Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2016., 03:37   #341
Meni je šrink rekao da prvih 10 dana uzimam po pola tablete Zolofta od 50mg, a nakon toga cijelu.
Nisam imala nikakve nuspojave, pila sam ga nekoliko mjeseci i nije mi baš nešto pomogao u vezi depresije.
Sad sam na Dulseviji od 60 mg.
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 20:49   #342
Quote:
Contrast kaže: Pogledaj post
Meni je šrink rekao da prvih 10 dana uzimam po pola tablete Zolofta od 50mg, a nakon toga cijelu.
Nisam imala nikakve nuspojave, pila sam ga nekoliko mjeseci i nije mi baš nešto pomogao u vezi depresije.
Sad sam na Dulseviji od 60 mg.
Mene je prvi puta Zoloft izvukao iz pakla u roku od 10 dana.
Osjećao sam se kao neko što je rekao u drugoj dimenziji a ljude doživljavao nestvarno kao likove iz video igara.Razmišljanja o vremenu i prolaznosti i sl.
5 dana me glava rasturala a onda odjednom raj.
Meni depresija nije došla iz dosade.Imao sam jako stresan život.
U djetinjstvu sam bio jako boležljiv.Ležao po bolnicama.Pa onda u srednjoj bio kada je rat krenuo,svašta tu doživio.Pa onda stresan posao,mnogo bolesti roditelja i djece (karcinomi),poplava, gubitak posla na sredini radnog vijeka.......Jbg život me slomio.
Dobro sam živ.
Lijepo je da danas postoje ovakvi forumi da se iskukamo jedni drugima jer zdrav bolesnom ne vjeruje.Barem ja imam potrebu da pričam o tome.A porodicu sam već iscrpio svojom pričom.
Mrkiboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 23:40   #343
Djeluje li taj Zoloft na OKP...Posebno pure O I sve one blagodati što idu s time...
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 23:53   #344
Ja koristim zoloft 2 mjeseca.
Odlično se osjećam. Anksioznost je potpuno reducirana. Uz njega sam krenuo i sa xanaxom ali ga ne koristim od Nove godine.
Sada je situacija super. Nadam se da će tako biti i nakon terapije. Dr kaže da će ga trebat piti 7-8 mjeseci
Zašto tako dugo? Ja se sada dobro osjećam.
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 09:01   #345
Ja sam pila prvo Fevarine, no od njih mi je bilo samo lošije. Zatim sam dobila Zoloft I uz njega Calixtu. Preporodila sam se od Zolofta, napokon sam funkcionirala. Vjerojatno moraš dugo kako bi bio siguran da si se vratio u dobro stanje, najbolje je to pitati svog psiha.. Jel netko od vas nakon konzumacije Zolofta 'otupio' , odnosno da vas ništa više ne oduševljava što vas je inače oduševljavalo?
cinderella92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 15:25   #346
Quote:
cinderella92 kaže: Pogledaj post
Ja sam pila prvo Fevarine, no od njih mi je bilo samo lošije. Zatim sam dobila Zoloft I uz njega Calixtu. Preporodila sam se od Zolofta, napokon sam funkcionirala. Vjerojatno moraš dugo kako bi bio siguran da si se vratio u dobro stanje, najbolje je to pitati svog psiha.. Jel netko od vas nakon konzumacije Zolofta 'otupio' , odnosno da vas ništa više ne oduševljava što vas je inače oduševljavalo?
ad ne otupljuje, to rade benzići, odnosno sedativi ovakvi i onakvi.jer smanjuju doživljaje. iako ti se otupjelost može dogoditi na čisto psihičkoj razini ako kužiš što mislim. možda se umoriš od svega što te muči pa zato.moraš na pt porazgovarati o tim osjećajima.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 17:52   #347
Hvala na informaciji. Ja odavno više ne idem kod psiha, samo me informativno zanimalo može li to biti razlog..Možda je ta 'otupjelost' dio mene tj normalno..
cinderella92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 21:05   #348
rejoflajt ali kako je onda mene Zoloft otupeo? Počela sam da ga uzimam u jednom osetljivijem periodu u kom sam bila podložna afektivnim reakcijama i dosta sam plakala, ali nisam bila agresivna ni nešto naročito potištena. Zoloft je uticao na taj način da sam prestala da osećam, potpuno sam prestala da plačem bila sam vrlo mirna i prazna. To me je jako uplašilo. Nije mi se svidelo ono što je od mene napravio pa sam prestala da ga uzimam pre nego što sam potrošila prvu kutiju do kraja. Znači za tako kratak period konzumiranja on je tako delovao i to na način koji mi nije bio preko potreban. Trebao je samo da me aktivira ali nisam bila od njega ništa nego uobičajeno agilnija. Samo sam prestala da osećam i da plačem. Ravna crta.
Moguće je da su meni promašili terapiju.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 22:00   #349
Quote:
Zoloft je uticao na taj način da sam prestala da osećam, potpuno sam prestala da plačem bila sam vrlo mirna i prazna
e baš to, otupjelost', praznina..Meni su Zolofti jako pomogli u ružnom razdoblju zivota, no ta otupjelost je nastupila kasnije i prisutna je dan danas..Ne bunim se, no zanima me uzrok baš..
cinderella92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 22:45   #350
Jedino smisleno objašnjenje koje se nameće je da si zdrava za taj lek. Nema šta god tebe da leči i zato deluje na način na koji ne bi trebao.
Trebala si da ga ostaviš čim si to primetila, ili je psihijatar to trebao da uoči i da te skine sa njega.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 05:48   #351
Za mene nisu funkcionirali Fevarini.. nisam bila sasvim zdrava pa mi je Zoloft tako dobro došao, uklonio je ružne misli, doslovno mi je omogucio da funkcioniram, o otupljenju, smanjenju dozivljaja emocija, govorim NAKON prestanka uzimanja..No nema veze, pitala sam samo jer me zanimalo je li moguće da je to od lijekova..
cinderella92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 17:34   #352
Loša reakcija na Zoloft?

