Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 21:20   #1
Hrvatska protiv JNA - doktrine ratovanja

Rasprave o nacinu odlucivanja i ratovanja, odnosno strategijama i doktrinama ratovanja pojavljuju se u temama oko operacija 'Una', 'Vihor' i 'Otkos' kao i programa HOS-a naprimjer.

Stoga treba kvalitetno obraditi tu temu, jer dezurni 'sveznadari' u medijima govore besmislice, sto govori o novinarskom neprofesionalizmu, jer im daju prostor za to. Ima ljudi koji to znaju i koji su za to skolovani, a naravno njih ne pitaju.

S obzirom da je doktrina "nacin ostvarivanja strategijskih ciljeva na bojnom polju", odnosno "nacin na koji se bori na bojistu", moze se govoriti da doktrinu nije moguce preko noci promijeniti. Ako je netko radio 30 godina na jedan nacin tesko preko noci prihvaca potpuno novi nacin. Naravno, genijalni um i osoba koja misli i slusa moze.

Hocu reci dio generala iz JNA koji je naucio raditi kao u JNA ne mogu se preko noci prilagoditi (npr. "u miru je vojska podredjena politici, a u ratu je politika podredjena vojsci", generali Tus i Stipetic, po knjigama D.D. Lose). I onda takvi dobivaju medijski prostor da sole pamet pokojnom dr. Tudjmanu i zivim cenzuriranim generalima.

S druge strane pobjednicka doktrina Hrvatske vojske zasnivala se na logicnom nacelu da je "vojska podredjena politici, kao krajnje politicko sredstvo". Dodatno, po D. D. Losi u knjizi "Strategija vucjeg copora", 2008., str. 347, pise "operacije Hrvatske vojske izvedene su po nacelima suvremenog ratnog umijeca, tj. bitke u trecoj i cetvrtoj protuteznosti". Naime u Domovinskom ratu su koristeni dronovi koji su u realnom vremenu slali snimke.

Loso siroko elaborira u knjigama o doktrini JNA, a evo jedan zakljucak o doktrini JNA, "sve su ovo razlozi zbog kojih politika nije bila nadredjena vojsci , nego je vojska bila istodobno i oruzana sila i samostalni politicki cimbenik, koji je neovisno o vladajucoj politickoj strukturi kada i od koga prijeti opasnost po ustavno-pravni poredak.", str. 36, D. D. Losi u knjizi "Strategija vucjeg copora", 2008.

Ono sto je moj dojam da je kljucno to sto smo sa stajalista vodjenja racuna o civilima, izbjeglicama, ranjenicima iz protivnicke vojske vodili doktrinu najcisceg rata u povijesti ratovanja, unatoc tome sto je bilo zlocina.

Dakle, otvaram temu o nacinu ratovanja i odlucivanja u operacijama Hrvatske vojske i vojske Jugoslavenske narodne armije (JNA).

Za uvod multimedijski prikaz kada das ekspertu admiralu Losi da rasturi 'sveznadare', https://m.youtube.com/watch?v=2LNAlBr6DsU

Moze se diskutirati npr. o:
1. Nacinu planiranja, odlucivanja i borbe u konkretnim operacijama
2. Osvrtima na temu odlucivanja i doktrinama u relevantnoj literaturi
3. Specijalnim operacijama odnosno lazima iz medija o prikazu Domovinskog rata vezano za odlucivanje i doktrinama ratovanja
4. Moze se pozvati na dobre upisane poruke na forum.hr, jer sam siguran da ih ima

Molim samo da se drzimo teme, a to su primjeri i teorija o nacinu ratovanja i odlucivanja u Hrvatskoj vojsci i JNA.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 22:46   #2
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Rasprave o nacinu odlucivanja i ratovanja, odnosno strategijama i doktrinama ratovanja pojavljuju se u temama oko operacija 'Una', 'Vihor' i 'Otkos' kao i programa HOS-a naprimjer.

