Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 11:43   #21
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja nemam potrebu ikoga uvjeravati da je bolje biti vjernik nego nevjernik ili da je bolje biti katolik nego hinduist, pravoslavac, musliman, whatever. Imam prijatelje koji su pripadnici drugih religija ili agnostici ili ateisti i nikad nam to nije utjecalo na prijateljstvo jer niti ja njima ne namećem svoje katoličanstvo niti oni meni svoje svjetonazore.
Odlično, isto vrijedi i za mene...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:39   #22
Potiskivanje ili negiranje normalnih prirodnih nagona, jednako kao i uzdizanje tih nagona u nešto "uzvišeno" jeste glupost. Ali ako netko uživa u tome, jebe se meni. Sve dok svoju zatucanost ne pokuša oblikovati u univerzalni moralni ili još gore zakonski okov.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:20   #23
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Pa evo, mene nitko nije tome tako učio, niti ispirao mozak, zatrovao... naprotiv. Nego valjda sam čovjek ako je imalo senzitivniji može osjetiti da je i sam razgovor i razmišljanje na određen način o drugoj osobi velika razmjena energije i spajanje s energetskim poljem te osobe (neću reći "duha", "duše" da vas ne bih iritirala) pa kamoli tek neće intimni odnos to biti.

A isto tako, barem živeći u današnjem društvu i koristeći internet i druge medije, može se jako lako vidjeti da se jako puno intimni odnosi zloupotrebljavaju, koriste za iskorištavanje i sl.

Ako vi osobno njegujete i živite hedonističke vrijednosti - tko vam brani, ali ne znam zašto vas toliko smeta i boli ukoliko netko želi živjeti drukčije od vas?

Ja nisam imala religiozni odgoj i drago mi je da se na internetu koji je inače pretrpan suprotnim sadržajima, mogu naći i ovakvi članci i razmišljanja koja mogu pročitati jer su ona u skladu s onime što ja osjećam za sebe da ja jesam. Zašto biste mi to htjeli uskratiti?


(i zašto mislite da je nužno taj netko ispranog mozga? meni iz mog stajališta više djeluje da je to pretjerano nametanje seksualnosti i slobodnog seksualnog ponašanja na svakom koraku način ispiranja mozga jer je ljude najlakše držati u nižem stanju svijesti putem manipulacije tih osnovnih nagona - ali svejedno, neću sigurno nikog vrijeđati i ismijavati zbog njegovog stajališta o seksu i načina života, niti će me to ljutiti)
Seksualno ponašanja koje se nekome nameće po definiciji ne može biti slobodno.

Ali ne znam zašto ismijavanje izjednačavaš s prisilom. Sprdanje na račun tuđih seksualnih života u ovom je društvu tradicionalna vrijednost. Hoćeš reći da nisi prava rvatca?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:26   #24
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Ako vi osobno njegujete i živite hedonističke vrijednosti - tko vam brani, ali ne znam zašto vas toliko smeta i boli ukoliko netko želi živjeti drukčije od vas?
Ne boli me ako netko misli drugačije. Sve dok te svoje misli ne počne (zlo)upotrebljavati na drugima.

Evo, sama si dala primjer. Ja se ne slažem s tobom (na stranu što ja moj stav mogu znanstveno argumentirati) i odmah mi na "suptilan" način daješ do znanja da me smatraš... u najmanju ruku plitkom i lakom, te impliciraš da si ti bolja i kvalitetnija osoba.

Žao mi je, ali nisi. Bar ne zbog toga.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:46   #25
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
U nečijim očima je spomenuti članak ideološka propaganda, neki drugi aspekt ih ne zanima... to što bi ti željela pročitati ih ne zanima previše.
Ahaaa, e stvarno, hvala da si mi objasnio, nisam imala pojma zašto ljudi tako skaču bijesno uvijek na iste stvari, tek kad sad napisao mi je donekle jasnija njihova pozicija.

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Potiskivanje ili negiranje normalnih prirodnih nagona, jednako kao i uzdizanje tih nagona u nešto "uzvišeno" jeste glupost. Ali ako netko uživa u tome, jebe se meni. Sve dok svoju zatucanost ne pokuša oblikovati u univerzalni moralni ili još gore zakonski okov.
A da niste vi malo paranoični? Kakav zakonski okov? Ili moralni uostalom? Pa danas ćeš bit puno prihvaćenija i popularnija sa svojim stavovima i ponašanjem, nego s mojim.

