Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 13:13   #81
E da vam samo kažem, u BiH nema Lidla i ovdje je roba iz Lidla stvar prestiža, majke mi

Svi koji prelaze granicu u Metkoviću, obavezno svrate u Lidl i pričaju o tome fascinirano kad se vrate, ludi su za svime, od higijenskih potrepština do tekstila. Čak postoje i fejs stranice ljudi koji jednom tjedno idu preko granice u Lidl i preko kojih se mogu poručiti proizvodi, naravno uzimaju nešto malo provizije.

Bila sam u Lidlu par puta i čini mi se da cijene nisu ništa manje od uobičajenih koje plaćam pri nabavkama. Zanimljivo mi bude razgledavati proizvode kojih ovdje nemamo i to je to.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:18   #82
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Je, al to je tak za sve, mislim, i za djecu i odrasle..
ipak mi je za djecu malo too much zato jer prerastu u roku par mjeseci
i odjeću i obuću

mi odrasli ipak možemo gurat par sezona makar
a što se tiče mene osobno, ja samoj sebi stalno esam
ne kupujem ništa skupo
čuvam robu i obuću
imam toga dosta pa se ne iznosi

eto, da kažem da sam maloj kupila sivu debelu haljinu za zimu za 45 kn
medena je
lidlićka
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:19   #83
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
E da vam samo kažem, u BiH nema Lidla i ovdje je roba iz Lidla stvar prestiža, majke mi .
Pa i trebala bi bit, najkvalitetnije je.
To što je jeftino je samo plus.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:20   #84
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
A roditelji Brodomerkurčići. Bitno je i gdje kupuješ tave.
dodajem kateceići (lanac dućana KTC); imaju i Delimano ponudu, je li i to low class? dućan je natrpan svime i svačime, od češnjaka do bijele tehnike, i kakva je stvarna razlika između torbe (od umjetne kože) kupljene na takvom mjestu ili u gradu u nekom od dućana, cijene su slične? je li sramota ako si netko kupi traperice u Plodinama ili Kauflandu? ono, piše li na njima gdje su kupljene, a i neće u njima na bal? kaj fali muškim gležnjačama, konjak-kamel boje, trenutno na akciji u Plodinama? pa jesu li stvarno toliko loše, a i piše da je koža koja razlika je ako slične kupiš u Borovu ili Deichmanu? ok, prva kiša će možda odati tajnu

gledala sam rtl reportažu o ovoj temi nekidan, tema je kao takva zanimljiva, u smislu da shvatimo kakvih sve pokondirenih tikvi ima (još uvijek i zauvijek) i nevjerovatno je da neki kikić može toliko biti istreniran da će mu detekcija brandova biti važnija od igre i druženja. :naivna:

jedno je kad netko stvarno platežno moćan (ali ne od prekjučer) kupuje ko od šale skupe brendirane stvari, drugo je kad forsiraš skupu "finoću", a nisi platio komunalnu i pričuvu mjesecima...lol

dijete koje od malih nogu "sve najbolje ima" teško će podnijeti ako mu "zaškripi" u životu, pa će morati i do Lidla; s druge strane, mnoga je racionalna majka odgojila ljude na mjestu, i više od toga, ne oblačivši ih po "posljednjoj modi" i ne gledavši (nužno) marke. između dva ekstrema toliko je još mogućnosti.

divna je jedna stvar - jednom kad odrasteš i odvojiš se od kolektiva u kojima moraš boraviti htio-ne htio (u ovom slučaju vrtići i škole), ako se već i tada nisi izborio za svoj stil, sa svojim mogućnostima, to ćeš svakako slobodan činiti kasnije, kupovao u Lidlu ili ne, jer ćeš kupovati tj. nositi baš ono što želiš, neovisno o "modi" i ostalim glupostima. oči me bole kad vidim uzorke koji su ponovo "in" jer ako si ih furao prošle ili pretprošle godine, bio si valjda "demode".
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:21   #85
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
ipak mi je djecu malo too much zato jer prerastu u roku par mjeseci
i odjeću i obuću

mi odrasli ipak možemo gurat par sezona makar
a što se tiče mene osobno, ja samoj sebi stalno esam
ne kupujem ništa skupo
čuvam robu i obuću
imam toga dosta pa se ne iznosi

eto, da kažem da sam maloj kupila sivu debelu haljinu za zimu za 45 kn
medena je
lidlićka

