Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2010., 13:12   #1121
Danas sam u pohodu na zdravlje, pa ajde da se i ovdje javim
Htjela bi da mi netko, ako je moguće, malo opiše konkretne simptome dermatitisa.
Prije 10 dana na licu mi se pojavilo prvo crvenilo, pa svrbež i onda nekakvi potkožni prištići u oooogromnom broju Najviše na bradi i obrazima. I inače mi je suha koža, ali sad je grozno suha, pa sam mazala svakakvim kremama (i vjerojatno pogoršala stvar), Diprogentom, ali ne prolazi. Sad me malo manje svrbi ali se guli i peče. Uglavnom, grozno izgleda i neugodno je.
Da li je to to ili sam fulala temu? Urtikarija nije, ali nekakav osip je, a ne znam zašto, zbog čega ni kako.
Na alergo testu jedino sam imala reakciju na mlijeko, ali ga i dalje pijem jer je reakcija bila minimalna, pa si mislim, možda se sad nešto promijenilo pa je ovo nekakva alergija? Ne znam, luda sam više od svraba!
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 13:44   #1122
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Danas sam u pohodu na zdravlje, pa ajde da se i ovdje javim
Htjela bi da mi netko, ako je moguće, malo opiše konkretne simptome dermatitisa.
Prije 10 dana na licu mi se pojavilo prvo crvenilo, pa svrbež i onda nekakvi potkožni prištići u oooogromnom broju Najviše na bradi i obrazima. I inače mi je suha koža, ali sad je grozno suha, pa sam mazala svakakvim kremama (i vjerojatno pogoršala stvar), Diprogentom, ali ne prolazi. Sad me malo manje svrbi ali se guli i peče. Uglavnom, grozno izgleda i neugodno je.
Da li je to to ili sam fulala temu? Urtikarija nije, ali nekakav osip je, a ne znam zašto, zbog čega ni kako.
Na alergo testu jedino sam imala reakciju na mlijeko, ali ga i dalje pijem jer je reakcija bila minimalna, pa si mislim, možda se sad nešto promijenilo pa je ovo nekakva alergija? Ne znam, luda sam više od svraba!
teško reći je li to dermatitis na temelju opisa.. progooglaj malo slike pa vidi jel tvoj simptom sličan ičemu na slikama...

inače, ako imaš dermatitis lokalna područja su ti crvena, suha, svrbe, moguće su ranice od češkanja (sve navedeno može biti i/ili), dugo traje i neda se tako lako izliječiti.. tako da mislim da je kod tebe prije ovo neka alergijska reakcija na nešto jer se inače dermatitis manifestira već od dobi djetinjstva (ali ne mora biti isključivo tako).. možda ako si promjenila mlijeko koje inače piješ u neko drugog proizvođača ili si pila velike količine, lice ti je odreagiralo... pusti par dana kožu na miru, nemoj mazati nikakve masti niti išta, umivaj se mlakom vodom jer topla iritira crvenilo i maži lice isključivo nekom bebi kremom pa vidi. ako se ne povuče ili barem smanji u roku 4,5 dana skoči do doktorice opće prakse pa neka te uputi dermatologu...
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 16:35   #1123
Hvala ti na odgovoru Georgia
Idem sutra svakako kod dermatologa, jer mi nije baš normalno da mi se preko noći lice osuje, bez obzira od čega, pogotovo zato što nikad nisam imala takvih problema. Meni to liči više na lišajeve što ja imam, samo manjeg promjera
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 21:21   #1124
Moja ovogodišnja broba s dermatitisom traje sad evo već cca 2 mjeseca... Ne želim ići dermatologu jer oni znaju samo uvaljivati kortikosteroide, a znamo kak to onda biva.
Uglavnom, spasila me opet Dermocal krema (http://www.ekoherbalia.hr/proizvodi/...asti//3/9.html ), ali i na nju mi se valjda dermatitis navikne pa više nije tako djelotvorna. Pa sam kombinirala s Avene Cicalfate (http://www.aveneusa.com/cicalfate-re...ve-skin-cream/), pa je bilo super, ali sad evo tjedan dana opet se sve vraća. :uzdah:
I koristila ulje crnog kumina - rezultati oskudni.

