Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2007., 21:31   #1
Dogo argentino

ZANIMA ME KOLIKO KOSTA I GDJE SE MOZE NABAVITI
škorpion 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:34   #2
Što se dereš!

ne znam
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:38   #3
da

šteta
škorpion 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 21:48   #4
e to je već bolje

MOžda ovdje nađeš nešto zanimljivo: Sekcija dogo argentino
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 22:02   #5
bbb

hvala hvala!!! https://www.forum.hr/images/smilies/smile.gif
škorpion 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 04:14   #6
Jednog dana bih si svakako voljela nabavit DA, ali zasad nemam uvjeta za njega. Ne želim nabavljati preko uzgajivača, pa ću se vjerojatno načekat ako se bude udomljavao koji.

Prekrasni su mi
Miss Dior Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 09:00   #7
Quote:
miss_dior kaže: Pogledaj post
Jednog dana bih si svakako voljela nabavit DA, ali zasad nemam uvjeta za njega. Ne želim nabavljati preko uzgajivača, pa ću se vjerojatno načekat ako se bude udomljavao koji.

Prekrasni su mi
Bravo. Super ti je to razmišljanje.

nego, kako ćeš ti obuzdati psa od cca 60 kg, koji ima najjači i najopasniji ugrzi, te koji se po diflotnu ne može slagati sa drugim mužjacima, bilo koje vrste.

Koliko znam uzgajivači (bar oni normalni), se trude kombinirati gene, tako da dobiju što manje agresivne pse. A kako ti već u startu nećeš uzgajivača, mogu mislit što ćeš dobit. Još ako se bude udomljavao...kokica - neće to na dobro, ne čekaš zlatnog retivera, već DA, ako uopće znaš što ta pasmina predstavalja, no počevši od toga da čekaš udomljavanja, vidim da pojma nemaš što želiš.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 02:06   #8
Nisam rekla da ni pod razno ne želim psa od uzgajivača. Radije ću udomit. Moje razmišljanje nije tvoja briga.

I znam što trebam očekivat od psa kao što je DA, i znam da to nije pas za svakog, ni za "početnike" ali ja nisam svatko, niti sam početnik.


I da, znam točno što želim.

Nego... ti imaš DA? Ili?
Miss Dior Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 17:46   #9
Super je da znaš što želiš, ali Golden ne misli ništa loše.
I ja se dijelom slažem s njom; ako već želiš određenog čistokrvnog psa, bolje je da ga nabaviš od provjerenog uzgajivača jer na vjerujem da ovi ostali, pogotovo oni koji se udomljuju, imaju sve karakteristike ovog psa.
Sretno ;-)
 
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 01:30   #10
Quote:
miss_dior kaže: Pogledaj post
Nisam rekla da ni pod razno ne želim psa od uzgajivača. Radije ću udomit. Moje razmišljanje nije tvoja briga.

I znam što trebam očekivat od psa kao što je DA, i znam da to nije pas za svakog, ni za "početnike" ali ja nisam svatko, niti sam početnik.


I da, znam točno što želim.

Nego... ti imaš DA? Ili?
Da znaš kakve probleme nosi ovaj dio Europe sa uzgojem DA, onda u početnom postu ne bi napisala da bi udomila DA, već bi napisala da želiš DA iz najbolje i najkvalitetnije uzgajivačnice u Argentini, prvenstveno zbog predivnog karaktera koju ima ta pasmina, karaktera kojeg nažalost, više nema, bar ne onakvog kakvog su braća Martinez željeli. Iz toga si meni apsolutno sve rekla.

