Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 16:11   #401
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
nije da Rusi ne bi. Daleko od toga.
No!
Kad smo kod 3M, zanemaruje se jedna očigledna činjenica.
Najmoćniji ljudi na svijetu su porijeklom iz područja 3M. Najviše iz Mađarske, Poljske, Češke, Ukrajine i Rusije.
Soros, Wolfowitz, Albraight...nastavi niz. Cijela hrpa mega utjecajnih ljudi.

Najutjecajniji loby na svijetu a koji djeluje u USA i Izraelu a potječu iz tog područja sigurno nemaju veze s ničim. Jel'tako?
Višegradska skupina je koncentrat koncentrata. Ako je itko posljednjih godina potegnuo iz ove naše žalosne vukojebine do Budimpešte...Praga, mogao je uočiti drastičnu razliku u razini razvoja.
Je li to opet Zidovi svi i svuda?
Jedan je od utjecajnih, nije najutjecajni.
Tu je vojni i nafti lobi kao vodeci, a jako rastuci je i farmaceutski. NIje zidovski lobi ( u USA je lobiranje i lobiji najnormalnija stvar ) nenadhebiv. Cesto ih prehebe naftni, osim kada i ako im se interesi poklope.
To sto su Budimpesta i Prag otisli ispred nas samo znaci da mi predugo stojimo i jednostavno se trebamo pokrenuti.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 16:29   #402
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Je li to opet Zidovi svi i svuda?
aj nemoj filozofirat.
Ogromna većina Izaelaca u visokoj politici, te najutjecajnijih američkih Židova potječu upravo iz Poljske, Mađarske i Češke. To su činjenice koje ne možeš pobiti.
Još manje možeš implicirati nekakve teorije zavjere. Ono, vrlo jednostavno:
da si bogat i utjecajan i da živiš negdje drugdje, ne bi pokušavao ulagati i poslovati u zemlji svog porijekla??
Pogle našu dijasporu. Još uvijek glasaju na našim izborima.

Quote:
To sto su Budimpesta i Prag otisli ispred nas samo znaci da mi predugo stojimo i jednostavno se trebamo pokrenuti.
to što su Budimpešta i Prag otišli naprijed ovisi isključivo o količini investicija i poslova koji su se tamo preselili.
Ja ne znam kako ti misliš da smo se trebali/mogli pokrenut bez dotoka kapitala?
__________________
Ivan 8,44

Zadnje uređivanje TheQuill : 14.09.2017. at 16:39.
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 16:59   #403
Quote:
dielektrik kaže: Pogledaj post
@Blinko Black

U vremenu ovog divljeg braka neoliberalizma i globalizma - fizičke udaljenosti vise ama bas nista ne znače - za 'primiti većeg od tvog' (kapitala).
Možeš ti vezivati svoje gaće i čeličnom sajlom .. ali primit ćeš ga (ako si u nečemu bitan) .. makar i koruptivnim 'bezgrijesnim zacecem'.
Sjeti se samo Sanadera, INE i MOL-a.
Pale mu gaće za samo 10 mil. eura.

A ako si nebitan, ne sekiraj se ... sve takve, od onih bitnih, kad tad, čeka uloga 'topovskog mesa' .. bez obzira na kojoj strani bili i koliko su medjusobno geografski udaljeni.
I nije ovo nikakvo bahaćenje, jer "tako" je bilo, i biti ce, .. od kada je svijeta i vijeka.
sve je u redu, samo ti skidaj gaće i primaj velikog
popriličan si optimist ako misliš da će ti za to još platiti, a nudiš se sam
još ćeš ti na kraju platiti to što su ti ga stavili. ali bože moj, svakome svoje
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:46   #404
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
To sto su Budimpesta i Prag otisli ispred nas samo znaci da mi predugo stojimo i jednostavno se trebamo pokrenuti.
Nije tako.
To znaci da su oni unaprijedjeni, dok smo mi unazadjeni.

Pitanje je da li je dosao kraj unazadjivanju ili ima jos. Sta mislite da li ce poljaci i madjari biti za razvoj Hrvatske ili im odgovara da se jos unazadi kako bi postala jetinija turisticka destinacija? Da li ce ameri jako podrzati Hrvatsku u medjumorju ili ce im biti zadnja rupa na svirali jer je strateski nebitna u citavoj prici (sluzila bi samo kao barikada na putu Njemacke prema BI, ali Turska ce taj posao obaviti bolje dok jos zakuva sa merkelovom).