Barem ti nitko neće napisati da je tvoj stav glupost (na temelju potpunog neshvaćanja suštine stava - jer se ne radi ni o potiskivanju, a kamoli o negiranju tih nagona) i da si zatucana (??) niti će biti otvorena tema u kojoj u uvodnom postu stoji pitanje: što mislite o stavu i ponašanju Shefty kao opreci zdravim odnosima u braku - kao što je to učinila autorica teme.

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Seksualno ponašanja koje se nekome nameće po definiciji ne može biti slobodno.

Ali ne znam zašto ismijavanje izjednačavaš s prisilom. Sprdanje na račun tuđih seksualnih života u ovom je društvu tradicionalna vrijednost. Hoćeš reći da nisi prava rvatca?
Nisam ubrala, ti znači misliš da se neko seksualno ponašanje nekome nameće?

A onda misliš da ja ismijavanje izjednačavam s prisilom? (gdje sam ja to rekla)

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ne boli me ako netko misli drugačije. Sve dok te svoje misli ne počne (zlo)upotrebljavati na drugima.

Evo, sama si dala primjer. Ja se ne slažem s tobom (na stranu što ja moj stav mogu znanstveno argumentirati) i odmah mi na "suptilan" način daješ do znanja da me smatraš... u najmanju ruku plitkom i lakom, te impliciraš da si ti bolja i kvalitetnija osoba.

Žao mi je, ali nisi. Bar ne zbog toga.
Možeš napisati svoje znanstvene argumente, dapače, mislim da to povećava kvalitetu rasprave.

Ali nije mi jasno gdje si ti to iščitala da ja to, i to na suptilan način, dajem do znanja da te smatram takvom kakvom si napisala i da sam ja bolja i kvalitetnija?

Jedino što sam mislila reći i rekla je da nisam odrastala u vjerskoj obitelji i da sam se oduševila s vjerskim spikama o intimnim odnosima, da mi se jako sviđaju i da sam sama odabrala tako živjeti jer sam vidjela da to jako dobro funkcionira za mene. (Te da glasam za to da takvi sadržaji ipak ostanu na internetu jer ima i jako puno suprotnih sadržaja pa svatko može čitat što želi) - gdje je ovdje ikakvo vrednovanje mene ili drugih???


To ne razumijem. To mi se često događa i kad kažem da sam vegetarijanac, pa me pitaju zašto, pa kažem jer mi je žao da se ubijaju životinje, pa bez ikakve moje namjere, neki ljudi odmah pomisle da valjda mislim da sam bolja osoba i da su oni ubojice.

A to mi nije jasno. Mislim da ako je osoba u redu sama sa sobom i svojim stavovima da se ne bi odmah osjetila manje vrijednom tj. da druga osoba koja nije ista kao ona misli za nju da je manje vrijedna.

Evo, autorica je u uvodnom postu postavila tako "objektivno" pitanje za raspravu: "što mislite o takvom pristupu kao opreci zdravim odnosima" - što iz aviona insinuira da ako imam takav pristup da su moji odnosi nezdravi / bolesni.

No ja znam kakvi su moji odnosi, pa me to nije ni malo dotaknulo pa lijepo i da misli o meni osobno sve najgore.

Druga je napisala da je to zatucano. Mislim ja sam odrasla valjda u najliberalnijoj mogućoj sredini i takvoj obitelji, poznajem sebe i da znam da je to daleko od istine (a ako sam i zatucana - sama sam odabrala biti takva i zadovoljna sam s time) i stoga me to nije ni najmanje dirnulo ni povrijedilo.

Ono sa čim si ok sama sa sobom te jednostavno ne dira.

Tako da meni izgleda kao da postoji nešto u tebi (vama), neka nesigurnost, što te kopka i zbog toga odmah pomisliš te riječi: laka, plitka (što ja nisam ni rekla ni pomislila, iskreno) i da to nema nikakve veze sa mnom. Ni sa svećenicima, kad smo već kod toga.

Zadnje uređivanje Alienica : 01.09.2017. at 13:59.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:00   #26
Ti meni napišeš da sam hedonistica, a ja ispadnem nesigurna i paranoična.

