Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 00:12   #1
Osobnost, navika ili ?

Ima nešto u meni što ne znam kako točno definirati. To mi zna rezultirati frustracijom.
Općenito rečeno - napravim nešto lijepo (po osobnom mišljenju) za nekoga a onda kako smatram da je taj netko dužan mi vratiti jednako, a ne vraća mi, ja sam uvrijeđena i ljuta.

I da se razjasnimo, nitko me uopće ne traži da to napravim za nju/njega.

Kako da se ja toga svoga nečega riješim?
Lady_R is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 00:27   #2
Čega bi se ti riješila u ovoj situaciji, svoje sklonosti da radiš nešto lijepo za nekoga ili toga da tražiš od druge strane jednako ponašanje zauzvrat, kao što je tvoje?
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 00:34   #3
Ovoga drugoga, očekivanja reakcije druge strane.
Lady_R is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 00:39   #4
Quote:
Lady_R kaže: Pogledaj post
Ovoga drugoga, očekivanja reakcije druge strane.
Promatraj tko je kakav prije nego učiniš toj osobi nešto "lijepo".
Onda odaberi one od kojih misliš da bi mogla dobiti nešto lijepo zauzvrat.. i tek onda kreni u akciju.
Možda bi tako bila manje uvrijeđena, kad bi odabrala "prave ljude"
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 00:48   #5
To znači početi iz početka , jer mislim da su ti pravi uz mene a svejedno se tako osjećam uz njih.
Trenutno sam u nemogućnosti da uživam u ljetu, idem nekuda, međutim rijetko tko od prijatelja me se sjeti pitati kako sam, jel mi dosadno, što radim?
Onda shvatim da vezano za bivši brak nemam nikakvih lijepih uspomena ili događaja (kava u jutro, iznenadan posjet, buket cvijeća) koje je on napravio za mene...što je još bolje, počnem vrtiti film i shvatim da većinom se ja trudim oko ljudi kojima sam okružena, a rijetko kad dobijem nešto takvo nazad.
Ima li ovo išta smisla što pišem?
Lady_R is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 01:07   #6
Quote:
Lady_R kaže: Pogledaj post
To znači početi iz početka , jer mislim da su ti pravi uz mene a svejedno se tako osjećam uz njih.
Trenutno sam u nemogućnosti da uživam u ljetu, idem nekuda, međutim rijetko tko od prijatelja me se sjeti pitati kako sam, jel mi dosadno, što radim?
Onda shvatim da vezano za bivši brak nemam nikakvih lijepih uspomena ili događaja (kava u jutro, iznenadan posjet, buket cvijeća) koje je on napravio za mene...što je još bolje, počnem vrtiti film i shvatim da većinom se ja trudim oko ljudi kojima sam okružena, a rijetko kad dobijem nešto takvo nazad.
Ima li ovo išta smisla što pišem?
Ima smisla
Prirodno je što očekuješ povratnu informaciju, za održavanje veza je potrebno zajedništvo: dvoje, troje, četvero.. Ako samo jedna osoba radi, dok ostali ne sudjeluju, to se više ne može tako zvati.

Možda je glupo savjetovati da kreneš ispočetka, ali isto je tako pitanje koliko su se ljudi spremni mijenjati i postati ono što ti očekuješ.
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 01:15   #7
Nisu se spremni mijenjati , tu si u pravu. Zato i jesam napravila rez u braku jer mi je rečeno - neće se promijeniti.

I to mi nije jasno, kako se možeš ne mijenjati a sve se oko nas mijenja?

Mislila sam da je isključivo do mene i da se ponašam krajnje djetinjasto, a zaboravim da bilo kakvu vezu ne čini samo jedan čovjek. Thx
Lady_R is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 01:20   #8
Quote:
Lady_R kaže: Pogledaj post
Nisu se spremni mijenjati , tu si u pravu. Zato i jesam napravila rez u braku jer mi je rečeno - neće se promijeniti.

I to mi nije jasno, kako se možeš ne mijenjati a sve se oko nas mijenja?