Imate li za preporučiti još neku biljnu ili ne-kortikosteroidnu kremu da ublažim bolove?? Hvala
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 11:57   #1125
Unhappy

Quote:
kinara kaže: Pogledaj post
Moja ovogodišnja broba s dermatitisom traje sad evo već cca 2 mjeseca... Ne želim ići dermatologu jer oni znaju samo uvaljivati kortikosteroide, a znamo kak to onda biva.
Uglavnom, spasila me opet Dermocal krema (http://www.ekoherbalia.hr/proizvodi/...asti//3/9.html ), ali i na nju mi se valjda dermatitis navikne pa više nije tako djelotvorna. Pa sam kombinirala s Avene Cicalfate (http://www.aveneusa.com/cicalfate-re...ve-skin-cream/), pa je bilo super, ali sad evo tjedan dana opet se sve vraća. :uzdah:
I koristila ulje crnog kumina - rezultati oskudni.

Imate li za preporučiti još neku biljnu ili ne-kortikosteroidnu kremu da ublažim bolove?? Hvala
Možeš pokušati s oblogama od zobi. Skuhaš si malo jači čaj od zobene slame, namočiš gazu i pustiš da se upija. Meni je to bolje od a-derminih krema. Još bi preporučila i ulje noćurka za mazanje. Zapravo ni sama nemam neko instant rješenje, još nisam otkrila nešto što bi pomoglo kad stvarno zagusti. Ovo su samo načini da se koža održava u donekle dobrom stanju. Treba imati strpljenja i pod svaku cijenu izbjegavati kortikosteroide. Ni meni nije pomogao crni kumin Ne znam kako ti stojiš sa češanjem, al smatram da najveću štetu napravimo time. barem je to kod mene slučaj...
__________________
uninvited
betta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 14:25   #1126
Quote:
betta kaže: Pogledaj post
Možeš pokušati s oblogama od zobi. Skuhaš si malo jači čaj od zobene slame, namočiš gazu i pustiš da se upija. Meni je to bolje od a-derminih krema. Još bi preporučila i ulje noćurka za mazanje. Zapravo ni sama nemam neko instant rješenje, još nisam otkrila nešto što bi pomoglo kad stvarno zagusti. Ovo su samo načini da se koža održava u donekle dobrom stanju. Treba imati strpljenja i pod svaku cijenu izbjegavati kortikosteroide. Ni meni nije pomogao crni kumin Ne znam kako ti stojiš sa češanjem, al smatram da najveću štetu napravimo time. barem je to kod mene slučaj...
Sad me recimo užasno svrbi i samo se čeličnom snagom volje suzdržavam
Ali Dermocal i Cicalfate su mi pomogli u tome - kad bih namazala, onda bi recimo 10ak minuta me abnormalno peklo, ali potom bi se super smirilo.
Ali sad više kao da ne djeluje.
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 16:04   #1127
I meni se čini da kreme imaju slabiji učinak kad se koža na njih navikne. Npr. primjetila sam da neke kreme koje su mi u početku bile dovoljno masne i hranile kožu, nakon nekog vremena nemaju učinka. Nakon par minuta koža bude ponovno suha. Zato imam čitavu kolekciju mazalica i ne koristim stalno istu. Pokušaj nešto drugo, meni je super od avena cold krema!
__________________
uninvited
betta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 16:50   #1128
Quote:
betta kaže: Pogledaj post
I meni se čini da kreme imaju slabiji učinak kad se koža na njih navikne. Npr. primjetila sam da neke kreme koje su mi u početku bile dovoljno masne i hranile kožu, nakon nekog vremena nemaju učinka. Nakon par minuta koža bude ponovno suha. Zato imam čitavu kolekciju mazalica i ne koristim stalno istu. Pokušaj nešto drugo, meni je super od avena cold krema!
Da, tako i ja izmijenjujem ulja svakojaka plus ove kreme lokalno.
Ja imam dermatitis samo po unutarnjoj strani obje nadlaktice, tako da je to izvedivo. Al kad krene svrbiti, boliti, peckati... uhhh...
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 11:01   #1129
Thumbs up

[
PHP Code:
QUOTE=kinara;25568503]Datako i ja izmijenjujem ulja svakojaka plus ove kreme lokalno. :)
Ja imam dermatitis samo po unutarnjoj strani obje nadlakticetako da je to izvedivoAl kad krene svrbitibolitipeckati... uhhh...  :zvrko:[/
UOTE]

