Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2014., 10:45   #3461
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Sotonisti u akciji pa ako znate engleski :

http://culturalmarxism.net/the-satan...ction-program/

Ukratko, pokrenuli su program za zaštitu djece protiv fizičkog i psihološkog ugenjatavanja u školama
I kancelar Palpatine je rekao da voli demokraciju. "Religija" koja se svodi na socijaldarvinizam stavlja si masku humanosti i altruizma. Već viđeno.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 13:45   #3462
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
I kancelar Palpatine je rekao da voli demokraciju. "Religija" koja se svodi na socijaldarvinizam stavlja si masku humanosti i altruizma. Već viđeno.
Ne vidim ništa loše u tome da čovjek bude svjestan svojih primarnih nagona i da prihvati činjenicu da je to jedan dio njega...a + toga ta religija teži upravo razvoju pojedinca na duhovnom planu..

....za razliku od nekih drugih religija gdje se nameće potčinjenost što mene osobno podsjeća upravo na životinjsko carstvo
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 17:00   #3463
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Ne vidim ništa loše u tome da čovjek bude svjestan svojih primarnih nagona i da prihvati činjenicu da je to jedan dio njega...a + toga ta religija teži upravo razvoju pojedinca na duhovnom planu..

....za razliku od nekih drugih religija gdje se nameće potčinjenost što mene osobno podsjeća upravo na životinjsko carstvo
Sotonizam nije religija nego revolt u odnosu na abrahamske religije, tj. zatucanu ideologiju istih, iako unutar njih postoje liberalne grupe/crkve. Pojam "Sotona" dolazi iz kršćanstva, a imaju ga i judaizam i islam.
Drugim riječima, sotonizam samim svojim nazivom parazitira na kršćanstvu, dok, primjerice, paganska religija i kultovi ne, i to ne samo zato jer su povijesno stariji od kršćanstva, već i zato što ne postoje kao revolt protiv nečega, već postoje da na sebi svojstven način objasne sebe i svijet oko sebe. Da je kršćanstvo revolt, a ne religija, već bi u svom nazivu imalo ono što je u Židovstvu zlo i mračno.
S druge strane, liberalni protestantizam koji nije brojčano zanemariv, stoljećima teži razvoju pojedinca na duhovnom planu. I nije mizogin i patrijarhalan i zalaže se za Deklaraciju o ljudskim pravima. Sotonizam nije ništa drugo doli revolt na na izopačeno tumačenje Božje Objave od strane kršćanskih fundamentalista i neprijatelja znanosti i napretka. Crowley i LaVey su obojica u mladosti bili tlačeni od fundamentalističkih kršćanskih fanatika, i poistovjetili su kršćanskog Boga i Isusa Krista s tim fanaticima, kao i njihov bolesni nauk o ljudskoj spolnosti kao nečemu "prljavom i grešnom". Pravi osnivači modernog sotonizma su kršćanski fundamentalistički fanatici. Crowley, LaVey i njihovi sljedbenici su samo posljedica.
Mislim da je jedan sotonist na ovom pdf-u napisao da između crnih vještica i sotonista postoji razlika samo u imenu. Ako baciš pogled na satanističke web-stranice, vidjet ćeš da prevladavaju crna boja, slike jarca i raznih horror čudovišta, pa sam vrlo skeptičan prema njihovom humanizmu. S druge strane, postoji određen broj sotonističkih skupina koje "možda" nisu povezane s mainstream sotonizmom, ali im nisu strane ljudske žrtve, bilo preko ritualnih ubojstava, bilo preko nagovaranja na samoubojstvo (tamo gdje zbog brzog otkrivanja njihovog djelovanja ne mogu obavljati ritualna klanja). Slično kao i s muslimanima, mislim da tajne službe tu trebaju imati posla.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 20:21   #3464
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Sotonizam nije religija nego revolt u odnosu na abrahamske religije, tj. zatucanu ideologiju istih, iako unutar njih postoje liberalne grupe/crkve. Pojam "Sotona" dolazi iz kršćanstva, a imaju ga i judaizam i islam.
Drugim riječima, sotonizam samim svojim nazivom parazitira na kršćanstvu, dok, primjerice, paganska religija i kultovi ne, i to ne samo zato jer su povijesno stariji od kršćanstva, već i zato što ne postoje kao revolt protiv nečega, već postoje da na sebi svojstven način objasne sebe i svijet oko sebe. Da je kršćanstvo revolt, a ne religija, već bi u svom nazivu imalo ono što je u Židovstvu zlo i mračno.
S druge strane, liberalni protestantizam koji nije brojčano zanemariv, stoljećima teži razvoju pojedinca na duhovnom planu. I nije mizogin i patrijarhalan i zalaže se za Deklaraciju o ljudskim pravima. Sotonizam nije ništa drugo doli revolt na na izopačeno tumačenje Božje Objave od strane kršćanskih fundamentalista i neprijatelja znanosti i napretka. Crowley i LaVey su obojica u mladosti bili tlačeni od fundamentalističkih kršćanskih fanatika, i poistovjetili su kršćanskog Boga i Isusa Krista s tim fanaticima, kao i njihov bolesni nauk o ljudskoj spolnosti kao nečemu "prljavom i grešnom". Pravi osnivači modernog sotonizma su kršćanski fundamentalistički fanatici. Crowley, LaVey i njihovi sljedbenici su samo posljedica.
Mislim da je jedan sotonist na ovom pdf-u napisao da između crnih vještica i sotonista postoji razlika samo u imenu. Ako baciš pogled na satanističke web-stranice, vidjet ćeš da prevladavaju crna boja, slike jarca i raznih horror čudovišta, pa sam vrlo skeptičan prema njihovom humanizmu. S druge strane, postoji određen broj sotonističkih skupina koje "možda" nisu povezane s mainstream sotonizmom, ali im nisu strane ljudske žrtve, bilo preko ritualnih ubojstava, bilo preko nagovaranja na samoubojstvo (tamo gdje zbog brzog otkrivanja njihovog djelovanja ne mogu obavljati ritualna klanja). Slično kao i s muslimanima, mislim da tajne službe tu trebaju imati posla.
Religija sam propustio staviti pod navodnike.