Mislila sam da je isključivo do mene i da se ponašam krajnje djetinjasto, a zaboravim da bilo kakvu vezu ne čini samo jedan čovjek. Thx
Postani i ti malo hladnija prema njima, možda će tad početi cijeniti ono što imaju u tebi
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 14:16   #9
Quote:
Lady_R kaže: Pogledaj post
Nisu se spremni mijenjati , tu si u pravu. Zato i jesam napravila rez u braku jer mi je rečeno - neće se promijeniti.

I to mi nije jasno, kako se možeš ne mijenjati a sve se oko nas mijenja?

Mislila sam da je isključivo do mene i da se ponašam krajnje djetinjasto, a zaboravim da bilo kakvu vezu ne čini samo jedan čovjek. Thx

Od bliskih osoba, naravno, očekujemo povratnu informaciju, zahvalnost, komentar. Kad trajno izostaje, nešto nije u redu s našim odnosom s tim odnosima. Ali od ostalih to ne možemo očekivati. Radimo dobro jer to želimo, bez obzira na to hoće li nam biti uzvraćeno.
Pogledaj video, možda ti se svidi.
https://www.youtube.com/watch?v=sioWE87j4XI
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 22:36   #10
Video je super , jako mi se svidio. I od njega sam došla do: https://www.youtube.com/watch?v=lkd_7YZnkjo a ima još toga zanimljivoga za pogledati, hvala .

Ne radim dobre stvari smišljeno, s ciljem da mi se vrate istom mjerom. I nikad ne zamjeram nekome tko nije "moj" (frendica, kolega, obitelj) jer valjda nemam nikakvih očekivanja od nekog takvog.
Evo jednog primjera što me muči - napravit ću večeru za ekipu i hajd, proći će ok druženje, međutim frustrira me kad to ne doprinese boljim odnosima među nama, kad se od nas 6 još samo jedno sjeti napraviti nešto takvo, ostali statiraju. Jasno mi je da su oni takvi i to je valjda to, međutim ljuta sam na sebe što me njihovo ponašanje takne i na kraju mi ispadne da želim napraviti nešto lijepo bez obveza a onda sam frustrirana kad ne dobijem reakciju kakvu očekujem na to nešto moje bez obveza.

U biti sam sad stvarno trenutno u fazi da sam doslovno zamučala prema "mojima"...ne zato što me zanima njihova reakcija, nego mi tako paše i nema mi više smisla loviti nešto što ne mogu uloviti...
Lady_R is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 15:03   #11
Quote:
Lady_R kaže: Pogledaj post
Video je super , jako mi se svidio. I od njega sam došla do: https://www.youtube.com/watch?v=lkd_7YZnkjo a ima još toga zanimljivoga za pogledati, hvala .

Ne radim dobre stvari smišljeno, s ciljem da mi se vrate istom mjerom. I nikad ne zamjeram nekome tko nije "moj" (frendica, kolega, obitelj) jer valjda nemam nikakvih očekivanja od nekog takvog.
Evo jednog primjera što me muči - napravit ću večeru za ekipu i hajd, proći će ok druženje, međutim frustrira me kad to ne doprinese boljim odnosima među nama, kad se od nas 6 još samo jedno sjeti napraviti nešto takvo, ostali statiraju. Jasno mi je da su oni takvi i to je valjda to, međutim ljuta sam na sebe što me njihovo ponašanje takne i na kraju mi ispadne da želim napraviti nešto lijepo bez obveza a onda sam frustrirana kad ne dobijem reakciju kakvu očekujem na to nešto moje bez obveza.

U biti sam sad stvarno trenutno u fazi da sam doslovno zamučala prema "mojima"...ne zato što me zanima njihova reakcija, nego mi tako paše i nema mi više smisla loviti nešto što ne mogu uloviti...
Samo ti dalje radi po svom osjećaju. Iskristalizirat će se s vremenom tko je samo malo inertan prijatelj, a tko te iskorištava. Najvažnije je da ti uživaš biti dobra.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.