Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2017., 16:37   #1
Brodarski institut-spasiti,ne uništiti do kraja

Zadnji poziv za spas istraživačko tehničkog obraza upućen domoljubima u Hrvata.
Pozivamo predsjednika Vlade RH i ministra obrane da poduzmu odlučne i vizionarski konkretne poteze za spas ove ,nekad nacionalne baštine tehničke kulture u Hrvatskoj.
Pozivamo i Predsjednicu da iskoristi sav utjecaj koji ima na ponovnom pozicioniranju ovog blaga .
Potezi i mjere koje treba brzo vući su nefinancijske i financijske prirode.
Bez obzira na višegodišnju devastaciju, odgovornost spomenutih za djelovanje danas je nužnost.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:45   #2
Što mi kao forumaši možemo učiniti?
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:49   #3
Pisati, lobirati, upozoravati, glasovati..
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:49   #4
Molim pozivu pridodati i Zmaj, današnji ZTC d.d.

Možda stanje nije još alarmantno kao u BI ali nije niti daleko.

Ako u društvu kojemu je temeljna djelatnost remont nema tko potpisivati radove na zrakoplovima
tj. nema licenciranih mehaničara ali ima hrpa uhljeba i štetočina, od čega neki nose i generalski čin,
onda ne treba biti previše mudar da se predvidi neizbježan katastrofalan ishod....

PS ja napisao i potpisao se... ako reakcija izostane - sve je jasno....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:52   #5
Mislio sam i na ZTC, ali ti si već pisao svima kojim si trebao.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:03   #6
Evo ti kao ilustracija kako se u MORHu postupa sa takvim pismenima ->
Quote:
ODGOVOR iz MORHa16.02.2017.

Poštovani,

Zaprimili smo vaš dopis na temu remonta helikoptera Mi-171-Sh.
Molimo vas da se za predmet obratite Zrakoplovno-tehničkom centru koji je za isti zadužen.
S poštovanjem

------------------------------------
From: mene
Sent: Monday, February 13, 2017 3:36 PM
To: nadležni
Subject: ŽURNO / Referenca, Sastanak od 19.01. na temu remonta Mi171Sh
Importance: High
ŽURNO
Na pažnju, ministar obrane g. Damir Krstičević
te
državni tajnik g. Zdravko Jakop

PREDMET: Referenca Sastanak od 19.01. na temu remonta Mi171Sh, kod državnog tajnika g. Jakopa

Poštovani,
u prilogu Vam dostavljam dopis koji je zaprimljen od strane Uprave ZTCa,
temeljem raspisa /Request for Quotation/ o remontu Mi171 Sh.

Sadržaj dopisa ne odgovara istini, niti po činjenicama niti po suštini.
Sadržaj dopisa je dokaz u prilog mojoj tezi o zloupotrebi postupka, na što sam upozorio pravovremeno,
na sastanku po ovom predmetu 19. siječnja, kod državnog tajnika g. Jakopa i suradnika.

Ponašanje Uprave i pratećih službi ZTC d.d. u ovom predmetuu potpunoj je suprotnosti sa proklamiranom
politikom transparentnosti nabave roba i usluga za MORH i OS. Čak što više ovakvo postupanje neposredno
ugrožava ekonomske interese RH a u nekim elementima obzirom na geopolitičku situaciju čak i nacionalnu
sigurnost RH.

Stoga Vas molim da promptno postupite u zaštiti interesa RH.

U Zagrebu 13. veljače 2017.
Uz poštovanje, lijep pozdrav
Pametnome dosta....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:26   #7
Čekaj, je li remont trebaju napraviti Rusi koji su helikoptere proizveli, pa bili oni u Sibiru?
Je li to problem ili cijena ili ponuditelj iz pogrešne zemlje?
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 19:07   #8
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Evo ti kao ilustracija kako se u MORHu postupa sa takvim pismenima ->


Pametnome dosta....
Strašno !!!
bg011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 09:20   #9
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Evo ti kao ilustracija kako se u MORHu postupa sa takvim pismenima ->


Pametnome dosta....
Stavi u CC sve novinske kuce u HR. Znam da nisu neke, ali valjda bi se netko zainteresirao. Vole afere.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 18:27   #10
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Evo ti kao ilustracija kako se u MORHu postupa sa takvim pismenima ->


Pametnome dosta....
Mailovi su osuđeni na propast.

