Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 01:44   #1
Question Kako da stanem na put iskorištavanju? Kako da me boli briga?

U životu sam od malih nogu previše brinula. Posebice kad su u pitanju drugi ljudi, i to većinom nevažni ljudi; profesori, susjedi, prodavači, neki tamo lik koji mi se tko zna kako upleo u život itd.(pod važne ljude smatram obitelj i prijatelje). Brinula sam o tome kako ja postupam prema njima, jesam li dovoljno ljubazna, nasmiješena, draga. Što oni misle o ovom, onom...itd. To je bilo "ok" ponašanje dok sam bila dijete, međutim kako sam sad već u 20im, shvaćam kako je moje ponašanje loše.

Previše energije trošim na APSOLUTNO nebitne ljude u mom životu, razmišljajući što će oni misliti ako napravim to i to te kako da ispadnem što bolja i ljubaznija, a ti ljudi, ukoliko su usput nekakve odvratne štetoćine, kad namirišu da sam ja "dobro" odogjena i svima želim ugađati, zajašu me i iskorištavaju do najviše moguće granice.

Kap koja je prelila čašu i navela me da ovo pišem je da me bivši dečko tražio da mu posudim auto preko vikenda jer ide negdje sa sadašnjom curom(on je sa mnom prekinuo btw, ne ja s njim, a ponaša se kao da nikad ništa nije bilo i da smo si skroz kul, a ja naravno superljubazna ne pokazujem da nismo), na što sam ja NARAVNO rekla ok (još idiot natočila gorivo da budem eto gostoprimljiva). On mi je vratio auto izgreban na 3 mjesta, punim kokica, otisaka patika i prljavštine s praznim rezervarom! Znači nije natočio gorivo u njega, iako ga je uzeo punog! Sparkao ga je ispred zgrade, meni stavio ključeve u sandučić i napisao poruku na fb doslovno: "ključ je u sandučiću". Bez hvala. Bez smajlića. Bez isprike, objašnjenja. Samo to i samo tako. I to je bilo prije 2 dana. Ja se još uvijek loše osjećam, baš onak jadno i iskoroišteno.

Ali to nije samo taj jedan primjer! To je doslovno svaki drugi dan. Imam na milijun primjera. Konstantno sam ja superduper ljubazna osoba koja svima ugađa, dok druge ljude apsolutno boli kurac, neobzirni su, bezobrazni, zli. Prije su bar bili ljubazni dok su me trebali, sad ni hvala ni molim, a ja se i dalje smješkam i udovoljavam svima.

Ugl. imam osjećaj da sam jedina suosjećajna, ljubazna, POŠTENA prije svega, odgojena, velikodušna osoba preostala na planeti Zemlji, a da sve ostale boli ona stvar. Još kad naiđu na nekog poput mene, umjesto da mi se zahvale jer radim ustupke kakve vjerovatno nitko nikada ne bi, oni su još bezobrazniji.

Što ja sad želim? E pa, meni je dosta da budem otirač. Ja želim biti takva. Vjerujem da i među vama ima tih "boli me k"ljudi pa oma li netko savjet da mene nauči da budem poput njih? Da me jednostavno boli kurac za sve, a ne da se još 2 dana nakon osjećam užasno loše i pod stresom? Kako da na pitanje mogu posudit auto, mogu napravit ovo, e de ti napravi ov, ono...kažem NE. Kako da me jednostavno boli k?
Morning is offline  
Old 05.10.2017., 02:07   #2
Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
Ugl. imam osjećaj da sam jedina suosjećajna, ljubazna, POŠTENA prije svega, odgojena, velikodušna osoba preostala na planeti Zemlji, a da sve ostale boli ona stvar. Još kad naiđu na nekog poput mene, umjesto da mi se zahvale jer radim ustupke kakve vjerovatno nitko nikada ne bi, oni su još bezobrazniji.
Nisi. Kako si rekla niže, otirač si. Većina ljudi nije prirodno dobra da će ti se zahvaliti na tome što se prostireš pred njima nego će te zgaziti i to je tako, prestani gledati na svijet i ljude kroz roze naočale i služiti im. Ovo s bivšim je strašno.
Jesi ikad ikom rekla ne?

Quote:
Što ja sad želim? E pa, meni je dosta da budem otirač. Ja želim biti takva. Vjerujem da i među vama ima tih "boli me k"ljudi pa oma li netko savjet da mene nauči da budem poput njih? Da me jednostavno boli kurac za sve, a ne da se još 2 dana nakon osjećam užasno loše i pod stresom? Kako da na pitanje mogu posudit auto, mogu napravit ovo, e de ti napravi ov, ono...kažem NE. Kako da me jednostavno boli k?
Vježbaj.
Jer vjeruj da njih apsolutno boli kurac za tebe. Takve koji traže od tebe takve ustupke. Smatraju te budalom. Vjerojatno doduše i ne razmišljaju o tebi, ali te koriste jer si pri ruci. Nisi im uopće osoba.
Kad god poželiš nekoj budali napraviti uslugu, sjeti se toga. Da njih boli kurac tko si ti i što si ti, bitno je samo ono što ti radiš za njih. Ako si već takav altruist, jebemu, odi volontirati. Bar ćeš raditi nešto dobro, a ne se podastirati šupcima.
ex anais is offline  
Old 05.10.2017., 02:41   #3
Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
U životu sam od malih nogu previše brinula.
pocni se brinut o sebi

