Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2009., 11:25   #1
Pregradni zid od staklene opeke

Planiramo pregraditi dnevni boravak od predsoblja zidom od staklene opeke. Dimenzija zida bi bila oko 240x260 cm i u sredinu bi išlo vratno krilo. Ne bi išli na klasično zidanje već neki oblik lagane montaže tipa Pegasus ili sl. Da li je to netko probao u sam svoj majstor izvedbi i koliko je komplicirano? Drugo pitanje je koliko bi to došlo po kvadratu otprilike? Kako u takav zid učvrstiti štok od vrata?
Zid planiramo izvoditi na gotovom podu. Da li bi za ugradnju vrata možda bio pogodniji Ezylay sustav sa alu letvicama ili Pegasus sa drvetom? Bilo kakva iskustva dobrodošla
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!

Zadnje uređivanje mirta2 : 16.11.2009. at 11:45. Reason: dodatak tekstu
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 11:49   #2

ovako nekako bi to trebalo izgledati
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 13:31   #3
Da...to bi bilo zanimljivo...
Također razmišljam kako pregradit dvije prostorije koje su različitih etaža!
Meni treba između njih kao nekakva ograda, a staklena cigla bi možda bila pun pogodak...neznam...treba još razmišljati...
zove se nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 15:10   #4
Dobili smo ponudu od firme Egle za materijal i ugradnju samo staklenog dijela Ezylay sustavom 7000 kn plus PDV - vrata i prijevoz od 300 km nisu uračunati. To je too much čini mi se i definitivno bi išli na samoizvedbu, ali to nikad nismo radili. Najveći problem mi se čini kako učvrstiti vratno krilo a da sve to bude čvrsto i da estetski bude prihvatljivo.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 18:10   #5
eni suđešćn?
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 14:27   #6
Ne razumijem se u opeku ali u vrata da. Njih ne bi trebalo biti problem ugraditi u otvor samo na pjenu kao i obično. Ono što mene buni je to što će držati tu opeku iznad vrata odnosno što čini tu nadvoj ili da li se ta opeka tu isporučuje iz spojenog komada jer na slici su ipak metalna vrata čiji metalni slijepi štok možda to sve i nosi ili je zadnji red te opeke neke druge čvrstoće i iz komada pa je ujedno i nadvoj. Dakle ako je to moguće tako čvrsto izvesti i ostaviti rupu za vrata tako da vrata ništa ne nose onda se vrata vrlo jednostavno ugrađuju na pjenu kao u svaku drugu opeku ili zid.
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 14:39   #7
Vidim na Egle.hr da su to uglavnom metalne konstrukcije alu i sl. tako da se pomoću njih to može onda bez problema jer se i na slikama gdje su vrata vide određeni metalni okviri ispod samog štoka vrata posebno kod vanjskih vrata
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 15:08   #8
@mehrpreiss
Da, oni isporuče alu konstrukciju po mjeri s rupom za vrata koja se ušarafi u zidove, pod i strop. Okvir se popuni opekom, a takav zid je 8 cm debljine pa mi se čini malo slabašno. Išli bi na ugradnju hrastovog dovratnika i klasičnog furniranog vratnog krila. Misliš da bi to sasvim dobro držalo? Mislim da ne popuca opeka od natezanja vrata.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 16:23   #9
S obzirom na slike koje su dali i gdje su ugrađena ulazna vrata koja su puno teža mislim da neće popucati. Ali zašto ih ne sve u detalje pitati pa makar i odustali od njihove izvedbe.
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 18:30   #10
Da, ali nisu tako susretljivi s informacijama ako nije njihova ugradnja.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 19:10   #11
Ako znas kako se zida ta cigla, zidaj ga sa vec ugrađenim stokom, stok pricvrsti sa L nosacem u pod da se nesiri/skuplja, stim da ga narucis po mjeri, profalcan sa obje strane da blok ulazi u njega,(prije nego ga narucis, pazi na dim. bloka i velicinu fuge, dakle moras po zeljenom otvoru odredit si visinu i sirinu stoka), gore samo formalno da se drzi u vagi ili neki uzi metal da nije sirji od zeljene fuge, pricvrsti bocno uz stok i u plafon, stok si rekao da ces hrastov pa bi trebao podnest tezinu bloka iznad njega bez da se imalo smota.
Samo moras strogo pazit na izmjeru da se uredno sastavis iznad vrata
tonino2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 22:45   #12
Nema tu ništa zidanja, to je suha montaža, lijepi se silikonom.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 11:17   #13
zapamtite samo jedno vrata nisu napravljena tako da ništa nose nego sama sebe. Dakleta njihova metalna konstrukcija i gotovo. Štokovi se mogu raditi i manji od 100mm dakle već od 70 mm i obavezno uzmite plivajuće letvice one koje obgrljuju štok.
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 13:08   #14
Quote:
mirta2 kaže: Pogledaj post
Nema tu ništa zidanja, to je suha montaža, lijepi se silikonom.
Neznam nisma vidio tu suhu montazu, ali na tako veliki zid bi morao stavljat sipke. Na svim velicinama krizica su ostavljene rupe za provlacit cipke, a ima ih i sa navojem za laksu u gradnju od oko 40cm duzine, tako da je moj savjet to uzidat kak treba, jer ak se slucajno vrata malo jace zalupe

Ak bi htio malo pojasnit nacin rada, koji silikoni i fugiranje za suhu montazu, da mogu procitat oni koji neznaju...
tonino2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 14:21   #15
Evo http://www.egle.hr/uradi-sam/ezylay-u-silikonu-montaza
http://www.egle.hr/sustavi-montaze/ezylay-u-silikonu
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 21:05   #16
pozdrav, evo slučajno sam naletio na temu, jer se i sam odlucujem za ugradnju staklenog zida. A imam i puno iskustva sa uradi sam stvarima, naime, sam sam sredio tavanski stan, od postavljanja gips ploca, do instalacija i zavrsnih radova, pa se ponesto i kuzim u stvari....

