Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2014., 18:09   #1
Post valuta jpy

Pozdrav, pratim već neko vrijeme kretanje japanskog jena, te je trenutno u nezavidnom polozaju. Ima daleko najnizu poziciju u razdoblju od nekoliko godina, odnos između jena i dolara/eura se stalno povećava. U Japanu je velika kriza , te banke i država potiču na ulaganje i veću potrošnju svih dobara radi samog protoka novca, sto bi na kraju trebalo donijeti izlazak iz krize.(Mislim da su danas 11.12.2014 izbori donjeg doma parlamenta, te bi se možda mogle predložiti, najaviti nekakve nove izmjene, potpore, investicije, zakoni itd...) Zanima me je li sada pametno kupiti te jene, sada dok ih se može dobiti vise za manje dolara/eura te ih za nekoliko godina, ukoliko porastu razmijeniti ih u nazad ili u neku drugu valutu. Ovo gledam kao dugoročnu investiciju, trgovanje na forexu me ne zanima, imao sam u planu kupiti stvarne japanske jene te ih onda opet kasnije razmijeniti kada se to bude isplatilo.
rifleman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 20:59   #2
Quote:
rifleman kaže: Pogledaj post
Zanima me je li sada pametno kupiti te jene
Ne. Ovdje imaš ponešto o jpy: http://www.admiralmarkets.com.hr/analize/fundamentalna-analiza-hr/2014/11/03/japanske-dionice-naglo-rastu-a-valuta-slabi/
Očekivali su da će ovoliko oslabiti u dvije godine, a ono oslabilo u mjesec dana.
Quote:
rifleman kaže: Pogledaj post
trgovanje na forexu me ne zanima
Mijenjao bi jednu valutu za drugu sa ciljem profitiranja na jačanju te druge valute, a forex te ne zanima?
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana

Zadnje uređivanje Diler na Forexu : 12.12.2014. at 21:07.
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.