Stoga treba kvalitetno obraditi tu temu, jer dezurni 'sveznadari' u medijima govore besmislice, sto govori o novinarskom neprofesionalizmu, jer im daju prostor za to. Ima ljudi koji to znaju i koji su za to skolovani, a naravno njih ne pitaju.

S obzirom da je doktrina "nacin ostvarivanja strategijskih ciljeva na bojnom polju", odnosno "nacin na koji se bori na bojistu", moze se govoriti da doktrinu nije moguce preko noci promijeniti. Ako je netko radio 30 godina na jedan nacin tesko preko noci prihvaca potpuno novi nacin. Naravno, genijalni um i osoba koja misli i slusa moze.

Hocu reci dio generala iz JNA koji je naucio raditi kao u JNA ne mogu se preko noci prilagoditi (npr. "u miru je vojska podredjena politici, a u ratu je politika podredjena vojsci", generali Tus i Stipetic, po knjigama D.D. Lose). I onda takvi dobivaju medijski prostor da sole pamet pokojnom dr. Tudjmanu i zivim cenzuriranim generalima.

S druge strane pobjednicka doktrina Hrvatske vojske zasnivala se na logicnom nacelu da je "vojska podredjena politici, kao krajnje politicko sredstvo". Dodatno, po D. D. Losi u knjizi "Strategija vucjeg copora", 2008., str. 347, pise "operacije Hrvatske vojske izvedene su po nacelima suvremenog ratnog umijeca, tj. bitke u trecoj i cetvrtoj protuteznosti". Naime u Domovinskom ratu su koristeni dronovi koji su u realnom vremenu slali snimke.

Loso siroko elaborira u knjigama o doktrini JNA, a evo jedan zakljucak o doktrini JNA, "sve su ovo razlozi zbog kojih politika nije bila nadredjena vojsci , nego je vojska bila istodobno i oruzana sila i samostalni politicki cimbenik, koji je neovisno o vladajucoj politickoj strukturi kada i od koga prijeti opasnost po ustavno-pravni poredak.", str. 36, D. D. Losi u knjizi "Strategija vucjeg copora", 2008.

Ono sto je moj dojam da je kljucno to sto smo sa stajalista vodjenja racuna o civilima, izbjeglicama, ranjenicima iz protivnicke vojske vodili doktrinu najcisceg rata u povijesti ratovanja, unatoc tome sto je bilo zlocina.

Dakle, otvaram temu o nacinu ratovanja i odlucivanja u operacijama Hrvatske vojske i vojske Jugoslavenske narodne armije (JNA).

Za uvod multimedijski prikaz kada das ekspertu admiralu Losi da rasturi 'sveznadare', https://m.youtube.com/watch?v=2LNAlBr6DsU

Moze se diskutirati npr. o:
1. Nacinu planiranja, odlucivanja i borbe u konkretnim operacijama
2. Osvrtima na temu odlucivanja i doktrinama u relevantnoj literaturi
3. Specijalnim operacijama odnosno lazima iz medija o prikazu Domovinskog rata vezano za odlucivanje i doktrinama ratovanja
4. Moze se pozvati na dobre upisane poruke na forum.hr, jer sam siguran da ih ima

Molim samo da se drzimo teme, a to su primjeri i teorija o nacinu ratovanja i odlucivanja u Hrvatskoj vojsci i JNA.
Tko si ti da si daješ pravo suditi o znanju ili ne znanju jednog Petra Stipetića ? Ja ne znam gdje si ti bio na ratištu i ne ulazim u to ...ali pišeš gluposti .
Čak i da stoji tvrdnja da se generali u koji su došli iz JNA nisu mogli prilagoditi "novom sistemu" , ali su bili jako dbro upoznati sa protivnikom i njihovom vojnom doktrinom . Lošo je samo piskaralo ...dok smo ga trebal popravljao je zubalo u Beogradu .Tipičan general poslije bitke . Nisam siguran da će se na forum javiti Gotovina ,Stipetić , Adem i ostali da bi mi mogli diskutirati o načinu odlučivanja .Na forumu su ljudi koji su dobivali zapovjedi i pokušavali izvršii iste. A tada za filozofiranje i postavljanje podpitanja nije bilo vremena niti je to bilo dozvoljeno .Jbt...što smo trebali slušati genijalca Rojsa da izdaje zapovjedi ?
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 23:52   #3
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Tko si ti da si daješ pravo suditi o znanju ili ne znanju jednog Petra Stipetića ?
Ja prenosim informacije iz knjiga koje citam uz REFERENCIRANJE, a i zakljucujem.

