Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2007., 15:43   #61
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Upravo sam danas osjetila da me boli nešto ispod pazuha, onako na dodir. Kako redocito idem na ultrazvuk dojki, tako sam bila i prije 20-tak dana-sve uredu. Šta da radim, da sačekam još koji dan pa vidim reakcije ili sutra kod doktorice?
Ako ti je dezić anti-perspirant, bacaj ga u škovace! Hoće zaštopat pore pa se upale žliježde. Trebalo bi proći kroz par dana. Pazi na grudnjake s žicom, hoće nažuljati kraj pod pazuhom.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 15:54   #62
To je imao i moj dragi prije par godina.
Užasno ga je boljelo, stvorila se nekakva loptica ispod pazuha. Doktor je ustanovio da je to bilo zbog Lidere (a znam masu ljudi kojima se dogodilo isto), turbo-masna krema koja mu je začepila pore.
Ako te stvarno jako boli, trk kod doktora. Moj dragi je to operirao i sad je kao nov. Postupak je jednostavan, dobiješ lokalnu anesteziju i jednostavno se to odstrani. Malo boli kad anestezija popusti, ali i to prolazi. I kao terapiju se savjetuje kupanje u moru, morska voda i sol čine čuda s ranama (a dobra je krema od nevena za to).
A ako ti je koža općenito osjetljiva, umjesto raznih krema i stickova koristi kristalni kamen. Kupuje se u ljekarni i izvrstan je zbog antibakterijskih svojstava.
Sretno!
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 16:08   #63
Da koristim te antiperspirante. Znam da su loši.. hm... A za kristalni kamen nisam čula. Sačekat ću još sutra pa vidjeti. Mislim da nebi trebalo biti ništa (uvijek optimist)
Sad ću pod tuš pa malo bolje opipati osjetim li što.

Javim!
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 17:10   #64
ja sam isto imala kvržicu (kvrgu) ispod pazuha-povukla se za par dana.
ja bih bila sretna da me je moja poslala na neko daljnje ispitivanje-a ona me mrtva hladna pogledala i rekla da se to može dogoditi od depilacije i brijanja.

eto
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 20:21   #65
Istina, može nastati i zbog depilacije, ali ako se ne povlači najbolje je savjetovati se s liječnikom (opće prakse, ili još bolje, sa dermatologom).
Najčešće su to sitnice, nije ništa strašno, ali ako se može spriječiti ili ukloniti - još bolje.
Kristalni kamen - kao što rekoh, imaš ga u ljekarnama i stvarno je savršen za njegu kože i higijenu. Ne samo sa osjetljive zone kao što je pazuh, već je dobar i protiv prištića.
Vidjet ćeš, bit će sve o.k..
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 22:05   #66
jel to to misli na kamen.

Ja samo imam naviku mazati se tim stikovim i sl. Nije da se nešto puno znojim, ali mrzim kad dođem u situaciju razmišljati jel smrdim ako se nisam namackala.


Sve više mislim da sam možda istegla neku tetivu ili neš sl. jer nemam ništa, nikakvu kvržicu smo osjetljivost na bol.
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 22:19   #67
Quote:
allegra kaže: Pogledaj post
Limfni čvor može nateći zbog mnogih razloga: razne infekcije napr. ...
meni se to prvi put dogodilo prije par godina... dr. me poslala na uzv i sve je bilo ok, kao neka lojna žlijezda se upalila zbog depilacije ili dezića ili šta je već ta dr. rekla pa se i limfni čvor malo povećao zato , ali kao sve je ok bilo...

a trenutno mi je opet ogromno i boli, jedva toplomjer drzim. ali sad imam neku upalu samo nikak da nadju di i kaj...
Mary Cas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 22:20   #68
Quote:
pjegava i prgava kaže: Pogledaj post
može biti, između ostalog i lojna žlijezda koja je otekla zbog depilacije ili limfni čvor koji je na nešto reagirao. Na Klinici će to pogledati i ako je sumnjivo za koji dan odstraniti.

da. meni se bile zlijezde "pobunile" kad sam malo cesce se depilirala...moze biti obicna infekcija. Ali, za svaki slucaj otidji kod tog doktora.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 10:21   #69
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
jel to to misli na kamen.
Yes.
Prava zamjena za stick ako vam je koža preosjetljiva.
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 14:06   #70
evo danas gotovo niti ne osjetim bol čak i kad stišćem i tražim gdje me boli... tako da

