Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2011., 01:59   #81
Quote:
nikita55 kaže: Pogledaj post
ja imam paprenu svekrvu! i nekad mi se zna popeti na vrh glave i zna biti jako bezobrazna prema meni ali ja je iztrpim, ponked joj vratim istom mjerom (kad dragi nije u blizini (znam da sam grozna)) ali se nikad nebi svađala sa njim zbog nje! znam da mu je majka i da je voli ko i ja svoju! ali razumijem žene koje imaju potrebu imati muža samo za sebe, uz sebe, koje trebaju imati nekog na "svojoj strani"! pa ima nas i nesigurnih i zlih......
za vaše dobro cure: stvarno si nemojte dopustit da vas uvuku u svoje igre! budite iznad toga! i nek one budu lude, a ne vi
Ti si u toj igri, samo se tjesis da nisi...cekas da muz okrene ledja pa da i ti zalajes kao kujica (tako nazivas 'lajave snahe'...snahe koje su kao ti... )...
I ubjedjujes samu sebe da je to OK, da je bas kako treba to sto krisom iza ledja muzu moras traziti momenat da se bar na tren pokusas izboriti za sebe...mislis da je OK trpjeti i trpjeti...mislis da je normalno da zena nema muza samo za sebe, da ga mora dijeliti...
Svog muskarca biram za sebe i samo sebe (nisam za otvorene brakove i veze, ali postujem tudji izbor, ako su oboje pristali na njega), moja komsinica ce morati potraziti svog muskarca, moja najbolja prijateljica svog, a majka mog dragog ima svog muza...a moj dragi joj je sin...ni vise ni manje od toga...
Mi smo zajednica, dobrovoljno smo u nju usli i kao takvi dobrovoljno zajedno nastupamo prema ostatku svijeta, a ostatak svijeta, makar blizi, su i roditelji...

Mozemo imati razlicite prijatelje, hobije, interesovanja...nismo klonovi...ali ne, ne mogu ga dijeliti ni sa kim, pa ni sa majkom...kao sto mu ja nikad ne bih htjela zamijeniti majku, tako bih odreagovala i da se njegova majka pokusava ubaciti na moj teritorij...da ona pozeli umjesto mene s mojim dragim odlucivati o nasoj buducnosti, da on i ona donose odluke o nasoj djeci, o nekim vaznim stvarima za nasu zajednicu...
Naglasila bih da nemam djece, navodim neke hipoteticke situacije i primjere...

Naravno da u zivotu nije sve idealno i da je u nekim situacijama tesko naci pravu granicu...i naravno da u nekim rubnim stvarima granica nije za sve na istom mjestu...i svi mi zongliramo najbolje kako znamo i umijemo...ali vrijedjanje partnera je ocito prijedjena granica...

Quote:
nikita55 kaže: Pogledaj post
nekad je teško mi se suzdržati, i sramim se toga, a pred dragim to ne radim jer ne želim da vidi koliko me pogađa njeno psihotično ponašanje
Sa voljenom osobom dijelis sve, najgore i najbolje, pa i ono sto te pogadja, makar to bila i njegova majka...
I kao sto prjateljici necu reci "ta haljina ti grozno stoji jer si za nju predebela", vec da ta haljina nije najsretniji izbor za nju, tako necu ni dragom reci tvoja "majka je kuja koja me non-stop podbada i provocira", ali bih mu rekla ako njegova majka prelazi norme i mrcvari me...i ako mi to smeta kao sto tebi smeta...

Nisam u braku, zivimo godinama u grijehu skupa i majka mog dragog je OK...ali svega sam se nagledala i naslusala...pocevsi od moje majke kad je postala svekrva i iz jedne divne zene koja je uvijek imala razumijevanja za mlade pretvorila se u neuracunljivu zvijer da se meni okretao zeludac i ja sam skakala braniti snahu...naravno - mudro je birala trenutke kad brat nije tu za svoje najgore lice, mada je strelice odapinjala i kad je on bio tu...
I da nju pitas o tim danima - ona bi rekla da je bila ista kao uvijek...ali nije...to nije bila ona, ja to ne mogu objasniti...

