Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2008., 23:54   #61
ja imam electrolux bočnu....ala još je nekih 10 dana neraqspakirana,sve dok ne dođe kuhinja...nadam se da je bar praktična jer elektrolize nič:-)
M&N is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 10:14   #62
Quote:
KAMA SUTRA kaže: Pogledaj post
imaju ih Elektrolux, Siemens i Zanussi. Bosch nema.

ja bi je uzela zbog lakšeg čišćenja, da mi ne smetaju vrata kad ih spustim, a ugrađujem je na pult. sad se dvoumim između Elektroluxove na bočno otvaranje i Blombergove s pirolizom. ali ta nema bočno otvaranje, no s pirolizom bih riješila taj problem čišćenja.

ima li netko pirolitičku pećnicu pa da kaže riječ-dvije........
Imas i pecnice sa katalitickim stranicama tj. oblogama i njih ne moras cistiti...znaci, cistis samo donji dio pecnice i vrata
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 10:59   #63
ja sam se isto dvoumila da li uzeti pećnicu sa bočnim vratima ... baš zbog održavanja, ali sam to riješila tako da sam pećnicu dala postaviti nešto niže ... na tako da vizualno pećnic abude pola visine ispod, a pola iznad radne ploče. Na taj način mi je dobro dostupna i praktična i za korištenje i za održavanje.

Btw ovo je moj izbor

elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 14:52   #64
Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
Imas i pecnice sa katalitickim stranicama tj. oblogama i njih ne moras cistiti...znaci, cistis samo donji dio pecnice i vrata
istina, i to sam vidjela, ali nisam znala što to znači, a zaboravila sam pitati prodavačicu. imaš li je ti? znaš li pouzdano da to funkcionira kak spada?


imam još jedno pitanje za prisutne.......da li netko ima kakvih iskustava s Blomberg aparatima? ja imam samo perilicu rublja tek 6 mj. i za sad je odlična!
razmišljam staviti sve iste aparate u kuhinju, al ne znam nikoga tko ih ima. navodno su oni sklapani u Turskoj, po Boschovoj licenci, s Boschovim dijelovima, a nešto su ipak jeftiniji (valjda zbog imena). sviđa mi se njihov dizajn...
KAMA SUTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 22:54   #65
da, imam od Aristona pecnicu sa tim katalitickim oblogama...kao sto sam rekla, imas te stranice bocno i zadnja strana, tu se ne hvata nikakva masnoca...ako moras, obrises donji dio pecnice i vrata i to je sve...sigurna sam da imas to izlozeno negdje (Ecos i drugi) pa pogledaj malo, vjerojatno imaju i drugi proizvodjaci...nije to sad nista spektakularno ali je korisno da ne moras ribati...
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 08:45   #66
ono što je meni objasnio jedan prodavač jest da kod takvih pećnica često dođe i do kvara tih katalitičkih obloga... tj. pokvare se prije nego pećnice istog ranga bez toga...sad dal je to stvarno tako - , al mene poljuljalo da ju ne kupim... za sada sam prezadovoljna sa svojom i stvarno ju puno koristim...proslavila je 1. rođendan...nek joj je još bar 10
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 15:02   #67
hmm, kvar ne kuzim kako se ta obloga moze pokvariti, pa to je koliko ja vidim samo neki poseban materijal kojim je to presvuceno...jesi sigurna da si to bas gledala ili nesto slicno? bilo kako bilo, nasa proslavila 3. rodjendan ali ju iskreno, i ne koristimo bas cesto (ne pecem kolace)
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 08:01   #68
Quote:
unkle kaže: Pogledaj post
Poput kakvih to kritika? Može argumentirano?
cuj kritike su od mojih prijatelj(ic)a koji imaju relativno malu djecu i koriste pecnicu dosta:
1. vrata teska i osovine(na kojima ta vrata vise, kontas sta hocu da kazem) se se rasklimale vrlo brzo, par mjeseci. u firmi koja daje garanciju i popravke su im rekli da je to poznat problem
2. posto je pecnica relativno nisko djeca se lako opeknu
3. kada izvadis tepsiju da provjeris da li je jelo gotovo nema se na sta nsloniti

ne mogu sada vise da se sjetim, ali meni su savjetovali da je to losa investicija.

