Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2017., 10:10   #281
OK.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 10:53   #282
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post

Da, ti bi pored završene škole i posla za koji je potrebna fakultetska diploma još imala i hobi i gledala biljke kako rastu. Šuti i radi!


EDIT: Pješčana, nadam se da se kuži da sam bila ironična u komentaru na tvoj upis
sve 5

Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Ne mora biti ili, ili, to je bio komentar na to da ako su vrtove na kraju stvarno i dobili oni koji ih obrađuju i oni kojima je potrebno za preživljavanje. Naravno da se odmah pomisli da su ih dobivali glasači - u tom stilu.

Očito parcela nema dovoljno, a ja bih u tom slučaju dala parcele prije onome tko je ekonomski ugoržen iako možda nije fer. Računala bih da onih koji su tamo gdje jesu zbog svog ponašanja neće niti tražiti da rade u vrtu, a ako ga traže i dobiju - vidjet će se na licu mjesta jel stvarno rade nešto.

U meni ostaje nada da je netko tko se možda nije potrudio i završio faks i onda našao posao - shvatio da ne postoji nevidljiva ruka koja ga čini mizernim. Iz te pozicije društvene pijavice on želi biti nešto drugo, ali je tamo gdje sad je - bez znanja i imanja. Gradski vrt mu možda pokrene život i ja bih mu ga dala prije nego tebi.

ja rado volim misliti da ima mjesta za sve, kao i što ima svega na svijetu za sve, od ljubavi nadalje. mi smo ti, koji ograničavajućim mislima, štopamo protok.

parcela vrta nije komad kruha, koji je zadnji ostao u pekarni.
ti u toj podjeli vidiš neki balans u društvu, ja vidim nesrazmjer, gdje, pored plaćanja poreza i čega sve ne, gubim prava i na druge, poboljšane vidove života.
no, i meni i drugima i ta parcela dolazi ko životna škola.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 10:56   #283
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
imam kuću u gradskom naselju, kuća ima vrt
idem redovito jer mi paše stajati u zemlji i gledati bilje kako živi, i kako raste nešto što ja smjestim u zemlju. meni je to jedna od najterapija.
E ovo ko da sam ja pisala. Cijeli tjedan za laptopom, u gradu, među ljudima, u zatvorenom... i onda za vikend moj vrtić, čeprkanje i gledanje onoga što je već izraslo i procvalo :klap:
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:01   #284
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
E ovo ko da sam ja pisala. Cijeli tjedan za laptopom, u gradu, među ljudima, u zatvorenom... i onda za vikend moj vrtić, čeprkanje i gledanje onoga što je već izraslo i procvalo :klap:
Isto.
Sad kad su dulji dani često s posla odemo u Zagorje.
Taj vrt, biljke, čeprkanje, voće...
Nema bolje rekreacije niti antistres terapije.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 18:56   #285
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
sve 5




ja rado volim misliti da ima mjesta za sve, kao i što ima svega na svijetu za sve, od ljubavi nadalje. mi smo ti, koji ograničavajućim mislima, štopamo protok.

parcela vrta nije komad kruha, koji je zadnji ostao u pekarni.
ti u toj podjeli vidiš neki balans u društvu, ja vidim nesrazmjer, gdje, pored plaćanja poreza i čega sve ne, gubim prava i na druge, poboljšane vidove života.
no, i meni i drugima i ta parcela dolazi ko životna škola.
Trenutno ne shvaćam posve šta misliš, ali razmislit ću.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 19:49   #286
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
zaštio mora biti ili- ili?

zašto mora netko biti nezaposlen, neškolovan, s puno djece, na grbači grada, da bi mogao privređivati svoju hranu?



zašto ne bi netko tko se potrudio i završio fax i našao posao i želi imati vrt, dobio parcelu na obrađivanje?


Zato jer pretpostavljaju da si hipster i da bi mogla saditi neke moderne biljke

Šalim se

A za neke gradske vrtove sam čula da im plodovi znaju nestajati.....

Inače najgore dno dna su mi ljudi koji kradu sa tuđe zemlje.....
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 19:54   #287
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Trenutno ne shvaćam posve šta misliš, ali razmislit ću.
ne?

znaš kad Vlada najavi neke poreze, onda glasno pizde ljudi koje ti porezi neće ni dotaknuti, jer imaju ili premalu plaću ili imaju olakšice. a kad Vlada odluči olakšati malo onima koji pune blagajnu s ogromnim porezom na plaću, opet pizde oni kojima ni iz džepa ni u džep, da zašto se ne pomogne malom čovjeku, zaboravljajući pritom da su zaštićeni od mase plaćanja poreza.

gradski vrtovi su samo primjer kako nije pravedna raspodjela dobara i ponude.
ne nagrađuje se trud i rad. dodjela komadića zemlje se gleda kao dar potrebitima, ne nešto što pojedinac zatraži jer ga zanima i želi se time baviti.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 23:46   #288
Koji bi po tebi onda bio model podjele tih vrtova?

Nisam te vrtove gledala kroz ekonomiju dok nisam par ljudi čula kako im puno znači da si mogu s vlastitim povrćem prišparati pa mi je postalo jasno da je to domaća varijanta sarajevskih kukuruza na balkonima.

Rekla sam da ću razmisliti, a između ostalog zato da se na ovu biljnu temu ne donosi ikakva rasprava jer je jedna od rijetkih nezagađenih.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 00:42   #289
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Koji bi po tebi onda bio model podjele tih vrtova?