Zdrav, prav, odrastao muskarac nece nikada dopustiti da mu majka maltretira zenu!!!
A naravno da su bitni i roditelji i braca i sestre i rodjaci...ali to sa necijim brakom nema veze...
I bas su sinovi ti koji moraju reagovati zarad buducih boljih odnosa, jer majka sinu nece zamjeriti kad je postavi na prav mjesto, a snahi hoce...
Dopustiti da majka govori zeni "da je moj sin imalo pametan nikada te ne bi ozenio" je bolesno.
Majka jasno izrazava svoje misljenje da joj sin nije sposoban za samostalan zivot i samostalno odlucivanje, po njoj je njen vlastiti sin mentalno zakinut, tj. nije pametan...to je vrijedjanje i njega, a ne samo njegove odabranice...
On mora porazgovarati s majkom i staviti joj do znanja sta smije, a sta ne...ponasanje prema njoj kao da ne cini nista lose rezultira ponavljanjem loseg ponasanja...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 08:22   #82
Muškarac(a ne mamin sin) kad se odluči oženiti stvara svoju obitelj i trebao bi poštovati i ženu i majku.Majka ako vidi da je sin sretan,koliko god joj se ne sviđala sinova izabranica zbog sina treba glumatat da je sve u redu i dati mu savjet ako on zatraži a ne na silu primjenjivati svoja mišljenja i odluke.Žena ne bi smjela braniti mužu kontakte s majkom ako on to želi sviđalo se to njoj ili ne ona mu je majka ,a sutra baka djetetu koje će se roditi.
mala ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 08:30   #83
Quote:
mala ptica kaže: Pogledaj post
Muškarac(a ne mamin sin) kad se odluči oženiti stvara svoju obitelj i trebao bi poštovati i ženu i majku.Majka ako vidi da je sin sretan,koliko god joj se ne sviđala sinova izabranica zbog sina treba glumatat da je sve u redu i dati mu savjet ako on zatraži a ne na silu primjenjivati svoja mišljenja i odluke.Žena ne bi smjela braniti mužu kontakte s majkom ako on to želi sviđalo se to njoj ili ne ona mu je majka ,a sutra baka djetetu koje će se roditi.
Da, tako je kad su tri normalne osobe u pitanju. A danas se više ne mogu ni dvije naći zajedno, tako da ovo postaje utopija.
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 23:19   #84
Mene recimo muči kad npr. mama kaže nešto neprimjereno upućeno meni, a on ne reagira na to. Mislim, za popizditis dobit!
A ja nisam tip osobe koja će uči u konflikt sa starijom osobom, koju persiram na Vi olako. Jedino kad se nešto stvarno jako zakuha.
A on mi onda kaže zašto joj nisam odgovorila, da se njega to ne tiče. Da se neće miješat. A ja bi da on meeeene štitišmrc. Baš sam pussy.
__________________
*All we need is LOVE*
Lotta_la is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 12:21   #85
Draga mi je mama, draga mi je zena, al` mi je jos draza istina.

A istina se svodi cesto na to da se ljudi previse mesaju u zivot jedni drugima na jedan nekonstruktivan nacin.
Po prirodi stvari su to cesce majke nego zene (mada ima i zena koje huskaju protiv svekrva).

Uglavnom ako se covek na vreme odvoji od roditelja, na jedan zdrav nacin i sa duznim postovanjem im stavi do znanja da je njegov zivot njegov izbor, onda ne bi trebalo da dodje do bitnih nesuglasica.
Problem je uglavnom da su ljudi jako dugo (kod nas jos cesce, sto zbog ekonomske situacije sto zbog mentaliteta) na jedan nezdravi nacin vezani na roditelje.

