Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2013., 20:42   #5041
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Dobio ponudu 42-45k u Liverpoolu, jel može netko kazat kakvu pametnu o životnom standardu s tom lovom, za solo frajera/par bez djece, računa se da bi i bolja polovica radila uskoro?

Već sam jednom odbio 60k za Manchester, to je navodno bila jako dobra lova, ali mi taj posao nije štimao zbog nekih drugih razloga (previše putovanja).
Eto ja sam u Manchesteru.
I meni osobno se vise svida Mcr nego Liverpool, ali to nema veze.. Oba dva grada su na Sjeveru i kao takva maju. Pozitivne i negativne strane..
Sa tom placom sigurno mozes dobr i Normalno zivjeti, posebmo ako i draga nade posao, jer je na Sjeveru sve puno jeftinije nego na Jugu..
Sretno...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 13.09.2013., 23:30   #5042
e sipak sve jeftinije nego na jugu. juce bio u stockportu, na BP dizel 144.9. ovdje na jugu 142.9
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Old 14.09.2013., 00:12   #5043
Quote:
moussoutilou kaže: Pogledaj post
Da vas pitam nešto, kako su se uklopili neki od vas koji imaju nezapadna imena, baš ono Hrvatska? Da li je bilo problema? Uvijek gledam ove filmove I vidim kako se ismijavaju jadnim Indijcima, pa me zanima.
Generalno su dobri sto se toga tice i trude se iz postovanja nauciti izgovarati. Nema bas puno toliko zeznutih "Hrvatskih" imena kako kazes da bi im predstavljala tako velik problem. Ili daj primjer.

Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Dobio ponudu 42-45k u Liverpoolu, jel može netko kazat kakvu pametnu o životnom standardu s tom lovom, za solo frajera/par bez djece, računa se da bi i bolja polovica radila uskoro?

Već sam jednom odbio 60k za Manchester, to je navodno bila jako dobra lova, ali mi taj posao nije štimao zbog nekih drugih razloga (previše putovanja).
How long is a piece of string.

45k ti je mjesecni neto od cca £2700. Lova je dobra za par bez djece. Vjerovatno toliko prosjecno zaradjuju obitelji na dvije place, sa djecom. Dakle dobro, isplati se probati. Samo vidi da ti ne nude osjetno manje nego u bransi za ekvivalentno iskustvo.

Quote:
vagrant kaže: Pogledaj post
e sipak sve jeftinije nego na jugu. juce bio u stockportu, na BP dizel 144.9. ovdje na jugu 142.9
Uh pazi razlike od 2p... toliko moze biti od pumpe do pumpe u istom gradu bilo gdje...
JTB is offline  
Old 14.09.2013., 00:43   #5044
Quote:
JTB kaže: Pogledaj post
Generalno su dobri sto se toga tice i trude se iz postovanja nauciti izgovarati. Nema bas puno toliko zeznutih "Hrvatskih" imena kako kazes da bi im predstavljala tako velik problem. Ili daj primjer.
Evo primjera, Englezi nikako nisu uspijevali pravilno izgovoriti prezime covjeka koji se preziva Jež vec je to bilo izgovarano Džez.

To je bilo smijesno svima osim Ježu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 14.09.2013., 00:58   #5045
Trustno1. Hvala na savjetima i trudu. ILR kosta £1,051 (£991 jos pocetkom ove godine) i zapravo bi ga bili zatrazili pred dvije godine i taj dio bi bio rijesen da proces nije ukljucivao odbijanje nase prve aplikacije za vizu zbog toga sto je (sad nebitno ali ukratko) suprug bas u to vrijeme 2 mjeseca bio nezaposlen. Kako je zbog zalbe proticalo vrijeme vec nakon godine dana mog boravka morali smo produzavati i zato sam tek sada eligible. Iako nakon svega u biti ni nisam, kako sam veceras uocila stavak da EU/EEA nationalsima za odobrenje stalnog boravka nije namijenjen SET(M) vec EEA3 (dokument koji se time dobiva vise nije ILR kao takav nego certification of permanent residence). Kako je Hrvatska sada u EU ispada da ni nemam drugog izbora pa moje pitanje vise nije relevantno. Stvar je u tome da cu to moci ostvariti tek nakon 5 godina boravka.
Kuzim svakako zasto je bolje imati ILR/ekvivalent, i radije bi ga imala jedino zbog tih prakticnih razloga koje si i sama navela... jednostavno smo se nadali toj opciji kod slijedeceg apliciranja za par godina jer si u ovom trenutku ne bi mogli priustiti onaj trosak bez da izvedemo neku apsolutnu vratolomiju iako bi isli na to da smo morali.
A i mi se mislimo iseliti odavde - i hear you u vezi jednakog statusa uz sto manje komplikacija! - nadam se da ce nam se i jednima i drugima to cim prije ostvariti!
sheer is offline  
Old 14.09.2013., 08:56   #5046
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Evo primjera, Englezi nikako nisu uspijevali pravilno izgovoriti prezime covjeka koji se preziva Jež vec je to bilo izgovarano Džez.