Ja sam optimista pa mislim da smo na pola puta unazadjenja ovih prostora i depolulacije, a za visegradski proces mislim da ce ubrzati obe stvari.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:54   #405
Quote:
TheQuill kaže:
aj nemoj filozofirat.
Ogromna većina Izaelaca u visokoj politici, te najutjecajnijih američkih Židova potječu upravo iz Poljske, Mađarske i Češke. To su činjenice koje ne možeš pobiti.
Još manje možeš implicirati nekakve teorije zavjere. Ono, vrlo jednostavno:
da si bogat i utjecajan i da živiš negdje drugdje, ne bi pokušavao ulagati i poslovati u zemlji svog porijekla??
Pogle našu dijasporu. Još uvijek glasaju na našim izborima.
Ovisi o tome kako su se u toj zemlji prema meni ponasali i zasto sam napustio zemlju.
E sad, pitanje je i koliko ti poznajes zidovski narod. Njihova zemlja porijekla, odnosno teritorij sa kojeg poticu je Izrael.... svima. To je dominantni stav.
Sto se tice Zidova koji su emigrirali iz Poljske i Madarske, oni nisu pretjerano emotivno vezani za te zemlje. Ako imaju korist od ulaganja to je drugo, ali nekakva emotivna poveznica tu uglavnom ne postoji.
Za Cehe nisam siguran.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:02   #406
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Nije tako.
To znaci da su oni unaprijedjeni, dok smo mi unazadjeni.

Pitanje je da li je dosao kraj unazadjivanju ili ima jos. Sta mislite da li ce poljaci i madjari biti za razvoj Hrvatske ili im odgovara da se jos unazadi kako bi postala jetinija turisticka destinacija? Da li ce ameri jako podrzati Hrvatsku u medjumorju ili ce im biti zadnja rupa na svirali jer je strateski nebitna u citavoj prici (sluzila bi samo kao barikada na putu Njemacke prema BI, ali Turska ce taj posao obaviti bolje dok jos zakuva sa merkelovom).

Ja sam optimista pa mislim da smo na pola puta unazadjenja ovih prostora i depolulacije, a za visegradski proces mislim da ce ubrzati obe stvari.
Zasto se mi nismo izborili da budemo bitan faktor?
Mislis da nemamo uvjete za takvo sto?
Imamo li doista status " najvaznijeg saveznika u regiji "? Ako ga doista imamo, koristimo li ga uopce?
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:42   #407
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ovisi o tome kako su se u toj zemlji prema meni ponasali i zasto sam napustio zemlju.
E sad, pitanje je i koliko ti poznajes zidovski narod. Njihova zemlja porijekla, odnosno teritorij sa kojeg poticu je Izrael.... svima. To je dominantni stav.
Sto se tice Zidova koji su emigrirali iz Poljske i Madarske, oni nisu pretjerano emotivno vezani za te zemlje. Ako imaju korist od ulaganja to je drugo, ali nekakva emotivna poveznica tu uglavnom ne postoji.
Za Cehe nisam siguran.
poznajem pojedince, a ne čitav narod.

Što se tiče identiteta, poznato mi je da ortodoksni Židovi Izrael smatraju pogubnim rješenjem, također znam da ima židovskih povjesničara koji tvrde da Židovi s Izraelom nemaju nikakve veze.
Židovi koji su odrasli u matičnim zemljama, tj. koji se nisu preselili u Izrael, a takvih je puno, državljani su svojih matičnih zemalja i kao takvi se ponašaju. Hrvatski Židovi included.
Dodajmo još Židove iz Amerike koji rado i masovno dolaze u Evropu tragovima svojih predaka. Što turistički što poslovno. I na kraju, povjesne židovske četvrti u Pragu, Varšavi i Budimpešti su itekako alive and kicking.
Tak da...
Što se tiče ranije iznesene teze o prosperitetu višegradskih zemalja, nemoj mi samo reć da Moša iz Budimpešte nema daleko bolje poslovne perspektive od Joze iz Gruda. Čisto zato što im se radijus "đe's rođo" dosta razlikuje. Da ne govorim o mentalitetu.

