nikki2222 kaže: Pogledaj post
spoj Kolumba i captaina Obviousa

da si pročitao uvodni post možda bi shvatio da su te sve stvari apsolvirane od strane autora

ali ne
eto tebe sa otkrićem
i još s visoka savjetuješ

blago onom tko te ima za po kući
Ja mislim da ima puno smisla to što je napisao jer se vidi da se autor još na neki način samo-zavarava, kao da se još uvijek nada da bi mogao imati nešto s njom i da bi ga ona mogla zavoljeti. A to je dosta bitno odnosno ključno da prestane činiti. Pa ga je konfrontirao s njegovom kontradiktornošću - prvo govori da ta cura nema osjećaje prema nikome tj. opravdava je na neki način (putem psihološkog poremećaja), a onda napiše da je služio kao rame za plakanje - pa zašto joj je onda trebalo rame za plakanje ako nema osjećaje prema nikom? Očito je da itekako ima osjećaje prema nekome u koga je zaljubljena i da to očito nije autor.


A ti si imao dva ili više takva iskustva? Wow!

Očito kad se autor pita kakva bi to trebala biti nova cura da zasjeni ovu staru - kako je već netko napisao - odgovor je: ona koja će biti još gora od ove i koja će se još više poigravati s njim i povrijediti ga. Tada će i dalje biti u problemu jer će opet biti opsjednut lošom osobom, ali bar će shvatiti da ta prva nije jedina prava osoba za njega, nego da ima i drugih.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 12:26   #14
Quote:
samesamebut kaže: Pogledaj post
...

U svom tom razdoblju ja sam došao do nepobitne činjenice - osoba kojoj je posvećen ovaj tekst je osoba mog života!
Jel ti mene zajebavaš?

Quote:
Leptiri su odavno nestali kroz godine, kao i toplina u blizini nje, ali to mi je jasno kao dan nakon polarne noći. Mnogi će se sad pitati odakle to i kako ona može biti to ako mi je priuštila sve ove godine mučenja? To ne znam. Čudni su putovi ljubavi, opsesivnosti, zavravanja, hormona... ili nečeg sličnog tome.
Oprosti što pitam, ali, znaš li ti uopće što je LJUBAV? I kada se ljubav može nazvati ljubavlju? Kada ta riječ može poprimiti i poprima oblik, svrhu, značenje?

Ti si zaluđen i smatram da nisi pri sebi, a neću negirati niti da je riječ o femme fatale.
Quote:
Nekad bi se zabavljao u svojim mislima pa pomislio kakva osoba treba biti da zasjeni tu moju ljubav života. Ali nisam našao odgovor. Da se pojavi osoba koja je sve što želim u ženi, da mi ispunjava želje svaki dan, ja bi i dalje razmišljao o njoj. Ona je sve što ne tražim u ženi, no čini se da je sve što trebam.
Kompliciraniji si od žene, i jedino kako mogu objasnit podcrtanu rečenicu jest; da si žena.

Quote:
I naravno, želim vam sve najbolje u 2016., da vas što manje ostane na ovom podforumu!
Hvala. Želim ti sretnu, punu zdravlja i sreće i najmanje patetičnu novu godinu dosad.
laksativ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 12:37   #15
Quote:
Nikki2222 kaže: Pogledaj post
spoj Kolumba i captaina Obviousa
Kolumbo je uvijek bio poseban. Mozes ga gledati i par puta jer poanta epizoda nije nikad u "tko je ubojica," neg je uvijek bila u poigravanju sa ubojicom. To je uvijek veseliji dio ljudske interakcije.


Quote:
blago onom tko te ima za po kući
Oh, ima samo jos jedna stvar..

Velika je razlika izmedju poznavanja puta i hodanja tim putem.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 12:37   #16
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Ja mislim da ima puno smisla to što je napisao jer se vidi da se autor još na neki način samo-zavarava, kao da se još uvijek nada da bi mogao imati nešto s njom i da bi ga ona mogla zavoljeti. A to je dosta bitno odnosno ključno da prestane činiti. Pa ga je konfrontirao s njegovom kontradiktornošću - prvo govori da ta cura nema osjećaje prema nikome tj. opravdava je na neki način (putem psihološkog poremećaja), a onda napiše da je služio kao rame za plakanje - pa zašto joj je onda trebalo rame za plakanje ako nema osjećaje prema nikom? Očito je da itekako ima osjećaje prema nekome u koga je zaljubljena i da to očito nije autor.

Očito kad se autor pita kakva bi to trebala biti nova cura da zasjeni ovu staru - kako je već netko napisao - odgovor je: ona koja će biti još gora od ove i koja će se još više poigravati s njim i povrijediti ga. Tada će i dalje biti u problemu jer će opet biti opsjednut lošom osobom, ali bar će shvatiti da ta prva nije jedina prava osoba za njega, nego da ima i drugih.
Imaš ispravan pristup ali griješiš
samo zato jer sa pogrešnog nivoa gledaš.

Inicijalno postoje greške koje radimo, i,
ili ih sami postanemo svjesni, ili nam drugi ukažu na njih
i to rezultira tako da se ispravi obrazac ponašanja i sve se riješi time.

Ali postoje i idući nivoi.
gdje se pređe taj prag svjesnosti, svjestan i greške i ispravnog puta svejedno se bira pogrešan put, pogrešan pristup.
To je van poimanja elementarne logike ispravnog. Zato sam spomenuo psihologiju.