To je bilo smijesno svima osim Ježu.
Ni kad im napise Yezh? To su neki klampavi, generalno znam da npr. Youzhny izgovaraju bez problema..
JTB is offline  
Old 14.09.2013., 10:00   #5047
Quote:
sheer kaže: Pogledaj post
Pitanje za "Engleze" koji su u istoj situaciji:
U UK zivim posljednje 3 godine. Spouse visa mi istice krajem godine nakon cega imam pravo zatraziti indefinite leave to remain. Novac je po obicaju problem i buduci da mi nije toliko bitan ILR ili drzavljanstvo koliko bilo kakav produzetak, razmisljamo aplicirati formularom EE2 kako bi izbjegli jos jedan trosak za SET(M). Time bi zapravo trazili residence card a ne vizu. Nisam zaposlena zbog zdravstvenih razloga pa ne razmatramo radnu dozvolu... koja bi bila jednostavnije rjesenje koliko razumijem citajuci vladine stranice. Medjutim, nema nikavih informacija za Hrvate/Europljane koji ne rade nego jednostavno borave kod sponzora. Moze li mi netko upucen razjasniti imam li Treaty rights kao dependant (suprug Englez, zaposlen) i samo na osnovi toga pravo ostanka duze od 3 mjeseca? I zamjenjuje li residence card hrvatskim drzavljanima vizu po pravu ulaska i boravka?

Hvala!
Ako si udana za Britanca, imaš sva prava da ostaneš živjeti u UK i ne trebaš tražiti nikakve dodatne papire za to. Pasoš i državljanstvo možeš tražiti, ako se ne varam, nakon 3 godine braka i života u UK. Ne vidim razloga za nikakve druge papire, čemu?

Ovo je dokument kojeg tražiš: http://www.legislation.gov.uk/uksi/2.../contents/made
Mrs Cookie is offline  
Old 14.09.2013., 10:28   #5048
Ja stigla prekjučer na Masters navikavanje će potrajat malo...

Imam jako nezgodno ime za njih, pa se jednostavno predstavljam sa zapadnjačkom verzijom istoga.
Sadie G. is offline  
Old 14.09.2013., 13:52   #5049
Ulazak u Britaniju s biometrijskom putovnicom

Neznam ako sam ovaj post trebala staviti pod thread Putovnica, pa neka admin premjesti ako je potrebno.
Uglavnom, zanima me da li je netko sletio na Heathrow sa novom biometrijskom Hr putovnicom i prosao kroz biometrijsku kontrolu? S obzirom da smo novi u EU da li mozemo kroz takvu kontrolu ili jos uvijek moramo pokazati putovnicu to the immigration officer?
missym is offline  
Old 14.09.2013., 14:31   #5050
Imas upute o tome ako prolistas par stranica natrag.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 14.09.2013., 15:11   #5051
Skattemus - hvala.

Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Zenska mi je rekla da HR jos ne moze preko tog portala, da moramo pokazati dokument osobi koja radi na salteru. Nisam probala na osobnu, idem u NYC u 10 mj pa cu probati.
Mozete li mi reci o kojem se aerodromu radi? Potvrdeno mi je da se na London Stansted moze kroz biometric gate, ali mene zanima Heathrow.
missym is offline  
Old 14.09.2013., 16:24   #5052
Ovo je bilo na Heathrow.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 14.09.2013., 19:30   #5053
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Evo primjera, Englezi nikako nisu uspijevali pravilno izgovoriti prezime covjeka koji se preziva Jež vec je to bilo izgovarano Džez.

