Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2017., 14:26   #381
Ali to nema veze s duhovnošću. Duhovnost nema veze s pozitivnih mislima niti onim dobrim u "nama". Duhovnost je skidanje sloja po sloja iluzije, spaljivanje svega dok ne ostane ono što je istina. Kao što kaže Jed Suffering just means you’re having a bad dream. Happiness means you’re having a good dream. Enlightenment means getting out of the dream altogether.”
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 10:15   #382
Vjeverice

Quote:
Harry Haller kaže: Pogledaj post
Ali to nema veze s duhovnošću. Duhovnost nema veze s pozitivnih mislima niti onim dobrim u "nama". Duhovnost je skidanje sloja po sloja iluzije, spaljivanje svega dok ne ostane ono što je istina. Kao što kaže Jed Suffering just means you’re having a bad dream. Happiness means you’re having a good dream. Enlightenment means getting out of the dream altogether.”
I kada budemo skinuli sve slojeve iluzije ostati će nam samo dvije vjeverice koje se jebu na krovu:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=683



Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Metamorfoza u svemu? Kako to možemo provjeriti?
Jesi inteligentiji u testovima inteligencije?
Jesi pametniji u rješavanju tehničkih problema kao što su kvarovi kućanskih aparata?
Jel se bolje orijentiraš u prostoru tipa da brže dođeš do lokacije u gradu?
Kako se može provjeriti tvoja metamorfoza konkretno?
Ajmo testirati metamorfoze da vidimo jeli ima istine u tome što govoriš.
Trebalo bi pitati gore spomenutog Fa Čanga koji je dao jako mudar i jezgroviti odgovor na samrti.

A dok je bio još pri snazi bi ovako rekao:


Cijepam drva,vučem vodu iz bunara, Oh kako divno, oh kako čudesno !
Sjedeći mirno, ne radeći ništa. Proljeće dolazi, trava raste sama po sebi ...



Ili još bolje, ugledaj se u Nikolu Borića ! http://www.24sata.hr/news/milijune-e...-u-sumi-402443
Taj ti tip nema problema niti sa orjentacijom u gradu, niti sa kućanskim aparatima.

Ako ti to ne paše, možeš krenuti putem koji je skroz obrnut od Nikole Borića :
http://arhiva.nacional.hr/clanak/198...ni-sat-vremena


Taj se put lako dade izmjeriti : broj orgazama mjesečno puta broj žena puta dužina trajanja penetracije !

Zadnje uređivanje krena : 16.06.2017. at 10:43.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:57   #383
Quote:
Harry Haller kaže: Pogledaj post
Ali to nema veze s duhovnošću. Duhovnost nema veze s pozitivnih mislima niti onim dobrim u "nama". Duhovnost je skidanje sloja po sloja iluzije, spaljivanje svega dok ne ostane ono što je istina. Kao što kaže Jed Suffering just means you’re having a bad dream. Happiness means you’re having a good dream. Enlightenment means getting out of the dream altogether.”
Jed Suffering je jeftini demagog (nikad čuo za njega, ali ove dvije rečenice su dovoljne)
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 19:15   #384
Quote:
krena kaže: Pogledaj post


Cijepam drva,vučem vodu iz bunara, Oh kako divno, oh kako čudesno !
Sjedeći mirno, ne radeći ništa. Proljeće dolazi, trava raste sama po sebi ...
Češkam gujscu trava zeleni. Zamisli...
Pijem vodu sused prdi od graha..., Oh kako divno, oh kako čudesno!
Sjedeći mirno, ne radeći ništa. Zima dolazi, upala pluća sama po sebi....


Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ili još bolje, ugledaj se u Nikolu Borića ! http://www.24sata.hr/news/milijune-e...-u-sumi-402443
Taj ti tip nema problema niti sa orjentacijom u gradu, niti sa kućanskim aparatima.
Mogao je još kao tinejđer pobjeć od svega. Što je čekao tako dugo?

Tko je veći faca, onaj tko se nosi sa svijetom ili onaj koji bježi?