Ja sam mojoj mami i zeni rekao na samom pocetku - ako imate nesto da raspravite medju sobom, onda to radite direktno, nikako preko mene. I stvar dosta dobro funkcionise.
Na pocetku je mama bila ta, koja je imala stosta da zameri snaji, ali posto sam joj jasno stavio do znanja da me njeno misljenje i osecanje glede te teme ic ne zanima (jer zena mi je, ako ne anjdjeo, ono sasvim divna osoba), prvo jer mislim da je pogresno, a drugo jer ja zivim sa njom, a ne ona i trece nek se vise potrudi u svom braku da sve bude kako treba. I onda gle cuda, nakon malo durenja, ispade da je sada sve u redu i da nema bolje snaje na svetu.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 12:17   #86
ima posesivnih majki koje smatraju svog sina zauvijek djetetom. A to je bolesno. Kako čovjek ima svoj razvojni put, od djeteta do zrele osobe, tako bi se trebalo razvijati i roditeljstvo. Odnosno sazrijevati.
Nije bitno što je majka samo jedna. Mislite da se ne može prestati komunicirati s roditeljima kao i s bilo kojom drugom osobom u životu? Cut the crap. Zašto bi se roditeljstvo mistificiralo. I roditelji su uostalom samo ljudi.
Pritom ne mislim da treba prestati komunicirati s majkom zato što je zahtjevna ili posesivna ili ne zna gdje joj je mjesto, takve su uglavnom, ali mislim da je sin taj koji je treba postaviti na njezino mjesto i ne vrijeđati njegovu inteligenciju.
Mislim da su žene čak puno hrabrije po tom pitanju (a i po cijeloj hrpi drugih pitanja) od muškaraca.
Mi smo svoje roditelje postavili far away from us, ne dopuštamo da nam se ni na koji način petljaju u život kao da smo debilna djeca jer to sigurno nismo. Prije svega smo samostalni i svoji ljudi i ne ovisimo o svojim roditeljima ni na koji način. Dakle, moja svekrva mi nema pravo prigovoriti ama baš ništa, a da to i napravi, sama bi joj odgovorila bez obzira na cijenu.
mad cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 12:37   #87
Quote:
...blacklady... kaže: Pogledaj post
Znam da je muškima teško kada su između dvije vatre, ali kako da si moja frendica i još mnoge žene koje doživljavaju slične stvari pomognu? Da li je ispravno staviti sebe na prvo mjesto, inzistirati i očekivati određeno ponašanje supruga ili se jednostavno pomiriti s činjenicom da je samo jedna mama i da je u večini slučajeva nezamjenjiva!?
Nikako.
Treba prihvatiti ( ili ne prihvatiti) muškaraca koji je bolesno vezan uz svoju majku. Neka to može i tako živi, dok će neka pobjeći brzinom munje to ti je tak.
sodomaigomora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 18:40   #88
Quote:
...blacklady... kaže: Pogledaj post
Znam da je muškima teško kada su između dvije vatre, ali kako da si moja frendica i još mnoge žene koje doživljavaju slične stvari pomognu? Da li je ispravno staviti sebe na prvo mjesto, inzistirati i očekivati određeno ponašanje supruga ili se jednostavno pomiriti s činjenicom da je samo jedna mama i da je u večini slučajeva nezamjenjiva!?
Ispričavam se unaprijed ako je netko izrekao slično mišljenje koje ja sad namjeravam napisati jer neda mi se čitat temu od početka do kraja!
Moje mišljenje je da u navedenoj problematici glavni i odgovorni krivac muž! Idući po krivici su snaha ili svekrva! Muž je taj koji je trebao u startu zauzeti poziciju, da neće dozvoliti da ga bilo koja strana uvjerava ili uvjeri u nešto! On je taj koji u svakoj situaciji treba znati, ili treba istražiti, tko je kriv odnosno tko pravi od muhe slona! Kada se uvjeri onda tek smije stati na nečju stranu a onu kontra oprati da ju glava zaboli!
Napominjem što je bitno...nema veze dal je to MAMA ILI ŽENA!!
Nekoliko pokušaja zavađenih strana...isto toliko čvrstih stavova od strane muža..i stvar se slegne! Neću reći da će se problem rješiti na takav način ali svakako će se stvoriti dobri temelji za mir u kući i za eventualne odluke za dalje...ukoliko jedna od strana ponovno počme čačkat mečku!
I sam sam prošao tu situaciju..između dvije vatre! Iako nikada nismo živjeli pod istim krovom u jednom trenutku sam stao na stranu supruge! Raskrstio sa mamom sve veze i stavove...na kraju se ispostavilo da je mama imala izvrstan filing..da sam se ja debelo zajebao u životu sa svojom odlukom!
Ne, nije mi ona to nikada nešto spočitavala kasnije niti sam ja nešto posebno njoj skidao kapu zbog pameti! Jednostavno smo prešutno zaključili da je život takav i da se dobre odluke donose jedino sa iskustvom! Ako si mlad i nemaš iskustva..preostaje ti sam sreća...da svi u igri budu pozitivci i razumne osobe!
Mogao bih još puno pisati ali nema smisla jer obiteljski odnosi su u večini slučajeva komplicirani tako da i za ovaj svoj post nisam siguran da neće biti popljuvan! Ali eto..rekoh svoje mišljenje!
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 03:40   #89
Picture this: moj decko, u punoj snazi, 25 godina, samostalan i financijski i emotivno, pokusava odletjeti iz gnijezda vec godinama, ali NE velika mama je uvijek tu.

