Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2009., 11:20   #41
Quote:
Max100 kaže: Pogledaj post
zlocka, je li nexi kasljala i po danu, kad bi bila aktivna...
stalno je imala kašalj
jednu noć je povraćala non stop od kašljanja i napinjanja
bila sam dežurala uz nju i ujutro odmah vetu
uz injekcije se smirilo i potpuno prestalo
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 11:26   #42
Ja ti ne mogu pomoći kod odabira veterinara ali možda mogu pomoći iskustvom. Moj stari pas je prije tri tjedna počeo kašljati, istina i po danu, ali po noći puno intenzivnije. Inače spava na leđima a sad bi počeo kašljati čim bi se malo okrenuo na bok, primjetili smo da jako teško diše i užasno je hrkao.
On uopće nije imao temperaturu mjerili smo mu ujutro i navečer, ali vet ga je poslušao i rekao da ima bronhitis koji se spustio i na pluća, išao je tjedan dana na injekcije i još uvijek nije sasvim ozdravio ali je puno bolje.
Sad se zakašlje kad izađemo van pa se valjda jako uzbudi, i kad spava, dakle uglavnom po noći.
Bitno ti je da li ima suh kašalj ili iskašljava. S obzirom da ti je pas mlad ja bi rekla da se prehladio ili se zarazio od nekog drugog.
Moj se razbolio od klime i pločica na kojima ima običaj spavati.
Sretno
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 12:14   #43
Hvala svima na odgovorima
Supercow malo mi je lakse sada kada sam procitala tvoje iskustvo , evo jos dva sata pa bjezim po njega i pravac veterinar.
Znam da u Splitu svi preporucuju Dr. Rauninga, bila sam i tamo, ali da budem iskrena u Splitu mi se ne svida niti jedan veterinar. Mom psu je bila potrebna kastracija,a oni su toliko sve iskomplicirali da je to cudo. Na kraju sam ga po preporuci forumasice odvela u Zadar i sve je ispalo super
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 15:41   #44
ja se ispircavam na ponovljenom postu, ne znam sta se dogodilo

evo vratili se od veterinara maloprije. ni ona ne zna sto bi mi tocno rekla, tj. pipala mu je one limfne cvorove i onda je poceo kasljati, grlo mu je malko crveno, temperatura ok, okucaji srca ok, nema sumova nikakvih.
rekla je da je najvjerovatnije neka laksa prehlada, da cisto sumnja da je nesto sa srcem jer da je mlad pas. ali idem u srijedu ponovno pa ce ga opet pregledati, pa cemo vidit kakvo ce bit stanje i sta dalje, rekla je da mu uvijek mozemo na rendgen snimit pa vidit da li je srce povecano itd.. ako kasljanje ne ode...
dobio je injekciju antibiotika i tablete koje mora piti dva puta dnevno - synulox od 250 mg, rekla je da ne treba mirovat ali da takoder pazim da se ne umara previse.da mu dok ovo traje ne nosim ogrlicu nego oprsnicu i ni slucajno jako hladnu vodu davat.

eto, nadam se da ce mu proc i da nece bit potrebe za rendgenom. sad smo bili u setnji i malo je par puta kratko potrcao i onda mu se pocme stezat trbuh kao da kaslje.
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 15:57   #45
Evo imam dobar prokušan prirodni lijek za to(isprobano na mom psu)
Propol aid
PropolGola Spray, okus mente bez alkohola, odlično djeluje, okus je psu bio fini, po preporuci mog veta, našpricaš par puta na dan u grlo.
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:00   #46
Quote:
fr4ntik kaže: Pogledaj post
Evo imam dobar prokušan prirodni lijek za to(isprobano na mom psu)
Propol aid
PropolGola Spray, okus mente bez alkohola, odlično djeluje, okus je psu bio fini, po preporuci mog veta, našpricaš par puta na dan u grlo.

hvala
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 23:22   #47
Evo ja se opet živciram...nažalost maxu ništa nije bolje počeo je kašljati u napadajima i tokom dana i ima puno manje snage...(na trenutke sve izgleda super i covik ne bi rekao da ga nesto boli...ali vidim da mu je gore jer me prati u stopu, sjedi i gleda u mene kao da me moli da mu nekako pomognem...
sutra idemo u veterirana opet pa cemo vidjeti kako dalje...
danas sam se igrala sa njim i mazila ga i kad sam ga mazila po trbuhu i prsima gore dolje poceo je kasljati, to mu je jako smetalo...nekako mu trbuh izgleda malo napuhan, a kad sam sve to spojila u google trazilicu samo nailazim na simptome srcanih problema..mirila sam tepmeraturu, nema je....uh sad mi je panika skroz, a nista cekat cemo pregled ujutro...
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 23:39   #48
Moj pas kašlje jednom mjesecno i izgleda kao da se guši a nitko mi od veterinara ne daj dijagnozu...