Quote:
.................
Quote:
Što ja sad želim? E pa, meni je dosta da budem otirač.
cudni su putevi egoizma .. nisi ti svojim izborom "otirac" .. drugi te koriste kao otirac .. ti mozes izbjeci okolnosti i ljude u kojima prozivljavas sto prozivljavas ali nemozes utjecati previse na druge ljude .. mislim na njihove zelje i potrebe da budu odnosno rade to sto rade

zapravo mozes utjecati na druge ljude samo pitanje je onda sto si ti njima odnosno sto su onda oni tebi ako im uskracujes slobodu koju trazis za sebe

Quote:
Ja želim biti takva. Vjerujem da i među vama ima tih "boli me k"ljudi pa oma li netko savjet da mene nauči da budem poput njih? Da me jednostavno boli kurac za sve, a ne da se još 2 dana nakon osjećam užasno loše i pod stresom? Kako da na pitanje mogu posudit auto, mogu napravit ovo, e de ti napravi ov, ono...kažem NE. Kako da me jednostavno boli k?
zasto bi semjenjala .. neka te brine i dalje svijet u kojem zivis i ljudi koji te okruzuju .. nemoj s oprostenjem "jebat sebe u mozak" nego pocni na tebi prihvatljiv nacin jebat "njih" u mozak pa nek se situacija prirodno izbalansira

jebiga .. ak nejde milom .. ici ces u stare otirace ili ces pocet vracat silom

treniraj .. vjezbaj .. male stvari .. sitnice .. budi si prijatelj .. voli se .. njeguj se .. podrzavaj se .. osamostali se!

nema nista lose u brigi za okolinu .. stovise osobno smatram da je to znak evolucijskog napredka i pobjede nad zaostalosti i primitivizmu .. inteligentan covjek je svjesan sebe a time i svoje okoline .. inace bi se vec odavno lansirao u svemir da ga je toliko briga?

ja bi radje postavljao pitanje kako i postavljam od kad sam ja postao svjestan svih tih sranja tim ljudima koje kakti nije briga a zapravo imaju puno vise briga od mene sto mogu potvrditi strucne osobe ako porazgovaras sa njima .. uglavnom pitaj te ljudi koji je njihov problem .. od cega bjeze .. sa cim se to nemoguž/nemaju hrabrosti odnosno pameti suociti da maltretiraju druge oko sebe i unistavaju svoju okolinu .. pitaj ih bez suzdrzavanja zasto su glupi

naravno da ce ih vecina ako ne i svi praviti mutava jer im je to prirodno da nisu kreteni nebi se tak ni ponasali al onda dolazis do stanja da te "nije briga" a da nije sva ta okrutnost prirode pala na tvoja umjetnicka pogrbljena ledja i nemoras jeto njihova govna .. svaki covjek sere onoliko koliko jede .. a ako netko sere puno vise nego sto jede bit ce da ga netko hrani svojim govnima ..

ja sam za ravnopravnost .. svako svoje pa da vidis kako bude manje sranja odjednom nema ni prdca na vidiku .. i TEK ONDA covjek moze udahnuti miris zivota .. do tada se mos valjat u govnima i nabacivat se istima u kolektivnim sranjima

kak je jedan od velikih vodja/*seratora jednom rekao;

sve je sranje osim pisanja, a i pisanje je sranje ako pisas u vjetar!
F.A.Q is offline  
Old 05.10.2017., 11:00   #4
ja sam šokirana i skoro sam se rasplakala.

mislim da je tvoj jedini problem kriva procjena ljudi. ima ljudi koji će dobro vratiti dobrim a i onih kojima je bitan samo njihov osobni interes. trebala bi razlučiti te dvije skupine ljudi.

prekrasno je i rijetko biti dobra i draga osoba, samo nemoj biti budala. ne nagrađuj loša ponašanja i uvijek sebe stavi na prvo mjesto. ako ti nešto nije ugodno napraviti nemoj.

kako ti je stalo do tuđeg mišljnja neka ti bude jednako stalo do vlastitog. imaš li dobro mišljenje o sebi samoj? ja ne bi na tvom mjestu
NiktaX is offline  
Old 05.10.2017., 11:10   #5
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
ja sam šokirana i skoro sam se rasplakala.

mislim da je tvoj jedini problem kriva procjena ljudi. ima ljudi koji će dobro vratiti dobrim a i onih kojima je bitan samo njihov osobni interes. trebala bi razlučiti te dvije skupine ljudi.

prekrasno je i rijetko biti dobra i draga osoba, samo nemoj biti budala. ne nagrađuj loša ponašanja i uvijek sebe stavi na prvo mjesto. ako ti nešto nije ugodno napraviti nemoj.

kako ti je stalo do tuđeg mišljnja neka ti bude jednako stalo do vlastitog. imaš li dobro mišljenje o sebi samoj? ja ne bi na tvom mjestu
njen problem svakako nije kriva procjena ljudi. svaka osoba koja je otirac aktivno radi na tome da bude otirac, samo je pitanje koji su razlozi.
tjuner is offline  
Old 05.10.2017., 11:15   #6
Tema nema nikakve veze LJES pdfom.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger