Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2005., 10:45   #1
Interliber 2005 (štedite, djeco!)

negdje iz Novog Zagreba, jutrom mi stigla poruka da će i ona biti tamo..
ja, naravno, idem zbog knjiga..
zbog nje bi i puno dalje...


počinje 08.11. - završava 12.11.
mislim da ne treba objašnjavati što je Interliber..
molim vas, nađite si vremena, nešto više novaca, zapišite naslove ili ih mantrajte duž cijelog paviljona.
ali, imate samo jednom godišnje tu priliku

i pišite ovdje što očekujete
što planirate
i što ste doista i našli.. kad dođe vrijeme
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 10:55   #2
spremih tisućicu kunića za tu prigodu
al nemam mjesta na policama i to mi je jedini problem
(a možda i nije ako opet krenem kupovat rječnike, dva rječnika i to ti je to, bankrot

Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 12:05   #3
Danas je poslednji dan Beogradskog Sajma knjiga. Poseta je bila poprilična (ipak je jubilaran 50.) ja sam ga posetila u petak i potrošila sve pare koje sam imala U hali XIV tradicionalno se nalaze štandovi 'stranih' i stranih izdavača. Hrvatski je bio najveći - čak tri spojena štanda! - inače Čulina vam je bila hit haha Ja naivno potražila Jergovića i Dežulovića (kako bih bila u toku na ovom forumu ) i jedan tamnoputi i simpatičan tip mi kaže da sam 44 koja koja im je to tražila... i da je najbolje da sjednem na vlak i dođem u ZG na vaš Interliber, eh šteta što imam obaveza na faxu. Od poznatih svetskih pisaca bili su Toni Parsons i još neki, i Velika Britanija kao specijalni gost. Šta se priča kod vas? I obavezno napišite utiske
__________________
It's irrational, it's impossible,
and it's against my religion
Kluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 15:08   #4
weeeee! nemam ni novaca viška nit mjesta na policama, ali dovući ću doma sigurno pet-šest knjiga
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 15:59   #5
Nadam se sniženju knjiga za faks.

Kupit ću Murakamija (ako objave novog), ondak onu debelu knjigu od Susane Clarke, možda koji fantasy.
I Bukowskog, Hemingwaya i Salingera.
...ako budem imao dovoljno novaca.
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 16:02   #6
sigurno cu ici (pa besplatan je upad ), ali nekako ne vjerujem da cu se vratiti s mnostvom knjiga...ni s tim snizenjima nase knjige nisu bas cijenom pristupacne 'obicnim' kupcima...
__________________
is any song worth singing if it doesn't help?
anch_io is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 16:59   #7
Quote:
anch_io kaže:
...ni s tim snizenjima nase knjige nisu bas cijenom pristupacne 'obicnim' kupcima...
Mislim da ćeš se ugodno iznenadit
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 23:20   #8
Quote:
Silajn kaže:
Mislim da ćeš se ugodno iznenadit
Ma ne znam baš. Meni sniženje sa 130 kn na 110 ne znači ama baš ništa. Ako mogu dati 110, vjerojatno imam i tih dvadeset.
Druga stvar će bit kad završim faks u budem bogata pa ću na Interliberu umjesto 15 knjiga kupit 18 da mi popune police i izgledam načitano

Ma šalim se, daleko od toga da podcjenjujem. Super je Interliber i uvijek se nađe ponešto. Čekam preporuke onih koji će me preduhitriti

Zadnje uređivanje Potala : 02.11.2005. at 00:28.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 23:50   #9
Quote:
Kluna kaže:
Hrvatski je bio najveći - čak tri spojena štanda! - inače Čulina vam je bila hit haha Ja naivno potražila Jergovića i Dežulovića (kako bih bila u toku na ovom forumu ) i jedan tamnoputi i simpatičan tip mi kaže da sam 44 koja koja im je to tražila... i da je najbolje da sjednem na vlak i dođem u ZG na vaš Interliber, eh šteta što imam obaveza na faxu.
Ja sam bila u sredu. Sve sam parice potrošila na rečnike, tako da je vrlo malo ostalo za knjige.
Knjige hrvatskih izdavača su dosta skupe za nas. Knjiga Radeta Šerbedžije "Do poslednjeg daha" je bila duplo skuplja u hrvatskom izdanju.
Čini mi se da sam videla Jergovića na bosanskom štandu, ali nisam sigurna...
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 11:21   #10
Bas se veselim
Ely, super topic !
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 11:40   #11
Quote:
Grejp kaže:
Kupit ću Murakamija (ako objave novog),
I Bukowskog
Tako i ja

Jedino što možda neću biti u Zg... prva godina bez interlibera kmeee
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 13:16   #12
Quote:
Nymph kaže:
Ja sam bila u sredu. Sve sam parice potrošila na rečnike, tako da je vrlo malo ostalo za knjige.
Knjige hrvatskih izdavača su dosta skupe za nas. Knjiga Radeta Šerbedžije "Do poslednjeg daha" je bila duplo skuplja u hrvatskom izdanju.
Čini mi se da sam videla Jergovića na bosanskom štandu, ali nisam sigurna...

