Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Pogledaj rezultate ankete: koji je rjecnik stranih rijeci bolji?
anic-klaic 1998 3 21.43%
klaic 2004 2 14.29%
koja glupa anketa 9 64.29%
Glasovatelji: 14. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2009., 18:45   #261
Evo ako nekom treba talijansko hrvatski rječnik:

http://rapidshare.com/files/300560161/THRjecnik.rar

Zadnje uređivanje nticaric : 31.10.2009. at 18:52.
nticaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 13:42   #262
Hrvatsko-hrvatski rječnik

Pozdrav!
Zna li itko da li je ikada izdan Hrvatsko-hrvatski rječnik (makar i on-line) verzija.
Ovdje ne mislim na Rjecnik stranih rijeci, a ni na Rjecnik sinonima, vec na nekakav hrvatski pandan Oxfordovom Advanced Learner's dictionary gdje su rijeci objasnjene maticnim jezikom.
Bilo bi dobro da je netko objedinio objasnjenja za rijeci koje se ne koriste cesto u svakodnevnom govoru (rijeci tipa diskurs, floskula....) i dao neka vise-manje laicka objasnjenja.
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 13:49   #263
Imaš Anićev Rječnik hrvatskoga jezika, pa Šonjin, pa Enciklopedijski rječnik... nije da nema.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 13:54   #264
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Imaš Anićev Rječnik hrvatskoga jezika, pa Šonjin, pa Enciklopedijski rječnik... nije da nema.
Hvala Lastane.
Ma utipkao sam Hrvatsko-hrvatski rjecnik u Google i izasle mi neke debilane. Sad kad znam autore, bit ce lakse.
Pozdrav
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 13:55   #265
A nije da nema ni top-teme po imenu Rjecnici!
Sad bih mogla svasta napisati, ali izbrojala sam do deset pa me pomalo pusta.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 13:59   #266
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Hvala Lastane.
Ma utipkao sam Hrvatsko-hrvatski rjecnik u Google i izasle mi neke debilane. Sad kad znam autore, bit ce lakse.
Pozdrav
A zašto tražiš hrvatsko-hrvatski rječnik kad je dovoljno potražiti bilo kakav rječnik hrvatskog jezika?
Nije ni Advanced Learner's Dictionary nazvan englesko-engleskim rječnikom...
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 14:28   #267
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
A nije da nema ni top-teme po imenu Rjecnici!
Sad bih mogla svasta napisati, ali izbrojala sam do deset pa me pomalo pusta.
Prvi put sam na ovom pdf-u. Doduse, to ne opravdava sto nisam potrazio u trazilici ili prosvrljao po pdf-u. Isprike!

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
A zašto tražiš hrvatsko-hrvatski rječnik kad je dovoljno potražiti bilo kakav rječnik hrvatskog jezika?
Nije ni Advanced Learner's Dictionary nazvan englesko-engleskim rječnikom...
Nisam znao kako bi se izrazio
Imam kuci neko starije izdanje Rjecnika stranih rijeci, koji je OK al opet ne bi htio da sadrzi samo tudjice.
Uglavnom, nasao sam sto sam htio pa se eto, jos jednom zahvaljujem!
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 14:44   #268
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Prvi put sam na ovom pdf-u. Doduse, to ne opravdava sto nisam potrazio u trazilici ili prosvrljao po pdf-u. Isprike!
Idi u miru i ne grijesi vise...

__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 23:40   #269
Htio bih prodati Francusko-hrvatski veliki riječnik,ŠK, nov-novcat po 215 kuna ili bih ga mijenjao za Njemačko-hrvatski od školske knjige, nov.
Zainteresirani neka se jave putem privatne poruke.
Hvala.
kengur26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 12:37   #270
english-english

http://www.askoxford.com/?view=uk

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=cohorts

http://dictionary.cambridge.org/
__________________
La liberté est impossible à l'ignorant.
Jade84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 17:23   #271
evo jos jedan link od mene
njemački riječnik
lini_dalmatinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 17:57   #272
Quote:
lini_dalmatinac kaže: Pogledaj post
evo jos jedan link od mene
njemački riječnik
Zapravo je rjecnik. Rijec, ali rjecnik.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 17:09   #273
A postoji li u Hrvatskoj neki veći rječnik češkoga jezika?
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 20:51   #274
starogrčki rječnik

Pozdrav,
Molio bi za pomoć. Postoji li starogrčko-hrvatski ili starogrčko-engleski rječnik sa transkripcijom ili transliteracijom starogrčkih riječi. Kad se koristi transkripcija a kad transliteracija. Meni se čini da je izgovor ono što je bitno tako da ne vidim neke koristi od transliteracije. Englesko-hrvatski rječnici također koriste transkripciju.

Još nešto. Vidim na amazonu da se starogrčki negdje prevodi sa classical greek a negdje samo greek. Znači greek može biti i classical greek i modern greek. Kod nas također. Grčki može biti i starogrčki i novogrčki. Znači iz samog naziva ne može se uvijek znati o kojem se jeziku radi. Zašto je to tako.
Hvala
novelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 23:58   #275
http://www.4shared.com/file/225611292/85c3038f/Anic_Klaic_Domovic_-_Rjecnik_s.html


Prepravljeno s OCR-om, pretraživi pdf, veličina smanjena s 456 na 11MB.
quasicriminal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 00:57   #276
Hej quasicriminal koja je šifra??? nemrem otvorit bez šifre...neznam jel tko dr uspio normalno otvorit???
kliky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 16:14   #277
Znade li netko da li postoji na internetu izgovor stranih imena i prezimena osoba, tj. kako se izgovaraju bilo na engleskom ili nekom drugom jeziku.. Jednom davno sam imao neki mali riječnik stranih riječi u kojemu je na kraju stajalo tridesetak stranica baš izgovor tih imena. Ponekad pročitaš neko ime i pojma nemaš kako se izgovara. Na pr. Joseph (Đozef)
Optima is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 15:32   #278
Quote:
Optima kaže: Pogledaj post
Znade li netko da li postoji na internetu izgovor stranih imena i prezimena osoba, tj. kako se izgovaraju bilo na engleskom ili nekom drugom jeziku.. Jednom davno sam imao neki mali riječnik stranih riječi u kojemu je na kraju stajalo tridesetak stranica baš izgovor tih imena. Ponekad pročitaš neko ime i pojma nemaš kako se izgovara. Na pr. Joseph (Đozef)
try this
allow me is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 16:22   #279
Zna netko gdje mogu kupiti rječnik hrvatsko-turski i tursko-hrvatski? i koji? autor?
marina marina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 22:36   #280
rjecnici

dali na internetu postoje rjecnici modernih rijeci i rjecnici arhaizama (hrvatskih naravno)?
malo sam trazio i nasao rjecnike od jedva stotinjak rijeci. trazim rjecnik s bazom od barem nekoliko tisuca rijeci ili nesto kao urban dictionary (5,610,791 definitions since 1999 ).
ako netko nesto nađe nek mi posalje link...

i ako postoji hrvatsko-hrvatski rjecnik na internetu

Zadnje uređivanje Scorpione : 20.02.2011. at 23:32. Reason: djfslhfisjasdfsčjf
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:38.