Dječja roba oduvijek je bila skupa. Odnosno nije ništa jeftinija jer ju djeca brzo prerastu jel
U vrijeme odrastanja moje djece još k tome nije ni bilo baš nekog izbora.
Uredno smo razmjenjivali robicu. Prednost je ako ti ekipa oko tebe ima dječurliju.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:21   #86
Meni je Lidlova odjeća ok za predškolarce, za veće mi već nije...
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:23   #87
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Pa i trebala bi bit, najkvalitetnije je.
To što je jeftino je samo plus.
Mislim općenito na proizvode iz Lidla. Ja nisam skužila da su nešto posebno jeftini, kupovala sam hranu, higijenske potrepštine i sredstva za čišćenje.

Kažeš da im je tekstil kvalitetan i jeftin?
U Metkoviću nije bio neki izbor, pa ga nisam baš zagledala.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:24   #88
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ima viziju, to si u pravu.
Tamo rade hamgurgere.
Ali ne zna ništa o njima, nikad tamo nismo bili.
Oisušepremili Pretpostavljam da ni ti ne nosiš Philippe Patek satove pa imaš neku sliku o njima?
Recimo, ja ne pijem Colu, nikakvu, i stvarno ne znam je li bolja Coca Cola, Pepsi, je li Sky Cola neki baš toliko užasan zamjenski napitak, a ostalo smeđe boje s mjehurićima ni ne znam da postoji. Kad mi dolaze gosti za koje znam da piju to smeđe s mjehurićima - kupim Coca Colu. Ziher je ziher Tak reklame rade.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:27   #89
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
Meni je Lidlova odjeća ok za predškolarce, za veće mi već nije...
Radi same odjeće ili dojma gdje je kupljeno?
Ja sam jedva čekala da dođe u Peppers, a ne Lupilu rang.
Lupilu je uvijek imao manji izbor od Peppersa.

Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Oisušepremili Pretpostavljam da ni ti ne nosiš Philippe Patek satove pa imaš neku sliku o njima?
Recimo, ja ne pijem Colu, nikakvu, i stvarno ne znam je li bolja Coca Cola, Pepsi, je li Sky Cola neki baš toliko užasan zamjenski napitak, a ostalo smeđe boje s mjehurićima ni ne znam da postoji. Kad mi dolaze gosti za koje znam da piju to smeđe s mjehurićima - kupim Coca Colu. Ziher je ziher Tak reklame rade.
Oprosti, ja sam preglupa za satove i nikad čula za ovo.
Sori.
Ali znam za Swatch.
Ja niš ne kupujem za goste što sama ne koristim.
Ne znam koja je bolja jer je meni, kao i tebi, potpuno svejedno, smeđe s mjehurićima i nemam ju nikad.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:28   #90
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Radi same odjeće ili dojma gdje je kupljeno?
Ja sam jedva čekala da dođe u Peppers, a ne Lupilu rang.
Lupilu je uvijek imao manji izbor od Peppersa.
Baš zbog odjeće.
Npr. traperice imaju onu običnu gumu u struku i loš kroj.
Gornji dijelovi trenerke su nekako tanki i sl.
Radije u H&M kupim na akciji "platiš 2, uzmeš 3" pa za približno istu cijenu dobijem i bolju kvalitetu i bolji dizajn.
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:30   #91
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Dječja roba oduvijek je bila skupa. Odnosno nije ništa jeftinija jer ju djeca brzo prerastu jel
U vrijeme odrastanja moje djece još k tome nije ni bilo baš nekog izbora.
Uredno smo razmjenjivali robicu. Prednost je ako ti ekipa oko tebe ima dječurliju.
znam, sve mi je jasno
još bi trebala zahvaljivat bogu jer danas imaš lidl, kik i slične trgovine
ali da me nervira, nervira me

