Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2015., 21:59   #141
Samo prijavljujem da moja beba i dalje zaspi u pola 10. Cak i nismo spavali doma jedan dan, j taj je dan bila bolje cendrava navecer, i kasnila je 10 min, tj. kad sam ju u9 i 30 stavila u kinderbet otvorila je oci pa smo se nosili jos 10 min. I veceras opet doma, zaspala u 9 i 30.

Edit: kad se ona tek rodila, suprug je imao radno vrijeme dk 7 navecer pa smo imali kupanje u to vrijeme pa cicanje pa bi ona obicno zaspala oko pola 10. Mislim da joj je to ostalo od tad. Onda se njegovo radno vrijwme promijenilo, a s tim i rasporedi kupanja pa smo zavrsili s bebom koja nikakk da zaspi do ponoci. Zato se ja ravnam prema tih pola10 navecer, da ne mislite da sam ja odredila to vrijeme. Cini se da joj je to pasalo.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 13:56   #142
Jučer sam se nasmijala sinu (2god) jer ponovio istu radnju kao prekjucer:tražio je piskiti u istoj pekarnici.starijeg smo odveli u vrtic,pričekali bus,došli u centar,otišli na doručak i na pola moje kave on se isto sjeti.vremenski je bilo sve jako slično i zato sam to povezala naravno i radi mjesta.slatki su zbog te svoje rutine

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
megran is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 20:24   #143
Beba ima 5 mjeseci, budi se svaki dan oko 7 ujutro, do 9 je budan i onda opet spava al nekih 20 minuta, onda opet budan do 11, pola 12 pa zaspe i opet samo 20 minuta...oko 16 zaspe i onda spava sat i po, dva. Kupanje oko pola 8,8 igranje i najkasnije oko pola 10 spava ali uglavnom već u 9. Budi se po noći, i zaspe uvijek na rukama ili na sisi.
stellade is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 22:38   #144
bas mi je zao sto je ugasena tema nove mame pitaju iskusne mame. nadam se da mogu ovdje pitati te da cu dobiti neki odgovor!? kakva bi trebala biti "rutina" jednogodisnjoj bebi? sto je normalno sto nije? na internetu ima svasta, a moja realnost je vise slicna mamama na forumima neg nekim official clancima. onak dijete mi nece uvijek otic spavati, dijete mi 2 noci tek odspava cijelu noc u 5 dana, nekad jede vise nekad manje, dosad sam ga pratila, jer s forsanjem nisam dobila nis osim nervoznu bebu i sebe i muza preumorne. jos doji. jos se sam ne hrani. jede piree i krutu hranu, znaci kombinirano. sam se hrani samo sa "snacks" i vocem. ovako zlicom ne. molim neke odgovore jer dobivam komentare od muzeve obitelji (ti nemaju djece doduse) kak mi dijete treba cvrstu rutinu sto se tice spavanja osobito


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Some people willingly choose their cages.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 08:34   #145
Moji su imali rutinu sto se tice spavanja, ali ne u smislu da smo uvijek doma u to i to vrijeme, vec bi spavali i u kolicima. Rutina je vazna, ali naravno da ju treba prilagoditi djetetovim potrebama, samo sto bi bilo dobro da je onda ona takva svakodnevno. Ako ce ici u vrtic tamo je sve ko po spagi i u pravilu to djeca vole.
Moj je poceo jesti krutu hranu i vise manje samostalno s godinu dana, odnosno kada sam ja pocela raditi. Prvih par mjeseci ga je cuvala baka a onda je krenuo u jaslice. Dakle samo se sisa morala maknuti.😀 Sada ima 2,2 god i jos uvijek dojim, ali se sjeti samo kada smo doma.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 05:24   #146
hvala na odgovoru, ja ne znam vise, jer moja intuicija mi govori da treba pratiti dijete jer i on je osoba. ni meni se ne spava i ne jede uvijek isto. ima kronoloski raspored isti svaki dan, tipa budjenje, dorucak, setnja, igranje, spavanac, i td, ali nocno spavanje, cesto zna bit problem, jer se probudi nekad nakon 10 min, nekad nakon sat vremena, nekad nakon 2 -3, znaci kad odspava 4 sata preko noci ili vise ne mogu sebi doci. ne znam zasto ga nocno spavanje tolko muci, a idemo spavat otprilike u isto vrijeme i uvijek imamo isti ritual pred spavanje. nadam se da ce to doci na svoje samo, jer trenutno sam samo u depri radi komentara muzevih roditelja i sestre. fala bogu pa mi bar moji ne nabijaju osjecaj krivnje il nest.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 07:03   #147
Po meni sve dobro radiš a tuđi komentari neka te ne diraju
Neki su jednostavno spavači a neki nisu i to treba prihvatiti

Moj mali je kao beba navečer dosta kasno išao spavati jer je imao 3 poštena spavanja kroz dan pa nije ni bilo za očekivati da će spavati 20-8

On je recimo navečer zaspao oko 22 i buđenje u 6, prvi dnevni već u 9-11 pa drugi 13-15 i još 17-18

Ok je prilagoditi se bebi i poštivati njen ritam u nekoj mjeri ali treba i znati prepoznati kad je beba umorna i spakirat ju na spavanje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:53   #148
Normalno je ono što odgovara tvom djetetu. Svako je drugačije i nema tu nekog pravila. Zahebi članke s interneta. Slušaj sebe i svoje dijete. Da, slažem se da nekad treba prepoznati kad je dijete umorno i reagirati, ali da mora svaki dan biti isto spavanje, ne mora. Ima djece koja to traže. Moje ne traži. Moje je tjednima spavalo do 20 sati i onda odjednom u 23 sata. Isto je i s dnevnim spavanjem. Ručkom. Svime. Ima godinu i pol i jedino što je konstanta jest to da je svaki dan drugačiji.

Manje interneta, članaka, najmanje savjeta drugih ljudi.

Naravno da postoje neke krajnosti kad nešto zaista ne štima (zdravstveno), ali meni je sve normalno. I svi su dragačiji. I to je ok.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 21:07   #149
Ja volim red i rutinu kod djeteta, ali nisam opsjednuta da to bude tocno u minutu.
Moja je s vremenom sama slozila vlastiti ritam.
Kad se prebacila s dva na jedno dnevno spavanje, pomakao se rucak (u "normalnu" uru, dotad je rucala tek oko 16 h), a spava iza rucka.
Nekad je to u 14h, nekad u 15 h.
Vecernje isto tako. Uru gori-doli.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 22:23   #150
Điđe, meni je to genijalno. Ja bih rado da je i nama tako. Al moje dijete nije takvo i nemam izbora nego se prilagoditi. Prije sam se jako živcirala jer nemamo neki red pa skužila hej, nije da moramo ako njoj ne paše!
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 21:46   #151
Moja strasno puno spava.Budi se oko 9 ili 10, ovisno o tome kako je nocu spavala, jede i bude budna 45 min -sat i opet zaspe. I tako stalno. Jede svaka 3-4 h i onda odmah nakon nekog vrmeena spava. Malo je budna, ima dana kada je budim za klopu. Predvecer je budnija nego tokom dana. Kupam ju oko 9, uspavljujem ju do 10, 11 kako kada i nekada spava cijelu noc, nekad se probudi za hranjenje (kad se ne probudi sama moj muz ju nahrani u snu tako da odrapi do 9 ili 10 ujutro fino).
MKay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 13:39   #152
Bok svima..
Mislila sam otvoriti novu temu, ali sam naletila na ovu pa da probam..
Moje pitanje glasi: kako ste uskladili dnevno spavanje mlađeg i starijeg djeteta (ovo se, naravno, odnosi na one koji imaju tu manju razliku između male djece) ?
Beba(11mj.) mi obično zaspi oko podne, a seki od 3 god. je prerano...nju pokušam uspavati oko 13h, ali to nam često potraje i onda mi se umeđuvremenu probudi mali.
Kako ste vi iskusniji s dvoje male djece to riješili?
Navečer nam je manji problem iako, nažalost, beba dosta kasno ode spavati.. vjerojatno jer ga zabavlja sestra koju opet ne mogu uspavati ranije jer nemam kud s bebom..(kad je muž na terenu)
Dok je cura bila sama, onda je imala svoju rutinu, s manjim odstupanjima.


Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 05:39   #153
nisam se dosla pohvaliti da je odjednom sam od sebe poceo spavati cijelu noc, i to turbo od 8 do 8 ujutro, preponosna sam
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:52   #154
Da li je neko imao rutinu koja je napisana u knjizi Gine Ford Sretna Beba?

Ja knjigu tek citam i koliko sam shvatila cijeli dnevni, a i nocni ritam se odnosi na strogi raspored. Doslovno po satima.

U svakom slucaju sam za red i rutinu, ali po ovome ispada da su rasporedi drugih aktivnosti u toku dana (setnja, kupovina, i sve ostalo sta mama mora) strogo definirani tim rasporedom. Da ne pricam o nekim povremenim izletima il dolasku prijatelja i rodbine. To ispada kao nemoguca misija.
Samo se pitam kako je mamama koje imaju dvoje male djece i kako "ukalpe" oba djeteta u slican ritam.

__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 10:54   #155
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Da li je neko imao rutinu koja je napisana u knjizi Gine Ford Sretna Beba?

Ja knjigu tek citam i koliko sam shvatila cijeli dnevni, a i nocni ritam se odnosi na strogi raspored. Doslovno po satima.

U svakom slucaju sam za red i rutinu, ali po ovome ispada da su rasporedi drugih aktivnosti u toku dana (setnja, kupovina, i sve ostalo sta mama mora) strogo definirani tim rasporedom. Da ne pricam o nekim povremenim izletima il dolasku prijatelja i rodbine. To ispada kao nemoguca misija.
Samo se pitam kako je mamama koje imaju dvoje male djece i kako "ukalpe" oba djeteta u slican ritam.

Nisam čitala knjigu, ali rutina ti se nekako sama nametne i na kraju vidiš da ti tako najviše odgovara. Ali ja i inače volim rutinu.

Prvo dijete - on nije tipičan jer je jako puno spavao do iza prve godine, ali nije morao biti u krevetiću, već je spavao i u kolicima, u autu, na podu, ma gdje god se nađe... Tako da smo s njim išli svukuda, pod uvjetom da je mogao negdje spavati. Npr. isli smo planinariti kada je imao cca 7 mjeseci i bez problema si je većinu puta odspavao u ruksaku/nosiljci.

Drugo dijete - on je školski smanjivao spavanje, ali za razliku od starijeg nije bas lako zaspa kada bi bili kod nekoga. Za glavno spavanje sam uvijek (uz iznimke naravno) pazila da budemo kod kuće (oko 11h), što je i meni odgovaralo jer bih tada spremala ručak, nešto po kući, odmorili se. Iza 15h bi prošetali do vrtića po starijeg. Na početku smo ostajanja u parkiću ravnali prema mlađem, iako sam ga i vani hranila. Ali mi je recimo taj dio bio najteži - usklađivanje bebe i starijeg u parkiću. Sada kada imaju 2,5 i 6 godina je super.

Poanta je da ti nijedna knjiga ne može dati recept kako će vama biti najbolje, najlakše, ali da se moraš prilagoditi djetetu, moraš. Ako želiš imati što manje stresa i nervoze.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:34   #156
Ja sam teski rutiner.
Znaci doma sam sad cijelo vrijeme (komplikacije) i svaki dan mi je isti. Npr ustajem ujutro vec oko 7, pol 8(zaspem do ponoci) pa jedem dorucak oko 8:00.
(Rasporedila sam si 5 obroka u danu i tako mi pase.) itd..

I sad gledam i razmisljam si jutros. Sad kad dodje beba, dal da se budim u pol 7 samoinicijativno da jedem prije nego nju nahranim ok, znam da ce ritam biti totalno drugaciji al bas bi voljela uvesti neki red.
Neka nekad i odstupim od toga, al da uvedem neku rutinu.

I sta se tice hranjenja i ostalih aktivnosti.
Mozda cu izluditi jer ce zapravo biti totalno drugacije a ja sam navikla na red, al eto, bar cu pokusati.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:57   #157
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post

I sad gledam i razmisljam si jutros. Sad kad dodje beba, dal da se budim u pol 7 samoinicijativno da jedem prije nego nju nahranim
ok, znam da ce ritam biti totalno drugaciji al bas bi voljela uvesti neki red.
Neka nekad i odstupim od toga, al da uvedem neku rutinu.

I sta se tice hranjenja i ostalih aktivnosti.
Mozda cu izluditi jer ce zapravo biti totalno drugacije a ja sam navikla na red, al eto, bar cu pokusati.
Kad dođe beba bit ćeš sretna da spava i jede bez obzira na ritam, ali da i ti uspiješ nešto odspavat i pojest
malo se zezam, ali ne možeš već sad planirati kakav ćete ritam imati jer bebu još nisu upoznala . Može biti totalno cool dijete koje će jesti i spavati po nekom pravilnom rasporedu, a možeš imati dijete koje (bar u početku) neće imati nikakav pravilan ritam.
Moja je bila beba koja je jela i spavala u zaista pravilnom ritmu, ali taj ritam joj nismo mi nametnuli, niti da pokušavali uspostavit već smo slušali nju. Bila je dojena ali je htjela jesti samo svaka tri sata, nikakvo maženje na cici nije zahtjevala, između bi spavala, kasnije bila više budna i sl.

Mislim da je bitno slušati dijete, da je do svakog pojedinog djeteta, njegovog karaktera kakav će biti spavač, temperament, hoće li biti prilagodljivo ili će tjerati cijeli svijet da se prilagodi njemu. Da, može se na sve to utjecat,ali vrlo malo (bar je to moje mišljenje).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 14:50   #158
Ma ni ne mislim da ce u pocetku biti pjesma, samo bi voljele da rutina i dosljednost urode plodom. S vremenom.. kad se naviknemo ona na nas i mi na nju.
Svakako da je potrebna prilagodba s obje strane.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:42   #159
Mi sad imamo skoro 3 mj. I nemamo neku rutinu. Zašto? Jer mi starci imamo crve u guzici i stalno negdje hopsamo. Ali mislim da maloj to ne smeta. Ako joj se spava - spava. U kolicima, u autosjedalici, na plaži...Ako je gladna, traži - dam joj cicu. Ako je morkra, opet plače pa je premotam.

Jedina rutina je eventualno što obično zaspe oko pola 10. Ali opet nije pravilo.

Jedino što mi je žao što se u zadnje vrijeme počela opet češće buditi po noći - svaka
3,5 - 4h, a znala je odvaliti i po 6-7. Nadam se da će joj se to vratiti...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:55   #160
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Mi sad imamo skoro 3 mj. I nemamo neku rutinu. Zašto? Jer mi starci imamo crve u guzici i stalno negdje hopsamo. Ali mislim da maloj to ne smeta. Ako joj se spava - spava. U kolicima, u autosjedalici, na plaži...Ako je gladna, traži - dam joj cicu. Ako je morkra, opet plače pa je premotam.

Jedina rutina je eventualno što obično zaspe oko pola 10. Ali opet nije pravilo.

Jedino što mi je žao što se u zadnje vrijeme počela opet češće buditi po noći - svaka
3,5 - 4h, a znala je odvaliti i po 6-7. Nadam se da će joj se to vratiti...

Sjecam te se sa trudnicaaa .. ajmee vec skoro 3 mj ima curka

Ja sad citam knjige, listam forume, guglam i pomalo me frka kako cu se snaci.
Bas me zanima kako ce sve to izgledati..
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.