Da ne povjeruješ... 😂
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:11   #27
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ti meni napišeš da sam hedonistica, a ja ispadnem nesigurna i paranoična.

Da ne povjeruješ... ��
Kako te mogla povrijediti spominjanjem hedonizma ?

Hedonizam

Quote:
Hedonizam (grč. hēdonē, užitak) etički je nauk koji, kao podvrsta eudaimonizma, užitak smatra vrhovnim dobrom i ciljem ljudskog djelovanja. Pritom se užitak može odrediti vrlo različito: kao osjetilni, kao duhovni, ili oboje. Ugoda je najviše dobro, a svako bi djelovanje trebalo težiti što većem povećanju ugode (ne nužno djelatnikove).
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:14   #28
Pa mislila sam da je hedonizam baš lijepa riječ.

Nisam znala kako da se izrazim, koja bi bila riječ suprotno asketskom načinu života. Jer ja obožavam asketski način života - to npr. uključuje osim seksualnih odnosa i post i druge stvari, što jednostavniji život, skromnost, poniznost (doduše, težnju prema tome - ne mogu se baš pohvaliti da sam "tamo") i nekakav stav da su svi ljudi i odnosi sveti i uzvišeni. (ja sam oduševljena time jer predobro djeluje na mene, našla sam svoj smisao u takvom životu.)

E sad, koja bi bila suprotna riječ od asketizma. Da znam za drugi put, pa da budem politički korektna
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:39   #29
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Kako te mogla povrijediti spominjanjem hedonizma ?

Hedonizam
Štogod, ja još nisam čula da se ta riječ koristi npr. za ultimativno uživanje u klasičnoj glazbi ili promatranju ptica.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:40   #30
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Pa mislila sam da je hedonizam baš lijepa riječ.

Nisam znala kako da se izrazim, koja bi bila riječ suprotno asketskom načinu života. Jer ja obožavam asketski način života - to npr. uključuje osim seksualnih odnosa i post i druge stvari, što jednostavniji život, skromnost, poniznost (doduše, težnju prema tome - ne mogu se baš pohvaliti da sam "tamo") i nekakav stav da su svi ljudi i odnosi sveti i uzvišeni. (ja sam oduševljena time jer predobro djeluje na mene, našla sam svoj smisao u takvom životu.)

E sad, koja bi bila suprotna riječ od asketizma. Da znam za drugi put, pa da budem politički korektna
Ja ti ne bih znala reći. Ja se osobno smatram ni manje ni više nego običnom.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:11   #31
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Pa mislila sam da je hedonizam baš lijepa riječ.

Nisam znala kako da se izrazim, koja bi bila riječ suprotno asketskom načinu života. Jer ja obožavam asketski način života - to npr. uključuje osim seksualnih odnosa i post i druge stvari, što jednostavniji život, skromnost, poniznost (doduše, težnju prema tome - ne mogu se baš pohvaliti da sam "tamo") i nekakav stav da su svi ljudi i odnosi sveti i uzvišeni. (ja sam oduševljena time jer predobro djeluje na mene, našla sam svoj smisao u takvom životu.)

E sad, koja bi bila suprotna riječ od asketizma. Da znam za drugi put, pa da budem politički korektna
Hedonizam. Ne znam je li politički korektna, ne razumijem se u to.

Spomenula si "pretjerano nametanje seksualnosti i slobodnog seksualnog ponašanja". Pa velim - ako je neko ponašanje nametnuto ono nije slobodno. Nije važno nameće ga li Crkva ili ti famozni mediji (oglašivačka industrija, zapravo). Čim se jebeš ili ne jebeš zato što ti je netko sugerirao da moraš, tvoje seksualno ponašanje nije slobodno. (Sad mi je tek palo na pamet da si tu sintagmu upotrijebila kao eufemizam za "promiskuitet". Je li tako?)

Što se ismijavanja tiče - društveno je prihvaćeno ismijavanje i posramljivanje promiskuitetnih žena. Za formiranje takvog stajališta zaslužna je Crkva, o tome nema spora. No, kad se pila okrene naopako, pa se ovdje nađemo sprdati na račun čednosti, redovito plač i kuknjava - što maltretirate nas vjernike, zašto nas ne pustite da živimo svoje živote, mi vama ništa ne branimo, kme-kme, baš ste zločesti.

