Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2011., 12:25   #41
Sačićevu inicijativu ne podržavan, previše mi se kompromitira time što je prosvjede za Purdu i Marića iskoristija za vlastiti politički probitak. Ne volim takav modus političkog djelovanja i nikad takvo što neću podržati.

HRAST-u, s druge strane, želin što bolji rezultat na izborima!
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 12:47   #42
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Pa vrlo vjerojatno će i ići skupa. Danas će u Splitu biti zajednički skup HRAST-a, ABH(Sačić) i još nekih udruga.
Je? E onda je to druga stvar.

Drugo je pitanje dal Sačić može shvatiti da on nije osoba za civilno vodstvo. On je zaslužan vojnik u mirovini i kapa dole za sve kaj je napravio u ratu.
Svakako bi mu trebalo dati jaku poziciju, ali civilni vođa ne može biti. Vodstvo bi trebao preuzeti čovjek iz, ajmo tako reći, realnog života. Čovjek kome su bliski ljudi sa svakodnevnim problemima, ljudi koji rade, otplaćuju kredite i podižu djecu.
U tom slučaju bi Hrast možda mogao prijeći izborni prag sa dobrim prognozama za dalje. Uz nezamjenjivu podršku g. Sačića i njegove stranke.
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 12:47   #43
Kah su lose napravili partizani?
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 12:52   #44
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Sačićevu inicijativu ne podržavan, previše mi se kompromitira time što je prosvjede za Purdu i Marića iskoristija za vlastiti politički probitak. Ne volim takav modus političkog djelovanja i nikad takvo što neću podržati.

HRAST-u, s druge strane, želin što bolji rezultat na izborima!
Niti Hrast, a najvjerojatnije niti itko drugi s desna neće imati nikakve šanse, čak niti u koalicijama par strančica.

Po meni bi se uspjeh mogao polučiti jedino velikom koalicijom kompletne oporbene desnice. Ujedinjeni protiv HDZ-a, HDZ-a koji je jednako lopovski i jednako izdajnički kao i SDP odn. HNS.

Možda ne bi bilo zgorega osmisliti i kakav slogan u stilu onog čuvenog Sanaderovog: " Glas za HDZ je isto što i glas za SDP, za lopovluk i veleizdaju"
Spin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 12:54   #45
Od desnih stranaka,po meni bi u Sabor mogli ući samo HSP i HSP A.S
__________________
"Srce mi otpuhao ko maslačak, ko bi rekao, tko bi rekao..."
cro-pro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 12:55   #46
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Kah su lose napravili partizani?
To što su "partizani".
Spin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 13:13   #47
Quote:
Spin kaže: Pogledaj post
Niti Hrast, a najvjerojatnije niti itko drugi s desna neće imati nikakve šanse, čak niti u koalicijama par strančica.

Po meni bi se uspjeh mogao polučiti jedino velikom koalicijom kompletne oporbene desnice. Ujedinjeni protiv HDZ-a, HDZ-a koji je jednako lopovski i jednako izdajnički kao i SDP odn. HNS.

Možda ne bi bilo zgorega osmisliti i kakav slogan u stilu onog čuvenog Sanaderovog: " Glas za HDZ je isto što i glas za SDP, za lopovluk i veleizdaju"
Kao što se stalno ponavlja - i dalje vas Sanader fascinira i dalje ga nastojite kopirati. Zastrašujuće.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 13:33   #48
Thumbs up

Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Kao što se stalno ponavlja - i dalje vas Sanader fascinira i dalje ga nastojite kopirati. Zastrašujuće.
Ja sam na izbore izašao svega dvaput, na prve i na one 2000., a treći puta ću izađi tek ako vidim da je moguća bilo kakva promjena ili zaokret u nekom novom smjeru što podrazumjeva pojavu nove respektabilne političke opcije. U cijeloj europi nova desnica osvaja političke bodove pa zašto nebi i kod nas.

A glede Sanadera, ako je u ičemu bio dobar, onda je to u političkom spinanju i ne vidim zbog čega mu ne odati priznanje i kopirati taj njegov talenat? Zar Josipović nije u kampanju ušao kopirajući Obamu?

