Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2015., 15:14   #141
Quote:
šafrona kaže: Pogledaj post
Zamisli samo da je umjesto Denzela glavnu ulogu dobio Steven Segal, i da je snimljen potpuno isto kao i s Denzelom. Bio bi to tipican Segalov film. Ili Lundgrenov ili...

Kad vec pises: ''Naravno da je...'', mislim da upravo zato i postoji ovdje topic zasto su moderni hollywoodski filmovi losi. Ne zelim se pomiriti s tim kako je normalno da svaki hollywoodski film mora biti klisejiziran.
Ni Segal ni Lundgren nisu glumci u punom smislu te riječi, oni su mrcine koje je netko radi njihovih fizičkih predispozicija ugurao u svijet filma, pokušao ih naučiti osnovama glume i zatim ih gurnuo pred kameru da glumataju i prije svega razbijaju.

Za razliku od njih i njima sličnih, DW je vrhunski glumac i to čini bitnu razliku, čak i kod ovakve vrste filma kojeg su klišeji bitan i apsolutno neizostavni dio. Ako ti to tako ne percipiraš, ok, svakom njegovo.

I ne govorim o svakom hollywoodskom filmu, govorim isključivo o ovom žanru kojem i Equalizer pripada. Kada se ide gledati film takve fabule, neozbiljno je i naivno očekivati izostanak klišeja, stereotipa, slojevito razrađene likove i duboku poruku na kraju balade. U svom žanru je za mene Equalizer debelo nadprosječan film.

Zadnje uređivanje Bumboslav : 05.01.2015. at 15:37.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 15:16   #142
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Druže, a da malo 'oladiš s tim skakanjem na svakoga kome se film nije svidio?
Pretjeruješ nemalo. Njima se film svidio, ali toga još nisu svijesni.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 16:03   #143
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Pretjeruješ nemalo. Njima se film svidio, ali toga još nisu svijesni.
Goebbels, is that you
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 16:35   #144
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Goebbels, is that you
Tja ... not even close
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 16:47   #145
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Ni Segal ni Lundgren nisu glumci u punom smislu te riječi, oni su mrcine koje je netko radi njihovih fizičkih predispozicija ugurao u svijet filma, pokušao ih naučiti osnovama glume i zatim ih gurnuo pred kameru da glumataju i prije svega razbijaju.

Za razliku od njih i njima sličnih, DW je vrhunski glumac i to čini bitnu razliku, čak i kod ovakve vrste filma kojeg su klišeji bitan i apsolutno neizostavni dio. Ako ti to tako ne percipiraš, ok, svakom njegovo.

I ne govorim o svakom hollywoodskom filmu, govorim isključivo o ovom žanru kojem i Equalizer pripada. Kada se ide gledati film takve fabule, neozbiljno je i naivno očekivati izostanak klišeja, stereotipa, slojevito razrađene likove i duboku poruku na kraju balade. U svom žanru je za mene Equalizer debelo nadprosječan film.
Zapravo ne znam u cemu se ne slazes sa mnom, jer koliko vidim iz tvog pisanja i ti ga ocjenujes kao ispraznog i punog kliseja.

Bar ce ljudi koji se premisljaju gledati ga ili ne dobiti jasniju sliku.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 19:03   #146
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
I ne govorim o svakom hollywoodskom filmu, govorim isključivo o ovom žanru kojem i Equalizer pripada. Kada se ide gledati film takve fabule, neozbiljno je i naivno očekivati izostanak klišeja, stereotipa, slojevito razrađene likove i duboku poruku na kraju balade. U svom žanru je za mene Equalizer debelo nadprosječan film.
Pogledaj Rolling Thunder, pa onda možemo o tom da je žanr osvete klišejiziran. To što netko ne zna napraviti dobar film je posve drugačija priča.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 20:48   #147
Zabavno i napeto. Više nego dovoljno za ovakav tip filma, s tim da je redatelj zadnjih 20 minuta ipak malo zabucao i pogubio busolu, ali ne uzimam mu to previše za zlo.

