Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2003., 16:54   #21
a sto ce tebi papiri?, ti si daleko u galaxiyi
JaBitTe is offline  
Old 30.05.2003., 17:33   #22
Exclamation

Alo vas dvoje, ne chatajte!
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 30.05.2003., 18:57   #23
Osobno nikog ne poznam ko se tako ozenio ali znam za 99% pouzdanu pricu.
Cura je dosla iz Bosne prije 5-6 god. U Bosni perspetkiva 0, tu joj je frendica nasla tipa koji ju je ozenio za 15000 DM. S njim nikad nije zivjela, pocetni kapital ( oko pola iznosa joj je posudila ta frendica). Ostatak je cura tipu davala mjesecno ( navodno je radila po 2-3 posla) i dobila papire. Sad normalno zivi i radi.
Sto je tu ljigavo, pojma nemam. Cist racun duga ljubav
penelop@ is offline  
Old 30.05.2003., 19:17   #24
Quote:
penelop@ kaže:

Sto je tu ljigavo, pojma nemam. Cist racun duga ljubav
Znaci po tebi cilj opravdava sredstvo ?
Koje je moralno opravdanje za varanje drzave , bas me zanima tvoje razmisljanje.
cunac is offline  
Old 30.05.2003., 19:20   #25
Re: Re: kako mi je ovo

Quote:
FFE kaže:
A kaj se cudis i snebivas, kao da nisi nikada cula za ovako nesto. Ak' se nekima zeni zbog papira i legalnim sredstvima je to dopusteno, pa nek' rade kaj im je volja.
To nije dopusteno legalnim sredstvima. Brak iz interesa je u vecini imigracijskih zakona eksplicitno naveden kao nelegalan nacin.
cunac is offline  
Old 30.05.2003., 20:30   #26
Quote:
cunac kaže:
Znaci po tebi cilj opravdava sredstvo ?
Koje je moralno opravdanje za varanje drzave , bas me zanima tvoje razmisljanje.
A to kaj drzava vara ljude? To se nikada nisi zapitao?
FFE is offline  
Old 30.05.2003., 20:30   #27
Re: Re: Re: kako mi je ovo

Quote:
cunac kaže:
To nije dopusteno legalnim sredstvima. Brak iz interesa je u vecini imigracijskih zakona eksplicitno naveden kao nelegalan nacin.
Ahahaha, ma daj ti dokazi samo da je to brak iz interesa.
FFE is offline  
Old 30.05.2003., 20:48   #28
Alo vas dvoje, ne chatajte!

zar nevidis da cijenu ugovaramo

Quote:
FFE kaže:
A to kaj drzava vara ljude? To se nikada nisi zapitao?
da se slozim jednom sa Tandlom
JaBitTe is offline  
Old 30.05.2003., 21:17   #29
Quote:
FFE kaže:
A to kaj drzava vara ljude? To se nikada nisi zapitao?
Znaci ako netko krade i ti krades ?
Interesantna logika no dosta kaze o osobi.
cunac is offline  
Old 30.05.2003., 21:18   #30
Re: Re: Re: Re: kako mi je ovo

Quote:
FFE kaže:
Ahahaha, ma daj ti dokazi samo da je to brak iz interesa.
Pa dokazuj da nije bona fide. Dapace dovoljno je da prebace teret na tebe da ti dokazes da nije
cunac is offline  
Old 30.05.2003., 22:00   #31
Quote:
cunac kaže:
Znaci po tebi cilj opravdava sredstvo ?
Koje je moralno opravdanje za varanje drzave , bas me zanima tvoje razmisljanje.
pa ne pljackaju banku
ti ljudi koji placaju za papire obicno su vemo radisni i spretni, i zarade te pare, i jos dosta plus- sto na kraju ide drzavi u porez
drzava trazi da taj partner koji dovodi ima stabilna primanja, (nikakvia soc. pomoc i slicno) i izdrzava svog partnera. tak da ona u biti nist ne odvaja/gubi
ne vidim sto je varanje
drzav

ali meni je prodavanje mene i mog mira

imala sam gomilu ponuda otkako sam se rastala... ali nema tih para za koje bi SEBE prodala
ovdje u swe se placa oko 20.000€ (pogotovo ak imas drzavljanstvo) za 2 godine "zajednickog zivota"
nemorate se vjencat, vanbracna zajednica se isto prizna. kontrole su svakih 6 mjeseci- god dana, neke blankete popunis, i gotovo

ko voli nek zivoli
jag, nej tack!
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Old 31.05.2003., 03:39   #32
Quote:
Septembar kaže:
pa ne pljackaju banku
ti ljudi koji placaju za papire obicno su vemo radisni i spretni, i zarade te pare, i jos dosta plus- sto na kraju ide drzavi u porez
drzava trazi da taj partner koji dovodi ima stabilna primanja, (nikakvia soc. pomoc i slicno) i izdrzava svog partnera. tak da ona u biti nist ne odvaja/gubi
ne vidim sto je varanje
drzav
Ta kategorija imigracije nije zamisljena da poveca radnu sposobnost drzave, jer takovi vizu mogu dobiti u vecini slucajeva i normalnim putem, vec iz ljudskih razloga da bracni partneri budu zajedno i osnivanje zajednice je osnovna premisa. Samim time sto ljudi lazu vec stvaraju probleme onima koji ne varaju jer drzava onda pokusava kontrolirati i provjeravati istinitost veze i "probni" rok traje godinama. Znaci direktno uzrokuju probleme drugim ljudima i trose resurse drzave ,a time i novce koje ja placam u porez.

Uopce je irelevantno da li su ti ljudi spretni i radisni , posteni u svakome slucaju nisu ,a sklonost zaobilazenja zakona je vrlo gadna navika.