Zašto se vi s lijeva toliko užasavate ove poredbe HDZ=SDP? Vuna vam je a? jer zante da je to u biti istina.

HDZ=SDP!!!

LOPOVI i IZDAJNICI!!!
Spin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 13:43   #49
Quote:
cro-pro kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da će i tolko dobit.U svakom slučaju još jedna u nizu minornih strančica koju vodi kreten i debil Sčić koji za svoj politički uzlet koristi bijes i ljutnju hrvatskog naroda zbog presude generalima.Iz tog jednostavno ništa pozitivno ne može izać.
Ti generalu pobjedničke vojske iz DR tituliraš da je kreten i debil?

Imaš li uopće časti i poštenja,o obrazu da ne govorim?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 13:49   #50
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Ti generalu pobjedničke vojske iz DR tituliraš da je kreten i debil?

Imaš li uopće časti i poštenja,o obrazu da ne govorim?
Ja priznajem njegove zasluge iz rata,ali je činjenica da taj čovjek ne zna izreć dvije poštene rečenice,i još svoju političku karijeru gradi na presudi generalima,a do tada je šutio ko kučak kao i sve braniteljske udruge.On jednostavno nije za političara,ni za državnika i kada gledam njega kako priča mislim da on nije sam načisto sa sobom.
__________________
"Srce mi otpuhao ko maslačak, ko bi rekao, tko bi rekao..."
cro-pro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 14:10   #51
Quote:
cro-pro kaže: Pogledaj post
Ja priznajem njegove zasluge iz rata,ali je činjenica da taj čovjek ne zna izreć dvije poštene rečenice,i još svoju političku karijeru gradi na presudi generalima,a do tada je šutio ko kučak kao i sve braniteljske udruge.On jednostavno nije za političara,ni za državnika i kada gledam njega kako priča mislim da on nije sam načisto sa sobom.
Ne govori ništa bolje ni lošije od drugih ljudi. Nije neki govornik, ali nije ni nekakvo nerazumljivo mucalo.
A to što se odlučio politički angažirati može biti samo dobro. Lošiji političar od ovih u saboru ne može biti. Samo bolji. Sve je bolje od ove saborske garniture koja je definitivno najgora od osamostaljenja Hrvatske.

Previše ljudi gledaju estetske i vanjske osobine kod političara. Političar je tu da provodi politiku. Boli me briga hoće li on pritom na sebi imati odijelo ili kupači kostim, hoće li glumiti finoću i kulturnost ili psovati sve po spisku, hoće li mu hobi biti sviranje klavira ili svinjokolja, hoće li biti dobar govornik ili ne, koliko ima godina, da li se drži uspravno i da li je visok.
Ivo Sanader imao je sve te dobre estetske i vanjske osobine, a većina je očito padala na to. Kao što sada pada na Josipovića.