Zao mi je ako nekoga pri tome povrijedim.

Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Ja ne znam gdje si ti bio na ratištu i ne ulazim u to ...ali pišeš gluposti .
Nisam bio na ratistu. A pisem ono sto procitam u knjigama.

I to iz publikacija 2015., 2008. i 2010.

Smatram da je to pohvalno i informacije iz novijih publikacija mogu biti od koristi tko se zeli suociti s onime sto se dogadjalo od Vukovara do Dubrovnika.

A naravno cijenim i pojedinacna iskustva sudionika, pa i Vasa.

Jer smatram da svi zavrijedjuju znati Istinu, pogotovo kada o njoj JAVNO s imenom i prezimenom pisu sudionici.

Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Čak i da stoji tvrdnja da se generali u koji su došli iz JNA nisu mogli prilagoditi "novom sistemu" , ali su bili jako dbro upoznati sa protivnikom i njihovom vojnom doktrinom .
To ste dobro rekli.

Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Lošo je samo piskaralo ...dok smo ga trebal popravljao je zubalo u Beogradu .Tipičan general poslije bitke .
Pa ratni put admirala Lose je poznat, cudi me da ne znate Losin ratni put, jer da znate ne bi tako govorili. A zasigurno nije "general poslije bitke". A javno je pozvao generala Tusa i generala Stipetica da javnosti odgovore na tocno odredjena pitanja.

Koliko je generala iz JNA pobjeglo na hrvatsku stranu? On je i pobjegao na hrvatsku stranu, i onda se aktivno ukljucio u obranu a nitko ga nije tjerao. Dakle, nije htio ratovati protiv Hrvatske (bijeg iz JNA) i aktivno se ukljucio u obranu. Onda ga je dr. Tudman potjerao jer su mu napakovali da je KOS-ovac, pa se opet vratio i dokazao na bojisnici i u ratu dobio najvisa odlikovanja. Onda je ustao u obranu za dignitet Domovinskog rata kada ga je Mesic prisilno umirovio. Nakon toga pise i promice vrijednosti Domovinskog rata, a pisati nije lako.

I sada ga Vi osudjujete jer se nije htio vratiti kao krezubi admiral, a i dalje ratuje za ocuvanje vrijednosti Domovinskog rata kvalitetnim i dobro argumentiranim stivom.

Za mene je on ZIVI HEROJ u obrani nase Domovine Hrvatske i POBJEDNIK U RATU, i jos se netko poluinformiran nadje napadati admirala Losu i ovi nasi sugavi mediji i javne osobe. To me ljuti!!!

Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da će se na forum javiti Gotovina ,Stipetić , Adem i ostali da bi mi mogli diskutirati o načinu odlučivanja .Na forumu su ljudi koji su dobivali zapovjedi i pokušavali izvršii iste.
Pa i Gotovina je napisao knjigu o Domovinskom ratu i tako dao doprinos s tog aspekta. Mozda da se Vi posluzite s Gotovininom knjigom a ja s Losinom pa da imamo dvije perspektive?

A vezano za nacin odlucivanja ima Brijunski transkript i literatura, i youtube.

Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
A tada za filozofiranje i postavljanje podpitanja nije bilo vremena niti je to bilo dozvoljeno .Jbt...što smo trebali slušati genijalca Rojsa da izdaje zapovjedi ?
Razumijem Vasu perspektivu i jasno je tko je po hijerarhiji nadredjen.