Evo prilicno dobar skup savjeta za komunikaciju toga tipa:
https://www.youtube.com/watch?v=rWhLSORCwW0
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:25   #11
Hoćeš i cvebu na sve to
Takav ZTC koga i dalje vode iste štetočine, vodi "djelatne" časnike iz MORHa
u "audit" na Daleki istok u Chitu, Sibir.... Sve o trošku ZTCa, koji vjerovatno neće imati za plaće
djelatanika u slijedećim mjesecima.

Nadam se da će iskoristiti taj turistički obilazak (jer o auditu neznaju ništa) pa rezervirati dugoročan smještaj tamo,
jer je otvaranje Golog samo za "zaslužne" po pitanju remonta Mi171Sh, ipak malo preskupo

Zadnje uređivanje 9aplus : 23.04.2017. at 17:37.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:25   #12
Pitanje kolko i jel išta ostalo za spasit, sam institut ka institut ne znaći ništa bez ljudi. Institut je osnovan 1948 god, i nije se išlo baš od nule. Neznan kolko odjela ima, al u znanosti i istrazivanju najbitniji je kontinuitet u prenošenju postojećih znanja i stalnome usavršavanju i daljnome istrazivanju.
Ako su ljudi napustili pojedine odjele a nisu ostavili svoje znanje na novu generaciju onda taj odjel kreče od 0.
Postavlja se pitanje kolko su tu da spasit, osim infrastrukture, nažalost.
Institut triba stavit pod znanost, i omogućit da sudjeluje u natječajima znanstvenin i komercijalnin. Onda provat vratit neke bitne ljude koji su otišli, i odobrit određeni broj znanstvenih novaka, povuć najbolje studente sa fakulteta. I dat in da radu bez opterečenja. Ako triba zvat neke stručnjake koji su u mirovini, da sudjeluju na znanstvenin projektima, u koje bi bili uključeni znanstveni novaci, da ih se usmjeri u određenin pravcima.
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:29   #13
Remont mora napraviti onaj :
-tko ima papire za remont,
-ponudi povoljnu cijenu,
-primjerenu logistiku koja omogućava realizaciju istog u primjerenom roku
-te se ne nalazi pod sankcijama bilo EU, NATO ili Ruske Federacije.
-omogući školovanje i stjecanje istih papira lokalnom partneru
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:34   #14
Ovaj konkretni turizam u Sibiru, bi normano bio evaluiran kao
Quote:
DA -tko ima papire za remont,
NE -ponudi povoljnu cijenu,
NE -primjerenu logistiku koja omogućava realizaciju istog u primjerenom roku
NE -te se ne nalazi pod sankcijama bilo EU, NATO ili Ruske Federacije.
NE -omogući školovanje i stjecanje istih papira lokalnom partneru
DA - ZADOVOLJAVA
NE - NE ZADOVOLJAVA

Uostalom postoje barem 3 remontne tvrtke u RF koje bi bile bolji izbor... ali se bedastim, korumpiranim
i ucjenjenim r'vatistancima uvali brava pod janjetinu a i privaga je obilata
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 18:38   #15
Quote:
Brodarski institut-spasiti,ne uništiti do kraja
Nema tu pomoći, premali - premala država koja stoji iza njega(kapital i sl.).
Danas u Evropi ima masu većih i konkurentnijih instituta koji ove pojedu za doručak.

RIP pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 18:48   #16
ulaganja u znanost kod nas su mizerna, najmanja u EU. Uz nesposobno vodstvo, sto drugo ocekivati.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:28   #17
Samo ti šuti, imate i vi svoje cvebe nemoj da sada počnem i o tome...
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:40   #18
Ja na isto gledam kao na jedan u nizu a na ekipu zaslužnu na ...
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 00:53   #19
A otežavajuća okolnost je i što Brodarskii ima veliki i dosta atraktivni prostor na koji je sigurno "bitan netko" već bacio oko.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 09:11   #20
Sa stajališta rukovodioca države u zadnjih 27 godina naslov teme izgleda ovako :

Brodarski institut-spasiti ne, uništiti do kraja .

Primjenjuje se zapravo na komplet državu kvarat stoljeća.
zdaric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.