Da se razumijemo, ja tu zenu obozavam i postujem, meni je sve skupa simpa, ali decku ide na k****.

Dakle to je zena kojoj on nije jedino dijete, ali se ona ponasa tako. Ima jos 4 kceri od kojih su 2 dosta mladje, a ona samo na njega pazi. Da li ima ciste carape, da li je doruckovao, gdje je, s kim je, zasto je....jos je mene kao snahu super dobila jer mu se ja samo rugam zbog toga, a prema njoj sam dobra (ionako je ne vidjam previse).

Ona ulazi po noci, kada dodje kod njih ponekad, njemu u sobu da bi ga pokrivala. Samo da naglasim da to radi i kada ja dodjem s njim. Mislim WTF!?! Ok, ne nije slatko i nije brizno, samo je cudno i jezivo. Neki dan je sjedio na kaucu, ja sam sjedila za stolom i citala. Ona je sjela pored njega i pocela ga maziti po glavi ko malu bebu. Mislim nastala je ludnica. On se jadan tako spetljao jer je prepristojan da ista kaze, a smeta mu pa uglavnom samo bjezi " na wc"

Mislim da se svi mozemo sloziti da kada se vjencamo i sami sebi odaberemo partnera za cijeli zivot, da se nema sta raspravljati o odnosima svekrva/snaha, ako su svi troje normalni biti ce i ti odnosi normalni, zena ce biti zena, muz ce je voljeti, a majka ce biti majka i muz ce je postovati...ako ti odnosi prije braka nisu bili normalni, nece ni poslije. Naravno uvijek ima i ce biti patoloskih odnosa...jbg


