Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2007., 15:18   #41
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
ovako, priča ti se o tome što treba za bebu, što ponijeti u bolnicu, kako izgledaju trudovi, onda sestra pokaže kako treba disati, ali nije to onako kao iz filmova da svi ležimo i pušemo
i pokažu jedan filmić poroda.
drugi dan smo pričali o dojenju
Ovo mi djeluje jako zanimljivo
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 15:49   #42
filmić sa poroda u kojem gledam kak se žena derači ili kak ju dolje režu me nikako nemože potaknut da odem rodit...
ja sam i tak rekla da na svu sreću u tom trenutku ne vidiš kak to dolje izgleda jerbo nikad nebi išla rodit u tom slučaju..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 15:59   #43
Quote:
nyn@ kaže: Pogledaj post
filmić sa poroda u kojem gledam kak se žena derači ili kak ju dolje režu me nikako nemože potaknut da odem rodit...
ja sam i tak rekla da na svu sreću u tom trenutku ne vidiš kak to dolje izgleda jerbo nikad nebi išla rodit u tom slučaju..
Mi smo taj filmic gledali u srednjoj i mogu reci da dolje ne izgleda nimalo reprenzentivno u trenucima poroda, ljigavo, sluzavo, pa malo crveno ali sva sreca da to ne vidimo kad radjamo
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:09   #44
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Mi smo taj filmic gledali u srednjoj i mogu reci da dolje ne izgleda nimalo reprenzentivno u trenucima poroda, ljigavo, sluzavo, pa malo crveno ali sva sreca da to ne vidimo kad radjamo
Ne znam kako vi...al ja ni sada još ne mogu gledat ni te fotke, ni videa...meni je sve to toliko nadrealno i jednostavno ne mogu ni pojmit da bebač uspije izaći kroz ONO...majko mila...i sve mislim kako će meni to bit drugačije (...yeah right...)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:25   #45
ne kužim kak mužići mogu snimat porod? moj bi se srušil taj čas da tak vidi kak se ja mučim i kak to sve izgleda...... ne znam jel pametno da gleda i taj filmić, bum mu pokrila oči.....
mimma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:28   #46
Quote:
nyn@ kaže: Pogledaj post
filmić sa poroda u kojem gledam kak se žena derači ili kak ju dolje režu me nikako nemože potaknut da odem rodit...
ja sam i tak rekla da na svu sreću u tom trenutku ne vidiš kak to dolje izgleda jerbo nikad nebi išla rodit u tom slučaju..
ma daj, pa da je moj porod kao taj na filmiću, ja bi rodila 5-ero djece! sve je izgledalo tako lijepo i jednostavno. i brzo. nije bilo deranja ni rezanja, žena je lijepo bila doma, opuštala se u kadi punoj vode. Rodila je na rubu kreveta, a mužić joj je bio oslonac za leđa. sve je to tako savršeno izgledalo. prvo glavica, pa ga oni uhvate za glavicu i izvuku van i sve 5.
moj zaključak, mora da su je dobro nadrogirali da izgleda lijepo i bezbolno
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:28   #47
Quote:
mimma kaže: Pogledaj post
ne kužim kak mužići mogu snimat porod? moj bi se srušil taj čas da tak vidi kak se ja mučim i kak to sve izgleda...... ne znam jel pametno da gleda i taj filmić, bum mu pokrila oči.....
Mi govorimo o filmicima koje se pustaju na tecaju......... ali ako se zeli moze s ei na porodu snimat..... moj bratic je snimao zenu kako radja buuuuuuuu uzas i uopce ne kuzim sta ce mu ta snimka, valjda ce ju kasnije pokazivat sinu koliko je bedast
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:30   #48
Quote:
mimma kaže: Pogledaj post
ne kužim kak mužići mogu snimat porod? moj bi se srušil taj čas da tak vidi kak se ja mučim i kak to sve izgleda...... ne znam jel pametno da gleda i taj filmić, bum mu pokrila oči.....
neka gleda, nije tako strašan, opet ponavljam
moj je sam zaključio da to sigurno kod nas ne izgleda tak bezbolno
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:37   #49
ja sam bila na tečaju Poliklinike Vili. Samo zato jer herr suprug želi prisustvovat na porodu pa nam treba potvrda. Frankly- u današnje vrijeme Interneta, literature- tečaj je porez na budale traje 6-7 dana, svaki dan po 2 školska sata i to ginić, sestra koja priča o dojenju, pedijatar, kozmetičarka, psiholog, vježbe disanja i na kraju obično babica - jedino je ona bila legendarna i njen je dio bio otprilike "do sad su vam sve nešto u fino kenjkali a sad ću vam ja reći kako to doista izgleda" žena je bila zakon - sve ostalo, fakat porez na budale