Nisam te vrtove gledala kroz ekonomiju dok nisam par ljudi čula kako im puno znači da si mogu s vlastitim povrćem prišparati pa mi je postalo jasno da je to domaća varijanta sarajevskih kukuruza na balkonima.
Da podijeliš besplatne vrtove socijalnim slučajevima, to bi završilo tako da bi slučajevi počeli iznajmljivati vrtove hipsterima koji da tamo uzgajaju kvinoju i chia sjemenke, a novac od rente bi trošili na cigarete.
Tako to ide.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 10:02   #290
Nisi ažuran s hrvatskom hipsterskom scenom. Trenutno je hit dobiti tuđu kuću i imanje, kakav gradski vrt! Meni je prosljeđen mail u kojem traže kuću na korištenje poznati hrvatski propagandisti određenog stila života koji jako dobro naplaćuju širenje svog znanja. Bila sam u nekoj lebdećoj fazi kad ih nisam pitala zašto deci njihovog ulja košta više od laboratorijski kontrolirane proizvodnje, zatim upakirane i distribuirane, a dok tuđa kuća njima pripada besplatno.
Permakultura beats performerske umjetnosti.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 10:34   #291
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Nisi ažuran s hrvatskom hipsterskom scenom. Trenutno je hit dobiti tuđu kuću i imanje, kakav gradski vrt! Meni je prosljeđen mail u kojem traže kuću na korištenje poznati hrvatski propagandisti određenog stila života koji jako dobro naplaćuju širenje svog znanja. Bila sam u nekoj lebdećoj fazi kad ih nisam pitala zašto deci njihovog ulja košta više od laboratorijski kontrolirane proizvodnje, zatim upakirane i distribuirane, a dok tuđa kuća njima pripada besplatno.
Permakultura beats performerske umjetnosti.
Rekla bih da je dobiti tuđu kuću i imanje na doživotno besplatno korištenje/uživanje dio duboko ukorijenjene hrvatske tradicije i hrvatskog indentiteta.
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 10:36   #292
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Nisi ažuran s hrvatskom hipsterskom scenom. Trenutno je hit dobiti tuđu kuću i imanje, kakav gradski vrt! Meni je prosljeđen mail u kojem traže kuću na korištenje poznati hrvatski propagandisti određenog stila života koji jako dobro naplaćuju širenje svog znanja. Bila sam u nekoj lebdećoj fazi kad ih nisam pitala zašto deci njihovog ulja košta više od laboratorijski kontrolirane proizvodnje, zatim upakirane i distribuirane, a dok tuđa kuća njima pripada besplatno.
Permakultura beats performerske umjetnosti.
Zašto ne, pa to im je dobra ideja.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 10:58   #293
Naravno da je dobra ideja tražiti nekoga njegovo materijalno imanje praveći se da je to samo materija, a svoju materiju i znanje skupo naplaćivati. Naravno da je dobra ideja .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 12:03   #294
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Naravno da je dobra ideja tražiti nekoga njegovo materijalno imanje praveći se da je to samo materija, a svoju materiju i znanje skupo naplaćivati. Naravno da je dobra ideja .
Ovako nesto pametno, u dvije recenice nisam ovdje jos procitala
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 13:12   #295
e , da je još nać budaletinu koja će to omogućiti , puna šaka brade
ovako je samo ideja bona, autore mona
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 13:28   #296
Modesti ne budi naivna, nego pođi u Bale.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 12:38   #297
Jel prerano iznijeti pelargonije na terasu u Zagrebu?
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 16:48   #298
ja još ne bih. noći i jutra su još jako hladna. možda da pričekaš tjedan- dva.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 16:59   #299
Ubila se danas u vrtu. Sad sam se izvalila na kauč i nema više dizanja... do sutra, a onda repriza.

btw, s obzirom da vi ovdje prepoznajete sve grmove ikada i navodite im latinska imena, i to po opisima tipa: "mesnati listovi i ananasast cvijet", onda vjerujem da vam neće bit problem imenovat ovaj grmić:



To je neki grmić kojeg je pranona razmnožila iz prapranoninog vrta u gorskom kotaru i svake godine u proljeće izađe iz zemlje. ima srcolike roze cvjetove.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)

Zadnje uređivanje Ariana B. : 18.03.2017. at 18:16.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 19:16   #300
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Ubila se danas u vrtu. Sad sam se izvalila na kauč i nema više dizanja... do sutra, a onda repriza.

btw, s obzirom da vi ovdje prepoznajete sve grmove ikada i navodite im latinska imena, i to po opisima tipa: "mesnati listovi i ananasast cvijet", onda vjerujem da vam neće bit problem imenovat ovaj grmić:



To je neki grmić kojeg je pranona razmnožila iz prapranoninog vrta u gorskom kotaru i svake godine u proljeće izađe iz zemlje. ima srcolike roze cvjetove.

srdašce ili ti ga dicentra spectabilis http://www.cvijet.info/trajnice/cvij...ilis/5906.aspx
prekrasan grmić, moj je isti kao i ovaj tvoj na slici

postoji i bijeli, dicentra spectabilis alba
želja mi je imati ga, no za sada ga nisam pronašla
povuče se pod zemlju nakon cvatnje, ali svake godine pouzdano cvate
meni je izuzetno drag, jer me podsjeća na nonu
srdašce i božuri dio su djetinjstva i uvijek se sjetim none kad ih vidim
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.