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ako ti to ne paše, možeš krenuti putem koji je skroz obrnut od Nikole Borića :
http://arhiva.nacional.hr/clanak/198...ni-sat-vremena
Igrom slučaja upoznao sam sina tog lika (na moru u Poreču) koji je trebao biti njegov nasljednik pa je pobjegao jer je vidio da se radi o manipulacijama koje mu se nisu sviđale. Inače njegov sin je bio divan čovjek, prava inspiracija. Bio sam lagano ljubomoran na njegov mir i dostojnost. Upoznao sam i njegovu majku koja je isto bila divna pristojna i druželjubljiva žena (lavica po horoskopu) ali ipak puno "svjetovnija". Imala je biznis i doimala se kao žena koja se dobro snalazi u tome ali je iznimno privržena i nježna naspram svoje djece. Koliko se sjećam ima i sestru koja tada nije imala veze sa sektom.
Ime sina je Fran (blizanac po horoskopu). Majka mu je imala plavu kosu.
Našao sam se jednom sa Franom i u Zagrebu i bili smo kod njegove frendice i družili se uz meditaciju. Ugodno društvance.


Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Taj se put lako dade izmjeriti : broj orgazama mjesečno puta broj žena puta dužina trajanja penetracije !
Laprdaš.
__________________
Love Lickers

Zadnje uređivanje implosive : 16.06.2017. at 19:44.
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 20:08   #385
Kutija, uvijek je tako dok se god možeš o tome.
Dakle nemože se o pravoj, iskustvu slobode, duhovnosti pisati.
Svi imamo taj 'program' u nesvjesnom.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 03:25   #386
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
...
Igrom slučaja upoznao sam sina tog lika (na moru u Poreču) koji je trebao biti njegov nasljednik pa je pobjegao jer je vidio da se radi o manipulacijama koje mu se nisu sviđale. Inače njegov sin je bio divan čovjek, prava inspiracija. Bio sam lagano ljubomoran na njegov mir i dostojnost. Upoznao sam i njegovu majku koja je isto bila divna pristojna i druželjubljiva žena (lavica po horoskopu) ali ipak puno "svjetovnija". Imala je biznis i doimala se kao žena koja se dobro snalazi u tome ali je iznimno privržena i nježna naspram svoje djece. Koliko se sjećam ima i sestru koja tada nije imala veze sa sektom.
Ime sina je Fran (blizanac po horoskopu). Majka mu je imala plavu kosu.
Našao sam se jednom sa Franom i u Zagrebu i bili smo kod njegove frendice i družili se uz meditaciju. Ugodno društvance.
Igrom slucaja, poznajem Frana od njegove 7 godine.
Istom igrom slucaja, vidjao sam ga redovno na ljetnjim i zimskim skolama komaje i komajinim asramima.
Zadnji put pre par godina, u komajinom istranskom centru.
Dobro si ga opisao, ali ovaj deo "koji je trebao biti njegov nasljednik pa je pobjegao jer je vidio da se radi o manipulacijama koje mu se nisu sviđale."
su ciste nebuloze, jer osim toga sto sigurno nije pobjegao, posebno ne zbog manipulacija - komaja ne poznaje "nasljednike".

Ili tvojim rjecima.
Quote:
implosive kaže:
Laprdaš.
PS
Zar nije cudno, da jedna takva sekta i jedan takav otac manipulator, proizvedu - "Inače njegov sin je bio divan čovjek, prava inspiracija. Bio sam lagano ljubomoran na njegov mir i dostojnost." ?
Da li ti je mozda pricao svoja iskustva sa nekim drugim guruima, nakon sto je "pobegao iz sekte" ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 21:33   #387
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
Jed Suffering je jeftini demagog (nikad čuo za njega, ali ove dvije rečenice su dovoljne)
Jed Mckenna kaže da se ne može znati ništa više nego ja jesam. Sve ostalo su vjerovanja, a on kaže da nijedno vjerovanje (belief) nije istinito. A i taj ja jesam nije to nego zapravo brahmanska svijest koju on alternativno zove i the void i svakako još. On tvrdi da je to zadnja riječ što se tiče cijele prirode stvarnosti i da je nemoguće opovrgnuti.
Harry Haller is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 21:37   #388
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Igrom slucaja, poznajem Frana od njegove 7 godine.
Istom igrom slucaja, vidjao sam ga redovno na ljetnjim i zimskim skolama komaje i komajinim asramima.
Zadnji put pre par godina, u komajinom istranskom centru.
Dobro si ga opisao, ali ovaj deo "koji je trebao biti njegov nasljednik pa je pobjegao jer je vidio da se radi o manipulacijama koje mu se nisu sviđale."
su ciste nebuloze, jer osim toga sto sigurno nije pobjegao, posebno ne zbog manipulacija - komaja ne poznaje "nasljednike".
Kasnije sam se prisjetio još nekih detalja. Fran mi je pričao da je njegov otac nekim ljudima prijetio da će ih uništiti magijom. Vjerovao ili ne, meni je svejedno. Znam što mi je čovjek govorio.
To su bile 90-te. Ne sjećam se koja je točno godina bila mog druženja sa njime. Moguće da se nešto promijenilo poslije.


Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
PS
Zar nije cudno, da jedna takva sekta i jedan takav otac manipulator, proizvedu - "Inače njegov sin je bio divan čovjek, prava inspiracija. Bio sam lagano ljubomoran na njegov mir i dostojnost." ?
Da li ti je mozda pricao svoja iskustva sa nekim drugim guruima, nakon sto je "pobegao iz sekte" ?
Vrlo lako je moguće jer notorne sekte u pravilu ispočetka oduševljavaju ljude obasipanjem ljubavi i mudrosti kao što predivan mirisni cvijet privlači kukce da kušaju otrovan nektar.
Žrtve mogu biti sasvim ok ljudi sa zdravom podlogom.
__________________
Love Lickers

Zadnje uređivanje implosive : 21.06.2017. at 23:07.
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 16:17   #389
Sve je više ljudi koji nisu ni vjernici ni filozofski materijalisti, onih koji se izjašnjavaju kao "duhovni, ali ne i religiozni". Imaju i svoju natuknicu na Wikipediji pa bi možda bilo dobro da i dalje imaju svoj podforum.

https://en.wikipedia.org/wiki/Spirit..._not_religious

S druge strane, o duhovnosti se može sasvim lijepo raspravljati i na drugim podforumima, kao što se, uostalom, to i čini. Religija, Alternativa, Filozofija, Psihologija. Recimo, ovo je bila jedna prekrasna tema:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=811659

Svatko ima svoju definiciju duhovnosti. Ja smatram da se radi o izravnom doživljaju nematerijalne stvarnosti koji se ne postiže (samo) fizičkim osjetilima nego i metodama kao što su meditacija, trans, automatsko pisanje, kreativno izražavanje kroz slikarstvo ili glazbu, itd.

Također, svatko ima svoj vlastiti doživljaj te nematerijalne stvarnosti iako često nalazimo neka zajednička mjesta, preklapanja. Ta zajednička mjesta moguće je kodificirati u dogmatske religije i tako "zabraniti" daljnja istraživanja koja se ne poklapaju s postojećom paradigmom. A moguće je i jednostavno uspoređivati bilješke, na primjer "ja sam doživio X, to me posjeća na Y koji opisuje taj i taj, imaš li i ti slično iskustvo?" Meni se taj drugi način čini puno konstruktivnijim i potencijalno interesantnijim.
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 23:19   #390
Duhovnost je ono što ostaje kad eliminiraš sve niže od nje i inkorporiraš natrag, ali se ne primi.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 10:13   #391
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Duhovnost je ono što ostaje kad eliminiraš sve niže od nje i inkorporiraš natrag, ali se ne primi.
Ko fila na torti...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 11:31   #392
duhovnost je potraga za skrivenim blagom. Ali-Babina pećina. Treba znat i čarobnu riječ da bi se otvorila. Sezame, otvori se. Ne ide to nikako bez abrakadabra ili takvoga nečega.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 12:19   #393
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
duhovnost je potraga za skrivenim blagom. Ali-Babina pećina. Treba znat i čarobnu riječ da bi se otvorila. Sezame, otvori se. Ne ide to nikako bez abrakadabra ili takvoga nečega.
Duhovnost nije nikakva potraga za blagom već saznanje što jeste blago.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 13:26   #394
duhovnost je program
salomee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 10:47   #395
samo koje televizije?

Laudato, možda?
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2018., 06:23   #396
Sad sam odgovarala na nešto drugo, pa mi je palo na pamet. Mislim da ima dva pristupa tome što je duhovnost (ovdje u forumu i u RL u ovim godinama i na ovim prostorima).

Jedan je nastojanje na sve većoj moralnoj ispravnosti kroz što onda dolazi spoznaja. Ili obrnuto, prvo spoznaja pa ispravno življenje, štogod, ali to je taj pravac. Dakle, religijski pristup, tj. ono što je zajedničko svih religijama.
Primjeri: religije, sekte, kultovi

Drugi je nastojanje na manipuliranju raznim energijama kako bi se ostvarila neka korist za sebe (ili druge, zapravo cilj nije toliko bitan, on može biti i samo zabava). Tu se smatra duhovnost za takve stvari kojima se baviš, a da nisu znanstveno potvrđene niti se mogu mjeriti, posljedice se objašnjavaju nekim uzrokom za koji u fizičkom smislu ne možemo promatrati kako je izazvao posljedicu, pa bi ovaj vid duhovnosti više spadao pod alternativu.
Primjeri: reiki, transurfing, tajna

Eto
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2018., 22:05   #397
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Sad sam odgovarala na nešto drugo, pa mi je palo na pamet. Mislim da ima dva pristupa tome što je duhovnost (ovdje u forumu i u RL u ovim godinama i na ovim prostorima).