Palo mi je napamet za bosanski štand, ali nisam ga videla.. Ah ništa... ostaje da ga kupim u Hr
__________________
It's irrational, it's impossible,
and it's against my religion
Kluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 08:36   #13
Uh, veselim se kao malo pseto!

Već sam si cijeli popis složila, što za sebe, što za raznorazne božićne poklone (srećom sam okružena ljudima koji čitaju ). Ono što mene osobno trenutno najviše zanima su neke stručne knjige (psiholog sam po struci, pa pretpostavljam da ću najviše zapeti na štandu Naklade Slap ), ali niti beletristika mi uopće nije mrska.

Stavila sam si na stranu 'iljadicu kuna, nadam se da će dostajati. Čisto sumnjam.
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 15:05   #14
mi se doma gušimo u knjigama.

ne postoji više prostor gdje bi stavili policu! stoje po prozorskim daskama i po podu - jedan naramak nam služi kao priručni coffee table...

stalno se zaklinjemo da nećemo više - mama izbjegava događaje na kojima bi mogla dobit knjigu, ostavlja ih na poslu (manje intersantne), ja se zaklinjem da neću kupit one tri koje još nemamo i tak...

onda dođe interliber, i mi kao ovisnici navalimo u velikim količinama...

poslije se nađemo s tatom koji dođe s info-a, pa svi skupa idemo na pizzu u baskijeru u sigetu
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 00:05   #15
Quote:
Kent kaže:
spremih tisućicu kunića za tu prigodu
Quote:
Lady Grey kaže:
Stavila sam si na stranu 'iljadicu kuna, nadam se da će dostajati. Čisto sumnjam.
*pljuc* bogatuni :zavist:
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 00:34   #16
Ami, n'entre pas sans desir

ah, taj kvazi-intelektualni konzumerizam,...

btw, koliko je knjiških moljaca potrebno da bi se zamijenila žarulja?
- koga uopće briga
crill is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 01:05   #17
Re: Ami, n'entre pas sans desir

Quote:
crill kaže:
ah, taj kvazi-intelektualni konzumerizam,...

Nemoj tako, prijatelju. Ja idem samo biti vidjen, nista ne kupujem
TzU is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2005., 10:12   #18
Crill, a ja mislila da si i ti knjiski moljac !
Intelektualac - kvaziintelektualac . U cemu je razlika ?
Sto ako onaj ko na interliberu kupi 10-20 knjiga iste i procita (i uziva u njima) ?
Ima sigurno puno i onih koji knjige inace ne kupuju, a Interliber im onda dodje nesto poput sezonskog snizenja odjevnih predmeta koje se ne smije propustiti...
Ipak, tu je najvise - entuzijasta, nesto pliceg dzepa .
Kvaziintelektualac ce uglavnom otici u Algoritam ili VBZ i kupiti : Da Vincijev cod , Povjesnicarku, Tudjmanovu i ine biografije...sto je vec "in", bez obzira na cijenu . Vazno da zna da ce se o tim knjigama razgovarati na subotnjoj kavi .
A kupiti tamo negdje nekih 10-ak knjiga koje su vec "out" pa su i snizene...guzvati se sa sirotinjom...e to ce "kvaziintelektualac" malo teze...

Sto vi mislite ?
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2005., 11:44   #19
Quote:
Self-portrait kaže:
Intelektualac - kvaziintelektualac . U cemu je razlika ?
Sto ako onaj ko na interliberu kupi 10-20 knjiga iste i procita (i uziva u njima) ?
Ima sigurno puno i onih koji knjige inace ne kupuju, a Interliber im onda dodje nesto poput sezonskog snizenja odjevnih predmeta koje se ne smije propustiti...
Ipak, tu je najvise - entuzijasta, nesto pliceg dzepa .
A kupiti tamo negdje nekih 10-ak knjiga koje su vec "out" pa su i snizene...guzvati se sa sirotinjom...e to ce "kvaziintelektualac" malo teze...Sto vi mislite ?
Potpisujem. Pogotovo onaj dio sa sezonskim sniženjem, makar nastojim poneku knjigicu ubosti i tokom godine, naravno. Nofčeke počinjem polako štedjeti već negdje iza ljeta, pored redovnog posla odradim još pokoji honorarac, i skupim nekako tu lovicu. Da sam dubljeg džepa - bogme nisam.
Jesam li autohtona intelektualka ili kvaziintelektualka ... iskreno, zabole me. Bitno da su knjige doma.
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2005., 12:33   #20
Hmm...prvenstveno se nadam naći neke knjige za fax, kad to riješim mogu krenuti u nbavku raznog sf/f-a , i slinjenje za svim knjigama za koje više neću imati para
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.