Kada te svrbi probaj namociti blaznicom vate razblazen jabucni ocat (sirce,samo da je prirodno) i utapkati na oboljelo mjesto.Meni pomogne za svrab.
Biljka70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 11:25   #1130
Quote:
Biljka70 kaže: Pogledaj post
Kada te svrbi probaj namociti blaznicom vate razblazen jabucni ocat (sirce,samo da je prirodno) i utapkati na oboljelo mjesto.Meni pomogne za svrab.
Hvala na savjetu!
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 15:12   #1131
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Danas sam u pohodu na zdravlje, pa ajde da se i ovdje javim
Htjela bi da mi netko, ako je moguće, malo opiše konkretne simptome dermatitisa.
Prije 10 dana na licu mi se pojavilo prvo crvenilo, pa svrbež i onda nekakvi potkožni prištići u oooogromnom broju Najviše na bradi i obrazima. I inače mi je suha koža, ali sad je grozno suha, pa sam mazala svakakvim kremama (i vjerojatno pogoršala stvar), Diprogentom, ali ne prolazi. Sad me malo manje svrbi ali se guli i peče. Uglavnom, grozno izgleda i neugodno je.
Da li je to to ili sam fulala temu? Urtikarija nije, ali nekakav osip je, a ne znam zašto, zbog čega ni kako.
Na alergo testu jedino sam imala reakciju na mlijeko, ali ga i dalje pijem jer je reakcija bila minimalna, pa si mislim, možda se sad nešto promijenilo pa je ovo nekakva alergija? Ne znam, luda sam više od svraba!

Supercow, jesi li bila kod dermatologa? Što su ti rekli?

Lijep pozdrav svima

Inače, ovaj post skoro kao da sam ja pisala, osim uz malu iznimku a to je da ja imam užasno masnu kožu. Uglavnom, problem se javljao i prijašnjih godina, svrbež na licu, najviše obrazi i to visoko, ispod očiju. Sitni crveni prištići, bez sadržaja. No, nekako je to trajalo po par dana pa nestajalo. Sad je već mjesec dana i čini mi se da se pogoršava. Bila sam kod dermatologa zzbog nečeg drugog, pa sam joj usput to pokazala, kaže ona rosaceiformni dermatitis

Popodne ću probati ovo s razblaženim jabučnim octom, čini mi se super ideja, obzirom da mi je dermatologica rekla da ona to preporuča i nakon laserskih tretmana.

Da li da tražim alergotest il da prihvatim ovako od prve izrečenu dijagnozu? Nisam primjetila nikakvu koincidenciju pojavljivanja svrbeža i crvenila s nekim uzimanjem hrane, čini mi se da me smeta zrak u uredu, zatvorene prostorije, možda suhoća zraka
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 15:52   #1132
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Supercow, jesi li bila kod dermatologa? Što su ti rekli?

Lijep pozdrav svima

Inače, ovaj post skoro kao da sam ja pisala, osim uz malu iznimku a to je da ja imam užasno masnu kožu. Uglavnom, problem se javljao i prijašnjih godina, svrbež na licu, najviše obrazi i to visoko, ispod očiju. Sitni crveni prištići, bez sadržaja. No, nekako je to trajalo po par dana pa nestajalo. Sad je već mjesec dana i čini mi se da se pogoršava. Bila sam kod dermatologa zzbog nečeg drugog, pa sam joj usput to pokazala, kaže ona rosaceiformni dermatitis

Popodne ću probati ovo s razblaženim jabučnim octom, čini mi se super ideja, obzirom da mi je dermatologica rekla da ona to preporuča i nakon laserskih tretmana.

Da li da tražim alergotest il da prihvatim ovako od prve izrečenu dijagnozu? Nisam primjetila nikakvu koincidenciju pojavljivanja svrbeža i crvenila s nekim uzimanjem hrane, čini mi se da me smeta zrak u uredu, zatvorene prostorije, možda suhoća zraka
prihvati dijagnozu koju ti je rekao dermatolog, ako ti crvenilo ne prestaje, svrbež pogotovo, nema druge nego se pomiriti s tim da imaš dermatitis nemoj da te to zgazi jer stvarno ima i gorih stvari u životu... bolje imati ovako nešto površno od zdravstvenih problema (površno mislim na kožu, iako dermatitis poboljšava i stres itd) nego nešto npr od ginekoloških problema i sličnog. najveći problem je kod dermatitisa naći lijek koji svaki period kada se plikovi zahuktaju pomaže organizmu... tu se gubi dosta živaca i istovremeno se pogoršava stanje na koži, ali opet savjetujem, kao i svima ostalima, probaj prvo čajevima i mastima i bebi kremama za vlažnost kože, a tek onda u krajnjem slučaju kortikosteroidi.

ja sam ti postala prije o svom problemu čitav život jer živim s neurodermitisom od dana rođenja, prolistaj ako ti se da, možda nađeš nešto korisno, pisala sam o onome što mi je najbolje pomoglo i prirodno je - hrastova kora - za liječenje bubuljica, ranica itd...