Aleister Crowley se, koliko ja znam, odmaknuo daleko od običnog revolta protiv Crkve i ušao je u proučavanje i prakticiranje stvari koje su daleko starije od kršćanskog nauka a koje taj isti nauk 'sotonizira'.

Za mene crne i bijele vještice ne postoje, i jedne i druge koriste istu energiju i kanaliziraju ovako ili onako. Vještičji nauk je stariji od kršćanstva a samim time i od tog kršćanskog Sotone.

Crna boja prevladava i među svećenicima, časnim sestrama..
Jarac je jedna lijepa, zabavna i vesela životinja.
Razni 'horor' likovi, pretpostavljam da se radi o demonima-ništa devijatno niti neprirodno

Ljudske žrtve nastaju od ruku raznih profila ljudi, profila koji slijede razne filozofije,religije i 'religije', nažalost.

Da, u prošlosti je bilo ubojstava i žrtvovanja od strane raznih skupina, neke su se izjašnjavale kao sotonističke, no, u to vrijeme su isto i dobri kršćani masovno optuživali svoje susjede, poznanike, članove obitelji.. da su u dosluhu sa nečastivim pa ih palili na lomači i žrtvovali Bogu.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 00:52   #3465
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
I kancelar Palpatine je rekao da voli demokraciju. "Religija" koja se svodi na socijaldarvinizam stavlja si masku humanosti i altruizma. Već viđeno.
Svaka ideologija moze biti iskoristena od strane Palpatina, nije uopce pitanje koja je i sto promovira. Ideologija + kolektivizam + stavljanje ideje iznad pojedinca (zrtvovanje i sebe i drugih za istu) + teznja priciranja ideologije na vanjski svijet i mjenjanje drustva je sve sto treba da onaj koji ju zeli usmjeriti u tom pravcu ima sve potrebne alate.

No, sotonizam to ne moze uciniti. Ne toliko zato sto nema kolektivizam u tolikoj mjeri (trenutno nema, kada bi postao brojcano znacajan i politicki utjecajan brzo bi se promjenilo) vec sto nema brojnost.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 10:31   #3466
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Svaka ideologija moze biti iskoristena od strane Palpatina, nije uopce pitanje koja je i sto promovira. Ideologija + kolektivizam + stavljanje ideje iznad pojedinca (zrtvovanje i sebe i drugih za istu) + teznja priciranja ideologije na vanjski svijet i mjenjanje drustva je sve sto treba da onaj koji ju zeli usmjeriti u tom pravcu ima sve potrebne alate.

No, sotonizam to ne moze uciniti. Ne toliko zato sto nema kolektivizam u tolikoj mjeri (trenutno nema, kada bi postao brojcano znacajan i politicki utjecajan brzo bi se promjenilo) vec sto nema brojnost.
Slažem se s time i to je dobro. Svi ekstremni politički, vjerski, magijsko-okultni pokreti nikada neće imati velik broj sljedbenika upravo zbog svog ekstremizma. Zlo se dešava kada takvi raznim prljavim igrama i manipulacijama dođu na vlast; npr. nacisti u Njemačkoj.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 10:11   #3467
Da li neko od vas ima djecu, tj obitelj ili ste više individualisti ? Da li i njih odgajate u duhu sotonizma ?

