Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2005., 12:34   #1
Bazeni - plivanje u trudnoci

Bok svima!
Cula sam da je plivanje jako zdravo za trudnice. Naravno, plivanje je jako zdravo i za sve koji imaju sjedilacke poslove te pogotovo ako imaju problem s kicmom.
No, imam iskustvo da mi je sestra na bazenu pokupila negu vaginalnu infekciju, i jednostavno imam averziju prema bazenima. Sad cekam bebu, postaje mi jasno da od mora ove godine nece biti nista, i ipak me malo pomalo privlaci ta ideja s bazenima.
Da li imate kakva iskustva s tim bolestinama na bazenima i koliko je to cesto tj kakva je sansa da to zaradis?
Ima li netko preporuciti koji bazen u Zg je nekak najuredniji?
Pozdrav
UvijekProblemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 12:41   #2
moj ti je savjet da u javni bazen u trudnoći ne ideš... zadnje što ti treba je infekcija, koje u trudnoći mogu biti vrlo opasne... šetaj, upiši se na trudnički tečaj tjelovježbi, pokušaj ipak otići na koji tjedan na more.. ali u bazen ne ulazi..

btw. super ti je nick
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 12:44   #3
Nemoj ići na bazen, osim ako nemaš svoj privatni.
Šeći, nema ti boljeg.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 12:56   #4
Hehe Placebo hvala na komplimentu za nick...
Da, trudnicki tecajevi vjezbanja su organizirani za vrijeme radnog vremena. A one koje dobe cuvanje trudnoce u pravilu ne smiju vjezbati... Raspitivala sam se za te tecajeve u Makronovi.
Zato mi je pao na pamet bazen kao alternativa.
A nis, idem reci dragom da mora kupit grunt naravno u Zg i izgraditi mi bazen...
UvijekProblemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 13:54   #5
Pa evo ja znam dvije do nedavno trudnice koje su cijelu trudnocu isle na bazen, kupile si one mjesecne karte, nisu dobile infekcije. Necu reci da je to pravilo ali nije ni pravilo da se infekcije dobe. Ova jedna je isla, na preporuku doktora, imala je grozne bolove u ledjima
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 14:07   #6
Hm, da imas pravo, nije pravilo da svi dobe infekcije. Mozda da se posavjetujem s ginichem...
UvijekProblemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 14:50   #7
Quote:
UvijekProblemi kaže:
Hm, da imas pravo, nije pravilo da svi dobe infekcije. Mozda da se posavjetujem s ginichem...
posavjetuj se, ali ni nakon toga nemoj ići
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 15:17   #8
Ja ti isto ne bih savjetovala bazen, infekcije u trudnoći mogu biti vrlo opasne, a niti klorirana voda nije previše zdrava. IStina da je plivanje jako dobra aktivnost za zdrave trudnice, ali, kao što maristella reče - ako imaš privatni bazen
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 15:17   #9
ja sam za vrijeme trudnoce isla svaki tjedan na bazen, sve negdje do 8. mjeseca. Onda se bazen zatvorio (jer se i hotel zatvarao u tom periodu), pa nisam vise mogla ici, iako bi vjerovatno bila nastavila do kraja.
Ginekolog mi je bio rekao da samo idem ako mi to pase, nikakvu infekciju nisam dobila, plivala sam svaki put cca 1 km onako zescim tempom i sve OK.
cutecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 17:05   #10
i ja sam plivala do zadnjeg, nije bio privatni bazen
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 17:24   #11
Ja sam na bazenu dobila najgoru mogucu upalu uha...
SheOrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 17:33   #12
Quote:
Rita kaže:
i ja sam plivala do zadnjeg, nije bio privatni bazen
isti slucaj
zadnji mjeseci su mi bedra bila tak ogromna da sam zapinjala kad hodam =
svakodnevni bicikl i bazen su me spasli

nikakvih infekcija nijebilo
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 14:55   #13
Ja sam ovdje prije 3 mjeseca tražila isti savjet i - hvala Rujanki i Plavvoj na podršci! - plivala sam u Sheratonu (Zg) jedno mjesec i pol - problemi s disk hernijom su se znatno smanjili....ali na uzv-u su mi otkrili placentu previju.... i sad moram biti doma, ništa od bazena.... infekcija se može dobiti na bezbroj načina, čak i stručnjaci preporučuju što bolje klorirani bazen.... čitala sam da je beba dobro zaštićena nekakvim čepom (sluz?).... toplo preporučujem plivanje svima koje muče bolovi u kičmi
hirondelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 23:26   #14
Nemogu ti reći da li da ideš ili ne, to ćeš sama odlučiti, ali bila sam nekoliko puta na bazenu u Utrinama u Novom Zagrebu i zaista je jedan od najčišćih koje sam ikada vidjela i nikada nije bila gužva pa mislim da nije loša opcija, kada budeš mogla ići.

Sretno!
Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 13:16   #15
Pa bas sam si mislila na taj novi bazen u Utrinama, mozda je higijenskiji, kao, s obzirom da je novi...
Hvala !!!

Bok
UvijekProblemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 13:50   #16
I meni je ginić rekao da zbog čestih upala i infekcija ne idem na bazen u trudnoći.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.