Zaslužili ste sve što vam možemo ovdje napisati jer podržavate zločinačku organizaciju koja uništava živote nedužne djece ispirući im mozak svojim odurnim dogmama. Ajde budite malo svetiji pa stoički podnesite pokoji vic na svoj račun. Furate se na te mučenike čije mumije vucaraju po procesijama kroz naše i vaše gradove. Pa ugledajte se na njihov primjer - šutite, trpite, okrenite drugi obraz i tako to.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.09.2017., 15:18   #32
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
nit se kondom na srce stavlja...

Ipak, nekima nije jasno pa isto trube;

https://www.bitno.net/obitelj/spolno...cekanje-braka/

da čistoća NE spašava glavu, dapače....
postoje opasnosti da ne upoznaš vlastitog partnera emocionalno i drugačije na vrijeme pa ustanoviš "dok vas smrt ne rastavi" da niste jedno za drugo.

Vaše mišljenje o takvom čistunstvu kao opreci zdravim odnosima u braku... o vjerskoj kondomeriji za čuku i druge organe?
Općenito na ovu temu mislim da brak nema ništa stim. To je kao da trkaču postavite cilj na 200 metara, pa se postavlja pitanje zašto niste na 100 ili pak 500?

Držim da jebanje vulgaris nikad nije samo jebanje, pri izboru partnera vođeni smo kako sexualnim tako i emocionalnim potrebama. Kada se sex dogodi on se nije dogodio slučajno, iza njega stoji nešto ipak malo konkretnije od proste potrebe za trljanjem spolnih organa.

Kako smo emocionalna bića sa izraženim emocionalnim potrebama osih sexualnih nastojimo zadovoljiti i emocionalne potrebe. Sex bez zaštite i učestalo mijenjanje partnera statistički možda ukazuje na poštovanje ljudskih sloboda ali je trn u oku kada pričamo o uspješnosti veza, brakova, spolnom zdravlju i slično.
Kao u svemu u životu tako i u spolnom životu treba naći balans, koji je obično tu negdje po sredini između strogig pravila i ograničenja i neodgovornoh promiskuitetnog ponašanja. Tako je sa svime u životu, pa ne znam zašto se isto ne bi odnosilo na sexualnost. Život je prekratak da se sa sexom odgađa do braka i prevrijedan da bi se lizali sa svakim tko nam dođe pod ruku....
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:50   #33
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Općenito na ovu temu mislim da brak nema ništa stim. To je kao da trkaču postavite cilj na 200 metara, pa se postavlja pitanje zašto niste na 100 ili pak 500?

Držim da jebanje vulgaris nikad nije samo jebanje, pri izboru partnera vođeni smo kako sexualnim tako i emocionalnim potrebama. Kada se sex dogodi on se nije dogodio slučajno, iza njega stoji nešto ipak malo konkretnije od proste potrebe za trljanjem spolnih organa.

Kako smo emocionalna bića sa izraženim emocionalnim potrebama osih sexualnih nastojimo zadovoljiti i emocionalne potrebe. Sex bez zaštite i učestalo mijenjanje partnera statistički možda ukazuje na poštovanje ljudskih sloboda ali je trn u oku kada pričamo o uspješnosti veza, brakova, spolnom zdravlju i slično.
Kao u svemu u životu tako i u spolnom životu treba naći balans, koji je obično tu negdje po sredini između strogig pravila i ograničenja i neodgovornoh promiskuitetnog ponašanja. Tako je sa svime u životu, pa ne znam zašto se isto ne bi odnosilo na sexualnost. Život je prekratak da se sa sexom odgađa do braka i prevrijedan da bi se lizali sa svakim tko nam dođe pod ruku....
potpis...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:53   #34
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Što se ismijavanja tiče - društveno je prihvaćeno ismijavanje i posramljivanje promiskuitetnih žena. Za formiranje takvog stajališta zaslužna je Crkva, o tome nema spora.
Danas u Hrvatskoj ?

Postoji lažno moraliziranje i hipokrizija, ali samo kao jedan od aduta u borbi za bolji društveni status, često poslovnu karijeru i probitak.
Društveno je prihvaćeno trgovanje vlastitim tijelom i seksualnošću...

Taktika se razlikuje ovisno o položaju na društvenoj ljestvici.

Kao što je jedan od Rockfellera rekao svom sinu... "My boy, make money; make it honestly if you can, but... make money".