off : zasto se uvijek prica o patoloskim odnosima muzeva i majki? mene bas zanima kako izgleda patoloski odnos zena i oceva ili majki...sta su samo muski bolesnici u nas?
msimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 08:15   #90
Quote:
orion1 kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje je da u navedenoj problematici glavni i odgovorni krivac muž! Idući po krivici su snaha ili svekrva! Muž je taj koji je trebao u startu zauzeti poziciju, da neće dozvoliti da ga bilo koja strana uvjerava ili uvjeri u nešto! On je taj koji u svakoj situaciji treba znati, ili treba istražiti, tko je kriv odnosno tko pravi od muhe slona! Kada se uvjeri onda tek smije stati na nečju stranu a onu kontra oprati da ju glava zaboli! Napominjem što je bitno...nema veze dal je to MAMA ILI ŽENA!!
Nekoliko pokušaja zavađenih strana...isto toliko čvrstih stavova od strane muža..i stvar se slegne! Neću reći da će se problem rješiti na takav način ali svakako će se stvoriti dobri temelji za mir u kući i za eventualne odluke za dalje...ukoliko jedna od strana ponovno počme čačkat mečku!
I sam sam prošao tu situaciju..između dvije vatre! Iako nikada nismo živjeli pod istim krovom u jednom trenutku sam stao na stranu supruge! Raskrstio sa mamom sve veze i stavove...na kraju se ispostavilo da je mama imala izvrstan filing..da sam se ja debelo zajebao u životu sa svojom odlukom!
Ovo boldano mi nije jasno. Kažeš: muškarac je taj koji si ne smije dozvoliti da ga se u nešto uvjeri. Sporovi između snaja i svekrva najčešće nisu crno-bijeli, nego je u pitanju stvar stava, shvaćanja i integriteta. Ne vidim zašto bi si bilo koja snaja trebala npr. dozvoliti da joj se u odnos sa mužem miješa njegova mama, pa ne znam koliko to, bilo "dobronamjerno". Ako je ona sa svojim roditeljima raščistila da je odrasla, ima svoj život i svoju obitelj, onda ima pravo očekivati isto i od muža. A prečesto se događa da svekrve to ne shvate tako da je sin odrastao i da ima svoj život (koji uključuje i pravo da se zajebe), nego kao da joj je druga žena - konkurentica za pažnju sina - došla u njenu obitelj. I tu je uloga muškarca da svojoj mami objasni isto. Pa ako se na kraju netko i zajebe, bilo muž ili žena, što nisu slušali mamu, ali bar znaju da su se zajebali sami. Što bi odrasloj osobi trebalo biti važno.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 18:19   #91
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ovo boldano mi nije jasno. Kažeš: muškarac je taj koji si ne smije dozvoliti da ga se u nešto uvjeri. Sporovi između snaja i svekrva najčešće nisu crno-bijeli, nego je u pitanju stvar stava, shvaćanja i integriteta. Ne vidim zašto bi si bilo koja snaja trebala npr. dozvoliti da joj se u odnos sa mužem miješa njegova mama, pa ne znam koliko to, bilo "dobronamjerno". Ako je ona sa svojim roditeljima raščistila da je odrasla, ima svoj život i svoju obitelj, onda ima pravo očekivati isto i od muža. A prečesto se događa da svekrve to ne shvate tako da je sin odrastao i da ima svoj život (koji uključuje i pravo da se zajebe), nego kao da joj je druga žena - konkurentica za pažnju sina - došla u njenu obitelj. I tu je uloga muškarca da svojoj mami objasni isto. Pa ako se na kraju netko i zajebe, bilo muž ili žena, što nisu slušali mamu, ali bar znaju da su se zajebali sami. Što bi odrasloj osobi trebalo biti važno.
Zbog nastojanja da mi post ne bude predugačak možda sam se krivo izrazio!
Vidi ovako..na stranu stavimo odnose u nekoj kući ako su svi uglavnom razumni! Onda svatko zna mjeru pa ako i ima nekih trzavica brzo se prebrode i ne zamjeraju!
Ali problem je kad je jedna strana nerazumna, hajde navedimo ovaj puta za primjer svekrvu, da mi ne zamjerite!
Ako bi sin dozvolio da mama godinu dana maltretira njega ili ženu mu, onda je kasnije jako teško smiriti situaciju! Krivi stav svekrve izazove reakciju kod snahe, snaha onda pukne sa razlogom pa istom mjerom vraća svekrvi, ova tu reakciju shvati krivo pa se ponaša još gore..i tako situacija postaje katastrofa! Nitko nikom nevjeruje, svi se jedni drugih boje! A kada se i pokuša nešto smiriti i popraviti teško je naći krivca početnika! Ispadne cjela pizdarija..tko je kome što rekao ili kako ga je povrijedio! Što se više blata nabacalo to ga je teže očistiti!
Iz tog razloga sam rekao da je sin taj koji u startu treba napravit reda..čim se desi prva situacija ili eventualno druga! I to ne na način da se nekome kaže..odvratan si, glup si..nemoj mi se mješat u život! Nego kod konkretnog problema zauzeti stav.."Molim, u čemu je problem?..reci meni a ja ću to (sa onom drugom stranom) rješiti! Izvoli uvuć jezik i nemoj me tjerat da ja pružim svoj!"
Muško je u takvim kriznim situacijama tampon zona i onda bolje da bude odmah u startu nego kasnije! Ali treba biti pravedan tampon u svakoj pojedinačnoj situaciji i kod svakog određenog problema!
Naveo sam svoj stav i kako danas razmišljam, sa 40 i kusur godina! Drugačije sam prije gledao na takve stvari i svjestan sam da je mladost nešto drugo!
Nekako su sada i vremena drugačija..možda neki sinovi i ovise o majkama financijski..ovise o imovini svojih roditelja! Možda su i snahe razmaženije i lakše na okidaču..možda su i svekrve prolupanije a možda ne žele rintati za nekoga tko spava do 12 sati!...svega tu može biti!
Ali svakako je muškarac taj koji, ne da treba zauzeti stranu, nego samo ispravno reagirati u svakoj pojedinačnoj situaciji!
Evo nadam se da sam ovaj puta bio jasniji!?
orion1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 20:10   #92
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Žene nekad nanjuše malo "neobičnu" povezanost.
Znam gledat tipove starije od mene kako imaju redovan telefonski kontakt sa mamicama. Obično ne mogu uspostaviti kvalitetnu partnersku vezu.
Još ako je jedinac.
Ne vidim potrebe za prevelikim kontaktom i sisanjem sise.
Malo mi znaju ti odnosi biti bolesni.

