Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2013., 22:28   #61
Quote:
Krustyy kaže: Pogledaj post
Evo ovako,imam veliki problem s grickanjem noktiju,ali samo sa 2 kažiprsta ostale nokte ne grizem.
Grickanje mi je prešlo u jako jako veliku ovisnost,rekao bih i poremećaj,jer jednostavno nema šanse da prestanem s tim.Do sada nisam tražio nikada nikoga za pomoć jer sam smatrao to normalnim,grizem ih otkad znam za sebe.Veličina ta 2 nokta nikad ne pređe 1cm.
Također imam problem i sa zanokticama,idem zbilja do krvi toliko da mi cijeli prst bude zmazan krvlju i nakon toga mi oslabe prsti i ne mogu ništa raditi s njima.
Zna li itko kako se ovakvi teži slučajevi mogu riješiti?
Kao i svaka druga ovisnost, jedino snagom volje. Reži nokte i zanoktice do kraja svakih par dana pa nećeš imati što gristi.

Pokušaj naći i smanjiti svoj najveći stres.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 23:12   #62
bok ljudi, evo ja ne grizem svoje nokte otprilike dva tjedna možda i više ne želim misliti da je više jer me to nekako gura da još više izdržim. Zaleti mi se ruka tu i tamo u usta ali se uspijem iskontrolirati i do sada nisam imao situaciju da sam i jedan nokat odgrizao i slično, nadam se da će tako i ostati. Sada kad poželim grizti nokte imam neki neugodan osjećaj u prstima noktima i to rješavam tako da operem ruke i bude mi lakše, valjda je to neka vrsta apstinencijske krize hahahahah. Uglavnom iako ih ne grizem ja ne primjećujem nikakav napredak na noktima ni kožici okolo tj nokti su mi široki a kožica mi je povučena. Vi koji ste prestali grizti nokte prirodnim putem bez umjetnih noktiju i gelova jel mi možete reći kad mogu očekivati taj napredak ili opravak kako taj opravak uopće teče? Mislim da bi mi to jako pomoglo kao motivacija kad bi znao, težio bi nečemu. Inače nokte sam krvnički grizao i isto mi je jagodica preko nokta išla a nokti mi sada rastu tako mi je prostor ispod nokta prazan
Bio bi zahvalan ako bi netko pomogao i odgovorio
puno bi mi značilo u vidu neke motivacije )
happy_meal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 21:15   #63
Quote:
happy_meal kaže: Pogledaj post
bok ljudi, evo ja ne grizem svoje nokte otprilike dva tjedna možda i više ne želim misliti da je više jer me to nekako gura da još više izdržim. Zaleti mi se ruka tu i tamo u usta ali se uspijem iskontrolirati i do sada nisam imao situaciju da sam i jedan nokat odgrizao i slično, nadam se da će tako i ostati. Sada kad poželim grizti nokte imam neki neugodan osjećaj u prstima noktima i to rješavam tako da operem ruke i bude mi lakše, valjda je to neka vrsta apstinencijske krize hahahahah. Uglavnom iako ih ne grizem ja ne primjećujem nikakav napredak na noktima ni kožici okolo tj nokti su mi široki a kožica mi je povučena. Vi koji ste prestali grizti nokte prirodnim putem bez umjetnih noktiju i gelova jel mi možete reći kad mogu očekivati taj napredak ili opravak kako taj opravak uopće teče? Mislim da bi mi to jako pomoglo kao motivacija kad bi znao, težio bi nečemu. Inače nokte sam krvnički grizao i isto mi je jagodica preko nokta išla a nokti mi sada rastu tako mi je prostor ispod nokta prazan
Bio bi zahvalan ako bi netko pomogao i odgovorio
puno bi mi značilo u vidu neke motivacije )
Za cca 6-8 (12) tjedana možeš očekivati zamjetniji oporavak.
Razumljivo, ukoliko budeš apstinirao (od grickanja noktiju, naravno).
Malo kvalitetniji B-kompleks vitamina uz redovito mazanje ruku&noktiju hranjivom kremom svakako će pospješiti&ubrzati oporavak.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 08:16   #64
Bok,
Mučio sam se s grickanjem noktiju cijeli svoj život. Iako sam bio svjestan da je to odvratna navika i stalno sam pokušavao prestati, nokti su mi bili jednostavno preslabi i čim su malo porasli onda bi odmah i popucali. Prije nekih 6 mjeseca frendica mi je preporučila lak za nokte Evelin 8u1.
Lak je čudo jer su rezultati vidljivi nakon 2-3 dana, a nemreš ih ni grickati zbog slojeva laka koje imaš na noktima
Eto, moja štorija kako sam se napokon riješio ove odurne navike, a nadam se da će pomoći još nekome
__________________
top liste svih vrsta
kung-fuhrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 11:29   #65
Quote:
kung-fuhrcak kaže: Pogledaj post
Bok,
Mučio sam se s grickanjem noktiju cijeli svoj život. Iako sam bio svjestan da je to odvratna navika i stalno sam pokušavao prestati, nokti su mi bili jednostavno preslabi i čim su malo porasli onda bi odmah i popucali. Prije nekih 6 mjeseca frendica mi je preporučila lak za nokte Evelin 8u1.
Lak je čudo jer su rezultati vidljivi nakon 2-3 dana, a nemreš ih ni grickati zbog slojeva laka koje imaš na noktima
Eto, moja štorija kako sam se napokon riješio ove odurne navike, a nadam se da će pomoći još nekome
Eto dobro rješenje za muškarce, a ženama je najbolje ugraditi nokte, pa ti je onda bed uništiti ih i stalno si fokusiran na to. Velika večina cura s problemom grickanja koju znam je riješila tako svoj problem.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 00:40   #66
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Eto dobro rješenje za muškarce, a ženama je najbolje ugraditi nokte, pa ti je onda bed uništiti ih i stalno si fokusiran na to. Velika večina cura s problemom grickanja koju znam je riješila tako svoj problem.
Potpisujem geliranje kao metodu odvikavanja griženja noktiju.
Godinu dana nemam gelirane nokte,zato ih redovno lakiram,jer mi nelakirani često bježe pod zub.
Od kad sam skinila gel,niti jednom nisam izmasakrirala niti jedan nokat,stvarno mi je žao to sada učiniti i tek sad shvaćam kako je jako ružno vidjeti izgrižene nokte i kako je to zapravo jako nehigijenska navika.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 02:06   #67
Et malo da vidite sta se desi od grickanja noktiju i meke kozice ... (smrdi kao gnjili krumpir ) btw nije to nista sad mi je ]cijeli prst zamotan >> sto je najgore kad su mi malo procistili gnoj u kozi vidili su da mi je cak doslo i do kosti i rekli da se tako i prst moze izgubit te da pazim sta radim....