Da li ljudi znaju da ste sotonisti ili to tajite od njih ?

da li je neko od vas sotonist čisto radi uvjerenja ili samo radi neke dobiti ?

Da li možete ući u crkvu i biti cijelo vrijeme na misi ili vam je npr slabo ?

Da li je neko od vas prije bio veliki krščanin pa ga je nešto povrjedilo pa je otišao u sotoniste ?

Da li se vežete za ljude ili ste usmjereni isključivo na sebe ?

Imate li neke nadljudske sposobnosti ?

Ja sam krščanka, jako malo znam o sotonizmu pa me zanima čisto radi znatiželje.
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 10:14   #3468
U kakvoj ste obitelji odgajani, jeste li tokom života dobivali ljubavi ili ste bili večinom zlostavljani i podlačeni od drugih..možda niste dobivali dovoljno ljubavi i možda vam je bilo jako teško, tako da ni nevjerujete u ljubav
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 21:31   #3469
Quote:
mik-mik kaže: Pogledaj post
Da li neko od vas ima djecu, tj obitelj ili ste više individualisti ? Da li i njih odgajate u duhu sotonizma ?

Da li ljudi znaju da ste sotonisti ili to tajite od njih ?

da li je neko od vas sotonist čisto radi uvjerenja ili samo radi neke dobiti ?

Da li možete ući u crkvu i biti cijelo vrijeme na misi ili vam je npr slabo ?

Da li je neko od vas prije bio veliki krščanin pa ga je nešto povrjedilo pa je otišao u sotoniste ?

Da li se vežete za ljude ili ste usmjereni isključivo na sebe ?

Imate li neke nadljudske sposobnosti ?

Ja sam krščanka, jako malo znam o sotonizmu pa me zanima čisto radi znatiželje.
čim uđem u crkvu plamen bukne iz mene i krenem goriti.
__________________
I break away from all conventions that do not lead to my earthly success and happiness.
LordBane is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 19:51   #3470
nisu mi jasne neke stvari kod tog sotonizma - Sotona kojega vi štujete je sporedni lik u židokršćanskoj religiji. Ako vjerujete u njega , onda bi se očekivalo da vjerujete i u ostatak biblijske mitologije , pa tako i u njegovog protivnika Jehovu. Je li to istina ?
edelstein is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 21:16   #3471
Je vraga sporedni lik , da nema tog straha od sotone i pakla ne bi bilo ni temelja kršćanstva

Pretpostavljam da oni koji štuju Sotonu kao lika iz biblije sigurno vjeruju i u Jehovu. Na to bi trebao odgovoriti neki teistički sotonista. Iako, s obizorm koliko je ljudi pobio Jehova akoliko Sotona....nekako mi je ovaj drugi draži
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 20:11   #3472
Sotona je gnusan izbor, inače ovaj text je mlaka vodica, na spram cjelokupne stvarnosti sotonizma. http://www.dnevno.hr/vjera/duhovnost...su-kristu.html
Forumaško is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 02:49   #3473
Quote:
Forumaško kaže: Pogledaj post
Sotona je gnusan izbor, inače ovaj text je mlaka vodica, na spram cjelokupne stvarnosti sotonizma. http://www.dnevno.hr/vjera/duhovnost...su-kristu.html
Osoba iz članka je idiot. Ne shvaćam kako netko može čitajući sotonističku bibliju zabrijati na štovanje đavla. Nema smisla.
__________________
I break away from all conventions that do not lead to my earthly success and happiness.
LordBane is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 09:17   #3474
osoba iz clanka vjerojatno il ne postoji ili je psihoticna
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 09:22   #3475
Quote:
Forumaško kaže: Pogledaj post
Sotona je gnusan izbor, inače ovaj text je mlaka vodica, na spram cjelokupne stvarnosti sotonizma. http://www.dnevno.hr/vjera/duhovnost...su-kristu.html
Tebi su valjda glavni izvori informacija o životu dnevno.hr i biblija

A koja je to cjelokupna stvarnost sotonizma?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 10:19   #3476
Quote:
LordBane kaže: Pogledaj post
čim uđem u crkvu plamen bukne iz mene i krenem goriti.
Ako je tako svaki put, bome se još dobro držiš.