edit: odgovor na pitanje

Bitniji je partner. Ne vidim negdje u prirodi da jedinka vuče tolike kontakte sa roditeljima.


ovo se nekako najvise poklapa sa mojim misljenjem

kako bih rekla,krajnosti mi se nikada nisu dopadalae,nije mi normalno da neko "guguce" sa svojom majkom preko telefona (imam ovakav slucaj u uzoj familiji i verujte totalno je spooooooky),ali mi isto tako ne bi nikako prijalo da moj dragi nema dobar odnos sa svojom majkom,da je sikanira i da se ruzno ponasa...

uvek mi je on na prvom mestu i kad bi moji nekad nesto komentarisali rekla bih im ono sto im pripada,ali na srecu ja nikada nisam pruzala materijala za tako nesto,jednostavno nas dvoje od pocetka naseg zabavljanja imamo "politiku" da sa matorcima razgovaramo o svemu osim o nama dvoma,tako da oni nikada ne znaju da li smo se nas dvoje upravo posvadjali ili upravo vodili ljubav,pa samim tim nikada nemaju sta da komentarisu
sonea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 16:07   #93
Muškarac mora dobro odvagati ženu i majku. Ponekad dajem pravo ženi, ponekad majci. Ako je žena u redu osoba i brine se za svog muža onda je ona njegov broj 1., ali što ako nije...

Ponekad se majke počinju ponašati zaštitnički kad vide kako se "žena" odnosi prema njezinom sinu - ženai dijete skockani, sin u dotrajaloj odjeći, dođe s posla a nema šta jesti, jer je ona kafenisala itd. Probajte zamisliti takvu situaciju, pa se staviti u ulogu majke.

Žena će reći da im se majka petlja u brak, a majka će pokušati i dalje brinuti o svom djetetu kad vidi da neće žena. .

Tu će vjerojatno doći do svađe između nevjeste i majke, a onaj koji mora birati stranu je sin.

Nisu sve majke idealne i nisu sve nevjeste super i zaljubljene u svoje muževe.
Ja nisam majka, ali imam ovaj slučaj u obitelji. Još kada znate da se udala za njega zbog nekretnina i zemlje koju će naslijediti, tek vam onda nije lako.
Tiffany_lampa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 17:52   #94
Quote:
Tiffany_lampa kaže: Pogledaj post
Muškarac mora dobro odvagati ženu i majku. Ponekad dajem pravo ženi, ponekad majci. Ako je žena u redu osoba i brine se za svog muža onda je ona njegov broj 1., ali što ako nije...

Ponekad se majke počinju ponašati zaštitnički kad vide kako se "žena" odnosi prema njezinom sinu - ženai dijete skockani, sin u dotrajaloj odjeći, dođe s posla a nema šta jesti, jer je ona kafenisala itd. Probajte zamisliti takvu situaciju, pa se staviti u ulogu majke.

Žena će reći da im se majka petlja u brak, a majka će pokušati i dalje brinuti o svom djetetu kad vidi da neće žena. .

Tu će vjerojatno doći do svađe između nevjeste i majke, a onaj koji mora birati stranu je sin.

Nisu sve majke idealne i nisu sve nevjeste super i zaljubljene u svoje muževe.
Ja nisam majka, ali imam ovaj slučaj u obitelji. Još kada znate da se udala za njega zbog nekretnina i zemlje koju će naslijediti, tek vam onda nije lako.
Sin bi u trenutku kad zasniva obitelj trebao biti zrela i odgovorna osoba. Pa ako se i zajebe i oženi "lošu" ženu, to je njegov zajeb i svoje probleme sa ženom treba raščišćavati sam. A ne da ga mamica tetoši buci-buci malo mamino, baš si zločestu ženicu oženio, ona po kavicama, a ti si jadan-gladan, ni jajca ne znaš ispeći sam, sad će majka jajčeko sinu svome...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 18:09   #95
Quote:
Tiffany_lampa kaže: Pogledaj post
Ako je žena u redu osoba i brine se za svog muža onda je ona njegov broj 1., ali što ako nije...
A kako izgleda ta briga?
Eto, ne znam.
Ne smatram da se brinem za svog partnera. Osim kad je na cesti.