Odlucite sami stacete ...sretno !
matija132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 19:29   #68
Problemi sa noktima

Nadam se da sam pogodio podforum, posto sam novi ovdje ne snalazim se bas. Znam da postoje neke teme o noktima al nigdje nema tocnog odgovora kojeg trazim zato otvaram novu. Ugl. grizem nokte od kad znam za sebe ( zadnje 2-3 godine jako rijetko ) i nokti su mi jako 'ruzni' i siroki. Oni znaju sad narast ali nikako da mi se spoji sa prstom. Uvijek dodju do odredjene duljine i onda pocnu rast ali ne zajedno sa mesom. Htio bih da mi nokti budi normalni, uski i duzi. Znam da zene to rade sa nekakvim gelovima i to al na nama muskarcima nebi bas izgledalo jel Cuo sam da nekima cupaju nokte i onda im ponovno lijepo izrastu i nemaju vise problema pa bih htio znati jel se tko susreo s time i ima li neka druga solucija
laganosamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 20:41   #69
Čupanje noktiju veliš

Ja svoje opet pogrizla, a već su mi skoro došli do kraja jagodice

A niš, sad opet sve ispočetka, po valjda 100-put
Precious Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 16:11   #70
Grizenje noktiju

Vec par god imam ruznu naviku da grizem i rezwm skaricama nokte a pogotovo kozicu oko noktiji i to znam toliko da su mi svi prsti krvavi i to stvarno ruzno izgleda... mislim da je to mozda i posljedica stresa jer sam nekako u zadnje vrijeme dosta napet...
Moze pomoc kako da se toga rijesim?
Hvala
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 12:37   #71
Mislim da ima u ljekarnama onih premaza za nokte koji su gorki (za djecu da se odviknu od lizanja prstiju) pa potrazi.
A probaj se i svaki puta sjetiti kad krenes zvakati nokte sto sve diras, a ruke su ti prljave.
Doslovno lizes tude fekalije.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 18:52   #72
Ako stalno imas rane, neces na to stavit flaster i to je to. Nego ces se orijentirati na uzrok tih rana, naprimjer izbjegavat ces noževe itd.

A ti ces problem rjesavati tako da radis na tome da imas manje stresan zivot.
Mozda neki hobi koji te opusta, plivanje, trcanje, crtanje itd. A u međuvremenu nosi rukavice da ti bude teže grickat.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 19:40   #73
Ja isto grizem nokte, ali ne u situacijama nervoze nego kad nemam kaj raditi- npr. voznja auta prema poslu, gledanje tva ili tak nekaj.
Al eto, sad vec 3 dana ne grizem nist, jednostavno sam tak odlucio obzirom da mi je vec pun k. bolova prstiju, posto sam grizao do krvi.
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 22:45   #74
Quote:
Cwet21 kaže: Pogledaj post
Ja isto grizem nokte, ali ne u situacijama nervoze nego kad nemam kaj raditi- npr. voznja auta prema poslu, gledanje tva ili tak nekaj.
Al eto, sad vec 3 dana ne grizem nist, jednostavno sam tak odlucio obzirom da mi je vec pun k. bolova prstiju, posto sam grizao do krvi.
ako trebate neku zanimanciju da ne grizete prste preporučujem ovo http://www.bug.hr/vijesti/kockica-ne...ru/155768.aspx

Mislim da sam vidio da Gearbest prodaje ovo ali nisam siguran. Negdje sam vidio da se prodaje.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 09:57   #75
http://m.ebay.com/itm/222346618360?v...88&_mwBanner=1

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 22:47   #76
slažem se, i ja mislim da mi je to od nervoze( zbog faksa, svađe u obitelji i sl.) ... jednostavno pocnem gristi kozicu oko noktiju i onda se sjetim da sam si rekao da necu vise ali opet za par minuta pocnem, jednostavno je preslo u losu naviku
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 23:09   #77
Heberden's nodules/Heberden's nodes/Heberdenovi čvorići

To bi bilo to na mojim prstima.
Fakat jadno da si sama moram dijagnosticirati jer se dr ...e za to ...od lupusa...a terapija? Sprečavamje deformiteta? Nula bodova ...

OK. Loše.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 13:07   #78
Sori, u brzini sam očito taknula ovu temu i nisam skuzila ...
Post je bio/je namjenjen drugoj grupi...
Jos jednom isprika!
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:28   #79
Jedna od najodvratnijih navika.
I koliko nečistoće se pojede...
Ti premazi ništa ne pomažu, barem meni.
Jedino što mi je pomoglo je bilo geliranje noktiju.
Nakon toga nisam pošteno izgrizla nokte.
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.