Ooo, ali varaš se, jer baš ti možda živiš u mom susjedstvu, i možda ću baš na tebi naletit i tvog psa iz xy uzgoja, koji će baš "prvi put u životu" skočiti na mog psa. A kad DA uzme u njušku, on ne pušta.
E, pa da bi izbjegla takve možebitne situacije i slična kvazi razmišljanja, moram djelovati.
No najviše zbog toga što je riječ o živom biću, s čijim stvaranjem se igraju ljudi koji to ne rade jer znaju što rade, već zato što DA dobro "ide". Ne gledaju se geni ni nasljedne osobine, gleda se bijeli pas bez točkica, a to nije osnov uzgoja DA.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 11:27   #11
moja prijateljica ima DA ,kupljen u Austriji ,mislim 1500 Eura štene...eto ako sam malo pomogla....
geronimos winner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 13:10   #12
moji roditelji imaju muzjaka i zenku, cura je jos mlada, ali vjerovatno ce u buducnosti prodavat stence.
Javi se na pm, ako te zanima
__________________
.........
sunce,more is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 00:45   #13
@Golden Drop

Izabrala si krivu osobu za djelovanje. Ja imam dovoljno znanja i ljubavi prema psima tako da ta predavanja slobodno zadrži za nekog drugog. Ima toliko iskompleksiranih ljudi koji uzimaju sve te slične pasmine da bi se pokazali kao neki frajeri, i kad im se pas potuče s drugim mužjakom to je njima cool... i da, uvijek ću radije udomit psa, ne mora to biti DA, iako su mi oni prekrasni psi, to može biti i obični križanac, ali upravo kako sam napisala, zasad nemam uvjeta. Zato sam i napisala da bih voljela imati DA, a ne i da ću ga imati. Normalno da neću uzet psa od nekog švercera, ali kada bi se recimo udomljavao (ma nije novac uopće problem) ili trebao spasiti od uspavljivanja, ili ga vlasnik više ne može držati ja bih ga uzela.

I znala sam ispočetka o čemu se tu radi... čim sam pročitala ono "što ta pasmina predstavlja" ali dobro....

Tako da ću se povući iz rasprave da na sebe ne bih navukla bijes dogerosa nekim svojim izjavama.

Moj pas (bio to DA, obični križanac, ili neki treći) će biti najvoljeniji pas na svijetu, u to budi sigurna. I sigurno ga neću manje voljeti jer ima ružino uho, ili je izvan standarda ili je previsok i sl. I ja znam da imam samo najbolje namjere, dalje se nikom više ne moram opravdavati...

Hvala Anonimna
Miss Dior Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 14:50   #14
bbb

ne daj se!!!!
škorpion 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 19:13   #15
mis_dior...krivo tumačiš napisano...
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 19:24   #16
Nemojte se sad tu svađati.
Obje ste u pravu. Barem djelomično.
 
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 01:32   #17
Ma ne, nije mi u cilju svađati se.. sorry ako sam naglo reagirala.
Miss Dior Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 09:23   #18
Slažem se sa GD. Naime, DA su takvi psi s kojima nije za igrati se. Stoga bi ih trebalo nabavljati od provjerenih uzgajivača i to još kao štence kako bi se od malih nogu psa adekvatno socijaliziralo, prošlo dresure i sl. Jer tko zna šta ćeš zapravo dobit ako se uzme već odrastao pas.
Ja se s time ne bih ni za živu glavu igrala. Pa nije to koker španijel pobogu.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 16:47   #19
A sad i vi izvlačite moje izjave iz konteksta... ma whatever. Po stoti put - znam to sve. Vi očito vidite samo ono što želite vidjeti, a ne ono što sam zapravo napisala. Ali nemam se namjeru više opravdavat i ispravljat ono što sam napisala, tako da.... uživajte u raspravama
Miss Dior Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 21:35   #20
Moze netko malo vise napisati o ovoj pasmini, kakav je karakterno.

Sve sto do sada citam je prilicno negativno.

Psi su prelijepi, ali doista djeluju opasno. Imam rota, ali ovi mi djeluju opasnije od rota.

Ako netko ima DA, da pise malo o njima.

Jesu slicni karakterno s rotvajlerima?
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.