i nažalost nemam puno ekipe oko sebe s djecom
ili su već narasli ili se još nisu rodili ili su muški
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:30   #92
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
dijete koje od malih nogu "sve najbolje ima" teško će podnijeti ako mu "zaškripi" u životu, pa će morati i do Lidla; s druge strane, mnoga je racionalna majka odgojila ljude na mjestu, i više od toga, ne oblačivši ih po "posljednjoj modi" i ne gledavši (nužno) marke. između dva ekstrema toliko je još mogućnosti.
Postoje i bogate racionalne majke koje odgoje normalnu djecu čak i ako su obučena u skuplju robu i po posljednjoj modi.

Nije problem kad djetetu priuštiš skupo, problem je kad djetetu usadiš povezivanje vlastite vrijednosti s novcem, markama, dućanima. A takvih roditelja ima među svim slojevima.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:31   #93
@sunnyah. Da, to ovisi i o građi tijela.
Za moje dijete su bilo koja trenirka iz Bennetona ili H&M-a blagi užas, ali iz Ontarija i Name sjajni.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:38   #94
zna lidl zasrati. npr., njihove štramplice koje se sad prodaju su živi drek, koštaju 20 kn, ali jedne godine sam se zeznula i kupila 5 kom. nisu kvalitetne, rašire se, vise, puknu, baš šrot ijako su tanke. lupilu trenirke i hlače valjaju mi samo kada se u struku mogu podesiti jer mi je dijete jako mršavo i sve mu pada. majice, potkošulje su super.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:45   #95
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Postoje i bogate racionalne majke koje odgoje normalnu djecu čak i ako su obučena u skuplju robu i po posljednjoj modi.

Nije problem kad djetetu priuštiš skupo, problem je kad djetetu usadiš povezivanje vlastite vrijednosti s novcem, markama, dućanima. A takvih roditelja ima među svim slojevima.

Znam jednu takvu mamu koja je jedva dočekala da joj klinac prestane trenirati nogomet.
Nije mi bilo jasno zbog čega.
A, kaže ona zato što treniranje nogometa ne razvija sportski duh i zdrav stav prema životu, da dečkići samo gledaju koja im je marka dresa, tko ima bolje kopačke, da se izruguju onima koji su slabije obučeni i sl. i da ona ne želi da joj sin bude takav.
Nije mu branila da trenira, ali ga je na prve naznake da bi ga interesiralo nešto drugo odvukla od nogometa.
__________________
Ako izgleda kao mačka, ako miriši kao mačka i ako se glasa kao mačka, onda je to mačka.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:07   #96
Mene je jako iznenadilo kad mi je nedavno frendica iz osnovne rekla da sam ja u osnovnoj imala svu brendiranu robu. Ja sam u čudu zastala (fkt jesam imala), jer nikad nisam doživljavala da je to neki big dil. Više je ruganje išlo ako je netko imao nešto ružno (nama djeci ružno).

Imala sam tu sreću (nesreću?) da je moja mater jako polagala na devizu "brendirano i skupo je kvalitetno" i tako sam ja prošla ratne 90-e kao školarka u brendiranoj robi.

Životno sam jako lijena za neke jednostavne odabire (di ćemo jesti, što ćemo jesti, što ću obući), pa mi je bilo okk da mi mama kupuje odjeću debelo u srednjoj školi I to je sve bilo brendirano.

Bi li čovjek očekivao sad da sam od glave u pete u brendiranoj obleci? Možda. A ja škrta dati više od 80kn za majicu

Lidlići mi se čini kao kovanica neke sitne duše koja nema što pametnije raditi u životu nego igrati se inspektora i detektirati oklen je majica.