Kolko sam razumio zelis ugraditi vrata u sredinu zida.... to je problem, kolko se razumijem u to postoje posebno namjenjena vrata za takve stvari (koja nisu teska i imaju ublazivač udarca). Druga stvar je da cijena od 7000 kn i nije pretjerana i jako je povoljna, posebno zbog tog jer ce decki to napraviti kako treba.

Vidio sam da je netko napisao da se ugrade obična vrata - to NE raditi ni pod koju cijenu!!! Odnosno vrata mogu biti obican, ali dovratnik (štok) nikako. S tim da ako se odlucis za obicna vrata uzmi ona najlaksa od iverice (oko 10 kg). Običan drveni štok se šarafi na zid ili postavlja na purpjenu, na staklenu opeku se ne moze klasicno sarafiti a i ne preporucam pur pjenu. u EGLE-u su ti ponudili sigurno lajsne na koje se štok šaravi, pa preporucam da traziš štok predviden za to

PS kad bude sve gotovo, a ti ljuta na muza NE LUPAJ S VRATIMA
toma007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 13:52   #17
Quote:
toma007 kaže: Pogledaj post
Vidio sam da je netko napisao da se ugrade obična vrata - to NE raditi ni pod koju cijenu!!! Odnosno vrata mogu biti obican, ali dovratnik (štok) nikako. S tim da ako se odlucis za obicna vrata uzmi ona najlaksa od iverice (oko 10 kg). Običan drveni štok se šarafi na zid ili postavlja na purpjenu, na staklenu opeku se ne moze klasicno sarafiti a i ne preporucam pur pjenu. u EGLE-u su ti ponudili sigurno lajsne na koje se štok šaravi, pa preporucam da traziš štok predviden za to
He, u ovo baš nisam siguran. Danas se vozim od remetinca, starom karlovačkom, prema Lučkom i vidim da lik na kući ima staklenu ciglu u koju su ugrađena kućna ulazna vrata. Sto puta sam tu prošao i nikada to nisam dod danas vidio. Bilo je u brzini, ali čini mi se da su vrata direktno na staklenoj cigli, tj. da nema baš nekakav betonski okvir okolo. Možda sam u krivu.
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 13:57   #18
7000 kn je bez vrata i ne čini mi se baš jeftino, obzirom da je jedna opeka 13 kn i trebam 106 komada. Dobila sam još jednu ponudu na 12 i nešto kilokuna
Uglavnom, oni isporučuju kompletan okvir od aluprofila po mjeri prostora (s otvorom za vrata) koji se učvrsti na zidove, pod i strop, ispuni se opekom i na njega se ugrađuju vrata. Najskuplji je zapravo taj aluprofil i njihova ugradnja. Dovratnik je planiran hrastov, a vratno krilo šuplje, od furnirane šperploče. Sve više se dvoumim da li ići na staklenu opeku ili to nekako drukčije zatvoriti. Bitno mi je da ima puno stakla ili pleksija zbog svjetla, da su vrata na sredini i da je jeftino jer smo se dosta istresli s lovom i više nismo baš pri parama.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 14:09   #19
Riper, moguce je, i bas je to mirta sad napisala, postoji okvir koji ide od poda do stropa i tanak je ko i fuga na opeci, pa ju ona vjesto prikriva. Na to se onda šarafi dovratnik.

Mirta, moj prijedlog (neznam tocno kako prostor izgleda); Ako vrata moraju biti na sredini, stavis jednu polovicu samo u opeku, a drugi dio napravis od gipsa. Ako vrata mogu biti na kraju (u kutu, uz susjedni zid) smjesti ih tamo onda, a ostatak u staklenu opeku. Mozes i napraviti sve od gipsa a u zid ugratiti nekoliko onih gotovih elemenata koje imaju u ponudi, razbacano po zidu, ili sloziti po uzorku. Mozes staviti i drugi matrijal, npr obično staklo fixirano okvirom (prozirno ili sa uzorkom, najjeftinije su ti one folije koje se ljepe za staklo i nakraju ispada jeftinije, a oblike mozes rezati po želji) i klizna staklena vrata (iako ona nisu bas jeftina).......imam jos ideja, al neznam kak to izgleda

LP
toma007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 14:13   #20
A zašto ne uzmete pvc konstruciju sa dva fiksa sa strane i vratima bez praga u sredini i sve to u boji drva i da doći će oko 6000 kuna ali je odmah i gotovo i čvrsto sa nekim ok ornament staklom unutra.
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.