Quote:
Forumaško kaže: Pogledaj post
Sotona je gnusan izbor, inače ovaj text je mlaka vodica, na spram cjelokupne stvarnosti sotonizma. http://www.dnevno.hr/vjera/duhovnost...su-kristu.html
Dnevno.hr je i više nego relevantan izvor. Prvo što napravi svaki ex njuejđer i sotonist koji je doživio prosvjetljenje i prigrlio kršćanstvo kao jedino ultimativno spasenje, je pisanje ispovjesti za dnevno.hr.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 19:36   #3477
Neznam jel prava tema, al ovo sam maloprije pogleda i ono... koji k.... ako je ovo istina onda nek sve ide u 3 pm. http://www.filmovita.com/sokantno-dj...ila/#more-5352
Jigsaw85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 11:33   #3478
Pa, ima takvih svjedčanstava i u prošlosti no po pravilu svi zatvarju oči pred time jer "sotonisti" nisu mračnjaci obučeni u crno koji slušaju heavy metal već uglednici iz visokih slojeva društva.

Tako nešto ne smije dospijeti u novine.

Ali zato vijest da su pijana djeca tj. "sotonisti" okretali križeve po groblju uvijek ima dobru čitanost.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 17:54   #3479
Quote:
mik-mik kaže: Pogledaj post
Da li neko od vas ima djecu, tj obitelj ili ste više individualisti ? Da li i njih odgajate u duhu sotonizma ?

Da li ljudi znaju da ste sotonisti ili to tajite od njih ?

da li je neko od vas sotonist čisto radi uvjerenja ili samo radi neke dobiti ?

Da li možete ući u crkvu i biti cijelo vrijeme na misi ili vam je npr slabo ?

Da li je neko od vas prije bio veliki krščanin pa ga je nešto povrjedilo pa je otišao u sotoniste ?

Da li se vežete za ljude ili ste usmjereni isključivo na sebe ?

Imate li neke nadljudske sposobnosti ?

Ja sam krščanka, jako malo znam o sotonizmu pa me zanima čisto radi znatiželje.
1 Nemam djecu
2 Paaa, neznaju.
3 Mislim da to radim jer je vrag ušo u me.
4 Ne! Samim spomenom crkve dio moje kože izgori te sam u većoj boli. Ali zato dragi vrag vraća izgubljeni <3 Ulazak u crkvu je jednak samoubojstvu...
5 Ne, spoznah istinu u djetinjstvu.
6 Pa samo na sebe sam usmjeren, to je ono što nam treba, svim ljudima, da napokon pronađemo vraga.
7 Nije pitanje imam li, nego koliko, pa to svi znaju već
Mogu komunicirati s vragom, tijekom cijelog dana, često je uz mene. Negdje oko devete godine života spoznao sam nešto divno: Mogu rigati vatru. To mi je najsretnije otkriće dosad. Nitko mi neće vjerovati, ali naravno to je zbog kršćanske propagande, oni žele da ljudi misle da ne postojimo, ali ćemo se izboriti za istinu. Također se noću pretvaram u šišmiša i letim do mjeseca, gdje se okupljaju svi sotonisti i raspravljaju o nepravdi u svijetu. Isto tako, pomrčina Sunca... Eto znanstvenici vas zasipaju lažima dok zapravo mi omračimo dio Sunca kako bi vi spoznali vraga, ali očito nam ne ide baš...
liquid112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 19:57   #3480
Quote:
liquid112 kaže: Pogledaj post
1 Nemam djecu
2 Paaa, neznaju.
3 Mislim da to radim jer je vrag ušo u me.
4 Ne! Samim spomenom crkve dio moje kože izgori te sam u većoj boli. Ali zato dragi vrag vraća izgubljeni <3 Ulazak u crkvu je jednak samoubojstvu...
5 Ne, spoznah istinu u djetinjstvu.
6 Pa samo na sebe sam usmjeren, to je ono što nam treba, svim ljudima, da napokon pronađemo vraga.
7 Nije pitanje imam li, nego koliko, pa to svi znaju već
Mogu komunicirati s vragom, tijekom cijelog dana, često je uz mene. Negdje oko devete godine života spoznao sam nešto divno: Mogu rigati vatru. To mi je najsretnije otkriće dosad. Nitko mi neće vjerovati, ali naravno to je zbog kršćanske propagande, oni žele da ljudi misle da ne postojimo, ali ćemo se izboriti za istinu. Također se noću pretvaram u šišmiša i letim do mjeseca, gdje se okupljaju svi sotonisti i raspravljaju o nepravdi u svijetu. Isto tako, pomrčina Sunca... Eto znanstvenici vas zasipaju lažima dok zapravo mi omračimo dio Sunca kako bi vi spoznali vraga, ali očito nam ne ide baš...
Ja sam na lijep način pitala neke stvari jer nemam vremena proučavat vašu vjeru imam svoju. Možda su to predrasude što neki ljudei misle o vama, al kako da išta mislim i donosim zaključak o vama kad imate zatvorena vrata medijima i skoro svima, nepoznam da se iko u životu ili javno deklarirao kao sotonist. To što sam pitala bila je čista znatiželja a ne sprdnja kako si svatio.
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.