Quote:
Ponekad se majke počinju ponašati zaštitnički kad vide kako se "žena" odnosi prema njezinom sinu - ženai dijete skockani, sin u dotrajaloj odjeći, dođe s posla a nema šta jesti, jer je ona kafenisala itd. Probajte zamisliti takvu situaciju, pa se staviti u ulogu majke.
Ovo je situacija gdje su si sami krivi zbog takve situacije. I sin i žena.
Ali, što ako to njima baš odgovara?
Što ako je on osoba koja radije bira razvučene trenirke i u njima se osjeća super? A žena pak voli tu i tamo pokazati se u kakvoj dobroj haljini ili trapkama? Jel netko ugnjetavan zbog toga?
Dragi kad dođe doma sasvim je sposoban spremiti si obrok. Nije nedonošće.
Makar ja u tom trenu kafenisala ili kupovala cipele.
I da je situacija obrnuta, ne dramim ako je tamo negdje a ja se vraćam doma. Skuham, pojedem, legnem.
Ako ga dočekam, tko zna dokle će noć trajati.

Moja majka je tako odgajala sve nas. I muške i ženske.

Quote:
Žena će reći da im se majka petlja u brak, a majka će pokušati i dalje brinuti o svom djetetu kad vidi da neće žena. .
Opet, kakva briga? Nova majka?

Quote:

Nisu sve majke idealne i nisu sve nevjeste super i zaljubljene u svoje muževe.

Ja nisam majka, ali imam ovaj slučaj u obitelji. Još kada znate da se udala za njega zbog nekretnina i zemlje koju će naslijediti, tek vam onda nije lako.
S boldanim se slažem.
Ali, ako se ovaj, iz tvoje priče, oženio s njom, bez prisile i pištolja uperenim o glavu, sam si je skuhao kašu. Hoće li je jesti ili ne, na njemu je. Bez obzira koliko ljudima okolo bilo teško ili lako.
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 15:52   #96
Quote:
Tiffany_lampa kaže: Pogledaj post
Ponekad se majke počinju ponašati zaštitnički kad vide kako se "žena" odnosi prema njezinom sinu - ženai dijete skockani, sin u dotrajaloj odjeći, dođe s posla a nema šta jesti, jer je ona kafenisala itd. Probajte zamisliti takvu situaciju, pa se staviti u ulogu majke.

Žena će reći da im se majka petlja u brak, a majka će pokušati i dalje brinuti o svom djetetu kad vidi da neće žena. .
Da li se samo meni čini da se ovdje ne priča o odraslom čovjeku s dvije zdrave ruke nego o psiću?
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 16:34   #97
Ja nikad nisam imao problem u vezi zbog svojih staraca,eto,konkretno zbog majke,jer ja nisam dozovlio da se ona na bilo koji način mješa,moja partnerica s tim nije i ne bi trebala imati veze niti se time opterećivati,jednako tako ne bih dozvolio da mi ona suflira protiv majke,majka je ipak majka,i svako djete(muško,žensko) ima sa svojom majkom poseban odnos i neku vječnu neraskidivu vezu,a žena koju volim to mora razumjeti,ali ju ja nikada i nikako ne bih ni dovodio u nekakvu situaciju da se osjeća ugroženo od strane moje majke,i kad bi moja majka to pokušala,ja bih to rješio,i stvarno kad se čovjek tako postavi,nema problema,ja bar nisam imao,a znam za jednake ili posve drugačije slučajeve,svakom je kako si napravi.
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 17:59   #98
ja nisam nikada ni bio pod maminim skutama... odjebao sam skute jos kao klinac od 6-7 godina... nikakvo tetosenje, islo mi to na zivce jos kao djetetu...pa tako ni dan danas moje misljenje i ponasanje nikako nije uvjetovano njom... postujem je kao majku i napraviti cu za nju sta treba ako to ne zahtijeva kvarenje odnosa s mojom curom/zenom...
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:19   #99
Mislim da to ovisi o odgoju. Nekima majka diktira sve u životu do smrti. (njihove ili njene) A drugi ne jebu majku 2%, jer im ide na k sa svojim savjetima.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.