Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2013., 14:34   #321
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Zanima me sad jedna druga stvar. Pročitala sam masu komentara tipa- kozmetički tretmani da, ali estetski zahvati ne.
U međuvremenu sam čula za tzv mezoterapiju na kojoj je bila neka kolegica. Bila je na desetak tretmana i fakat joj je koža super, ali kad sam pogledala na netu vidjela sam da se tu radi o nekom zabadanju igala s hijaluronom u cijelo lice pa više zbilja ne vidim razliku između tretmana kod kozmetičara i filera, botoxa kod estetskog kirurga Nisam to nikad isprobala, al me zanima čisto s nekog psihološkog stajališta- kod kozmetičara je to ok raditi, a kod estetskog kirurga već nije. Ja ne kužim zašto. Dapače, mislim da je sigurnije ako to radi liječnik, e. kirurg ili dermatolog, nego neka kozmetičarka s trogodišnjom srednjom školom.
Meni je recimo to neka vrsta negiranja sebe i onog što radiš.
Mislim da je to posve individualno.
Meni je dovoljno da čujem da je igla u igri, apsolutno mi je nebitno dali je drži kozmetičarka ili estetski kirurg
Nikad se ne bi rezala, bockala i krvarila da budem "ljepša", ni za sebe, a bogme ni za dragog.
Ne isključujem mogućnost da za 30 godina neću promijeniti mišljenje, mada sumnjam..
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 14:35   #322
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Udovoljavanje partnera meni stalno vuce na ideju da je partner mrzovoljan, ne-udovoljen i da onda treba mahati umjetnim sisama ispred njega da slucajno ne bi otisao.
Uf, this is ugly.

Mislim, garant u zivotu jesam mrguda htjela odobrovoljit, pa i sa special treats stvarima, ono, volim ako mogu, donijeti dobro raspolozenje.

Ovo sto pises je perspektiva koja mi nije pala na pamet :mlada i naivna:
IMO nek ide

Moje udovoljavanje na koje mislim dok piskaram ovdje je ono koje donosi one posebne trenutke, strasne/napaljujuce, povezujuce, ili cistu radost druzenja.
Tipa, da je njemu san skakati padobranom, meni onak, ne neko ludilo i malo me frka, al da se raspitam, istrazim i za godisnjicu nam platim skok.

Dakle, udovoljavanje vidim kao poklanjanje, od srca, iz gusta. Onog sto uhvatim usput da voli/zeli. I s cim sam ja ok - ako je nesto novo, onda popricam sa sobom jesam li ok s tim, a ako naknadno skuzim da nisam, onda prekinem udovoljavanje kroz tu aktivnost ako mogu, no svakako vise ne ponavljam.
Jel, skok iz aviona je malo teze prekinuti u pola pada.

Ne vidim udovoljavanje kao trejd, ni kupovanje paznje/ljubavi/vjernosti. Ako skuzim da osobi ne znace ti moji pokloni mene, ni ne poklanjam se vise, sto da se guram gdje mi nije mjesto...

Al ovaj 'da ne ode' mi je bas zazvucalo.... Tuzno...
A opet, zapravo toliko puta vidjeno 'bitcu bolji samo za tebe, samo nemoj otic'. Borba ega s tim da je od sad nezeljen zbilja rezultira raznim djelima, hvatajuci se makar za iluziju zeljenosti, jer je bed suocit se sa stvarnim stanjem iz sto kakvih razloga.

Moj je malo bahat, pa reagira s 'Neces me? Nije sala? Ok, ne moras bye!'. Malo je mutav dok ne skuzi, kopca obicno iz trece, a kad skuzi da je nezeljen/nepostivan/kad se osjeti popisano i odbaceno, nema tog udovoljavanja s kojim bih JA ostala

-- phone --
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 14:36   #323
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
zenama stalno nesto nedostaje, nikad nisu dovoljno dobre, lijepe, mlade, mrsave, cicate, itd. itd.
Obicno su te stvari fokusirane samo na izgled.
No, interesantno mi je to kako to neko kolektivna svijest stalno diktira zeni da se mora fizicki usavrsavati.
Puno vise nego muskarac, naravno.
Neki dan sam "ulovila sebe" da mi je bitnije da sam lijepa sebi nego drugima Imala sam jedan dan dignutu kosu i svi su rekli wooooooow, al drugi dan kad sam je pustila sebi sam bila ljepša i bolje sam se osjećala. Iako sam vidjela neko kao "razočarenje" što opet nemam onu zurku, važnije mi je bilo moje mišljenje nego tuđe Definitivno ne podliježem kolektivnoj svijesti, ali da mi mm veli digni kosu to mi se više sviđa, to bi napravila- iako ne prečesto jer onda više nije fora
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Mislim da je to posve individualno.
Meni je dovoljno da čujem da je igla u igri, apsolutno mi je nebitno dali je drži kozmetičarka ili estetski kirurg
Nikad se ne bi rezala, bockala i krvarila da budem "ljepša", ni za sebe, a bogme ni za dragog.
Ne isključujem mogućnost da za 30 godina neću promijeniti mišljenje, mada sumnjam..
Hm, ja nisam nikad išla kozmetičaru na vosak ionako sam još davno vidjela krv na nogama jedne cure, noge ko očerupana kokoš pune crvenih točkica.Išla sam dermatologu na laser.
Kako to da su žene spremne na neke mazohističke i bolne tretmane zbog ljepote a na neke nisu. Meni je to fakat zagonetka.