zadnjih godina me muči suhoća usnica i područja oko njih, za suhoću kože savjetujem Becutan kremu, masna je i drži dugo, ali nije kao mast onako fuj.
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 16:35   #1133
Hvala ti na podršci, baš sam se uhvatila čitanja topika znači misliš da je suvišno raditi alergotest? A ja se sve ponadala da mi smeta neko cvjetanje
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 14:07   #1134
Thumbs up ZADOVOLJNA

Quote:
Biljka70 kaže: Pogledaj post
Ja trenutno pijem glinu,a prije par dana sam cistila jetru po receptu dr.Hulde Clark.Trenutno imam burnu reakciju ,ali mislim da je to od otrova koji izlaze van.Izdržaću, pa se javljam kad završim sa glinom.
Šo se tiče ionskog srebra to je prirodni antibiotik i veoma je dobar.I sama sam ga koristila na početku prirodnog liječenja i to oralno.
Zašto se niko ne javlja sa svojim iskustvima???
Završila sam sa glinom i mogu reći samo jedno:ZADOVOLJNA!
Dosta toga se na kraju tretmana očistilo,naročito lice.Noću se još uvijek puno znojim ,dvaput dnevno sapiram otrove sa tijela ako me puno peku samo vodom(samo ponekad prirodnim sapunom),a potom utrljam razblaženo jabukovo sirće ili neki čaj(hrastova kora,žalfija).Mažem se samo neutralnom kremom.Sada ima dosta koprive i treba je koristiti.
Najveća radost mi je kada me vide ljudi koji znaju kroz šta sam sve prošla i kažu "Izgledaš super,kako to ,pa ni jedne bore na licu (40 god).Lice ti je tako bijelo"
Šta da vam kažem sretna sam! Biće još dosta borbe ,ali ja sam jača nego ikad. Još uvijek učim da se što manje nerviram,da radim ono što me ispunjava i da se pravilno hranim.Kada me puno svrbi (sve rijeđe),ali još uvijek svakodnevno popijem C vitamin od 500mg, ako je puno loše i od 1000mg uz puno vode i za pola sata mi bude dosta bolje. Nadam se da će moja iskustva nekome biti od pomoći.
Biljka70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 13:20   #1135
nije me dugo bilo ovdje pa da vas sve pozdravim nazalost, meni proljece i ljepse vrijeme iznosi sve muke van i trenutno sam sva suha i ispucala...i sravicno me nesto iritira u zraku, oci i vrat su mi totalno nabubrili...ima li netko neki savjet za kapke, a da to ne bude kortikosteroid?
uglavnom, ja se jos nisam u potpunosti uhvatila zdravog nacina zivota, ali polako uvodim neke promjene. u poprilicno sam stresnom razdoblju zbog faksa (moram diplomirati do 10. mjeseca ove godine, a imam jako puno ispita ) i nista ne stizem pa tako ni otici do fitoaromaterapeuta. apsolutno se slazem da rjesenje nije u kremama i tabletama...ali nikako da skupim snage i vremena da zapocnem drasticnu promjenu...uz neurodermitis, borim se i sa anksioznom depresijom vec godinama i sad sam puno bolje i skidam se sa antidepresiva koje sam pila 6 godina ...pronasla sam super psihijatricu i mislim da konacno dolazim do nekih stvari koje su me ubijale...neurodermitis, btw, imam od 3. mjeseca zivota. sta sam htjela reci....da, da, pokusavam raditi na sebi, vec sam 6 mjeseci vegetarijanka, jedem puno zdravije ( puno povrca i puno vise sirove hrane), pijem sokove od zelenog povrca i voca...no i dalje pusim i ne provodim promjene do kraja, a nikako da probam bilo koji vid detoksikacije i posta...sad sam sve turbo pojednostavila, ali zapravo sam se htjela malo pozaliti jer nisam neki karakter i tesko mijenjam stvari...a ustajalost je najgora za moju kozu jer je sve stravicno povezano...problem je u tome da ne mogu sama sebe prihvatiti ovakvu kakva jesam, u bilo kojem pogledu ( fizicki, ponasanje, osobnost...) dakle, trenutno polako uvodim promjene, mazem se sa kremom atoderm po zink koja mi super odgovara i ne koristim nikakve kortikosteroide...cim nadem vremena, idem kod fitoaromaterapeuta...
htjela sam pitati da li se netko hrani prema principima alkalne prehrane? molim vas da mi objasnite koja sve hrana spada u alkalnu i kako je vi pripremate?
mustbeok i tamara ad: jeste bolje?
wardancer: drago mi je da si se javila, obozavam tvoje postove, smiruju me i daju mi nadu.
svima zelim srecu... i ispricavam se na uzasno zbrkanom postu...
super_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 13:55   #1136
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Hvala ti na podršci, baš sam se uhvatila čitanja topika znači misliš da je suvišno raditi alergotest? A ja se sve ponadala da mi smeta neko cvjetanje
nikad ništa nije suvišno ali moraš znati da alergotest nije tako jednostavno obavit kao npr zubarski pregled ili tako nešto... moraš ići par puta, svu te ispikaju pa traže na što si alergična... ja odmalena imam svakojake alergije i dermatitis (konkretno neurodermitis, što znači da kod svakog stresa - neurološka promjena - meni neki vrag na tijelu odreagira zadnjih par godina me ubija proljeće, evo jutros sam ustala s natečenim blago očima od peluda valjda, imala sam osjećaj da sam sva natekla, ali nisam.. uglavnom, suzdržavam se raditi alergotest (zadnji i jedini put sam ga radila kao mala) iako mi smeta puno voća zasebno kada pojedem, a kao maloj su mi između sto drugih stvari tipa prašina dijagnosticirali i alergiju na KOMBINACIJU VOĆA... tako da ne preporučam ti alergotest jer vrlo je teško saznati na što si točno alergična, a i ako doznaš to se može kroz idućih par godina promijeniti, organiram počne reagirati na nešto drugo