Jedan je nastojanje na sve većoj moralnoj ispravnosti kroz što onda dolazi spoznaja. Ili obrnuto, prvo spoznaja pa ispravno življenje, štogod, ali to je taj pravac. Dakle, religijski pristup, tj. ono što je zajedničko svih religijama.
Primjeri: religije, sekte, kultovi

Drugi je nastojanje na manipuliranju raznim energijama kako bi se ostvarila neka korist za sebe (ili druge, zapravo cilj nije toliko bitan, on može biti i samo zabava). Tu se smatra duhovnost za takve stvari kojima se baviš, a da nisu znanstveno potvrđene niti se mogu mjeriti, posljedice se objašnjavaju nekim uzrokom za koji u fizičkom smislu ne možemo promatrati kako je izazvao posljedicu, pa bi ovaj vid duhovnosti više spadao pod alternativu.
Primjeri: reiki, transurfing, tajna

Eto
Ovo odgovara podjeli na 'right hand path' i 'left hand path'. Samo, transurferi se znaju malo nafrnjit kad im napomeneš odakle vuku korijene.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 20:23   #398
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ovo odgovara podjeli na 'right hand path' i 'left hand path'. Samo, transurferi se znaju malo nafrnjit kad im napomeneš odakle vuku korijene.
Trebala bih razmisliti, nisam sigurna jel bi ta moja klasifikacija odgovarala toj podjeli... može biti neki enerđist bijeli mag koji se bori protiv sila nečistih, a s druge strane netko religiozan tko moli sve dobro za sebe, a loše za druge (znam, banalan primjer)
Mislim da je ovo moje više prema kriteriju kako / kojim putem namjerava ostvariti svoje bavljenje duhovnošću. Ne znam, razmišljam ovako usput, nisam baš definirala...

Da, transurferi su dosta uvjereni, moraju biti, to im je posao
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 20:52   #399
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ovo odgovara podjeli na 'right hand path' i 'left hand path'. Samo, transurferi se znaju malo nafrnjit kad im napomeneš odakle vuku korijene.
To su ovi fejk transurferi sta zanemaruju ucenja iz 7. knjige. Transurfing je sintetsko ucenje i kao takvo potpuno u smislu da u sebi sadrzi i lijevu i desnu stranu. Tko ce sto iscitati iz toga je njegova stvar i pravo, ali ne bih bio tako brz sa davanjem ocjena na temelju korisnika. Ovako ispada da se mozemo posrati po isusu jer su sljedbenici kakvi jesu...nije zeland kriv sta ljudi ne zele istraziti stvar do kraja niti znanje ima polaritet kao takvo.
MadMarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 21:58   #400
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Trebala bih razmisliti, nisam sigurna jel bi ta moja klasifikacija odgovarala toj podjeli... može biti neki enerđist bijeli mag koji se bori protiv sila nečistih, a s druge strane netko religiozan tko moli sve dobro za sebe, a loše za druge (znam, banalan primjer)
Mislim da je ovo moje više prema kriteriju kako / kojim putem namjerava ostvariti svoje bavljenje duhovnošću. Ne znam, razmišljam ovako usput, nisam baš definirala...

Da, transurferi su dosta uvjereni, moraju biti, to im je posao
RHP nije sinonim za dobro, niti je LHP sinonim za loše. To su samo dva pristupa ovoj tematici - jesi li skloniji gotovim rješenjima ili samostalnom radu. Što se molitve tiče, bila je negdje neka tema o tome ima li kakve suštinske razlike između molitve i bacanja uroka, u situacijama kad moliš da netko dobije nešto što ne želi ili mu nije potrebno (glupi primjer - da ti sin gej nađe ženu). Enerđije su mi generalno simpatičnije od religije jer tu nema nekakvog nasilnog nametanja, indoktrinacije i sličnog, a to je ono što ja smatram 'zlim silama' - naturati nekome na nos ono što ti smatraš ispravnim, a druga osoba možda ima sasvim drugačije viđenje sebe i svijeta.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.