Pozdrav,

prosli mjesec sam dobila terapiju Zoloft zbog panicnih/anksioznih napadaja. Bilo mi je propisano 100mg, krenula sam zaista polako, uzimala cetvrtinu 5-6 dana, zatim pola isto toliko i onda presla na punu dozu od 100. od pocetka nisam osjecala nikakav napredak (znam da je potrebno odredjeno vrijeme da AD postane ucinkovit), ali mi je nakon nekoliko dana na 100mg bilo toliko lose da sam prekinula terapiju i prije sljedeceg termina kod psih. Grozno nesto, strasna uznemirenost, ubrzanost, nisam mogla spavati (iako inace spavam dosta dugo, za vrijeme uzimanja Zolofta bih popila i lijek za spavanje s kojim bih btw u 'normalnom stanju' spavala i po 10 i vise sati, a tada je to bilo mozda 3-4 sata). Uglavnom katastrofa, iskreno sam mislila da cu sluzbeno odlijepiti i zato sam i prekinula terapiju.. Nakon 2 dana vec sam se osjecala bolje... Ne dobro, ali bolje... Red placa, red spavanja, red nicega pa opet red ridanja, ali barem nisam bila onako luda i spavala sam normalno. Iza toga opet termin kod psih. I sada mi je propisan Cipralex. Pijem ga vec nekoliko dana, takodjer polako dizem dozu. Danas osjecam blagu anksioznost i uznemirenost, ali ni blizu onom sto je bilo na Zoloftu. Iskreno bilo me strah uopce i krenuti s novim ADom nakom te reakcije na Zoloft, ali nemam sada drugog izbora i odlucila sam nastaviti s terapijom pa cemo vidjeti sto ce biti.

