Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2017., 12:50   #101
Jep, kod Lučija. Zato sam i teško donijela odluku za dalje, i on mi bio drag. Ali ta bol, ma ne mogu to više ni pojmiti...

Koktel koji daje Beta je dolantin i još nešto protiv bolova. Dobra droga
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 13:02   #102
Viš baš bum pitala sljedeći put svog anesteziologa s čim me to točno šalje u zemlju snova

Ja sam u skupljanju nalaza, u četvrtak su spolni na redu i najviše trtarim radim nalaza FSH
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 13:10   #103
Ja sam imala dosta folikula, nikad kraja pikanju, ali brz anestezije. Nije me nista bolilo, znalo me jedino malo cuknut cudno na 1, 2 komada, ali nista strasno ni da je bolilo.
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 13:11   #104
Frixie, ja imam u otpusnom pismu što sam točno dobila kao opću anesteziju, mix neke 3-4 stvari čini mi se

Ja zavidim vama koje možete na punkciju bez ičeg
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 14:19   #105
Za sedaciju se najcesce daju kombinacija Propofola (Diprivana) i Fentanyla ako se ide u opcu anesteziju.
Dolantin ide kao "koktel" al neznam jel daju jos nesto u kombinaciji.
Ja sam zadnja dva puta bila sedirana samo Propofolom i bilo je sasvim dovoljno za opcu analgeziju.
Jos dobijes Ketonal venski prije budjenja tako da nema ni bolova kad oci otvoris.
Uglavnom tesko da bi pristala na punkciju bez anestezije vise.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 14:38   #106
Ma kakva punkcija bez anestezije .. ajd do 3 folikula, al iznad brate mili lupi me toljagom po glavi ako treba ...
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 14:38   #107
Zanima me da li se na punkciju može ići samostalno ili netko treba biti sa mnom?

Bojim se da mi nakon toga bude slabo pa da neću moći sama kući (idem busom) - cca 4 h vožnje.

Ako budem imala 1 - 2 folikula da li da uzmem anesteziju ili ne?
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 14:40   #108
Uh, ja nekako do 7 folikula preko bi trazila anesteziju
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 15:14   #109
Pa ionako mora biti muž s tobom da i on da uzorak Neće valjda on onda otići, a tebe ostaviti samu...
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 15:27   #110
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Viš baš bum pitala sljedeći put svog anesteziologa s čim me to točno šalje u zemlju snova

Ja sam u skupljanju nalaza, u četvrtak su spolni na redu i najviše trtarim radim nalaza FSH
Joj meni je reko prosli put prije neg me piknuo al se ne sjecam kaj je reko

sent by air
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 15:36   #111
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Pa ionako mora biti muž s tobom da i on da uzorak Neće valjda on onda otići, a tebe ostaviti samu...


Aha, znači to se radi tada istodobno?
Sram me što sam neupućena još u to
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:12   #112
mercury3 ako je sperma smrznuta, možeš ići i sama. Ako nemate smrznutu spermu, onda ide i tvoj partner na dan punkcije s tobom. Ti ideš u salu na punkciju, a on ide u sobicu dat svoj doprinos
A posle biolog stvara čuda

Posle punkcije buš malo odležala i možeš kući onda.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:26   #113
cajna, e znam ja sta oces rec... I bas radi toga sam se makla od foruma i vise posvetila sama sebi i mm-u. Kad se sjetim 2012 i postupaka svako malo, panicno trazenje dijagnoza i histeriziranje nakon neuspjelog. 2014 smo odlucili da nam je zadnji postupak, al eto, otada odradili jos 4.
Godine su moj najveci problem, nemam vremena cekat. A opet ne zelim zivot izgubit u postupcima. Meni je amh toliko nizak da je nemjerljiv, jajnici izgledaju kao da imam 40g (zapravo takvi su bili 2011) ko zna kakvi su sada.
Al zato se ne podredujem postupcima, na putovanja ne idemo zbog štetočine na avataru, ali zato se bavimo sobom, teretana, trcanje...kino, vecerice... Gustamo.
Odlucili smo za sada iskoristit hzzo postupke, pa onda vidit dalje, al ono vrh dva postupka godisnje, pa il cemo prije iskoristi to, il cu ostat bez js, sta prije dođe, a nakon toga... Ako do tada ne bude bebe, okrećemo se posvajanju.
Ono zanimljivo je da u postupku nikad nisam imala pozitivnu betu, a prirodno iza sebe 7-8 biokemijskih, pa sad ti budi pametan
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 18:40   #114
Cure hvala na odgovorima!

Još se samo molim da meni bude išta za punktiranje
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 19:25   #115
Samo da prijavim da ciste vise nema i da preksutra krecem sa sprejem...
Rastana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:00   #116
Pitanje za curke iz Zagreba. Gdje nabavljate šprice i injekcije?
Sve lijekarne u koje sam do sada došla imaju najmanju špricu od 2,5 ml ili 5
One fine tanke inzulinske ni u snu.

Jel se to više opće i prodaje? Ili su svi inzulini prešli na neke fensi šmensi penove i kajjaznamkaj.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 09:38   #117
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
mercury3 ako je sperma smrznuta, možeš ići i sama. Ako nemate smrznutu spermu, onda ide i tvoj partner na dan punkcije s tobom. Ti ideš u salu na punkciju, a on ide u sobicu dat svoj doprinos
A posle biolog stvara čuda

Posle punkcije buš malo odležala i možeš kući onda.
Mi smo smrznuli 2 ampulice sperme, i potpisuje se papir za pristanak za smrzavanje, ali se isto tak mora potpisati i papir za odmrzavanje. Potpisuje osoba koja je dala uzorak. Tak da ak nema potpisan pristanak za odmrzavanje, ne mogu odmrznut. Nama su ponudili da kod zamrzavanja md potpiše, ali je rekao da bude svakak došao sa mnom i onda potpisao.
vienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:52   #118
ja sam danas obavila dogovor za dalje. već ovaj mjesec idem u prirodni ivf pokušaj . baš me ugodno iznenadila. za 20-tak dana prvi uzv. i pitala sam dr da mi objasni tu biokemijsku , jer sam našla oprečne informacije ( vezano uz implantaciju - jel došlo do nje ili ne ako je biokemijska u pitanju). kaže ona da, došlo je do implantacije jer se inače ne bi povećala beta. ali se zametak prestao razvijati. pitala sam da li bi povećanje doze progesterona ( crinone gela ili utriča) pomoglo u implantaciji; rekla je ne, crinone gel je maksimalna doza. eto, ja joj vjerujem. da li tko zna da li se prirodnjak broji u postupke koji idu na teret hzzo? jer ako se broji , ja bi ga odbila i čekala stimulirani.
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:56   #119
Na teret hzzo i imas pravo na prirodnjake, pa iskoristi kad se nudi
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:32   #120
da imaš 2 prirodnjaka i 4 stimulirana. Stimulirane možeš mjenjati za prirodne ali obrnuto ne, pa probaj prirodni, ko zna možda uspije
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.