Ako sam dobro shvatio uvodni post, a čini mi se da jesam
autor je vrlo dobro svjestan i greške i štete koju prouzrokuje

Rame za plakanje ne trebaju samo emotivne i tople osobe
trebaju ga često i sjebane osobe lišene ljubavi i empatije

valjda ne zvučim s visoka
ovo je kao interpretacija pročitanog, svatko vidi na drugačiji način
Nikki2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 12:44   #17
Ja vas molim da prestanete spekulirati i da autoru teme objasnite pojmove koje brka; u svrhu skraćivanja njegove patnje i što hitnije privođenje ove drame kraju.

Naime on je uvjeren da je u njegovoj situaciji riječ o "ljubavi" - nije. On pati i potrebno ga je spustit na zemlju. Uvjeravanje sebe u ovakve laži vode u propast. Psihofizičku.
laksativ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 16:47   #18
Quote:
Nikki2222 kaže: Pogledaj post
Imaš ispravan pristup ali griješiš
samo zato jer sa pogrešnog nivoa gledaš.

Inicijalno postoje greške koje radimo, i,
ili ih sami postanemo svjesni, ili nam drugi ukažu na njih
i to rezultira tako da se ispravi obrazac ponašanja i sve se riješi time.

Ali postoje i idući nivoi.
gdje se pređe taj prag svjesnosti, svjestan i greške i ispravnog puta svejedno se bira pogrešan put, pogrešan pristup.
To je van poimanja elementarne logike ispravnog. Zato sam spomenuo psihologiju.

Ako sam dobro shvatio uvodni post, a čini mi se da jesam
autor je vrlo dobro svjestan i greške i štete koju prouzrokuje

Rame za plakanje ne trebaju samo emotivne i tople osobe
trebaju ga često i sjebane osobe lišene ljubavi i empatije

valjda ne zvučim s visoka
ovo je kao interpretacija pročitanog, svatko vidi na drugačiji način
Ne zvučiš s visoka, nisam dobila takav dojam. Dobro je da si se javio i napisao iz svoje perspektive i iskustva. Ja nisam nikad zalazila na te nivoe, uvijek sam na vrijeme pobjegla iako je nekad bijeg zahtjevao razradu čitavog ratnog plana

Quote:
laksativ kaže: Pogledaj post
Ja vas molim da prestanete spekulirati i da autoru teme objasnite pojmove koje brka; u svrhu skraćivanja njegove patnje i što hitnije privođenje ove drame kraju.

Naime on je uvjeren da je u njegovoj situaciji riječ o "ljubavi" - nije. On pati i potrebno ga je spustit na zemlju. Uvjeravanje sebe u ovakve laži vode u propast. Psihofizičku.
OK, evo pokušat ću

Dakle, ljudski mozak je u jednom dijelu malo zeznuta stvar jer naime njegov zadatak je provoditi analize i interpretacije kako bi nas doveo do nekog zaključka - da li je nešto crno ili bijelo.

Primjenjeno na područje međuljudskih odnosa to znači:

Ako zaključimo da se nekom ne sviđamo, mozak prestane razmišljati i udaljimo se od te osobe.

Ako zaključimo da se nekom sviđamo, mozak opet može prestati razmišljati i mi učinimo što već želimo.

Ali ako ne možemo sa sigurnošću zaključiti sviđamo li se nekome ili ne (a to se obično događa u situaciji kad se nekome istinski ne sviđamo, ali je blizu nas zbog nekog drugog razloga i ponekad baci koji znak pažnje), e tu se mozak počinje sve više i više vrtiti, ne može se zaustaviti i to dovede do opsesivnosti s tom temom (ako me ne voli, zašto me nazvala /nasmijala mi se...; ako me voli, zašto je tako hladna...) nesigurnosti, anksioznosti i to sve protumači kao "luda i fatalna zaljubljenost". Sve samo zato jer nema tog konačnog zaključka.

Dakle, autoru - ta djevojka nije nikakva fatalna osoba, to što osjećaš nije nikakva svemirska, mistična, suđena ljubav, nego nešto što bi se svakom dogodilo u takvoj situaciji - obična zbunjenost.

Zato mislim da je najvažnije zaustaviti to stalno razmišljanje i pretresanje, a to ćeš napraviti tako da mu daš konačan zaključak. Nikki je napisao da mozak sve zna, ali da si i dalje ne može pomoći. Ja mislim da ipak to što on još uvijek toliko intenzivno razmišlja o svemu, da to mora značiti da u njemu ima još bar 1% nade da se možda ipak on njoj sviđa. I da dok god ne ubije tih 1% nade, neće se moć zaustavit. To bi bio neki prvi korak.

(mada, možda griješim, ali mi se čini da se autor zapravo i ne želi osloboditi od te "patnje", kao da je pronašao neki užitak u tome - ali to je već druga tema)

Zadnje uređivanje Alienica : 02.01.2016. at 17:06.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 17:08   #19
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
(mada, možda griješim, ali mi se čini da se autor zapravo i ne želi osloboditi od te "patnje", kao da je pronašao neki užitak u tome - ali to je već druga tema)
Autor duboko vjeruje da mu je patnja za jednom ljepse stanje njego uzivanje sa drugom. Zajeb mu je samo u cinjenici da nije bio sa dovoljno njih da bi mogao donijeti taj zakljucak.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 17:27   #20
ako ti tako osjećaš...
ne pokušavaj bježati od sebe jer ćeš još više osjećati...
očito je i tebi da je to ludost...
no život bez malo ludosti ionako nije život...
ti samo osjećaj i živi u skladu s osjećajima a sve drugo ce samo po sebi doć...
pa i onaj stvaran osjećaj kad se počneš gaditi sam sebi na šta si godine bacio i kome ljubav izjavio a tada se sigurno više nećeš odjednom predomisliti "... ona je žena mog života".. jer u tebi neće ostati taj mind set.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.