Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2015., 11:26   #181
Može savjet. Mali 19 mjeseci, na gornjim jedinicama i dvojkama pri vrhu zuba ima neke naslage koje se ne mogu očistiti. Probali smo četkicom i gazom, ali to ne ide dolje. U principu je to kao neki žlijeb, prijelaz, kao zadebljanje. Čitam da bi to mogao biti cirkularni karijes. Što nam je činiti da se spriječi širenje ili da se omogući povlačenje?

Čitam da je bitna prehrana (što manje šećera i ugljikohidrata), da je dobro unijeti dodatno vitamina D. Postoji također neka pasta za premazivanje GC Tooth Gel (ima za kupiti u Farmaciji) koja se namaze nakon sto dijete zaspi, kao premaz da se karijes ne siri. Nama to nije opcija jer smo alergičari na protein kravljeg mlijeka, a upravo na njemu je bazirana ta pasta. Tako da ne znam sto nam preostaje.
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 16:04   #182
Moj mali na mlijecnim ima nekoliko karijesa.sve je bilo ok dok je to mirovalo ali ga odjednom pocelo nesnosno bolit.preslo je u kronicno po 10-15 puta na dan.zavrsili na lijekovima ali nazalost ni oni nisu pomagali
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 12:46   #183
Pozdrav, dijete je imalo mrvu karijesa izmedju 4. i 5.ice i pocela mu je popravljat s lokalnom anestezijom medjutim dijete se uzvrtilo nije mu uspjela do kraja popravit. stigla mu je ocistit i stavit jedan sloj (navlaku) koja je tamne boje !??!??! (crna, tamnoplava ???) i preko tog crnog sloja bijelu boju privremene plombe koja mu je ispala za 3 dana. sad se vidi pola centimetra crna tockica jer je privremena bijela ispala. rekla je da mu ne moze napravit jer je uznemiren i da ga moramo uspavat. trenutno smo na godisnjem, ali mene zanima kakav je to crni sloj (jer mu prije nije bilo uopce crno, izgleda ko karijes) ??? napola mu je zavrsila eto sad ga dalje treba uspavljivat. do sad mu je sve bijele uspjela napravit - zar onda ispod imaju tamni sloj ?

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 14:42   #184
prvi put čujem da uspavljuju djecu radi popravka. ja bih svog dala uspavati jedino ako bi bila potrebna neka operacija ili vađenje više komada.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 00:12   #185
Ne znam da li pitam na odgovarajucoj temi...
Pecacenje zuba kod djece, konkretno sestica, da ili ne?
Ono sto me brine je moze li se ispod tih "pecata" stvoriti karijes?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 15:18   #186
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Ne znam da li pitam na odgovarajucoj temi...
Pecacenje zuba kod djece, konkretno sestica, da ili ne?
Ono sto me brine je moze li se ispod tih "pecata" stvoriti karijes?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Mojoj maloj ce zubarica zapecatiti sve sestice...mislim da to uglavnom svi rade...kad sam ja bila mala nije bilo tako ali zubarica mi je zapecatila jednu sesticu koja je bila najvise izbrazdana...to mi je danas sa 37god.jedini kutnjak, uz umnjake bez plombe...
Mislim da je to ok...nek joj zapecati
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 16:04   #187
Ovisi o morfologiji grizne plohe. Ako su kvržice strme i fisure duboke, što se može dobro vidjeti tek kada je zub dobro ispuhan, onda svakako da. Ako su plohe blagog nagiba i perive, nema potrebe.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 09:00   #188
Mali mi ima skoro 10mj...prije mjesec ipo probila su mu sva 4 gornja zubica...prije 5 dana sam vani na svjetlu skuzila da na prva 2 sjekutica ima bijele flekice...na dnu zuba,ne uz gingivu...i ti onako u lateralnim kantunima...zubicu jos rastu, nisu jos cijeli vani...bila sam jucerja s njim kod zubara ali ona je rekla da nije to nis i da mu samo cetkam...
Ja se bojim da ne dođe karijes neovisno o cetkanju...svugdje citam da je u tom stadiju moguc oporavak i da treba otici zubaru sto prije...i bili smo ali nis mi taj odlazak nije pomogao...
Je li kome beba imala bijele fkekice a da zub nije zgnjilio nego dogurao do kraja...
Mala mi evo ima 6god i sve zdrave zube, zdravi i ispadaju, prednja 2 je cak s 2god udarila, posivili joj pa polako opet pobijelili i evo sad joj ispali ko zdravi zubici...ne bi volila da mi ih mali izgubi prije vremena
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.