Zadnje uređivanje -honey- : 12.02.2013. at 14:45.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 14:49   #324
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Uf, this is ugly.

Mislim, garant u zivotu jesam mrguda htjela odobrovoljit, pa i sa special treats stvarima, ono, volim ako mogu, donijeti dobro raspolozenje.

Ovo sto pises je perspektiva koja mi nije pala na pamet :mlada i naivna:
IMO nek ide

Moje udovoljavanje na koje mislim dok piskaram ovdje je ono koje donosi one posebne trenutke, strasne/napaljujuce, povezujuce, ili cistu radost druzenja.
Tipa, da je njemu san skakati padobranom, meni onak, ne neko ludilo i malo me frka, al da se raspitam, istrazim i za godisnjicu nam platim skok.

Dakle, udovoljavanje vidim kao poklanjanje, od srca, iz gusta. Onog sto uhvatim usput da voli/zeli. I s cim sam ja ok - ako je nesto novo, onda popricam sa sobom jesam li ok s tim, a ako naknadno skuzim da nisam, onda prekinem udovoljavanje kroz tu aktivnost ako mogu, no svakako vise ne ponavljam.
Jel, skok iz aviona je malo teze prekinuti u pola pada.
Pa tako nekako i ja to vidim. I to moze biti neka kinky igrica, oblekica, zezancijica, ili moze biti fina vecera, ili moze biti da ja napravim nesto umjesto njega sto je njemu jako tesko.
I to onda radim iz ljubavi, obozavam njegov osmijeh na licu, njegovo veselje rasplamsava moje veselje.
Razigrano, spontan, veselo.
Pa cak i kad je u mrgud fazi da napravim nesto bedasto da ga udobrovoljim, ne vidim zasto ne?

No ici mijenjati velicinu cica? Nikako.
Posto sam osobno dosta low maintenece sto izgleda tice, sto znaci, stil mi je kako sto brze i uspjesnije izaci iz kuce ujutro, a da se spava do zadnjeg casa, meni bi i lakiranje noktiju svaki dan, samo zato sto to partner voli, bilo cisti teror.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 14:50   #325
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Zanima me sad jedna druga stvar. Pročitala sam masu komentara tipa- kozmetički tretmani da, ali estetski zahvati ne.
Gledala sam nekakvu emisiju, gdje su prikazali liječnike ,jednu polikliniku ( da ih ne reklamiram) kako sprovode taj hijaluron.
Novinarku koja je radila intervju, bocnuli su je u usnu. Povećali su joj čubicu gdje se razlika vidjela - odmah.
Koliko sam ih skužila, taj hijaluron u čubama traje 6-8 mj, to je koliko se sjećam. Nije se vidjela ta bol dok su joj sa tanašnom iglicom štrcnuli hijaluron. Dapače, nije niti trepnula. Nije bilo nikakvog oporavka poslije zahvata.

Meni tetoviranje na prvo oko, nekako bolnije izgleda nego bockanje hijaluronom.

Operacije su složen proces. Od korigiranje nosa, do liposukcije itd.
O oporavku kasnije ne treba niti govoriti. A bogami niti o rezultatima.
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 15:07   #326
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Hm, ja nisam nikad išla kozmetičaru na vosak ionako sam još davno vidjela krv na nogama jedne cure, noge ko očerupana kokoš pune crvenih točkica.Išla sam dermatologu na laser.
Kako to da su žene spremne na neke mazohističke i bolne tretmane zbog ljepote a na neke nisu. Meni je to fakat zagonetka.
Niti ja
najbolniji kozmetički tretman mi je depilacija nogu sa epilatorom

No, nema zagonetke, svaka žena je individualna, ono što je tebi bolno, nekoj nije i obratno.
neke se užasavaju krvi, neke boli, neke anestezije.....
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 15:11   #327
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Niti ja
najbolniji kozmetički tretman mi je depilacija nogu sa epilatorom