Zna li netko nešto o tome?
DuhovnaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 00:29   #49
imam jazavcara koji svaki put kad popije vode kaslje...onako ko kad si bolestan pa moras nesto iskasljat jel to normalno? Imam i mopsića koji kad mu kupim neku novu gumenu igracku kad je stavi u usta jako kaslje al je nastavi grist onako koda mu ne smeta ,ne kaslje jako al nemam pojma sta bi to moglo bit mozda mu smeta kad je nova igracka onaj miris gume il nesto probala sam mu i oprat igracke al ne pomaze..nako nekog vremena igranja s njom prestane kasljat..nakon otprilike 3-4 dana je bilo sa zadnjom lopticom...sta vi mislite sta bi to bilo??
martina0808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 16:42   #50
Možda alergija!
DuhovnaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 12:08   #51
Quote:
DuhovnaM kaže: Pogledaj post
Moj pas kašlje jednom mjesecno i izgleda kao da se guši a nitko mi od veterinara ne daj dijagnozu...

Zna li netko nešto o tome?
Si ziher da je kašalj? Da nije obrnuto kihanje (reverse sneezing)?

Obrnuto kihanje ćopi i moju tu i tamo, kad je jako uzbuđena ili jako krene potezat na lajni (inače normalno hode, ali ponekad je uhvati potezalica).
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 22:42   #52
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Si ziher da je kašalj? Da nije obrnuto kihanje (reverse sneezing)?

Obrnuto kihanje ćopi i moju tu i tamo, kad je jako uzbuđena ili jako krene potezat na lajni (inače normalno hode, ali ponekad je uhvati potezalica).
Sve više mislim da je obrnuto kihanje, da.

Tnxs.
DuhovnaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 10:50   #53
ovak pesek mi je nocas poceo kasljati kao da iskasljava nesto zvali veta rekao je da je to zarazni kasalj ak se ne smiri dns da sutra dodjemo ..ima li jos netko iskustva s tim..ono sto sam tu vidjela prepalo me..a nebih htjela panicarit bezveze
jaja_njet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 12:47   #54
idi u veta, pošteda svih aktivnosti jedno 2 tjedna..antibiotici, mirovanje....
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 21:29   #55
idem odmah ujutro..jadnicak i uspijeva iskasljat tu sugavu sluz..hvala puno..
jaja_njet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:50   #56
Quote:
jaja_njet kaže: Pogledaj post
idem odmah ujutro..jadnicak i uspijeva iskasljat tu sugavu sluz..hvala puno..
Obvezno vetu,jer to ne bude prošlo bez antibiotika,sve ostalo kak je rekla Pimp,ne boj se izgleda gore neg je,ali fakat se mora liječiti,i probaj dok ne ozdravi davati mu mekšu hranu,a ak je na dehidratu onda ga prije natopi u mlakoj vodi,i mlako mu daj za koji dan,bude kao nov

Umalo zaboravih,znači psi koji su bili u kontaktu sa tvojim,imaju velike šanse da su pobrali isto to,tak da i njih obavjestiš,ak možeš,jer inače baš kad tvoj ozdravi,neki drugi se razboli jer je to dosta zarazno,i onda na kraju opet tvoj pobere,začarani krug
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 14:28   #57
ovako moj astoncek ima laringitis...dobili smo sirup i antibiotike ...tablete uspijem zgurat mu al sirup..dns me skoro griznuo...dajte savjet! PLEASE...
jaja_njet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 16:10   #58
pa zar ne želi polizati sirup??
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 16:20   #59
daj mu špricom
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 17:02   #60
evo ga nabavila ju..navecer cu probat..ma kakvi nema teoretske..valjda mu je fuj...nece i nece..
jaja_njet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.