btw. znaš li gdje se nalazi druga po veličini sinagoga na svijetu?
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:45   #408
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
sve je u redu, samo ti skidaj gaće i primaj velikog
popriličan si optimist ako misliš da će ti za to još platiti, a nudiš se sam
još ćeš ti na kraju platiti to što su ti ga stavili. ali bože moj, svakome svoje
Smanji te 'seksualne' doživljaje .. imam stranu i domaću penziju tako da ne ovisim o nikome .. a što će biti s Hrvatskom - to ni palme ne znaju.
Po meni, tihobl je najbliže istini ... unazađivanje do iznemoglosti.
dielektrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:49   #409
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Židovi koji su odrasli u matičnim zemljama, tj. koji se nisu preselili u Izrael, a takvih je puno, državljani su svojih matičnih zemalja i kao takvi se ponašaju. Hrvatski Židovi included.
Kad je već riječ o Židovima, treba reći da je istina potpuno suprotna. Oni jako dobro znaju kojoj zajednici pripadaju i ta je zajednica daleko starija od bilo koje europske države i bilo kojeg europskog naroda. Oni su (možda i jedina) funkcionalna nacija, imali svoju državu ili ne, jer im nitko nije uspio uništiti ono najvažnije: jezgru solidarnosti. Zemlja u kojoj se Židov rodi je potpuno sporedna stvar i ni na koji način ne mijenja okvire te solidarnosti.

Ali kakvi Židovi, kakve oni imaju veze s temom...
Hrvatsku unazađuje njezina politička i društvena elita, daleko više nego što je to slučaj u bilo kojoj V4 zemlji. Kako koja, ali u prosjeku su V4 relativno kvalitetna društva koja se ne temelje na klanovskim odnosima, tj. rodovskom društvenom uređenju i rodijačkom kapitalizmu, kao što je to slučaj u lijepoj našoj. Našoj eliti je cilj uništiti bilo kakvu konkurenciju postojećim firmama i postojećoj ekonomskoj bazi, tj. onome što je ostalo od nje, jer su u potpunosti u njihovom vlasništvu i pod njihovom kontrolom. U takvim uvjetima razvoj privrede, naravno, nije moguć. Pa se raju hrani ustašama i partizanima, lažnim domoljubljem i belosvetskim zavjerama, a sve samo da bi se prikrilo evidentnu činjenicu da je hrvatsko društvo nevjerojatno gnjilo i korumpirano, te se ciljano i namjerno unazađuje djelovanjem vlastite društvene i ekonomske elite. Stoga pogled na sjever može samo koristiti.
Frogl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:53   #410
Quote:
TheQuill kaže:
Što se tiče identiteta, poznato mi je da ortodoksni Židovi Izrael smatraju pogubnim rješenjem,
Ultraortodoksni ne priznaju drzavu Izrael, a razlog je religijski.

Quote:
Židovi koji su odrasli u matičnim zemljama, tj. koji se nisu preselili u Izrael, a takvih je puno, državljani su svojih matičnih zemalja i kao takvi se ponašaju. Hrvatski Židovi included.
Nisam ni rekao da ne. Pricamo o emigrantima koji su kao emotivno vezani za zemlju iz koje su emigrirali, a osobito ako je to Poljska ili Madarska. Ne vjerujem.

Quote:
Dodajmo još Židove iz Amerike koji rado i masovno dolaze u Evropu tragovima svojih predaka. Što turistički što poslovno. I na kraju, povjesne židovske četvrti u Pragu, Varšavi i Budimpešti su itekako alive and kicking.
Tak da...
Da. Neki od tih tragova su vrlo ruzni. Zidovi koji su emigrirali nakon ili tijekom 2 svj rata ne nose lijepe uspomene. Njihovi potomci nista ne duguju Poljacima i Madarima i nemaju zasto biti vezani za te drzave.
ali eto...ocito imamo drugaciji pogled na te stvari.
Btw... Ruski Zidovi su nesto drugo. Oni su ekonomski emigranti koji su vecinom doista emotivno vezani za zemlju iz koje su emigrirali. Postoji velika zajednica Ruskih Zidova u Izraelu i oni su sad vec.... onak, skoro pa lobi.
Gdje se nalazi sinagoga?
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:54   #411
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Imamo li doista status " najvaznijeg saveznika u regiji "? Ako ga doista imamo, koristimo li ga uopce?
Pa ako bi albanci zapjevali Kaljinku onda bi mogli pricati o tom statusu u okviru Zapadnog Balkana. U okviru regije ostaju Bugari i Rumuni kao vazniji saveznici (zato su ekspresno ubaceni u EU).
Jedna stvar je utjesna: uvijek ce biti vaznija od Crne Gore.