ako si iole infromiran od svog ginekologa, u kombinaciji sa all mighty google-om i literaturom; sve je to sadržaj koji već poznate.
i užasno mi je na neku stvar išlo ponašanje trudničkih parova na tečaju, svi su se majke ti držali ko da je trudnoća rezultat 20-godišnjeg znanstvenog rada. o hebote posla..
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:42   #50
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
ma daj, pa da je moj porod kao taj na filmiću, ja bi rodila 5-ero djece! sve je izgledalo tako lijepo i jednostavno. i brzo. nije bilo deranja ni rezanja, žena je lijepo bila doma, opuštala se u kadi punoj vode. Rodila je na rubu kreveta, a mužić joj je bio oslonac za leđa. sve je to tako savršeno izgledalo. prvo glavica, pa ga oni uhvate za glavicu i izvuku van i sve 5.
moj zaključak, mora da su je dobro nadrogirali da izgleda lijepo i bezbolno
čuj...
ono kaj sam ja vidla..
ak je to bezbolno.. onda sam ja naje***
jer to meni nikak nije tak izgledalo...
možda oni i ja imamo drugi pojam boli...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:44   #51
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
...
užasno mi je na neku stvar išlo ponašanje trudničkih parova na tečaju, svi su se majke ti držali ko da je trudnoća rezultat 20-godišnjeg znanstvenog rada. o hebote posla..

aaaaa..
zato je meni moj tata obašnjaval kak me on dugo proračunaval dok me radil...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:50   #52
Quote:
nyn@ kaže: Pogledaj post

aaaaa..
zato je meni moj tata obašnjaval kak me on dugo proračunaval dok me radil...
prestrašno. dođu važno sa blokićima i olovkama i piskaraju cijelo vrijeme. onda muževi ko sumanuti dižu ruke i stalno neki klinac pitaju i to pitanja iz prvog tromjesečja dok su im gospoje 3-4 tjedna pred porod. mislim WTF??? pitam se majke ti kako su dijete opće uspjeli napraviti
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:50   #53
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
i užasno mi je na neku stvar išlo ponašanje trudničkih parova na tečaju, svi su se majke ti držali ko da je trudnoća rezultat 20-godišnjeg znanstvenog rada. o hebote posla..
hehe to ni ja ne volim...hebate kad gledam cure oko sebe koje ne zele ni flasu coca-cole od 2 litre podic da im se kaj ne desi a kucu ciste umjesto 3 sata 3 dana a trudnoca im full uredna ( bas me zanima kako bi one reagirale kao one jadne cure koje moraju strogo prelezati po 8 mjeseci) ...hebiga, mnogi ne shvacaju jos uvijek da trudnoca nije bolest
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:52   #54
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
ja sam bila na tečaju Poliklinike Vili. Samo zato jer herr suprug želi prisustvovat na porodu pa nam treba potvrda. Frankly- u današnje vrijeme Interneta, literature- tečaj je porez na budale traje 6-7 dana, svaki dan po 2 školska sata i to ginić, sestra koja priča o dojenju, pedijatar, kozmetičarka, psiholog, vježbe disanja i na kraju obično babica - jedino je ona bila legendarna i njen je dio bio otprilike "do sad su vam sve nešto u fino kenjkali a sad ću vam ja reći kako to doista izgleda" žena je bila zakon - sve ostalo, fakat porez na budale