Ustrojstvo vojne hijerarhije i sustava zapovijedanja je vazno, zbog toga sam i otvorio temu.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu

Zadnje uređivanje The Instruktor : 04.10.2017. at 00:09.
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 00:07   #4
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Ja prenosim informacije iz knjiga koje citam uz REFERENCIRANJE, a i zakljucujem.

Zao mi je ako nekoga pri tome povrijedim.



Nisam bio na ratistu. A pisem ono sto procitam u knjigama.

I to iz publikacija 2015., 2008. i 2010.

Smatram da je to pohvalno i informacije iz novijih publikacija mogu biti od koristi tko se zeli suociti s onime sto se dogadjalo od Vukovara do Dubrovnika.

A naravno cijenim i pojedinacna iskustva sudionika, pa i Vasa.

Jer smatram da svi zavrijedjuju znati Istinu, pogotovo kada o njoj JAVNO s imenom i prezimenom pisu sudionici.



To ste dobro rekli.



Pa ratni put admirala Lose je poznat, cudi me da ne znate Losin ratni put, jer da znate ne bi tako govorili. A zasigurno nije "general poslije bitke". A javno je pozvao generala Tusa i generala Stipetica da javnosti odgovore na tocno odredjena pitanja.

Koliko je generala iz JNA pobjeglo na hrvatsku stranu? On je i pobjegao na hrvatsku stranu, i onda se aktivno ukljucio u obranu a nitko ga nije tjerao. Dakle, nije htio ratovati protiv Hrvatske (bijeg iz JNA) i aktivno se ukljucio u obranu. Onda ga je dr. Tudman potjerao jer su mu napakovali da je KOS-ovac, pa se opet vratio i dokazao na bojisnici i u ratu dobio najvisa odlikovanja. Onda je ustao u obranu za dignitet Domovinskog rata kada ga je Mesic prisilno umirovio. Nakon toga pise i promice vrijednosti Domovinskog rata, a pisati nije lako.

I sada ga Vi osudjujete jer se nije htio vratiti kao krezubi admiral, a i dalje ratuje za ocuvanje vrijednosti Domovinskog rata kvalitetnim i dobro argumentiranim stivom.

Za mene je on zivi heroj u obrani nase Domovine Hrvatske, i jos se netko poluinformiran napadati admirala Losu. To me ljuti.



Pa i Gotovina je napisao knjigu o Domovinskom ratu i tako dao doprinos s tog aspekta. Mozda da se Vi posluzite s Gotovininom knjigom a ja s Losinom pa da imamo dvije perspektive?

A vezano za nacin odlucivanja ima Brijunski transkript i literatura, i youtube.



Razumijem Vasu perspektivu.

Ustrojstvo vojne hijerarhije i sustava zapovijedanja je vazno.
Bio sam 91 na ratištu gdje i Gotovina ... kasnije nam je bio zapovjednik u Bosni..od Livna , Dinare i nadalje... nemam potrebu za čitanjem njegove knjige . Mnaje više sam prošao to o čemu on piše , osim njegove kratke epizode u HVO-u
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 00:21   #5
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Bio sam 91 na ratištu gdje i Gotovina ... kasnije nam je bio zapovjednik u Bosni..od Livna , Dinare i nadalje... nemam potrebu za čitanjem njegove knjige . Mnaje više sam prošao to o čemu on piše , osim njegove kratke epizode u HVO-u
Ja ako ne citam ne znam, jer sam bio djete kada je bio rat.

A tesko mi je citat bez vrijednih povratnih informacija od diskutanata.

Lakse razmisljam kada diskutiram.

A smatram da se Domovinski rat iskrivljava da bi se ocrnio, a i Branitelji se ne postuju i to mi smeta. Pa danas Hrvatima u BIH sude po novom ostrijem zakonu, a Bosnjacima po blagom zakonu iz SFRJ u istoj drzavi i to mainstream medije ne zanima.