Quote:
Zaslužili ste sve što vam možemo ovdje napisati jer podržavate zločinačku organizaciju koja uništava živote nedužne djece ispirući im mozak svojim odurnim dogmama. Ajde budite malo svetiji pa stoički podnesite pokoji vic na svoj račun. Furate se na te mučenike čije mumije vucaraju po procesijama kroz naše i vaše gradove. Pa ugledajte se na njihov primjer - šutite, trpite, okrenite drugi obraz i tako to.
Evo, dao sam svoje dijete u crkveni internat... s njim apsolutno ne mogu prozboriti niti riječ o tome što mu se događa...

Pokušam li išta, ugrožavam egzistenciju obitelji, dobivam otkaz i oduzimaju mi dijete...

Sad mi objasni kako se sve to podržava zločinačka organizacija, i koja je to točno organizacija koju možeš izbjeći a koja sigurno ne ispire mozak djece i odraslih... škola, tvrtka, država ?

Svatko ima svoju priču, ali pokušajmo biti svjesni toga ponekad.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Kao u svemu u životu tako i u spolnom životu treba naći balans, koji je obično tu negdje po sredini između strogig pravila i ograničenja i neodgovornoh promiskuitetnog ponašanja. Tako je sa svime u životu, pa ne znam zašto se isto ne bi odnosilo na sexualnost. Život je prekratak da se sa sexom odgađa do braka i prevrijedan da bi se lizali sa svakim tko nam dođe pod ruku....
Potpis...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:55   #35
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Hedonizam. Ne znam je li politički korektna, ne razumijem se u to.

Spomenula si "pretjerano nametanje seksualnosti i slobodnog seksualnog ponašanja". Pa velim - ako je neko ponašanje nametnuto ono nije slobodno. Nije važno nameće ga li Crkva ili ti famozni mediji (oglašivačka industrija, zapravo). Čim se jebeš ili ne jebeš zato što ti je netko sugerirao da moraš, tvoje seksualno ponašanje nije slobodno. (Sad mi je tek palo na pamet da si tu sintagmu upotrijebila kao eufemizam za "promiskuitet". Je li tako?)
Aha, sad kužim. Ma kad sam napisala nametanje seksualnosti, nisam mislila da meni netko nameće određeno ponašanje (jer to nema šanse da bi netko mogao ako ja neću), nego da mi se nameće u smislu čim upalim internet i želim pročitati mail ili neku vijest koja me zanima - iskočit će mi mali milijun linkova s eksplicitno seksualnim sadržajima. Smatram da mi je to nametnuto, da moram od jutranje kave čitati naslove o čemu žene razmišljaju za vrijeme oralnog seksa, kakve su najbolje poze za analni seks itd. itd. nemoguće da nisi primjetila ako bar povremeno otvoriš neki portal. Nešto sam pokušala napisati da ne vjerujem da to ima previše pozitivan utjeca na ljude (i da vjerujem da ima jak utjecaj) i na njihovo stanje svijesti.

Quote:
Što se ismijavanja tiče - društveno je prihvaćeno ismijavanje i posramljivanje promiskuitetnih žena. Za formiranje takvog stajališta zaslužna je Crkva, o tome nema spora. No, kad se pila okrene naopako, pa se ovdje nađemo sprdati na račun čednosti, redovito plač i kuknjava - što maltretirate nas vjernike, zašto nas ne pustite da živimo svoje živote, mi vama ništa ne branimo, kme-kme, baš ste zločesti.

Zaslužili ste sve što vam možemo ovdje napisati jer podržavate zločinačku organizaciju koja uništava živote nedužne djece ispirući im mozak svojim odurnim dogmama. Ajde budite malo svetiji pa stoički podnesite pokoji vic na svoj račun. Furate se na te mučenike čije mumije vucaraju po procesijama kroz naše i vaše gradove. Pa ugledajte se na njihov primjer - šutite, trpite, okrenite drugi obraz i tako to.
Prvo sam ti kad sam vidjela tvoju provalu mržnje htjela napisati da nemam o čemu s tobom razgovarati jer nema šanse da to bude konstruktivno, no kad sam došla do zadnje rečenice, mogu ti samo reći: imaš pravo, poslušat ću tvoj savjet. (bez ironije)

(doduše, kao što je već netko primjetio, čudno je da se ova tema na ovaj način otvori baš na ovom pdf-u, što osoba ne bi učinila s nogometom ili nekom drugom temom, ali već sam napisala i svoje mišljenje zašto mislim da vas ov tema posebno boli, pa da se ne ponavljam. To je vaš život, ja se jedino mogu zagledati u sebe)
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 18:46   #36
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
nit se kondom na srce stavlja...