Muzika je isto odlična, ali ono što stvarno film diže za koju ocjenu su Denzel i Marton koji ubijaju u svojim ulogama. Samo ona scena oči u oči u restoranu je klasik za sebe. Sad vidim da je Marton glumio negativca i u Kraljevstvo nebesko te je i tu po meni isto razvalio ulogu. Nema što, tipu stvarno leže ogavni likovi.
Mancunian is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 22:21   #148
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Pogledaj Rolling Thunder, pa onda možemo o tom da je žanr osvete klišejiziran. To što netko ne zna napraviti dobar film je posve drugačija priča.
Pogledat ću, hvala na sugestiji. U svakom slućaju taj film datira iz dobrih, starih vremena (1977) kada se filmove snimalo, a ne štancalo kao danas, pa ako se ugodno iznenadim bit će to samo iznimka koja potvrđuje pravila produkcije koja vrijedan danas.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 00:15   #149
svidio mi se više nego što sam mislio.. fora film zbog dobrih glumaca
ok iznenađenje
8/10
bayou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 18:55   #150
teški proljev od filma
početak dobar ali od sredine sve gori i gori. sam kraj u Moskvi je za izrigat se od gluposti. jedva sam dočekao da više završi jer sam se nadao ne znam ni sam čemu
3/10
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 22:05   #151
Pogledala sam ga pred tjedan dana s dragim, oboma nam se bas svidio, a Denzel me bas iznenadio- ne sjecam se kad sam zadnji put pogledala njegov film? Bas je dobro odglumio, a scene ubojstava su...well brutalne al fora je kako je svakog ubio na drugaciji nacin. Skroz dobar film! 9/10
blackwidow- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 01:42   #152
Quote:
blackwidow- kaže: Pogledaj post
Pogledala sam ga pred tjedan dana s dragim, oboma nam se bas svidio, a Denzel me bas iznenadio- ne sjecam se kad sam zadnji put pogledala njegov film? Bas je dobro odglumio, a scene ubojstava su...well brutalne al fora je kako je svakog ubio na drugaciji nacin. Skroz dobar film! 9/10
Eto, suptilnoj ženskoj duši se film baš svidio, raznolikost i maštovitost ubijanja nije mogla proći nezapaženo.

A scena "pogledaj me u oći i reci što vidiš" i DW-ov izraz lica i naročito pogled, prikazan close-up, su za pamćenje. U tim očima se vidi doslovno smrt. Svih prošlih i svih budućih. Prokleto uvjerljivo odglumljeno.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 02:08   #153
E ljudi! Jel netko od vas skužio Bill Pullmana u filmu??

Sad se pitam gdje je taj lik...i odem provjerit, kad ono; The Equalizer, našto liči, pa ne prepoznajem ga, niti sam ga skužio u filmu.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 22:55   #154
Upravo pogledao. Filmčina!
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 17:55   #155
Eto pogledao ga ponovo, jedan od rijetkih filmova tog žanra, koji mi je dobro legao i na drugo gledanje unatoč prekrcanosti klišeima i priči ispričanoj do sada par stotina puta.

Zanjih pet minuta (u Rusiji) mi je film odsklizao preko ruba, ali sve u svemu DW je rasturio i ovaj puta, a i Marton Csokas (glavni negativac) je odradio svoj dio psihopatski uvjerljivo.

Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Upravo pogledao. Filmčina!
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:20   #156
Film koji je super započeo, polako gradio tenziju, iščekivanje i napetost da bi na kraju sa scenom u onom Bauhausu i odlaskom u Rusiju skrenuo u totalni klišej. Jako dobro izvedeno, ali toliko predvidljiva priča koju je valjda svaki treš akcić do sada ispričao, pa jedini plus ostaje što je ovo za razliku od filmova žnj kategorije izvedeno vrhunski na tehničkom nivou i sa odličnim Denzelom. 7/10
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 21:18   #157
Meni je ovaj film super. Neznam kako ga drugačije objasniti nego riječju moćan. Bezobzira na klišeje, ima ih svaki film jer više nemaju nikakvih ideja kako napraviti išta novo. Tako da se sa time ne opterećujem. Ako mi film dok ga gledam nije naporan, to je za mene dobitna kombinacija. Uopće mi ne smeta nit to sa Rusima nit išta, jednostavno dobar. A muzika... predobra.

https://www.youtube.com/watch?v=Lhv_yFMuwxs
__________________
Postoje dvije vrste ljudi: oni kojima se sviđam i oni koji nemaju ukusa.
LostGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2022., 10:52   #158
stiže i treći dio

The Equalizer 3 Already Has A Script, And Denzel Washington Is Returning To Star

https://www.slashfilm.com/732478/the...rning-to-star/
mynameis... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2022., 01:29   #159
Ne sjećam se ni prvog ni drugog.
FuzzBall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2022., 07:48   #160
Prije 5-10 godina još mi je bila fora kako stara klasa (Neeson, Brosnan, Reeves, Washington, Stallone,Schwarzenegger) snima akcijske filmove. Ali sad, kad sam tehnički potkovaniji i vidim sve filmske trikove, diže mi se želudac od pomisli gledanja 60+ egomanijaka koji glumi neuništivu silu, a jedine scene koje je stvarno snimio su dijaloške scene.

Jackie Chan ima moj respekt. Shvatio je gdje su mu granice i tako i djeluje. Njegov zadnji internacionalni film s Brosnanom bio je odličan akcijski triler sa dosta manje akcijskih scena za jedan Chanov film, ali bar zapravo vidiš da glavninu stvari odrađuje Jackie. I manjak akcije je čak i poboljšao taj film.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.