Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2017., 22:14   #81
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Želje u raskolu s mogućnostima vode do razočarenja, depri, frustracija, pa i samoubojstva.
Zato je bitno da se želje i mogućnosti balansiraju.
Prilagodiš ono što možeš. Što ne možeš, jebiga. Nemoš pomaknut planinu. Možeš ju zaobići.

I naravno da je jako individualno.

Super si opisao ovo sa psihićkom. Raspon je stvarno velik. Ja sam isto htjela biti pilot, doktorica, nuklearna fizičarka.
Ali nisam sposobna ni za jedno od toga.
I što sad?
I ja sam odrastala misleći kako su moji starci najbolji na svijetu, da boljeg nema, ma vrh, milina, da nema smrti, bolesti, pojam patnje je bio kad bi dobila minus jer nisam napisala domaći rad. Tu obitelj više nemam.
I što sad?
Imam muža i djecu, ali ako se ne brinem o njima neću ih bome imati doživotno. Otići će i muž i djeca.
I što onda?
Radim u struci za sebe, ne ide najbolje, jebiga bolje nego da radim na kasi u Konzumu ili da sam nezaposlena.
I koga briga? One koji su nezaposleni ili rade u Konzumu na kasi?
Ma boli koga kurac za mene.


Dire, niko nije rekao da ne zaslužuješ bolje. Samo sam ti htjela reći da ne živiš u praznim nadama već iskoristiš što možeš, sad, odmah.
Vjerujem da ima stvari zbog kojih bi se mogla osjećati puno sretnije i zadovoljnije.
Iz moje prespektive imaš život iz snova. Iz nečije druge možda i ne.
Evo stavio sam oglas na psihokauču. Javilo mi se ljudi...0.
Za jebeno kino. O drugim stvarima da i ne govorim.

Moji starci su meni priuštili djetinjstvo kakvo ne bih poželio ni neprijatelju. Eno ih, živi su obadvoje. Tu je i sjebana genetika za koju nikoga ne mogu kriviti.

Ne vjerujem u Boga, jer sam samo loše dobivao od života.

Ne vjerujem ni u bolje sutra, jer me sutra čeka isti ovakav život ko i danas.

Nemoj se ljutiti ali mislim da bi bilo bolje kad bi se netko relevantiniji javio na temu. Netko tko ima/nema ono što i ja, i da je zadovoljan.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 22:31   #82
Iskreno - jesam. Skoro svaki dan. A ne znam zašto.
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 22:37   #83
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Trudila sam se i jos uvijek se trudim ne potonuti do kraja, ne sasvim... Uvijek je postojao dio mene koji je sanjao... No sad, sad vise cak nemam ni o cemu sanjati.
Da, rizik zivljenja je mogucnost da stvari ispadnu drugacije od planiranog, no zar bas svaka stvar mora ispasti tako? I ne, nije "car zivota" u tome. Zajebi to da se moras borit za svaku sitnicu koju imas, a na kraju dana ispadnes nezahvalan jer nisi sretan.

Da, nisam gladna i imam krov nad glavom. Zar je ljudska sreca spala na to?
Zar nemam pravo biti razocarana jer na niti jednom polju u zivotu nisam uspjela ono sto sam zeljela?

I di mi je zdravlje? Di mi je dusevni mir? Di mi je partner? Di su mi djeca (koju vjerojatno necu moci imati)? Di su mi prijatelji? Di mi je zivot u dvadesetima?
I da... Di su mi novci da mogu bez griznje savjesti barem nekad kupit malo "srece" ako ju nemam kako drugacije generirat?

Zelim nekoliko mjeseci kvalitetnog sna, kvalitetne terapije i kvalitetnog zivota. I onda mozda opet skupim hrabrosti za barem sanjanjem o boljem necemu. Trenutno ni to nemam.
Svaka osoba ima nešto što žarko želi, a to nikada neće imati. Sounds klišej, ali tako je. Život je ono što uvatimo sa strane dok smo u potrazi za istinskom srećom.
Da bi imala ispunjen život po svojoj viziji trebala bi sve napraviti kad treba i kako treba, a većinu toga uvidimo tek kako starimo, pa je na nama hoćemo li s zakašnjenjem hvatati svoje snove ili ne.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 23:30   #84
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Svaka osoba ima nešto što žarko želi, a to nikada neće imati. Sounds klišej, ali tako je. Život je ono što uvatimo sa strane dok smo u potrazi za istinskom srećom.
Da bi imala ispunjen život po svojoj viziji trebala bi sve napraviti kad treba i kako treba, a većinu toga uvidimo tek kako starimo, pa je na nama hoćemo li s zakašnjenjem hvatati svoje snove ili ne.
Koja je tocno poanta tvog upisa?
Pokusavas dat savjet ili kaj?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 00:17   #85
The sweet things in life, the loves and honors, grow wild and uncontrollable. Often the basket gets spilled before they reach us. But in the end, enough of them do reach our lips to make it all worthwhile.

odnosi se na film Divlje jagode i općenito mi je među dražim citatima, a čini mi se da je tema prikladna za podijelit ga
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 12:30   #86
Svaki dan sve vise.
Zidovi.
Zidovi.
Zidovi.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 12:36   #87
Naravno da jesam. Često pomislim da bi bilo bolje da me se izdrkalo na pločice. Al onda pojedem teletinu, odem na vece, prdnem, podrignem, izdrkam... pa sve sjedne na svoje mjesto.

U svakom slučaju danas je lijep dan, sunce, ali je hladno. Tako se može povući paralela i sa životom.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 00:43   #88
Quote:
noxi kaže: Pogledaj post
Jeste li se ikad osjecali razocarano u zivot?
u sebe da .. u svoje odluke postupke da .. prema drugim ljudima isto tako koliko god se trudio usmjeriti samo prema sebi nemrem ne dozivjeti druge kao i sebe pa ..

no u zivot kao pojavu .. fenomen .. cudo .. nikad!

preporucam razocaranima da se malo posvete istrazivanju zivota ... mislim da nece imati vremena za razocarenje .. osim mozda koliko je zivot kratak da ga se dozivi jos vise .. dublje .. sire
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.