Valja se okanuti "kineskog sindroma" i umisljana o centru svijeta. Taj sindrom drma Sarajevo i jadni misle da citav svijet cim se probudi prvo pomisli na njih.
Hrvatska je nevazna koliko i Slovenija, Bosna jos manje. Valja se ugledati na Slovence: usute se i umire se, pa kad vise niko ne obraca paznju na njih pocnu prditi ispod praga cujnosti. Cak i kad skontas da smrdi, ne pada ti na pamet da su slovenci zamsrdili (gdje bi tako nesto uradila ona fina i tiha gospoda).
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 22:15   #412
Što se tiče poljskih Židova, jedan od najpoznatijih je bio Yitzhak Shamir, a on je jednom prigodom izjavio da Poljaci antisemitizam sisu s majčinim mlijekom. To mi se baš ne uklapa u neke tvrdnje ovdje.
funes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 22:17   #413
Frogl&bubi
ulazite previše u dubinu, prošlosti, psihologiju, a stvar je puno jednostavnija:
glavna karakteristika je velika mobilnost i mogućnost povezivanja - upravo bazirana na osjećaju zajedničkog identiteta, a motivacija te mobilnosti je pragmatičnost.
Imaš zajednički identitet + bazu u svakoj zemlji. Gdje je baza veća, veći je i obim poslova i interesa. Računica je super jednostavna.

@sinagoga je u Budimpešti
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 22:51   #414
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
aj nemoj filozofirat.
Ogromna većina Izaelaca u visokoj politici, te najutjecajnijih američkih Židova potječu upravo iz Poljske, Mađarske i Češke. To su činjenice koje ne možeš pobiti.
Još manje možeš implicirati nekakve teorije zavjere. Ono, vrlo jednostavno:
da si bogat i utjecajan i da živiš negdje drugdje, ne bi pokušavao ulagati i poslovati u zemlji svog porijekla??
Drugim riječima, iz bivših AU i Pruske/careve njemačke.
U sličnu računicu bi dodao i carevu Rusiju mada je i ondje većina židova imala njemačka prezimena.
Dakle da, možda će čudno zvučati od mene ali takve sam uvijek smatrao nijemcima židovske vjeroispovijesti, čak i ako nisu se nikad integrirali unutar nacije.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:49   #415
Quote:
Frogl kaže: Pogledaj post
Hrvatsku unazađuje njezina politička i društvena elita, daleko više nego što je to slučaj u bilo kojoj V4 zemlji. Kako koja, ali u prosjeku su V4 relativno kvalitetna društva koja se ne temelje na klanovskim odnosima, tj. rodovskom društvenom uređenju i rodijačkom kapitalizmu, kao što je to slučaj u lijepoj našoj. Našoj eliti je cilj uništiti bilo kakvu konkurenciju postojećim firmama i postojećoj ekonomskoj bazi, tj. onome što je ostalo od nje, jer su u potpunosti u njihovom vlasništvu i pod njihovom kontrolom. U takvim uvjetima razvoj privrede, naravno, nije moguć. Pa se raju hrani ustašama i partizanima, lažnim domoljubljem i belosvetskim zavjerama, a sve samo da bi se prikrilo evidentnu činjenicu da je hrvatsko društvo nevjerojatno gnjilo i korumpirano, te se ciljano i namjerno unazađuje djelovanjem vlastite društvene i ekonomske elite. Stoga pogled na sjever može samo koristiti.
Ta hrpa bezveznjakovića koja trenutno izigravaju političku elitu su posljedica, a ne uzrok.
U normalnim okolnostima takvi ne bi mogli prismrdit ni do načelnika općine.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 08:14   #416
@ TheQuill & Imran ... https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=414

