Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2015., 17:29   #1
Osijek, garsonjera, kupovina?

Ljudi, u nekim zrelijim godnama, bi preselili, doselili u OS. Ne poznaju baš grad, ja još manje . Dakle bi uložili 30000 eur za kakvu garsonjeru do ili oko 30-ak m2.
Ima li kakvih prijedloga po pitanju kvartova, znate li možda za kakvu novogradnju?
Na njuškalu su garsonjere, u tom rangu, u Drinskoj ulici, Bosutskom naselju, nešto u Retfali. Ove u Drinskoj, zgrade, izgledaju katastrofalno, Bosutsko je nešto bolje, brine to što su odreda najgornji katovi, ravna ploča (prokišnjavanje, pregrijavanje?)

Imate li za kakvog odvjetnika za preporučiti, koji bi prvenstveno provjerio vlasništvo, papirologiju?

Svaka dobronamjerna sugestija dobrodošla.
marinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 23:35   #2
Pogledajte Sjenjak... tu ima solidnih stanova (zgrade iz 80-ih).
Patton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 00:03   #3
Osijek ti nije toliko veliki grad da bi se brinulo o kvartovima. Najduži mogući put od jednog kraja grada do drugog ti je oko pola sata javnim prijevozom (jug2-retfala), a do centra se dolazi za 15-20 minuta max iz bilo kojeg dijela grada. Svaki dio grada ima i dom zdravlja i ljekarne i sve potrebno starijim ljudima Evo karta osječkih kvartova čisto da se malo prouči raspored:
http://www.sib.hr/studenti/11048-osj...ovi-karta.html

Također ako ti se da možeš proučiti i ovu temu vezanu uz kvartove:
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=9512

Naravno, svako uvijek hvali svoj kvart i nalazi pozitivne stvari u njemu, tako da o svakome kvartu možeš pročitati nešto dobro.

Najjeftiniji stanovi su ti na Jugu 2 i Bosutskom, a zatim slijedi Donji grad, Retfala, Gornji grad, ali bude prilika na njuškalu tako da je bila garsonjera sa obnovljenim kupatilom u centru za 22 500 eura. Kolega je sada kupio garsonjericu u strogom centru, za renovaciju, 21 000 eura, tako da se može dobro proći.

Tvrđu jedino od svih kvartova nebi gledao jer su zgrade stare, pune vlage, nemoguće je obnavljati fasadu za normalnu cijenu jer su sve zaštićene. Sav noćni život je tamo pa je jako bučno i tako dalje..
Kako kažeš da se radi o ljudima zrele životne dobi, također bi izbjegavao i uži centar odnosno Gornji grad, zato što je većinom tamo sve odma uz cestu, nema toliko parkova, malo je nervoznije, a pretpostavljam da se ipak želi nešto mirnije sa nekim zelenilom, dosta mjesta za šetanje i tako.

Dio Retfale se nalazi na Strossmayerovoj ulici, a to je jedna od većih ulica u gradu tako da bi i to izbjegavao, ali isto tako ima dijelova u Retfali koji su mirniji i prihvatljiviji, tako da se mogu pogledati stanovi tamo.
Donji grad ima parkića i zelenila, malo veću tržnicu, tamo je i bolnica ako je nekome bitno. Nema nekih negativnih strana.

Jug 2 mi dolazi kao najlogičniji izbor jer ima puno zgrada koje su okružene zelenilom, a također ima i bajer koji je lijepo mjesto za šetnjicu, najviše jeftinih stanova ima u prodaji, tako da se do 30 000 eura stan može i obnoviti.

Klik ovdje da se vidi na šta mislim. Pogledati oko Medulinske ulice, Opatijske, dio Kaštelanske, Umaška, Stonska ..

Sjenjak je malo napučeniji, pun je visokih zgrada na relativno malom prostoru, ali između zgrada imaš igrališta, parkića i livadica tako da isto nije loše. Problem je što su tamo stanovi skuplji i neznam baš koliko se može dobro proći sa tom cifrom.

Klik na Sjenjak.

Također bi gledao raznorazne vijence. Recimo Vijenac Ivana Meštrovića, Ivana Česmičkog itd itd.. ima ih podosta u svakom kvartu.

Ako treba još kakva informacija samo pitajte..

Edit: živim u zgradi staroj 40ak godina s ravnim krovom na zadnjem katu i postoje problemi. Bilo je prokišnjavanja, pa je cijeli krov obnovljen, zasad vec 5 godina bez greske, nema vise problema s prokisnjavanjem, ali je preko ljeta užasno vruće. Donekle je problem riješen klimom, ali ne može ni ona bit upaljena baš 24 sata dnevno. Tražio bi zgrade koje još imaju tavan iznad zadnjeg kata tako da nisi baš na udaru sunca i kiše.

Zadnje uređivanje toni_os : 05.01.2015. at 00:24.
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 17:04   #4
Vrlo iscrpno, hvala ti. Neke stvari su jasnije

I dalje sam spreman poslušati prijdloge i mišljenja, ljudima se ne žuri, gledamo oglase, informiramo se.
Čudno je da gotovih stanova u novogradnji skoro da nema ili bar ne grasonjera i jednosobnih..
marinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 00:47   #5
Toni je dao lijep opis kvartova, ali zaboravio je reći jednu stvar, a to je vlak. U starogradnji, recimo sjenjak (dio kroz koji prolazi vlak), ako si okrenut prema pruzi, može smetat. Meni osobno je.

Potez sjenjak - gornji grad, sve je blizu, sve je slično, sitnice odlučuju. Život u gradu. Tvrđa ne, buka i prestaro(puno ulaganja).
Malo dalje van tog poteza, recimo retfala - jug 2, mirnije. Ima svoje prednosti, Toni naveo više manje sve.
Tiimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 13:31   #6
Zar su tako niske cijene kvadrata tamo???
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 11:16   #7
Evo sam da javim kako stančić još nije kupljen.

Naime ponuda je solidna, ali živi raspašoj što se tiče papirologije, osnovno je da ništa od toga nije etažirano. A strah ih je potrošiti ušteđevinu na takvu nekretninu.
U agencijiama tvrde da kao nema potrebe za brigom, s duge strane djelatnici u gruntovnici i sve ono što se može pročitati na koje kakvim portalima govore suprotno.

Eto tražimo još, al sa sve manje nade..
marinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 19:52   #8
Sudeći prema mojoj i okolnim zgradama u rijetko kojoj ćeš naći etažirane stanove Neznam zašto ljudi to ne žele obaviti, neda im se davati novce na to očito. Zašto misliš da je problem ako je zgrada neetažirana?
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 21:43   #9
Quote:
toni_os kaže: Pogledaj post
Sudeći prema mojoj i okolnim zgradama u rijetko kojoj ćeš naći etažirane stanove Neznam zašto ljudi to ne žele obaviti, neda im se davati novce na to očito. Zašto misliš da je problem ako je zgrada neetažirana?
Pa onom što sam pročitao, nije za preporuku kupovati takav stan.
Ali bitnije da ljudi koji zapravo kupuju taj stan dobijaju informaciju od ljudi u gruntovnici da je za izbjegavati kupovinu ukoliko nije etažiaran.
marinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.