e da, rekli su mi da je zbog tog otvaranja u stranu ciscenje lakse
Novi Kolacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 11:29   #69
Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
hmm, kvar ne kuzim kako se ta obloga moze pokvariti, pa to je koliko ja vidim samo neki poseban materijal kojim je to presvuceno...jesi sigurna da si to bas gledala ili nesto slicno? bilo kako bilo, nasa proslavila 3. rodjendan ali ju iskreno, i ne koristimo bas cesto (ne pecem kolace)
sigurna sam...znam da sam si to zapikirala da se ne ubijam od čišćenja
ja svoju fakat jako često koristim...skoro savki dan...tak da se i prilično zaprlja, ali eto - na kraju ipak nisam uzela..

evo, našla sam na informacijama jednog dućana o tome par riječi:
Neke pećnice sadržavaju katalitičke obloge, koje su na dodir jako grube i prepoznatljive. Kada padne mast na takvu oblogu dolazi do oksidacije masti i promjene sadržaja. Katalitičke obloge potrebno je mijenjati nakon nekoliko godina.

bilo bi dobro da se javi netko tko ju ima par godina, a puno ju koristi
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 12:39   #70
Vidis nisam znala za to...ali dobro, kad kazu da treba mijenjati za par godina, vjerojatno misle da se pri tom pecnica koristi relativno cesto, sto kod nas i nije bas slucaj...Ali zasto ne kazu nakon koliko godina? To moze biti 3, 5 i 7 godina, zar ne? Ako jos uvijek imas taj link, posalji mi na PM da to malo istrazim...thanks
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 12:55   #71
Za one koje ce mozda zanimati, www.candy.hr:

Samo-cistece pecnice sa katalitickom oblogom
Posebne smo-cistece obloge prekrivene mikro poroznim premazom dostupne su za sve modele kao posebna oprema prema vašem izboru. Ako se pecnica s njima opremi, duže vrijeme je nece trebati cistiti rucno.
Masnoca koja štrca po stranicama pecnice tijekom pecenja uklonjena je mikro poroznim premazom koji katalizom zaustavlja masnocu da ide prema dolje i pretvara je u plin. Pretjerano štrcanje masnoce može ipak zapuniti pore i zbog toga zaprijeciti samo-cišcenje. Ucinak samo-cišcenja može se povratiti ukljucivanjem prazne pecnice na najvecu temperaturu na oko 10-20 minuta.
Nemojte koristiti oštre proizvode i predmete, spužve od metalnih niti, grube tkanine ili kemijska sredstva i deterdžente koji mogu trajno oštetiti kataliticku oblogu.
Za pecenje masne hrane dobro je koristiti duboku pliticu i staviti je ispod žara da seu njoj zadrži višak masnoce. Ova jednostavna predostrožnost osigurat ce ispravnu temperaturu i idealno stanje za kataliticko cišcenje. Ako su stijenke pecnice jako prekrivene masnocom, tako da kataliticka
obloga više nije djelotvorna, uklonite višak masnoce mekanom krpom ili spužvom namocenom u vrucu vodu. Obloga mora biti porozna za djelotvorno samo-cišcenje.
NAPOMENA: sve kataliticke obloge trenutno dostupne na tržištu imaju radni vijek od otprilike 300 sati i zato ih treba zamijeniti nakon oko 300 sati korištenja.
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 15:17   #72
Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
Za one koje ce mozda zanimati, www.candy.hr:
NAPOMENA: sve kataliticke obloge trenutno dostupne na tržištu imaju radni vijek od otprilike 300 sati i zato ih treba zamijeniti nakon oko 300 sati korištenja.