Prekinimo se napokon baviti glupostima i počnimo gledati kakvu politiku vode određeni političari!
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 14:51   #52
Koliko sam mogao vidjeti čitajući medije i čuti Sačićevo koketiranje sa HSP-om je pokazatelj neozbiljnosti i nemoći nastanka jedne nove nacionalne stranke. HRAST, HSP, HSP dr Ante Starčević, HČSP, HSP 1861, AHSP, pa i ova stranka na narednim izborima neće polučiti rezultate veće od nekoliko postotaka upravo zbog svoje nedosljedne, liberalne i nemoćne poltike.
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 17:34   #53
Zanimljivo kako neki forumaši stranke koje dobivaju od 2-5% smatraju ne strankama ili ne relevantnim uopče za raspravu,dok sa druge strane jedan HNS koji u svim izbornim jedinicama dobiva od 2-6% osim u 3.Čačičevoj smatraju nad strankom i relevantnom za sve što se tiče Hrvatske!Kada bi vođe HNS imale medijsku zastupljenost kao i sve Hrvatske Domoljubne stranke na izborima bi iimali još manje od tih 2-6%.Mislim ono svaki dan su na tv-u barem po 15min svaki,čak i da če im napraviti sobe sa krevetima na tv-u da ne moraju iči doma koliko gostuju tamo!
st.kilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 17:37   #54
Quote:
st.kilda kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako neki forumaši stranke koje dobivaju od 2-5% smatraju ne strankama ili ne relevantnim uopče za raspravu,dok sa druge strane jedan HNS koji u svim izbornim jedinicama dobiva od 2-6% osim u 3.Čačičevoj smatraju nad strankom i relevantnom za sve što se tiče Hrvatske!Kada bi vođe HNS imale medijsku zastupljenost kao i sve Hrvatske Domoljubne stranke na izborima bi iimali još manje od tih 2-6%.Mislim ono svaki dan su na tv-u barem po 15min svaki,čak i da če im napraviti sobe sa krevetima na tv-u da ne moraju iči doma koliko gostuju tamo!
Daj nemoj usporedivat parlamentarne i neparlamentarne stranke
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 17:43   #55
Sačiću je politička karijera neslavno počela. Nije stigao na skup u Split pod nazivom "Proklet bio tko je izdao domovinu" jer mu se putem pokvario auto. A sve i da je stigao ništa se ne bi dogodilo jer je skup otkazan zato što organizatori zbog kiše nisu uspjeli montirati razglas.
Jebiga, kad te neće, neće.
the edge is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 17:49   #56
Koja gužva oko Sačića i oko toga što je osnovao neku političku stranku, ne bi daje napravio ne znam što protuzakonito, tko mu bude sviđalo nek glasa za njega a onom tko ne sviđa ne mora !
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 18:05   #57
Da ponovim pitanje za adlera pošto vidim da ne razumiješ,čitaj pažljivije!Kako to da je HNS koji dobiva od 2-6% relevantan,a ostali na tim postocima nisu!Mislim ti ljudi su več odavno trebali napustiti politiku sa tako malim brojem glasova na nacionalnoj razini.Eventualno bi trebali biti regionalna stranka tamo gore kod Čačića!
st.kilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 18:12   #58
Quote:
st.kilda kaže: Pogledaj post
Da ponovim pitanje za adlera pošto vidim da ne razumiješ,čitaj pažljivije!Kako to da je HNS koji dobiva od 2-6% relevantan,a ostali na tim postocima nisu!Mislim ti ljudi su več odavno trebali napustiti politiku sa tako malim brojem glasova na nacionalnoj razini.Eventualno bi trebali biti regionalna stranka tamo gore kod Čačića!
Nisam adler, ali ti je pitanje dosta čudno. HNS je relevantan onoliko koliko je svojedobno participirao u izvršnoj vlasti, koliko danas ima saborskih zastupnika, ili čelnika saborskih odbora, koliko ima župana, koliko sudjeluje u lokalnoj samoupravi i slično.
the edge is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 18:22   #59
Pa to je stranka koja redovito dobiva od 2-6% glasova svugdje osim u 3.iz.jedinici!E sad druga je stvar to što se uvijek u koaliciji sa sdp-om uguraju u vlast.S obzirom da ih ima stalno po raznim televizijama i novinama zanima me kako to da na izborima dobivaju samo 2-6% glasova.
st.kilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 18:41   #60
Quote:
st.kilda kaže: Pogledaj post
Pa to je stranka koja redovito dobiva od 2-6% glasova svugdje osim u 3.iz.jedinici! E sad druga je stvar to što se uvijek u koaliciji sa sdp-om uguraju u vlast. S obzirom da ih ima stalno po raznim televizijama i novinama zanima me kako to da na izborima dobivaju samo 2-6% glasova.
Pet ili šest posto glasova u pet ili šest izbornih jedinica nosi isto toliko zastupnika. Isto ti vrijedi i za HSS. To su dvije stranke koje se izmijenjuju na trećem ili četvrtom mjestu po snazi u državi već godinama. Pa mi i dalje mi nije jasno što zapravo pitaš.
the edge is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.