Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2014., 19:14   #61
Pronašao sam jednu svoju parcelu 1,6 ha koja je bila izgleda vinograd prije na otoku.Prvo moram provjerit povijesni zemljišnik jer se ne sičam da sam to kupija možda je krivo uknjižena na mene. i sad da li neko zna o nekom kaliforniskom nasadu smokava.kako sam uspija vidjeti sade se 3 sadnice smokve jedna do druge u istu rupu.veoma gusti sklop ali i veliki prinosi preko 15 tona ha.Parcela je vrhunska južna padina blagi pad od 10-15% cesta do nje vrhunska i ograđena suhozidom.sa vinogradom mi se ne zajebaje to je puno posla,a i stari su uvik govorili kad susid iščupa lozu i ti je moraš isčupati inače če ptice imati gozbu.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 22:38   #62
Čim dalje od poljoprivrede...

od kolege s posla bratić ja podigao voćnjak jabuke 40t , nije prodao niti kilu, otišao u Njemačku i pogodi gdje radi, pa gdje drugdje nego u voćnjaku...

kolegica kupila salatu u bili pojela 1/2 glavice i stavila u frižider, ujutro ha ha pogodi cijela glava, našla ampulu i salati i odnjela je u bilu, ova na odjelu povrća se isprića da je zaboravila izvaditi.. kako se naš seljak može s tim boriti???
nisam poljoprivrednik, ali mislim da salati treba barem 3 tjedna - 1 mj da naraste, a ovo je preko noći

arapi kupili velike površine zemlje u mađarskoj i proizvode hranu, kad Mađari ne mogu :-(

60% proračuna EU koristi se za zajedničku poljoprivrednu politiku - EU je poljoprivredna unije, da nema poticaja sve bi probalo

Bogate zemlje njemačka mogu izdašno pomagati svojega seljaka jer imaju industriju, a HR ima kitu

Trenutno cijene svinjetine nikad nisu bile niže, kaže šogor koji je mesar, prošli tjedan je došlo 16 šlepera svinjetine iz Rumunjske i Nizozemske



BJEŠ' OD POLJOPRIVREDE ČIM DALJE
ms32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 22:50   #63
Quote:
ms32 kaže: Pogledaj post
Čim dalje od poljoprivrede...
pih, kod mene susjed kupio novi traktor (klima, grijanje, zmigavci) i vec je "ufatio" desetak susjeda sa sa njime....veli covac da je zadovoljan

ja razmisljam o kupnji takvoga, samo druge boje
__________________
http://www.poslovnazona.hr/
super USRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 23:17   #64
Quote:
ms32 kaže: Pogledaj post

kolegica kupila salatu u bili pojela 1/2 glavice i stavila u frižider, ujutro ha ha pogodi cijela glava, našla ampulu i salati i odnjela je u bilu, ova na odjelu povrća se isprića da je zaboravila izvaditi.. kako se naš seljak može s tim boriti???
Ti se kolegica zove Baron von Münchhausen?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 23:32   #65
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ti se kolegica zove Baron von Münchhausen?
ha ha ha, pao sam sa stolice od smijeha.

No, not today, sori stari

To je bila živa istina, a ti si misli šta god hoćeš
ms32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 23:34   #66
Quote:
super USRO kaže: Pogledaj post
pih, kod mene susjed kupio novi traktor (klima, grijanje, zmigavci) i vec je "ufatio" desetak susjeda sa sa njime....veli covac da je zadovoljan

ja razmisljam o kupnji takvoga, samo druge boje
Onda je tvoj susjed glavni BAJA u selu ili u gradu...

A jel traktor ima alufelge ?
ms32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 23:42   #67
Quote:
ms32 kaže: Pogledaj post
ha ha ha, pao sam sa stolice od smijeha.

No, not today, sori stari

To je bila živa istina, a ti si misli šta god hoćeš
Pa to ste Vi, Barone?



Kod nas u Vranje nema laganje. Sto kila svinja, 200 kila mast!
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 01:42   #68
Imam jedno pitanje za sve vas, onako, čisto iz znatiželje.

Kad bih vam se vratilo 70% ulaganja za proizvodnju bilo kojeg voća ili povrća, bi li sadili što? Ako bi, koje voće ili povrće bi to bilo?

Hvala
grim15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 08:26   #69
70 - 100 = -30

uloži u dionice mojeg opg-a, ja ti garantiram povrat od 71% :
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.