Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2006., 19:11   #1
Zatvor kod beba i djece

Naša mala curica već skoro 2. tjedan bez stolice! Inače samo je na sisi a doktorica kaže da nema straha jer kao ako je na sisi sve je normalno. Ipak se nama to ne čini normalno.Mala se dobro osjeća i nema nikakvih negativnih simptoma, čak su joj nedavno i prošli grčevi.
Molimo Vas za pomoć ako imate sličnih iskustava i ako imate eventualno kakav savjet što da radimo i da li da uopće išta radimo. Unaprijed hvala,
Zabrinuti mama i tata
dzodzoista is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 21:51   #2
moj bembi nije najduže bil oko 6 dana, ali se nisam zabrinjavala. na rodama sam pročitala da majka popije sok od marelica, pa je meni mužek išel po pago od marelica i ja popila cijelu litru. drogi dan je mali kenjal ko lud. ne znam el je to imalo veze, ali eto...
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 22:09   #3
2 tjedna bez stolice?
hitno k pedijatru

ja sam ko mala imala opstipaciju dva tjedna i završila u bolnici, na infuziji, cijeli cirkus je bio
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 22:12   #4
Nije potrebno bas tako panicariti. Odite jos jednom kod pedijatra da budete mirni ali ova pojava nije bas tako rijetka kod tromjesecnih beba. Izgleda da sve iskoriste za razvoj
FidelioSpalato is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 22:15   #5
Quote:
traxdata kaže:
na rodama sam pročitala da majka popije sok od marelicaD

hvala na savjetu, ujutro jurim po suhe šljive i pago od marelica
dzodzoista is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 22:21   #6
Quote:
Kent kaže:
ja sam ko mala imala opstipaciju dva tjedna
Al ona nema klasični neki zatvor, prducka na sve strane da ju je milina slušati
(i mirisati) i trbuh joj nije napet.
Zato nam je doktorica i rekla da se ne brinemo al meni to i nije neki mir sad.
Uf, tko bi reko da će to biti takav problem. U svakom slučaju, hvala
dzodzoista is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 22:23   #7
Quote:
FidelioSpalato kaže:
Izgleda da sve iskoriste za razvoj
Hm, da, mala fakat napreduje i ok se ponaša. Danas smo se smijali cijeli dan. ...
dzodzoista is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 12:26   #8
Mi smo bebi stapic za uha namocili u maslinovo ulje i lagano stavili u guzu i eto odmah pras! A isto je bilo za svako mjerenje temperature prvo bi se pokakao. Tako sam i i dosla na tu ideju sa stapicem. Doktorica je rekla da nema nikakvih smetnji ako to povremeno radimo.
mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 12:54   #9
To je jako opasno, zapetlljaj crijeva i sl. Hitno pedijatru!
Anirul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2006., 16:11   #10
Moj mlađi sad ima 7 mjeseci i sa tri mjeseca imao je isti problem.Isto je bio na prsima i isto je pedijatrica rekla da je do 14 dana normalno.Opet stari pedijatri se ne bi složili sa ovim današnjim.Oni nisu smatrali da je takav zatvor normalan.Svaka čast majčinom milijeku, ali nije govno zlatno zato jer se dijete hrani na prsima.Dapače stari pedijatri tvrde da može doći do toksikacije organizma.
14 dan pedijatrica mu je dala čepić, ali on nakon toga opet nije imao stolicu 5 dana.A čepići svakako nisu rješenje.Onda sam mu skuhala kamilicu sa cukrom i to se pomalo reguliralo.Sada nema nikakvih problema kuckucudrvo.
Naravno pedijatrica je protiv kamilice, ali pedijatar koji je naš kućni prijatelj i kojem sam išla i ja je itekako za kamilicu.
Uglavnom mi smo mu uspjeli tako to izregulirati i sada je sve ok i bez kamilice ili soka od šljiva.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 16:50   #11
Mislim da bi svakako trebali potražiti pomoć stručnjaka. Nije baš normalno da beba tak dugo ne kaka. Može se dati i malo soka od kuhanja šljiva sa dosta šećera. To pomaže. Možda beba ne dobiva dosta tekućine. Vruće je i nije dosta samo cica. Dajte bebi više piti ,a stolica se može provocirati sa toplomjerom namazanim pavlovićevom masti. Imam s tim iskustva,Moj mlađi je odrastao na šljivama, kruškama i Portalak sirupu. sad ima 5 godina i fala bogu već 3 godine normalno kaka, ali smo prve 2 godine imali veselje.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 17:51   #12
Ma hvala vam svima na savjetima ali malo vam sa zakašnjenjem javljam da je mala kakala i jučer i danas!!! E da mi je netko rekao da ću se tak radovati kakici svog djeteta sam bi mu se nasmijao.
Inače, evo slike moje male pokakanke : http://public.fotki.com/dzodzoista/
dzodzoista is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 18:07   #13
super ste

slatka obitelj
i drago mi je da je curica kakala
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 18:52   #14
Quote:
traxdata kaže:
moj bembi nije najduže bil oko 6 dana, ali se nisam zabrinjavala. na rodama sam pročitala da majka popije sok od marelica, pa je meni mužek išel po pago od marelica i ja popila cijelu litru. drogi dan je mali kenjal ko lud. ne znam el je to imalo veze, ali eto...