No, nema zagonetke, svaka žena je individualna, ono što je tebi bolno, nekoj nije i obratno.
neke se užasavaju krvi, neke boli, neke anestezije.....
Nakon poroda se fakat više ničeg ne užasavam , ali anestezija jbg to ipak ne bi hvala, osim ako mi život nije u pitanju ni zbog sebe ni zbog nikog drugog.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 15:16   #328
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Nakon poroda se fakat više ničeg ne užasavam , ali anestezija jbg to ipak ne bi hvala, osim ako mi život nije u pitanju ni zbog sebe ni zbog nikog drugog.
Meni se čini da one koje su prošle carski rez, sigurno ne budu išle na nikakvu operaciju svojevoljno

Ležanje u sobi za oporavak gdje moliš Boga da što prije dobiješ osjet u nogama, gdje se osjećaš kao invalid. Pa kasnije gdje proživljavaš bolove od šava.
Ma velim ja, estetske operacije su više za one egzibicioniste. Nije to za svakoga.
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 10:18   #329
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Bas me zanima kako ce tvoj muz reagirati na tu ideju
Rekao je da mi je baš super ideja i napravio to drugi dan
Inače se to protivilo njegovim uvjerenjima (a bogme i mojim), nismo prije o tome ni pričali, ali s obzirom na neke okolnosti koje nemaju veze samo s nekom klasičnom muško-ženskom ljubavi nego nečim puno većim, ne čudi me da je to napravio i to baš sada
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 10:23   #330
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Rekao je da mi je baš super ideja i napravio to drugi dan
Inače se to protivilo njegovim uvjerenjima (a bogme i mojim), nismo prije o tome ni pričali, ali s obzirom na neke okolnosti koje nemaju veze samo s nekom klasičnom muško-ženskom ljubavi nego nečim puno većim, ne čudi me da je to napravio i to baš sada
Nemoj zezat.

Budući da sam ja na ovoj temi spomenula tetovaže, smatram se kumom vašim tetovažama.

I, opiši nam ti sad malo taj proces od kad si to pročitala pa preko toka misli, prezentacije i na kraju izvršenja. Jesi li ti učinila isto ili samo on na tvoj prijedlog?

Jel bi ti rekla da je on udovoljio tvom zahtjevu i kako se osjećaš?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 10:43   #331
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Nemoj zezat.

Budući da sam ja na ovoj temi spomenula tetovaže, smatram se kumom vašim tetovažama. ?
Hvala kumo ako si mi podsvjesno dala ideju

Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
I, opiši nam ti sad malo taj proces od kad si to pročitala pa preko toka misli, prezentacije i na kraju izvršenja. Jesi li ti učinila isto ili samo on na tvoj prijedlog?

Jel bi ti rekla da je on udovoljio tvom zahtjevu i kako se osjećaš?
Kad je rekao da će to napraviti, rekla sam NEMOJ! Nemoj zbog mene, onda je rekao - ne, to ću napraviti zbog sebe tako da ne mogu reći da je udovoljio mom zahtjevu, ali rekla bih da je to njemu neki logičan nastavak nečeg što nam se već duže vrijeme događa a ne spada pod ovu temu. Ja sam se osjećala čudno, prvi tren kao da me to obvezuje ali kad sam vidjela kako to izgleda a pogotovo kad mi je objasnio što njemu to znači, nisam se mogla prestati smiješiti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 11:18   #332
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Kad je rekao da će to napraviti, rekla sam NEMOJ! Nemoj zbog mene, onda je rekao - ne, to ću napraviti zbog sebe tako da ne mogu reći da je udovoljio mom zahtjevu, ali rekla bih da je to njemu neki logičan nastavak nečeg što nam se već duže vrijeme događa a ne spada pod ovu temu. Ja sam se osjećala čudno, prvi tren kao da me to obvezuje ali kad sam vidjela kako to izgleda a pogotovo kad mi je objasnio što njemu to znači, nisam se mogla prestati smiješiti.
Na kraju se to i svodi na to da je teško ili nemoguće razmrsiti koliko nešto čovjek čini radi sebe, a koliko radi drugog, ili drugih.

Često nemaš nikakav stav po pitanju nekih stvari ili nemaš ništa protiv i jednostavno ćeš to učiniti po sistemu - zašto ne.
U nekim drugim slučajevima nije neobično da već formirani stav i promiijeniš.