A glavnina toga proizlazi iz sustava zapovijedanja.

I Gotovina je dobro rekao u smislu da ne moze zapovjednik biti kriv za zlocine koji su se dogadjali dok se on borio i zapovijedao, https://m.youtube.com/watch?v=XgUQDcjC4ao.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:13   #6
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Pa ratni put admirala Lose je poznat, cudi me da ne znate Losin ratni put, jer da znate ne bi tako govorili. A zasigurno nije "general poslije bitke". A javno je pozvao generala Tusa i generala Stipetica da javnosti odgovore na tocno odredjena pitanja.

Koliko je generala iz JNA pobjeglo na hrvatsku stranu? On je i pobjegao na hrvatsku stranu, i onda se aktivno ukljucio u obranu a nitko ga nije tjerao. Dakle, nije htio ratovati protiv Hrvatske (bijeg iz JNA) i aktivno se ukljucio u obranu. Onda ga je dr. Tudman potjerao jer su mu napakovali da je KOS-ovac, pa se opet vratio i dokazao na bojisnici i u ratu dobio najvisa odlikovanja. Onda je ustao u obranu za dignitet Domovinskog rata kada ga je Mesic prisilno umirovio. Nakon toga pise i promice vrijednosti Domovinskog rata, a pisati nije lako.

I sada ga Vi osudjujete jer se nije htio vratiti kao krezubi admiral, a i dalje ratuje za ocuvanje vrijednosti Domovinskog rata kvalitetnim i dobro argumentiranim stivom.

Za mene je on ZIVI HEROJ u obrani nase Domovine Hrvatske i POBJEDNIK U RATU, i jos se netko poluinformiran nadje napadati admirala Losu i ovi nasi sugavi mediji i javne osobe. To me ljuti!!!
Potpuno se slazem sa gore napisanim. Losu danas napadaju protivnici hrvatskih interesa i ljudi koji nemaju svoj stav te stavove kupe iz antihrvatskih medija.
Jedan od razloga napada na Losu su svakako Slovenski interesi. Svi znamo kako su Slovenci prvi poceli zveckati oruzjem, (sazivanje sjednice vlade o spremnosti vojske da provede arbitraznu odluku). Na njihovo zveckanjem oruzjem Loso odgovori izjavom o spremnosti HV-a. Na njegovu izjavu, predsjednica povlaci antidrzavnicki potez i smjenjuje Losu zbog te izjave.
Nakon toga krecu izjave kako se Loso kasno prikljucio HV-u, kako je popravljao zube u Srbiji. Na zalost tu tezu prihvacaju mnogi bez provjeravanja tocnosti iste. Kada im das dokaze (linkove, video zapise) da je Loso sredinom 1991. bio u zapovjednistvu ZNG-a, oni i dalje ne vjeruju. Jer je za njih ono sto pise u novinama istina.
zulualpha is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:57   #7
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Ja ako ne citam ne znam, jer sam bio djete kada je bio rat.

A tesko mi je citat bez vrijednih povratnih informacija od diskutanata.

Lakse razmisljam kada diskutiram.

A smatram da se Domovinski rat iskrivljava da bi se ocrnio, a i Branitelji se ne postuju i to mi smeta. Pa danas Hrvatima u BIH sude po novom ostrijem zakonu, a Bosnjacima po blagom zakonu iz SFRJ u istoj drzavi i to mainstream medije ne zanima.

A glavnina toga proizlazi iz sustava zapovijedanja.