Ipak, nekima nije jasno pa isto trube;

https://www.bitno.net/obitelj/spolno...cekanje-braka/

da čistoća NE spašava glavu, dapače....
postoje opasnosti da ne upoznaš vlastitog partnera emocionalno i drugačije na vrijeme pa ustanoviš "dok vas smrt ne rastavi" da niste jedno za drugo.

Vaše mišljenje o takvom čistunstvu kao opreci zdravim odnosima u braku... o vjerskoj kondomeriji za čuku i druge organe?
Zato i smatram da je religija u mnogim stvarima dehumanizirajuća. Seks je dio sazrijevanja, fizičkog i emocionalnog. Sazrijevanje se ne događa u jednom trenutku već je to proces kroz koji se mora proći.

Mada bi se mogao iz današnje religijske dogme izvući pozitivan utjecaj u smislu da je dobro da klinci ne ulaze prerano u seksualne odnose jer se događa da djeca imaju djecu što najčešće završava na tome da djevojčice ostaju kao samohrane majke.

Ali badava ta pozitivna izvedenica ako ne postoji edukacija na prosvjetnoj razini...u školama, protiv čega se crkva bori svim sredstvima putem raznih organizacija čiji su predstavnici ljudi tipa Željke Čmarkić i pozivanjem iskompleksiranih Che Guevara Judith Reisman da drže govore u saboru a da nemaju veze sa strukom toga o čemu govore.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 20:19   #37
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ali badava ta pozitivna izvedenica ako ne postoji edukacija na prosvjetnoj razini...u školama, protiv čega se crkva bori svim sredstvima putem raznih organizacija čiji su predstavnici ljudi tipa Željke Čmarkić i pozivanjem iskompleksiranih Che Guevara Judith Reisman da drže govore u saboru a da nemaju veze sa strukom toga o čemu govore.
Ja se ne slažem sa Crkvom i osuđujem kampanju protiv kontracepcije, kampanju gej nije okej i slično, ali problem ti je kad dođe netko i kaže "Crkveni moral nevalja, ali zato moj moral valja".
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 17:40   #38
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Omen, možeš pojasniti to motanje sa "penetracijom" i "intimnim odnosom"?

Ono, nije drek nego se pas posrao?
Nema nikakvog "motanja".
Ima banaliziranja stvari sto dovodi do te interpretacije.

To sto vidis u ogledalu, osjetis pod prstima i ucis u biologiji nije sve od ceg se sastojis. Ima jos toga sto nije oku vidljivo. A kad te boli nesto u losoj vezi i nakon iste, ne boli te to sto se trljalo. Ljudi su energetska bica a energija nije samo uskladistena u materiji i sva vidljiva i mjerljiva.

Prilikom intimnog odnosa ne spajaju se samo fizicka tijela nego i metafizicka. Ne izmjenjuju se samo fizicki fluidi nego i metafizicko, definirano dusevnim/psihickim stanjem.
Metafizicka tijela sazrijevaju puno kasnije i njihovo spajanje ima dublje posljedice.

Nije svejedno tko se s kim i kada prasi i taj proces mijenja stvari na dubljim razinama covjeka a guma preko spolovila tu ne pomaze nista.
Radi cega vjerojatno formulacija "nema kondoma za srce" jer kondom nece pomoci nista za spajanje na visim razinama.

Kada se ulazi u intimni odnos, radi x minuta izljeva hormona ugode u mozak, a da osobe nisu sazrijele intelektualno i emotivno, sanse su da ce sile pokrenute prilikom seksualnog cina afektirati metafizicka tijela kaoticno i nerijetko i destruktivno. Vodeci do razlicitih oblika neuroze, psihoze a nerijetko i do trajnih posljedica koje obiljeze osobu za cijeli zivot, bilo kroz dojam veze, partnera, seksa, sebe itd.

Na linku je navedeno nekoliko primjera ozbiljnih posljedica na psihu.
Utvrdjeno bezbroj puta i poznato odavno.