To je bilo smijesno svima osim Ježu.
Ja imam ime koji nijedan Englez ne moze od prve nimalo slicno izgovoriti, mozda nakon puno vjezbanja nekako slicno zvuci ali nikad onako pravo.

Kvacice i nj i lj u imenima im predstavljaju problem
Fish and chips is offline  
Old 14.09.2013., 19:59   #5054
Quote:
Fish and chips kaže: Pogledaj post
Ja imam ime koji nijedan Englez ne moze od prve nimalo slicno izgovoriti, mozda nakon puno vjezbanja nekako slicno zvuci ali nikad onako pravo.

Kvacice i nj i lj u imenima im predstavljaju problem
Da pogodim, Snjezana?
JTB is offline  
Old 16.09.2013., 20:49   #5055
Dali mi možete reći kakve poslove rade naši ljudi u Uk?
Dali je pametno otići odmah nakon srednje škole u UK? Ja sam mislio otići poslije srednje ekonomske i tamo otići na tečaj za vatrogasca i zaposliti se kao vatrogasac, možete li mi samo reći dali njihovi vatrogasci žive po standardu ili su vatrogasci siromašni ljudi? Tj. dali je moguće kao vatrogasac zaraditi za ženu i djecu, računajući da žena radi neki prosječan posao s standardnom plaćom?

Hvala unaprijed.
AngelicDevil is offline  
Old 16.09.2013., 21:01   #5056
Quote:
AngelicDevil kaže: Pogledaj post
Dali mi možete reći kakve poslove rade naši ljudi u Uk?
Dali je pametno otići odmah nakon srednje škole u UK? Ja sam mislio otići poslije srednje ekonomske i tamo otići na tečaj za vatrogasca i zaposliti se kao vatrogasac, možete li mi samo reći dali njihovi vatrogasci žive po standardu ili su vatrogasci siromašni ljudi? Tj. dali je moguće kao vatrogasac zaraditi za ženu i djecu, računajući da žena radi neki prosječan posao s standardnom plaćom?

Hvala unaprijed.
Sto se tice nasih ljudi u UK rekao bih da nema pravila, ali nas niti nema puno naspram drugih iseljenickih destinacija. Sto je u jednu ruku i dobro.

Vatrogasaci... postao je netko nedavno linkove gdje pisu place pa mozes usporediti sa prosjecnom placom. Dvije prosjecne placu u obitelji su solidan zivot rekao bih uz jednu bitnu ogradu a to je stambeno pitanje. Ovisno u kojem dijelu zemlje se nastanis cijene nekretnina i rentanja mogu biti posve neprihvatljive. Ako kreces od nule kao vatrogasac tesko ces se docepati vlastite nekretnine bez kredita.

Nazalost pitanje ti je malo nezahvalno jer "zivot po standardu" je vrlo individualna kategorija...
JTB is offline  
Old 16.09.2013., 21:08   #5057
Quote:
vagrant kaže: Pogledaj post
e sipak sve jeftinije nego na jugu. juce bio u stockportu, na BP dizel 144.9. ovdje na jugu 142.9
Bas sam se nasmijala...( nista lose ne mislim ) .. -
Kada kazem jeftinije onda mislim na ono najvaznije a to su stanovi/kuce..
To je najveca najskuplja stavka.. E sad 2 p razlike u petrolu nije nest na sto bih uopce pomislila..te su cijene svagdje jednake..( iste kao i cijene npr novina...)
Ako zivis npr u Manchesteru to je mali grad.. Trazis stan gje ti je blize poslu i auto ti uopce ne treba( govorimza ljude koji tek dolaze... Kasnije se svi presele nekam drugdje ionako...jer zele zivjeti u kucama itd
Samoposluge su jeftinije ovdje na sjeveru...mesnice, i slicne stvari takoder..
Sa tom placom se moze dobro zivjeti.. ( u Mcr za 600/700 funti kozes naci stan u centru i to jako lijep i dobar stan.. U Londonu za to ne mozes dobiti nista..
Samo kako sam prije rekla sve ima i prednosti i mane..
Ja i muz se sa Sjevera selimo definitivno...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.

