Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2010., 08:15   #161
Quote:
marincezg kaže: Pogledaj post
neznam jel se vama kad to dogodilo, ali ja sam jednostavno ljubomorna na sogicu i nemogu si pomoc, ponekad mi toliko ide na zivce, i iritira me, da jednostavno nemogu biti sa njom u istoj prostoriji, to traje oko 2-3 god....
sve se vrti oko nje i njihovog djeteta.......
mi nemozemo imati djecu pa pretpostavljam da je i to uzrok, vec sam mislila ici kod psihica....
ako imate kakav savjet, ili bilo sta recite.......
Nemoj se uspoređivati s njom. Znaš onu, budi blizak s prijateljem, a s neprijateljem još bliži (ili tako nekako)? Ne mislim da ti je šogorica neprijateljica, ali pokušaj se nekako normalno družiti s njom bez uspoređivanja.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 09:02   #162
Quote:
*Majica* kaže: Pogledaj post
Svjestan je on svi mušica njegovih roditelja.
Jedva je čekao odseliti se.
Još dok smo bili momak i djevojka, "upozorio" me na njih, i rekao mi da ih jednostavno prihvatim "takve" jer da se oni promjeniti neće, niti žele.

Nisu nešto osobito bliski, a svaka komunikacija njega snjima, konkretno sa ocem, završi nekom prepirkom.
Mama je zauzela stav da se ona ni u što ne želi mješati (i drži se toga).

Mene je to u početku živciralo, no radi sebe odlučila sam da ću prema njima biti o.k., ono - ne diraj me-ne diram te.

Nekako smatram da se u njihove obiteljske odnose, ma kakvi bili, nemam pravo mješati.
Očito njima tako paše, pa što da im ja govorim da to i to ne valja.

Ako mi možda možete predložiti neki drugi pristup, dapače, bilo bi mi drago.
On je u biti tebe upozorio da se ON neće promijeniti... još dok ste bili momak i djevojka...
Stvar je patološke prirode i ti si svakim danom sve dublje u živom pijesku.
Čitam topic i ne mogu vjerovati. Sve neke izjave "obećao je razmisliti...", "bude se promijenio...", "reći će im sve...".
Bojim se, ništa od toga. Ako ti moraš urgirati da presječe pupkovinu onda je tvoj dragi mužić još daleko od toga da odraste i sazrije.
Sad te smeta njegova sestra (+ femili) a već sutra će te smetati muževljeva nezrelost i nesigurnost jer ćeš otkriti pravi uzrok nevolje. ON!
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 13:24   #163
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Nemoj se uspoređivati s njom. Znaš onu, budi blizak s prijateljem, a s neprijateljem još bliži (ili tako nekako)? Ne mislim da ti je šogorica neprijateljica, ali pokušaj se nekako normalno družiti s njom bez uspoređivanja.
pa ne usporedjujem se, niti mi to pada na pamet, nisam nigdje ni napisala da se sa njom usporedjujem.......
oni nemaju love, (mozes mislit) jadni su i siroti, uvjek im treba neka financijska pomoc ( moj svekar ih financira tu i tamo) a nas nitko ne pita kako je nama.....
to me boli,.........
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 14:52   #164
Quote:
marincezg kaže: Pogledaj post
pa ne usporedjujem se, niti mi to pada na pamet, nisam nigdje ni napisala da se sa njom usporedjujem.......
oni nemaju love, (mozes mislit) jadni su i siroti, uvjek im treba neka financijska pomoc ( moj svekar ih financira tu i tamo) a nas nitko ne pita kako je nama.....
to me boli,.........
Uspoređuješ se, zato i jesi ljubomorna. Ne govorim ti ovo u lošoj namjeri, razumijem da nije pošteno da se tako odnose prema jednima i prema drugima, ali lakše će ti biti ako se prestaneš time zamarati.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 15:43   #165
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Uspoređuješ se, zato i jesi ljubomorna. Ne govorim ti ovo u lošoj namjeri, razumijem da nije pošteno da se tako odnose prema jednima i prema drugima, ali lakše će ti biti ako se prestaneš time zamarati.
hebiga kad si nemogu pomoc, mozda bi mi bilo puno lakse kad nebi nista cula o njima,a bome i vidjela, ovako saznam koje kakve stvari pa onda ludim....
nesto cujemo od svekra, nesto od svekrve, nekaj od sogice......
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 16:44   #166
U početku sam se i ja stalno uspoređivala, išlo mi je na živce kad svekrva kaže: "Jadna moja Beti, ima hrpu veša za peglanje.", a ja imam 5 hrpa veša za peglanje i nikome ništa, ali jednostavno sam nekako prestala reagirati na takve stvari i, iskreno, sad se sasvim dobro slažem sa šogoricom. E, sad, da još i znam kako sam to uspjela, dala bih ti recept.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 21:56   #167
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
U početku sam se i ja stalno uspoređivala, išlo mi je na živce kad svekrva kaže: "Jadna moja Beti, ima hrpu veša za peglanje.", a ja imam 5 hrpa veša za peglanje i nikome ništa, ali jednostavno sam nekako prestala reagirati na takve stvari i, iskreno, sad se sasvim dobro slažem sa šogoricom. E, sad, da još i znam kako sam to uspjela, dala bih ti recept.
iskreno receno, neke me stvari ne zamaraju i pravim se luda a bome neke stvari me uzasno zivciraju....
nije da sad pizdim i ludim bas na sve......
mozda sa vremenom postanem kul, kul, pokazat ce vrijeme.....
ja se sa njom jos nisam nikad zakacila oko neceg, i nismo se posvadjale ali dosta puta predjem preko nekih stvari, a vidim da nevalja uvjek popustati, oni za sad ne zive s nama ali jednog dana budu dosli u potkrovlje ( kad se uredi) neznam kak ce onda biti.....
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.