I Gotovina je dobro rekao u smislu da ne moze zapovjednik biti kriv za zlocine koji su se dogadjali dok se on borio i zapovijedao, https://m.youtube.com/watch?v=XgUQDcjC4ao.
naravno da je istina iskrivljena. pa čitave postrojbe su izmišljene da bi u njh strpali ljude koji nisu bili u ratu . najnovije , HVO je učestvovao u Oluji ..laži koliko hoćeš . Samo ne znam što ima sustav zapovjedanja u ratu , danas 20 g poslije rata.
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:06   #8
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
naravno da je istina iskrivljena. pa čitave postrojbe su izmišljene da bi u njh strpali ljude koji nisu bili u ratu . najnovije , HVO je učestvovao u Oluji ..laži koliko hoćeš . Samo ne znam što ima sustav zapovjedanja u ratu , danas 20 g poslije rata.
Koje su Vase namjere na forumu!

Kada tako napadate nacelnika obavjestajne sluzbe u Domovinskom ratu admirala Losu i pri tom se ne ispricavate, kada je ocito da Vam je percepcija kriva!

A cini mi se i da znam zasto zelite izbjeci temu zapovijedanja u Domovinskom ratu i govorite u 2017. o 'dvostrukoj liniji zapovjedanja'!
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:27   #9
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Koje su Vase namjere na forumu!

Kada tako napadate nacelnika obavjestajne sluzbe u Domovinskom ratu admirala Losu i pri tom se ne ispricavate, kada je ocito da Vam je percepcija kriva!

A cini mi se i da znam zasto zelite izbjeci temu zapovijedanja u Domovinskom ratu i govorite u 2017. o 'dvostrukoj liniji zapovjedanja'!
Nabijem takvog načelnika i njemu slične... bili su korisni kao naočale čovjeku bez ušiju....evo , upravo na današnji dan moja postrojba je imala 10 mrtvih i 23 ranjena , a Lošo je u to vrijeme sjedio u zubarskom stolcu u Beogradu ... pričao sam o linijama zap za vrijeme rata . čitaj pažljivije .
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:37   #10
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Nabijem takvog načelnika i njemu slične... bili su korisni kao naočale čovjeku bez ušiju....
Ne mogu vjerovati da takvom smatrate obavjestajnu sluzbu u Domovinskom ratu i njenoj ulozi u sustavu zapovijedanja i da tako ruzno govorite o kolegama - "nabijem takvog nacelnika".

Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
evo , upravo na današnji dan moja postrojba je imala 10 mrtvih i 23 ranjena , a Lošo je u to vrijeme sjedio u zubarskom stolcu u Beogradu ...
A o kojoj operaciji govorite? I kada se to dogodilo?

A kada vec javno napadate Losu koji javno govori s imenom i prezimenom, koje je Vase ime i prezime jer predstavljate se kao svjedok dogadjanja? A vjerojatno ste hrabriji od Lose.

Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
pričao sam o linijama zap za vrijeme rata . čitaj pažljivije .
Pa pricamo o istom.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:45   #11
The Instruktor

Postoji mogućnost za forumaša koji je bio svugdje u svim bitkama domovinskog rata ustvari nije bio ili je bio djelomično. Tako da se ne obazireš na te besmislene kontradiktorne upadice niti trošiš vrijeme i trud za nepotrebne stvari.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:50   #12
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da takvom smatrate obavjestajnu sluzbu u Domovinskom ratu i njenoj ulozi u sustavu zapovijedanja i da tako ruzno govorite o kolegama - "nabijem takvog nacelnika".



A o kojoj operaciji govorite? I kada se to dogodilo?

A kada vec javno napadate Losu koji javno govori s imenom i prezimenom, koje je Vase ime i prezime jer predstavljate se kao svjedok dogadjanja? A vjerojatno ste hrabriji od Lose.