No neke stvari je teze pojmiti i prihvatiti kada ne idu niz dlaku a sa strane mediji 24/7 peru mozak povladjivanjem neukoj masi i ubacivanjem ideja od malih nogu kroz zabavu, masi koja je pozeljnija kada ostane na razini "u se/na se/poda se".

Jer je takva a) predvidljivija i b) reduciranih sposobnosti a time podloznija manipulaciji.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 11:38   #39
Znači svatko tko zna osnovnoškolsku biologiju, misli svojom glavom i ne puši ta "metafizička" sranja je neuk? I kurva usput...

Ova tema je urnebesna...

Poslano sa mog 7048X koristeći Tapatalk
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 15:26   #40
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Danas u Hrvatskoj ?

Postoji lažno moraliziranje i hipokrizija, ali samo kao jedan od aduta u borbi za bolji društveni status, često poslovnu karijeru i probitak.
Društveno je prihvaćeno trgovanje vlastitim tijelom i seksualnošću...

Taktika se razlikuje ovisno o položaju na društvenoj ljestvici.

Kao što je jedan od Rockfellera rekao svom sinu... "My boy, make money; make it honestly if you can, but... make money".



Evo, dao sam svoje dijete u crkveni internat... s njim apsolutno ne mogu prozboriti niti riječ o tome što mu se događa...

Pokušam li išta, ugrožavam egzistenciju obitelji, dobivam otkaz i oduzimaju mi dijete...

Sad mi objasni kako se sve to podržava zločinačka organizacija, i koja je to točno organizacija koju možeš izbjeći a koja sigurno ne ispire mozak djece i odraslih... škola, tvrtka, država ?

Svatko ima svoju priču, ali pokušajmo biti svjesni toga ponekad.

Da, danas u Hrvatskoj. I zaboli me je li to lažno moraliziranje motivirano ovim ili onim. Što se mene tiče, seks nije pitanje morala. (Osim ako je uključena prisila, manipulacija ili nešto na tu temu - to bezrezervno osuđujem).

Ako netko želi trgovati svojim tijelom i seksualnošću to je njegovo pravo. Ne da mi se to sviđa, ali ja nemam pravo donositi odluke umjesto drugih. Tko se želi prostituirati, naslikavati na Instagramu u sugestivnim pozama, snimati porniće i slično neka samo navali s time. Ako se ne radi o djetetu ili mentalno retardiranoj osobi pretpostavljam da bi trebao biti svjestan mogućih posljedica. Kao i da bi trebao pripaziti da time ne ugrožava druge (kondomi, itd.).


Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Aha, sad kužim. Ma kad sam napisala nametanje seksualnosti, nisam mislila da meni netko nameće određeno ponašanje (jer to nema šanse da bi netko mogao ako ja neću), nego da mi se nameće u smislu čim upalim internet i želim pročitati mail ili neku vijest koja me zanima - iskočit će mi mali milijun linkova s eksplicitno seksualnim sadržajima. Smatram da mi je to nametnuto, da moram od jutranje kave čitati naslove o čemu žene razmišljaju za vrijeme oralnog seksa, kakve su najbolje poze za analni seks itd. itd. nemoguće da nisi primjetila ako bar povremeno otvoriš neki portal. Nešto sam pokušala napisati da ne vjerujem da to ima previše pozitivan utjeca na ljude (i da vjerujem da ima jak utjecaj) i na njihovo stanje svijesti.
Koristim AdBlock Plus, a portale otvaram izuzetno rijetko, odnosno kada me Google baci na njih. Vidim te naslove koje spominješ, ali ne klikam na njih jer znam koje su meni najbolje poze za seks (skoro sve), o čemu razmišljam za vrijeme seksa (ne razmišljam nego se jebem) i tako dalje.

I ne razumijem kako nekog može uznemiriti naslov seksualnog sadržaja, a istodobno ga ne uznemiruju naslovi vijesti o ratovima, prirodnim katastrofama, izumiranju životinjskih vrsti, ubojstvima, silovanjima, obiteljskom nasilju, itd, itd. Što te toliko uznemiruje u člancima o seksu? To što su loše napisani? To što uopće postoje? Same riječi "seks", "penis" i "vagina"? Recimo, ajmo na primjer uzeti riječ "penis". Kako ona djeluje na tvoje stanje svijesti?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.