Radi se tu, po madjarskom Zidovu Arthuru Koestleru, o 'Zidovima hazarskog podrijetla' ("judaiziranim Hazarima") u koje, kao Ashkenaz, i on sam pripada:

www.superknjizara.hr/?page=knjiga&id_knjiga=6062

Za ontopic je bitno kako upravo "takvi Zidovi" slijede britansko-angloamericku 'strategiju kontroliranog kaosa' (još od Krimskog rata) pa tako i sada kod inicijative/projekta 'Tri mora'.
Za izvanredno obavljene zadatke cesto su odlikovani i najvišim odličjima britanske Kraljevske obitelji:

http://web-tribune.com/wp-content/up...ld-600x499.jpg


I kao sto sam vec rekao - "Tri mora" su sada, nakon prve i druge Jugoslavije, .. treći (i najveći) "klin" izmedju Njemačke i Rusije koji, kao takav, - predstavlja prvorazredan geostrateški projekt/interes/strategiju SAD-a i Velike Britanije .. kako se nebi ostvario stari njemačko-ruski projekt 'euroazijske unije' (jos od doba Petra Velikog i njemackog kancelara Bizmarka) - sada, (kripto) Merkel-Putinove "euroazijske unije od Portugala do Vladivostoka".

Zadnje uređivanje dielektrik : 15.09.2017. at 08:52.
dielektrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 10:30   #417
ma pusti sad Koestlera i ostale teorije.
Imran je dobro poantirao. Srednja Evropa je prirodno stanište Židova, iz tog razloga smatram da je dinamika investicija i biznisa u zemljama Višegradske skupine daleko veća nego u Hrvatskoj. Po jednostavnoj logici velike globalne mobilnosti, zajedničkog identiteta, te Izraelskih interesa da posluje u EU.
Dakle, bez dodatnih teorija i razloga.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 13:46   #418
Evo Beljak u saboru kritizira inicijativu i smatra da Hrvatska ima puno više zajedničkog s Njemačkom ili Francuskom nego s Poljskom ili Estonijom.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 14:05   #419
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
ma pusti sad Koestlera i ostale teorije.
Imran je dobro poantirao. Srednja Evropa je prirodno stanište Židova, iz tog razloga smatram da je dinamika investicija i biznisa u zemljama Višegradske skupine daleko veća nego u Hrvatskoj. Po jednostavnoj logici velike globalne mobilnosti, zajedničkog identiteta, te Izraelskih interesa da posluje u EU.
Dakle, bez dodatnih teorija i razloga.
Boldano, da, ali 'judaiziranih Hazara' imigriranih iz Hazarije u 10. stoljeću ... jer to nije teorija - već rezulat opsežnih i relevantnih stručnih istraživanja.

Zanimljivo je, kako su već duže vrijeme u bipolarnoj ulozi zadovoljavanja suprostavljenih interesa Zapada i Istoka.
Koliko će još moći izdržati u toj ulozi, obzirom da napetosti rastu na obje strane ... ostaje da se vidi.

Ako svijet zamislimo kao nekakav 'veliki kondenzator' oni su ustvari u ulozi dielektrika (izolatora) između (+) i (-) pola tog kondenzatora i, pored rastuće napetosti, upravo o izolacijskoj-čvrstoći tog dielektrikuma ovisi kada će nastati proboj (čitaj:rat) između tih polova.

Stoga, 'Tri mora' su izgradnja novog 'izolatora' prvenstveno izmedju Angloamerikanaca i Rusa & Nijemaca.
dielektrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 18:45   #420
Quote:
dielektrik kaže: Pogledaj post
Stoga, 'Tri mora' su izgradnja novog 'izolatora' prvenstveno izmedju Angloamerikanaca i Rusa & Nijemaca.
I Germana sa Arapima. Ne zaboravi i tu komponetu.
Prije par godina kad se podigla vika da ulazimo u novi hladni rat pisao sam da me sve podsjeca na 1910. a ne na pedesete. Ista je igranka koja se nekad igrala, britanci ni za miilimeter nisu odstupili od svoje strategije, a ovaj put su upregnuli i amere da odradjuju posao za njih (nema vise blazenog izolacionizma).
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.