...izgleda da mi je stvarno bilo nešto istegnuto ili od depilacije blago upaljeno.
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 20:48   #71
Ja vec treci dan manijakalno čitam sve sto se procitati da na netu, vec sam se i pokopala (sve strucne stranice upucuju na rak), imam kvrzice!!! Jedna (mozda dvije) u pazdusnoj jami i jedna nize... prema cici! Malene i jako pomicne... jasno mi je da su na limfnim čvorovima (i mogu biti metastaze primarnog tumora dojke - u kojoj imam cistu velicine 7 mm, dijagnoza od prije dvije godine)
Zvala sam gin danas i otpilil me, nek odem kod dr opce prakse...
Malo sam se umirila citajuci vase postove, ali...
Sredinom proslog tjedna ful me naglo pocelo boliti pod tim pazduhom i bilo mi crveno, mislila sam da e mi doci prist... kad tamo kvrge... a mozda su one tu i od prije...
Bas sam ocajna..
hici is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 08:08   #72
Nasla sam i na drugoj strani!!! Skoro je u dojci! Sto mi je???
Molim Vas nek mi netko nsto napise!
hici is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 13:50   #73
bog, hici. umjesto sto vec tri dana "kopas po netu" i zoves gin-a telefonom sta nisi mogla prosetat do njega (ili nje) i trazit da ti napravi ultrazvuk i smiri te. ovo - nema smisla.
btw od svih onih simptoma sto su ih navele forumasice moja stara je imala samo bradavicu malo iznad prsiju koja je promijenila boju.postala je tamnosmedja. cekala je par mjeseci.mislila da ce proc. nikome nije o tom
govorila. i - zakasnila. rezultat - amputacija (potpuna) obje dojke.
necu te vise plasit. vec si se dovoljno i sama i zato - odi doktorici.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 13:59   #74
bog, hici. umjesto sto vec tri dana "kopas po netu" i zoves gin-a telefonom sta nisi mogla prosetat do njega (ili nje) i trazit da ti napravi ultrazvuk i smiri te. ovo - nema smisla.
btw od svih onih simptoma sto su ih navele forumasice moja stara je imala samo bradavicu malo iznad prsiju koja je promijenila boju.postala je tamnosmedja. cekala je par mjeseci.mislila da ce proc. nikome nije o tom
govorila. i - zakasnila. rezultat - amputacija (potpuna) obje dojke.
necu te vise plasit. vec si se dovoljno i sama i zato - odi doktorici.


ps evo sto se dogadja kad covjek radi dva posla paralelno. nije se radilo o bradavici vec o madezu.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 14:46   #75
Sad mi je lakse
A na srecu zdravstvo je takvo da kod gin nema sanse uc ako nisi narucen, kvržice u jami nisu dovoljne da budem hitnoca (nije da sam lijena hodati).
hici is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 10:45   #76
izraslina pod pazuhom!

kao što i sam naslov kaže, imam izraslinu ispod lijevog pazuha! prije otprilike mjesec dana napipala sam tvrdu kvržicu, koja je na pogled bila jedva vidljiva. prije tjedan i pol ta kvržica je prerasla u izraslinu, crvene boje, promjera oko 1 - 1.5 cm (izgleda poput velikog potkožnog prišta). bolna je na dodir, a ponekad me pomalo i pecka. kod doktora ću otići tek danas popodne! zanima me je li itko imao slično ili isto iskustvo i što bi to moglo biti?? unaprijed zahvaljujem na odgovorima!
malamaja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 11:18   #77
Moguće je da ti se upalio korijen dlake, žlijezda ili sl. Nemoj paničariti u naprijed, nego pričekaj odgovor liječnika.
Nekako mi se po opisu čini da nije ništa ozbiljno.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 11:28   #78
hvala na odgovoru! dobro dođe svako pozitivno mišljenje prije odlaska na pregled, za koji se nadam da će potvrditi tako nešto...
malamaja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 11:38   #79
Najvjerojatnije ti se upalila lojna žlijezda,meni je isto tak bilo.Samo bez panike,i otiđi do liječnika.
mamali113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 14:24   #80
odi sto prije doktoru..dat ce ti antibiotike..a ako je preveliko odsranit ce se kirurskim putem..al nije nis strasno
-VjeV- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.