Zadnje uređivanje trustno1 : 16.09.2013. at 21:46. Reason: Bla
trustno1 is offline  
Old 16.09.2013., 21:18   #5058
Quote:
sheer kaže: Pogledaj post
Trustno1. Hvala na savjetima i trudu. ILR kosta £1,051 (£991 jos pocetkom ove godine) i zapravo bi ga bili zatrazili pred dvije godine i taj dio bi bio rijesen da proces nije ukljucivao odbijanje nase prve aplikacije za vizu zbog toga sto je (sad nebitno ali ukratko) suprug bas u to vrijeme 2 mjeseca bio nezaposlen. Kako je zbog zalbe proticalo vrijeme vec nakon godine dana mog boravka morali smo produzavati i zato sam tek sada eligible. Iako nakon svega u biti ni nisam, kako sam veceras uocila stavak da EU/EEA nationalsima za odobrenje stalnog boravka nije namijenjen SET(M) vec EEA3 (dokument koji se time dobiva vise nije ILR kao takav nego certification of permanent residence). Kako je Hrvatska sada u EU ispada da ni nemam drugog izbora pa moje pitanje vise nije relevantno. Stvar je u tome da cu to moci ostvariti tek nakon 5 godina boravka.
Kuzim svakako zasto je bolje imati ILR/ekvivalent, i radije bi ga imala jedino zbog tih prakticnih razloga koje si i sama navela... jednostavno smo se nadali toj opciji kod slijedeceg apliciranja za par godina jer si u ovom trenutku ne bi mogli priustiti onaj trosak bez da izvedemo neku apsolutnu vratolomiju iako bi isli na to da smo morali.
A i mi se mislimo iseliti odavde - i hear you u vezi jednakog statusa uz sto manje komplikacija! - nadam se da ce nam se i jednima i drugima to cim prije ostvariti!
Da da razumijem u potpunosti tvoju situaciju....
Sve mi je jasnije kada si sve objasnila..
Inace hvala na dobrim i lijepim zeljama..( za mogucim odlaskom iz UK)
Mi smo eto cekali da muz zavrsi fax, i to je zavrsio ovog ljeta.. ( ne nismo mladahni , on je bio mature student LOL)..i isao je studirati samo da bi imao diplomu koja mu treba da bi otisli iz zemlje..
E sada se spremamo malo u HR, pa kada se vratimo doci ce polako i Bozic .. Itd itd.. Tako da se ne nadam preseljenju odmah ali ako nista drugo onda nagodinu...
( eto samo da napomenem cak je i studirati bilo jeftinije na Sjeveru, mi si to na Jugu nikako nebi mogli priustiti)
Srdacan pozdrav i all the best!!!!
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Old 17.09.2013., 00:00   #5059
Samo da se zahvalim na odgovorima. Divni ste.
Monsignor.m is offline  
Old 18.09.2013., 22:29   #5060
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
Bas sam se nasmijala...( nista lose ne mislim ) .. -
Kada kazem jeftinije onda mislim na ono najvaznije a to su stanovi/kuce..
To je najveca najskuplja stavka.. E sad 2 p razlike u petrolu nije nest na sto bih uopce pomislila..te su cijene svagdje jednake..( iste kao i cijene npr novina...)
Ako zivis npr u Manchesteru to je mali grad.. Trazis stan gje ti je blize poslu i auto ti uopce ne treba( govorimza ljude koji tek dolaze... Kasnije se svi presele nekam drugdje ionako...jer zele zivjeti u kucama itd
Samoposluge su jeftinije ovdje na sjeveru...mesnice, i slicne stvari takoder..
Sa tom placom se moze dobro zivjeti.. ( u Mcr za 600/700 funti kozes naci stan u centru i to jako lijep i dobar stan.. U Londonu za to ne mozes dobiti nista..
Samo kako sam prije rekla sve ima i prednosti i mane..
Ja i muz se sa Sjevera selimo definitivno...
Trustno, gdje se selis?
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.