sve u svemu, ako ti ovo već dulji period traje, pogotovo npr i zimi i sad u proljeće znači manja je vjerojatnost da je alegrija, veća da je dermatitis...

nijedno od toga nije super imati jer se treba stalno boriti i tražiti što će koži pomoć kad se zasiti određenog lijeka i tako uvijek iznova, ali ne brini, nije tako strašno... ima i gorih stvari
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:38   #1137
prije nekih 5 dana mama me uvjerila da pokušam sa Aloe vera gelom točnije s proizvodima od Forever Livinga, Liquid sun sam trenutno zamijenila s Aloe Vera gel sokom a na iziritiranu kožu koja je stalno sklona infekcijama i pucanju, i zato svrbljiva nanosila sam aloe msm gel... zašto baš on, ne znam preporučila ga je žena koja prodaje njihove proizvode... malo je za reći da sam bila skeptična, no ovo je pravo čudo, koža mi se pred očima opravlja, fleke gube na crvenilu, koža se čisti... ja se prvo pošpricam po rukama svojim nano sprejom (dezinficiram si kožu), nanesem gel(http://aloja-vera.com/nega-tela/krem...i/aloe-msm-gel) i kad se upije za što mu treba minut nanesem exomegu, pošto gel izrazito oštećenu kožu još dodatno osuši... , e da maco moja mama ima seboreju na kapcima pa je tražeći nešto za njih došla do ove firme i njihovog aloe activatora koji je između ostalog može ići na oči (http://www.foreverliving.se/en/our-p...aloe-activator), oni navodno imaju patent za stabilizaciju aloe... ja sam sad već toliko izvan sebe od oduševljenja da sam to morala podijeliti.. u ovo doba prošle godine bila sam faktički invalid što se ruku tiče .. osobno pokušavam jesti što zdravije i što više povrća, teorija o alkalnoj prehrani mi zvuči jako uvjerljivo i tu definitvno ima nešto..mislim da je to od jedan razloga zašto liquid sun tako dobro djeluje na organizam, jedino što se ja nisam spremna odreći mesa
corina9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 14:57   #1138
corina, hvala na prijedlogu! gdje nabavljas njihove prozvode?
super_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 17:45   #1139
njihove proizvode ne možeš nabaviti u slobodnoj prodaji.. prodaju se kao Avon ili Oriflame... tako da ćeš morati stupiti u kontakt s nekim od prodavača... mi smo prvo nazvali njihovo sjedište u Zagrebu da bi nas oni uputili ženi koja se bavi time u mojem gradu...
corina9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 12:10   #1140
re

htjela sam samo pitati..ima li tko iskustva s kremicom od bepanten za oči? pošto mi mali ima dosta problema s kapcima oko očiju, a čula sam da je ta krema super? a , ja sam ju nabavila iz njemačke..da li je tko to koristio? kakva je to točno krema i kak se dugo može s njom mazati?
hvala..pozdrav..
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.