hhahaah ja tu nisam niš skužio,popila si sok a rođeni sinak je kakal 100 na sat.

to s doktorima jer točno,svaki drugačije preporuča.
demetrius is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 18:59   #15
Quote:
dzodzoista kaže:
Naša mala curica već skoro 2. tjedan bez stolice! Inače samo je na sisi a doktorica kaže da nema straha jer kao ako je na sisi sve je normalno. Ipak se nama to ne čini normalno.Mala se dobro osjeća i nema nikakvih negativnih simptoma, čak su joj nedavno i prošli grčevi.
Molimo Vas za pomoć ako imate sličnih iskustava i ako imate eventualno kakav savjet što da radimo i da li da uopće išta radimo. Unaprijed hvala,
Zabrinuti mama i tata

Bozeeee ... i vi stojite i cekate ...hitno ljecniku sa bebom ..
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 19:01   #16
Quote:
ANUŠKA kaže:
Mislim da bi svakako trebali potražiti pomoć stručnjaka. Nije baš normalno da beba tak dugo ne kaka. Može se dati i malo soka od kuhanja šljiva sa dosta šećera. To pomaže. Možda beba ne dobiva dosta tekućine. Vruće je i nije dosta samo cica. Dajte bebi više piti ,a stolica se može provocirati sa toplomjerom namazanim pavlovićevom masti. Imam s tim iskustva,Moj mlađi je odrastao na šljivama, kruškama i Portalak sirupu. sad ima 5 godina i fala bogu već 3 godine normalno kaka, ali smo prve 2 godine imali veselje.

Mala beba od 2 mj. nema osijecaj slatko -slano ... i nema potrebe seceriti sokoce ili pak cajeve ...
Inace mislim da nije normalno da beba od 2 mj. ne ide na stolic dva tjedna ..umjesto da ima stolicu dva puta dnevno ...ta beba uopce nema probavu ... treba provjeriti rad crijeva ...pod hitno !
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 08:12   #17
Quote:
Dasha kaže:
Bozeeee ... i vi stojite i cekate ...hitno ljecniku sa bebom ..

Khm ..naime...
Quote:
Inače samo je na sisi a doktorica kaže da nema straha jer kao ako je na sisi sve je normalno
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 08:17   #18
Quote:
Dasha kaže:
Mala beba od 2 mj. nema osijecaj slatko -slano ... i nema potrebe seceriti sokoce ili pak cajeve ...!
Caj ili sok se ne secheri zbog okusa nego zbog toga shto tjera na jel.kakanje...


Inace mislim da nije normalno da beba od 2 mj. ne ide na stolic dva tjedna ..umjesto da ima stolicu dva puta dnevno ...ta beba uopce nema probavu ... treba provjeriti rad crijeva ...pod hitno


sachuvaj me boze panichara...koja to beba iz knjiga ima stolicu dva put dnevno..moj je imao jednom u dva dana...
a shto sa onim bebama koja imaju 5 stolica dnevno ili iza svakog podoja...jel i sa njima neshto nije u redu...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 16:43   #19
Hmm.hmm, dobro bez svađe. Bitno da se sve vratilo u normalu a to je kod naše male Krune 3-4 dana. Bitno da sad kaka i da je zdrava...hvala
dzodzoista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 23:20   #20
Moj stariji prdo smrdo je u to vrijeme (cca 3-4 mjeseca) kakao cetvrtkom! Jep! Samo cetvrtkom!
Onda smo otisli na more, pa ga to valjda malo zbunilo... mi cekamo u cetvrtak, a ono nista... prosao petak, subota... u nedjelju prduckao cijeli dan, a navecer napravio pravu malu ekolosku katastrofu - probilo pelenu, bodi... ma ukak'o se covjek do vrata (bacili bodi!).. onda je jos jedno vrijeme nastavio samo cetvrtkom, a kada smo uveli dohranu krenuo na 1-2 puta dnevno i tako je do danas (2g4mj)...

uglavnom, vjeruj dokici!

Nama je bila rekla da s obzirom da je on u to vrijeme samo dojen te da nema napet trbuh i ne pokazuje nikakve promjene u ponasanju - da je ok! Da se takve stvari dogadjaju...

Drago mi je da se bebacolino pokakao!
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.