ako si iole infromiran od svog ginekologa, u kombinaciji sa all mighty google-om i literaturom; sve je to sadržaj koji već poznate.
i užasno mi je na neku stvar išlo ponašanje trudničkih parova na tečaju, svi su se majke ti držali ko da je trudnoća rezultat 20-godišnjeg znanstvenog rada. o hebote posla..
meni je bilo fascinantno tjedan dana prije poroda, s OBVIDNIM trbuhom do nosa, slušat kako dolazi do začeća stvarno iznimno koristan podatak
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:52   #55
možda nismo gledali isti film. na ovom filmu ja ne znam da su pokazali više od 2 truda. i to kak je izgledalo da nju boli kad je izlazila glavica, tak je mene znalo boljeti kad sam imala mengu
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:56   #56
i ja sam se pitala što ovi svi pišu. žena je pričala što sve treba kupiti za dijete, a sve trbuh do zuba, ali sve pišu. pa majke ti, ako nisi do sad kupila onda ni ne budeš.
a o pitanjima da ne govorim... mene je bilo sram to slušati
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:59   #57
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
hehe to ni ja ne volim...hebate kad gledam cure oko sebe koje ne zele ni flasu coca-cole od 2 litre podic da im se kaj ne desi a kucu ciste umjesto 3 sata 3 dana a trudnoca im full uredna ( bas me zanima kako bi one reagirale kao one jadne cure koje moraju strogo prelezati po 8 mjeseci) ...hebiga, mnogi ne shvacaju jos uvijek da trudnoca nije bolest
uf što mi to ide na klinac pa čim zaplati test a one pravac noge u vis i na porodiljni. u 5-om tjednu. i udri se prežderavati i tvrditi da "beba traži" ma beba ti traži ..ufff - i cijeli svijet ima da titra na prstićima dok se Kraljica Majka ne porodi. Mislim WTF????

svaka čast curama koje zbilja održavaju trudnoću - to je zbilja teško sranje, al se danas 90% trudnica pravi bolesnima kad su najzdravije na svijetu.
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 17:00   #58
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
i ja sam se pitala što ovi svi pišu. žena je pričala što sve treba kupiti za dijete, a sve trbuh do zuba, ali sve pišu. pa majke ti, ako nisi do sad kupila onda ni ne budeš.
a o pitanjima da ne govorim... mene je bilo sram to slušati
zato ti u petrovoj daju knjigu...
pa su je oni napredniji pročitali odmah nakon prvog predavanja...
pa nisu imali kaj pisati...
mi smo bili u nekoj grupi u kojij kad s izvadio olovku dobro da te nisu ubili pogledom...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 17:01   #59
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
meni je bilo fascinantno tjedan dana prije poroda, s OBVIDNIM trbuhom do nosa, slušat kako dolazi do začeća stvarno iznimno koristan podatak
vrag će ih znat, možda su sve odreda popušile priču da su po duhu svetom napravile brata isusu. hu majke ti sve znanstvenice..
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 17:02   #60
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
uf što mi to ide na klinac pa čim zaplati test a one pravac noge u vis i na porodiljni. u 5-om tjednu. i udri se prežderavati i tvrditi da "beba traži" ma beba ti traži ..ufff - i cijeli svijet ima da titra na prstićima dok se Kraljica Majka ne porodi. Mislim WTF????

svaka čast curama koje zbilja održavaju trudnoću - to je zbilja teško sranje, al se danas 90% trudnica pravi bolesnima kad su najzdravije na svijetu.
slažem se sa svime...
trudnoća nije bolest.. ja sam bila u uredu do 7. mjeseca.. a od tada radim od doma (i dolazila bi u ured jedno 2x tjedno da nisam stavljena na ležanje u krevetu)..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.