I puno me više smeta (kao nemajku i nezaitneresiranu partiju) dugogodišnji trend oblačenja djece u obleku kao da su odrasle osobe (čini mi se da je Zara prva to isfurala). Volim kad su djeca šareno i šašavo odjevena, da ti oko krvari od boja
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:07   #97
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
A roditelji Brodomerkurčići.


iskreno, ne znam čemu čuđenje. ili vi imate preoptimistično mišljenje o prosječnom hrvatskom plebsu.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:19   #98
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Dječja roba oduvijek je bila skupa.
ali ne i u Kiku (došla sasvim drugim poslom neki dan pa sam bacila oko na asortiman)

imali su akcije (magična riječ ) nedavno, a i ostalo je još smiješnih cijena, za superslatke minijaturne stvarčice za novorođenčad ili dojenčad po recimo 8kn; je li baš tako loš taj "njemački pamuk", pogotovo sa sniženom cijenom?

kikići

Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Postoje i bogate racionalne majke koje odgoje normalnu djecu čak i ako su obučena u skuplju robu i po posljednjoj modi.

Nije problem kad djetetu priuštiš skupo, problem je kad djetetu usadiš povezivanje vlastite vrijednosti s novcem, markama, dućanima. A takvih roditelja ima među svim slojevima.
slažem se. zato sam i napisala ono o "nekom tko nije od prekjučer bogat" i "nekom tko štedi na jednoj strani da bi imao na drugoj i još je digao kredit da si kupi skupu kožnu torbu ili cipele s potpisom". razlika je nebo i zemlja.

nitko ne očekuje da će mali slatki George od Engleske nositi cipelice napravljene u Kini, ali ne znam zašto (u pojedinim slučajevima, no nije ih malo) "običan čovjek" samog sebe (financijski i svakako) opterećuje "skupim krpicama" i to još prenosi na dijete?

sjećam se, ima sad već godina, poznanica je rodila sina, i pamtim njenu izjavu tipa "neću da on nosi Froddo" (tu je valjda bio i Ciciban), kao svi to nose, ona je valjda htjela nešto "posebno" za malog. dakle djetetu od 2,3 godine stvarno igra ulogu kaj mu piše na cipelici, valjda je bitno kako je urađena i da je udobna i nepromočiva? nisi bili nit' jako bogati nit' aristokracija.

Zadnje uređivanje ekaliopa : 03.10.2017. at 14:34.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:23   #99
Ne znam imate li LC Waikiki u Hr, njihova odjeća za klince je povoljna i super kvalitete.

Kod nas je najskuplja dječja odjeća Okaidi. Jako skupa trgovina s nadrkanim djelatnicama.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 14:24   #100
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Opće se neću petljat u ovu priču, jedino moram reći da fakat iskreno sumnjam u nju.
Koliko sam čula, sve je poteklo od neke tete iz vrtića koja je izjavila da tako djeca zovu drugu djecu, jel.
Mislim, dijete mi je izašlo iz vrtića prije dvije godine.
To nisu dječje teme.
To nisu dječji komentari za taj uzrast.
Ja si nemrem zamisliti da dijete tih godina, pa sad još i više njih (!) tako komuniciraju.
Njihove teme su potpuno drugačije, njihovi prioriteti su drugačiji.
Više mi baca da tako tete zovu klince, pa je neka od njih i ulovljena u tome, pa se smislilo kako djeca ovo ono lijevo desno.
A još manje mogu vjerovati da je itko na to obrvu digao, a kamoli da je nastala takva polemika, objašnjavanje, hajka.
otkad sam čula za ovo, to je bila moja prva misao. tko vidi djecu na okupu? tete. da li se djeca međusobno zovu umanjenicama? ne. tko ih tako zove? tete.

ruganja je uvijek bilo. ova majica ti je sigurno iz lidla, npr., ali i to mi izgleda kao zajebancija starijih.

uglavnom, sve je poteklo iz ćakule novinarke na kavi s prijom koja radi kao teta.

koju, usput rečeno, zamišljam kao ćakulu o novoj hajdinoj kolekciji i usput ubačenoj priči o vrtiću punom lidlića.

teta is the devil.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.