Ako prodjes kroz crveno svjetlo i policajac te ne uhvati da li si ti ipak nacinio prekrsaj ?
cunac is offline  
Old 31.05.2003., 04:38   #33
daj cunac oladi malo!

sretno sam udana i osobno nikad ne bih usla u brak radi papira, ali ne osudjujem ljude koji to cine. svak se snalazi kako zna, i trazi svoje mjesto pod suncem. ne smatram to prevarom niti sebe niti drzave, vec u vecini slucajeva spasavanjem osobne egzistencije.
ingrid is offline  
Old 31.05.2003., 06:44   #34
Quote:
cunac kaže:
Znaci po tebi cilj opravdava sredstvo ?
Koje je moralno opravdanje za varanje drzave , bas me zanima tvoje razmisljanje.
Svaki cilj ne opravdava svako sredstvo. Gadan primjer: Da je meni jedina pomoc bubreg zdravog covjeka kojeg bi morala ubiti da sebe spasim to nikad ne bi ucinila. Da sam u bezizlaznoj financijskoj situaciji u svojoj zemlji a da me u drugoj ceka posao jedino moram nekom platiti da se sa mnom ozeni. Ucinila bi to bez razmisljanja.
Zena nije nikom nista lose napravila. Nije se udala iz ljubavi? Jebiga, malo se brakova zbog toga sklapa, neki se zene zbog nadolazeceg djeteta, neki zbog stanja i imanja a lazu partneru da ga vole. Ona nikom nista nije lagala.
Osim toga. Da ti imas jako dobru frendicu koja smije ostati u Kanadi samo ako se uda, bi li pomogao zeni?
penelop@ is offline  
Old 31.05.2003., 09:41   #35
Quote:
cunac kaže:
Znaci po tebi cilj opravdava sredstvo ?
Koje je moralno opravdanje za varanje drzave , bas me zanima tvoje razmisljanje.
a drzava ne vara tebe, svako malo povisujuci poreze, pronevjerujuci milione maraka i jos dobijes po prstima kad se usudis pitati gdje je taj zajednicki novac

( i da ovo vrijedi i za Hrvatsku, Njemacku i za SAD )
Winona is offline  
Old 31.05.2003., 09:44   #36
Quote:
Nije se udala iz ljubavi? Jebiga, malo se brakova zbog toga sklapa, neki se zene zbog nadolazeceg djeteta, neki zbog stanja i imanja a lazu partneru da ga vole. Ona nikom nista nije lagala.
Ja znam sasvim legalne brakove koji vec godinama pocivaju na lazi ( nevjeri s njene strane ).



Izmedju zakona i morala, biram ovo drugo.
Winona is offline  
Old 31.05.2003., 10:46   #37
Pozdrav svim Zaljubljenim

Evo malo i mene u ovom carobnom svijetu ljuvbavi.

Molio bi nekog da mi objasni na koji se to nacin drzava pljacka ako se u drzavu doje na takav nacin..


Ako jedan mladic / djevojka od svojih 20-tak godina dodje u neku drzavu, ta drzava nije potrosila jedne £, $, kr, € da ga skoluje ili bili sta drugo.

Onog dana kad dobijes papire, imas vec i posao i moras placat porez toj drzavi.

Tu nema pljacke drzave vec drzava dobije jos jednog poreznog obaveznika.....
Dalle is offline  
Old 31.05.2003., 11:22   #38
Quote:
Winona1 kaže:
a drzava ne vara tebe, svako malo povisujuci poreze, pronevjerujuci milione maraka i jos dobijes po prstima kad se usudis pitati gdje je taj zajednicki novac

( i da ovo vrijedi i za Hrvatsku, Njemacku i za SAD )
Tako je!
Samnom drzava ni fifty-fifty ne dijeli, nego sebi uzme 52% MOJE love. I sad ti odi radi... A da bar ta lova ode za nesto korisno. Vecinom je spiskaju politicari koji si svaka tri mjeseca povisicu udijele, a ionako imaju sve zive povlastice.
Nis mi drzave nije zao i svaka cast onome tko nju zajebe, iako je u slucaju fingiranog braka najcesce ne zajebe nitko, vec je zbilja dobila jos jednog clana kojeg moze derati porezom.
Gospon Pes is offline  
Old 31.05.2003., 11:34   #39
Quote:
cunac kaže:
Znaci ako netko krade i ti krades ?
Interesantna logika no dosta kaze o osobi.
Jesi ti bedast ili kaj? Nisi nesto bistar momak. Ako kazem da drzava krade svoje ljude (pardon-vlast), zasto bi pojedini gradjanin bio posten prema takvoj drzavi, odnosno vlasti. Ja osobno se nikada ne bih udala iz interesa, niti to podrzavam, ali ako netko vidi jedinu mogucnost izlaska iz svoje teske situacije preko zenidbe, zasto to ne bi ucinio. Pa poglec si okolo, daj se ne pravi tak' mudar, kao da ti nisi dosao iz pripizdine u nekakvu Kanadu, pa sada vidis Boga u njoj. Da si tesko zivio i jedva cekao mogucnost da odes nekamo gdje je bolji zivot, ti kak' ti ne bi. Aj' se ne pravi pametan.
FFE is offline  
Old 31.05.2003., 11:36   #40
Quote:
Winona1 kaže:
Ja znam sasvim legalne brakove koji vec godinama pocivaju na lazi ( nevjeri s njene strane ).
A da, ovo je fakat tako. Koliko ih ima koji prakticki ne egzistiraju, ali se svi prave da egzistiraju. Hvala Bogu, bolje onda biti posten i reci..:"cuj, ovakva je situacija, to, to i to..."
FFE is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.