Na koncu se to uvijek svodi na zadovoljenje nečeg u vlastitoj glavi. I kad udovoljavaš drugome, naizgled, činiš to zato što ti to udovoljavanje predstavlja zadovoljstvo. Društvena smo bića, mozak nam preplavi kemija ogromnog zadovoljstva onda kad se osjećamo prihvaćeni i povezani. To zadovoljstvo zbog tuđeg zadovoljstva je vrlo ugodna i prirodna stvar.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 11:54   #333
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Na kraju se to i svodi na to da je teško ili nemoguće razmrsiti koliko nešto čovjek čini radi sebe, a koliko radi drugog, ili drugih.
Pa zapravo je tako. I onda kad činimo nešto zbog nekog, ako se to ne kosi s našim željama onda to ustvari činimo zbog sebe, samo nam treba ili poticaj ili podrška Imam sad na sebi jedan remen koji je on izabrao, a meni se ne sviđa, nosim ga zbog njega jer mu se to sviđa ali to nije ništa bitno i nepromjenjivo Takav ustupak mogu napraviti ali nešto trajno ako se ne poklapa i s mojim željama, osim što je glupo tražiti od nekoga, glupo je to i napraviti
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 18:21   #334
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Nema razlike jer je svaka radi sebe, čak i kad je na tuđi poticaj.

Svaka korekcija vlastitog izgleda proizlazi iz nekog našeg straha.
Hm a jel korekcija izgleda kad se farbam? Valjda je. A ne cinim to iz straha. Nego iz gusta.
Ljepse mi je ovako. Dapace svi moji bivsi su zeljeli da se prestanem farbati.

Sto bih sve ucinila njemu za ljubav? Neke sitnije stvari svakako tipa cesce obukla haljinu koju na meni posebno voli ili ako od mojih x parfema bas jedan odredjeni jako voli, ostale necu prestati nositi ali cu taj odredjeni cesce koristiti kad smo skupa.

Ni za koga ne bih nokte svaki dan lakirala, ali za sebe samu to s gustom cinim. Tako da je manje pitanje STO bi ucinile, nego s kojim motivom. Sa vanjskim motivom se losije motiviram.

Skrolala sam jos koju stranicu da vidim kad ce Nausi pohvaliti svoje sise , sad sam i to vidjela pa mogu ici.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 23:13   #335
Pa mislim da se većina žena jako trudi na početku veze, ljubavi dati svoj maksimum. Tada se i više uljepšava, kupuje novu odjeću, depilira sve što treba i slično. Isto tako vjerojatno i kada misli da nekog može izgubiti.
U pravilu u dobroj vezi izgled s vremenom prestaje biti presudan. VAžne su i druge stvari. Naravno da se ljudi ne bi trebali totalno zapustiti i da je poželjno voditi neku brigu o higijeni i urednosti, ali sebe mijenjati da bi nekog dobio ili zadržao je odraz straha i nesigurnosti.
Osim, ako zbilja čovjek ne mora učiniti neke zahvate radi nekih zbilja ogromnih mana ili problema. Ali napuhavati usta i sise i biti plastična, ne znam...meni osobno bi se činilo kao ponižavanje same sebe, ali ima i žena koje to vjerojatno usrećuje ili im vraća samopouzadanje. No, mislim da se time ne može nikoga zadržati ili dobiti, jedino eto...moš umrijeti na operaciji...ali tko voli taj riskira
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 10:55   #336
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Na kraju se to i svodi na to da je teško ili nemoguće razmrsiti koliko nešto čovjek čini radi sebe, a koliko radi drugog, ili drugih.
Iako sam ovo već komentirala, nakon kaj sam se čula s onom frendicom, pitala sam je jel to radi zbog sebe ili zbog njega, ona mi je odgovorila- zbog nas
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:03   #337
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Iako sam ovo već komentirala, nakon kaj sam se čula s onom frendicom, pitala sam je jel to radi zbog sebe ili zbog njega, ona mi je odgovorila- zbog nas
Dakle onda je u svrhu spašavanja braka?

Kakav je to odgovor , zbog nas
Jesu i oni još jedan slučaj srastanja JA u MI?
doduše češće se dešava ženama koje rode pa srastu u MI zajedno sa bebom,
ali ima i podosta slučajeva gdje se u vezi sraste u MI, skupa sa partnerom
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:08   #338
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Dakle onda je u svrhu spašavanja braka?

Kakav je to odgovor , zbog nas
Jesu i oni još jedan slučaj srastanja JA u MI?
doduše češće se dešava ženama koje rode pa srastu u MI zajedno sa bebom,
ali ima i podosta slučajeva gdje se u vezi sraste u MI, skupa sa partnerom
Njih dvoje su nekad bili totalno različiti tipovi ljudi, a sad su nekako čak i fizički slični jedno drugome. Ne znam jel to "sraštanje" al ak je njima dobro, nemam nikaj protiv.
Samo znam da nije u pitanju spašavanje braka jer on nju oduvijek obožava
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.