300 sati??? pa kaj je to? to mi je 1-1,5 g.........ja pećnicu prilično često koristim.


jesi li možda našla nešto i o pirolitičkom čišćenju? ne mogu se odlučiti koju i kakvu da kupim, a u utorak mora biti dan odluke....
KAMA SUTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 09:50   #73
Imam frižider marke Nardki koji stvara zvukove kao da netko hoda po rasušenim parketima. Žalila sam se pa su rekli da će mi poslati servisera koji će ubrizgati neku tekućinu u neznam što i da će sve biti ok. No i nadalje isto . O čemu se radi?
kika11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 00:35   #74
evo, riješeno!

ipak je odluka pala za Blomberg. staklokeramička ploča 3+1, suđerica ugradbena, integrirana, napa teleskopska, ugradbena mikrovalka, pećnica pirolitička.

pa sad.....kaj bu - bu!
KAMA SUTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 19:01   #75
Quote:
KAMA SUTRA kaže: Pogledaj post
evo, riješeno!

ipak je odluka pala za Blomberg. staklokeramička ploča 3+1, suđerica ugradbena, integrirana, napa teleskopska, ugradbena mikrovalka, pećnica pirolitička.

pa sad.....kaj bu - bu!

ja sam kupio sve od Blomberga: frig KND 1650X, ugradbenu perilicu GIN 1580XB, plocu 3+1 (zaboravio sam model GXN nesto??), pecnicu BEO 1680X (nismo namjerno htjeli ovaj model 1450 s pirolizom)...u utorak mi montiraju kuhinju i aparati idu unutra pa cemo vidjeti kaj bu - bu ako se sve zdimi postam ovdje da je Blomberg banana
__________________
"I spent a lot of my money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered"...
Gigimigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 00:01   #76
Quote:
Gigimigi kaže: Pogledaj post
ja sam kupio sve od Blomberga: frig KND 1650X, ugradbenu perilicu GIN 1580XB, plocu 3+1 (zaboravio sam model GXN nesto??), pecnicu BEO 1680X (nismo namjerno htjeli ovaj model 1450 s pirolizom)...u utorak mi montiraju kuhinju i aparati idu unutra pa cemo vidjeti kaj bu - bu ako se sve zdimi postam ovdje da je Blomberg banana

pa ne bu se valjda zdimilo

zašto niste htjeli ovaj s pirolizom? ima li neki poseban razlog, jesi li čuo nešto što joj ne ide u prilog?
KAMA SUTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 21:39   #77
Halo! Upravo kupujem ugradbenu pećnicu pa bi mi dobro došao neki savjet. Dvoumim se između electroluxa i gorenja. Ruku na srce, gorenje je ipak malo povoljnije, al me tip u Solidumu uvjerava kak to nije ono staro, dobro gorenje i sad me malo trta to kupovat. Iako su moji starci pred par godina kupili i pećnicu i ploču gorenje i čistam su zadovoljni. Koja su vaša iskustva. Ima netko možda B2-ORA-S ili B 7580 E??
I kaj je s ovim komandama na izvlačenje kod Electroluxa? Kaj to fakat šteka ponekad? Možda bolje da kupim onu s normalnim komandama
Mašenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 22:46   #78
Quote:
Mašenka kaže: Pogledaj post
I kaj je s ovim komandama na izvlačenje kod Electroluxa? Kaj to fakat šteka ponekad? Možda bolje da kupim onu s normalnim komandama
Meni ne šteka
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 17:27   #79
gledam ovo i ne znam sta da mislim

http://www.enel.cc/index.php?option=...108&Itemid=117

opciono: kamen za pecenje pizze

sta mu to dodje?

pri cemu izgleda dosta dobro + otvaranje je bocno (neko je vec trazio)

inace, moj tipovi su Siemens HB 434540 E

http://www.tehnomanija.rs/katalog/si...-434540-e.html

i

Bosch HBN43W350

http://www.tehnomanija.rs/katalog/bo...hbn_43435.html
HoldenCaulfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 17:35   #80
Quote:
HoldenCaulfield kaže: Pogledaj post
gledam ovo i ne znam sta da mislim

http://www.enel.cc/index.php?option=...108&Itemid=117

opciono: kamen za pecenje pizze

sta mu to dodje?

pri cemu izgleda dosta dobro + otvaranje je bocno (neko je vec trazio)

inace, moj tipovi su Siemens HB 434540 E

http://www.tehnomanija.rs/katalog/si...-434540-e.html

i

Bosch HBN43W350

http://www.tehnomanija.rs/katalog/bo...hbn_43435.html
Siemens sam ja narucio i navodno je pravo dobra.

Kamen za pecenje pice je tacno to sto pise: kamen za pecenje pice, koji se ubaci u pecnicu i na njemu peces picu, kao u nekim profesionalnim pecnicama.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.