Ono sto me zanima je je li netko imao slicnu reakciju na AD i sto ste radili? (ja sam trazeci po netu informacije zakljucila da sam bipolarna jer navodno ADi kod bipolarnog poremecaja uzrokuju losu reakciju, na sto mi dr. kaze da nisam..) Je li moguce da drugi AD iz iste skupine bude ok djelovao?
Aniitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:42   #353
Moguće da je to do Zolofta. Neki ljudi promijene i više AD-a dok se ne nađu s nekim koji im sjedne. Inače, i tu treba dva-tri tjedna da AD počne djelovati, tako da je strpljenje bitna stvar. Čudi me samo zašto usporedno s AD-om ne piješ neki anksiolitik ili nešto slično za smirenje, kako bi oni odradili posao dok AD ne počne djelovati.
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:45   #354
Ja sam do sada koristio nekoliko različitih antidepresiva i svaki od njih mi je različito djelovao. Recimo Zoloft bi me uspavao i ne bi mi mnogo dirao sexualni nagon. Cipralex me dizao u nebo a sex nula. Tako da postoji mogućnost da si osoba koja loše reagira na Zoloft.
Jako je važno da ti psihijatar pogodi dijagnozu. Ukoliko ti daje pogrešan lijek može pogoršati simptome osnovne bolesti. Sa ljekovima bi se svakako trebala osjećati bolje, dakle bar mrvicu da ti skine osnovne neugodne simptome, što ne znači da nećeš dobiti neke nove (pospanost, manjak koncentracije, pad libida). Tako da AD su ti u suštini legalna droga i valja paziti što i kako uzimaš.. Ali su nužni u terapiji jer sa jakim simptomima koji osobu pogađaju ne možeš raditi na terapiji. Ljekovi su kao štap, malo ti pomognu da se osloniš na noge..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:16   #355
Quote:
Zabranjeni kaže: Pogledaj post
Moguće da je to do Zolofta. Neki ljudi promijene i više AD-a dok se ne nađu s nekim koji im sjedne. Inače, i tu treba dva-tri tjedna da AD počne djelovati, tako da je strpljenje bitna stvar. Čudi me samo zašto usporedno s AD-om ne piješ neki anksiolitik ili nešto slično za smirenje, kako bi oni odradili posao dok AD ne počne djelovati.
Na Zoloftu sam pila, cisto jer sam morala, a sada se suzdržavam jer znam da izazivaju ovisnost pa ne bih da još kakav problem navučem, iako...imam ih 'pri ruci'
Aniitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:54   #356
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ja sam do sada koristio nekoliko različitih antidepresiva i svaki od njih mi je različito djelovao. Recimo Zoloft bi me uspavao i ne bi mi mnogo dirao sexualni nagon. Cipralex me dizao u nebo a sex nula. Tako da postoji mogućnost da si osoba koja loše reagira na Zoloft.
Jako je važno da ti psihijatar pogodi dijagnozu. Ukoliko ti daje pogrešan lijek može pogoršati simptome osnovne bolesti. Sa ljekovima bi se svakako trebala osjećati bolje, dakle bar mrvicu da ti skine osnovne neugodne simptome, što ne znači da nećeš dobiti neke nove (pospanost, manjak koncentracije, pad libida). Tako da AD su ti u suštini legalna droga i valja paziti što i kako uzimaš.. Ali su nužni u terapiji jer sa jakim simptomima koji osobu pogađaju ne možeš raditi na terapiji. Ljekovi su kao štap, malo ti pomognu da se osloniš na noge..
Ne znam, ova reakcija me totalno iznenadila jer sam davno davno već pila Zoloft (depresivno-anksiozna epizoda) i nisam loše reagirala..iako, kad sada razmislim, ne znam niti jel mi pomogao ili sam ja to razdoblje jednostavno 'pregurala'. U medjuvremenu sam imala razdoblja anksioznosti, ali nista toliko strašno kao ovi anks. napadaji koje sam sada imala. Čak sam jako puno toga odradila zadnjih godina, bila i pod stresovima i sl., al sve sam prošla bez većih problema (Xanax bih pila u najmanjim dozama i tipa 10x godišnje...u nekim meni 'stresnom
situacijama'. Moguće da nam se mijenja kemija vremenom kao sto mi je netko napisao pa su nam onda potrebni drugi AD..
Vidiš, kod mene je trenutno obrnuta reakcija na Zoloft i cipralex nego kod tebe... Nadam se da ce i ostati tako, sutra počinjem s punom dozom (da cu ok reagirati na cip.). Očito su ovi lijekovi hit and miss igra...
Odradila sam i neko testiranje, valjda da službeno vide jesam li normalna
Izgleda da mi je potrebno još terapije kad se ova, da oprostite, g**** opet vraćaju (gdje je smiley za shit). Osjećam se kao da sam opet na nekom polupocetku (jedino sada bolje znam tehnike nošenja sa svime pa ce se valjda i brže krenuti naprijed).

Nista, znam da nista ne znam... Sada ponovno u 'fight'...

Raspisah se malo...
Aniitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2018., 19:50   #357
Pozdrav
Prepisan mi je Zoloft zbog opceg anksioznog poremecaja. Prvi tjedan 25, a nakon toga 50 mg dnevno uz pomoc Helexa za smirenje - 25 mg tri puta na dan u stresnijim situacijama.
Uzasno me zbunjuje trenutna situacija. Vec nakon par dana osjecao sam se puno bolje, ne sjecam se kad sam tako spavao. Tako je bilo prvih tjedan dana uz povremeno probijanje nervoze ako bi bila neka ozbiljnija situacija, ali puno puno bolje nego prije. Otprilike drugi tjedan kada sam poduplao dozu ucinak je skoro nestao, imam osjecaj kao da se sve vratilo na staro. Radi li se o nekoj normalnim varijacijama raspolozenja u pocetku uzimanja ili?
Kontrola mi je tek za 10 dana.
__________________
An old man dies, a young woman lives. Fair trade.
Mr Mojo 995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 14:02   #358
Ja pijem Zoloft nekih 10-ak dana,i ništa se ne osjećam bolje.Anksiozan sam i depresivan jako.
Pijem 50 mg.
Ne znam ima li veze da slučajno nema međudjelovanja između tog lijeka i rabeprazola koji pijem za želudac.
Pomjerim sat vremena razlike između ta 2 lijeka.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 22:53   #359
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Ja pijem Zoloft nekih 10-ak dana,i ništa se ne osjećam bolje.Anksiozan sam i depresivan jako.
Pijem 50 mg.
Ne znam ima li veze da slučajno nema međudjelovanja između tog lijeka i rabeprazola koji pijem za želudac.
Pomjerim sat vremena razlike između ta 2 lijeka.
Inhibitori protonske pumpe mogu smanjiti apsorpciju lijeka.
Mozda da se Zoloft pije uz dorucak, a rabeprazol za rucak?
2h je premalo...
Solian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2018., 10:19   #360
Ni gastroenterolog mi to nije rekao,ni doktorica opšte prakse.
Probat ću tako.
A ne piše ništa ni u uputama o međudjelovanju tih lijekova.
Jel zoloft inače nije za anksiozna stanja nego čisto za depresiju?
ovde piše da povećavaju koncentraciju ssri:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24887634
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.