Pa pricamo o istom.
dogodilo se na današnji dan... ako me već pitaš za ime , bio bi red da se ti prvi predstaviš . Da sam hrabriji od Loše , vjerovatno nisam . Trebalo je imati muda i u jesen 91 biti u Beogradu . Ja sam bio u to vrijeme u Novskoj
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:09   #13
Spomenuti forumaš je vjerojatno mislio na ovo:

http://www.zudr-ivg.hr/prve-vojne-po...ivanic-grad/4/

Mogao je to pročitati, neću ga suditi, ali neki ga prozivaju, valjda s razlogom.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:24   #14
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
Spomenuti forumaš je vjerojatno mislio na ovo:

http://www.zudr-ivg.hr/prve-vojne-po...ivanic-grad/4/

Mogao je to pročitati, neću ga suditi, ali neki ga prozivaju, valjda s razlogom.

naravno , pročitao sam u Lošinoj knjizi
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:27   #15
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
naravno , pročitao sam u Lošinoj knjizi
Ili si pročitao ovdje:

http://dogodilose.com/2014/10/05/kuk...e-4-listopada/

Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:34   #16
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
moguće... članak je OK ,ali na slici nije Novska
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:48   #17
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
moguće... članak je OK ,ali na slici nije Novska

Misliš? Potrudit ću se saznati, mada će biti teško.

A evo nešto o operaciji Una:


http://crnemambe.hr/crne-mambe/staln...-kroz-povijest

http://www.dnevno.hr/domovina/presuc...-oluje-831675/
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:53   #18
Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
Misliš? Potrudit ću se saznati, mada će biti teško.

A evo nešto o operaciji Una:


http://crnemambe.hr/crne-mambe/staln...-kroz-povijest

http://www.dnevno.hr/domovina/presuc...-oluje-831675/
moja grupa je pokušala prijeći Savu . Malo se zna da je i Sava forsirana .
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 14:30   #19
Molim da se drzite teme. Za operaciju 'Una' ima posebna tema.

Ovdje je tema definirana u uvodnoj poruci.

Moze operacija 'Una' u pogledu zapovijedanja ili nacina ratovanja u jedinstvenoj poruci a ne da bude chat o toj operacuji iz drugih perspektiva.

Ovo za admirala Losu mi je okej, jer se on bavio problematikom sukusa teme na znanstven nacin i jos je bio sudionik Domovinskog rata na najvisim hijerarhijskim razinama. Pa ima smisla u pogledu njegove vjerodostojnosti za tu problematiku, koja je po meni neupitna.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 14:35   #20
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da takvom smatrate obavjestajnu sluzbu u Domovinskom ratu i njenoj ulozi u sustavu zapovijedanja i da tako ruzno govorite o kolegama - "nabijem takvog nacelnika".



A o kojoj operaciji govorite? I kada se to dogodilo?

A kada vec javno napadate Losu koji javno govori s imenom i prezimenom, koje je Vase ime i prezime jer predstavljate se kao svjedok dogadjanja? A vjerojatno ste hrabriji od Lose.



Pa pricamo o istom.
Kao sto ti je Kruger napisao, nemas se potrebe opterecivati sa neutemeljenim pricama koje lansiraju sluzbe susjednih zemalja.
Evo podsjeticu za one neinformirane koji citaju kako ne bi dosli u zabludu.
Ovo je zivotopis Davora Domazeta.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Davor_Domazet-Lo%C5%A1o
U njemu pise:
Quote:
Nakon karijere u Ratnoj mornarici JNA prebjegao je u nastajuću Hrvatsku vojsku u činu kapetana fregate. Član stožera Zbora narodne garde postao je 3. srpnja 1991. godine. Ubrzo se uključuje u vojne operacije i organizira ustroj vojne obavještajne službe. U OS RH napredovao je od čina kapetana bojnog broda do admirala (2000.). Obnašao je dužnosti načelnika Ureda za strateška istraživanja (1991.), načelnika Obavještajne uprave GS OS RH (1992.), zamjenika načelnika Glavnog stožera i načelnika Glavnog stožera OS RH (1998.-2000.). Smijenjen je 2000., nakon prosvjedne izjave u kojoj se tadašnji (2005.) predsjednik RH Stjepan Mesić optužuje za sudjelovanje u trivijalizaciji i kriminalizaciji Domovinskoga rata.
zulualpha is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.