Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2007., 14:42   #41
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
Meni se isto svi cude ko picek glisti zasto sam radila do kraja jer da mi nitko nece dati medalju.

I varijacija pod 7. - "i sad odmah morate po drugo"
to sam skroz zaboravila. mene su svi ispitivali "i do kad misliš raditi". ja onak mrtva hladna, pa do porodiljskog. a oni-pa ti si luda, nećeš dobiti medalju. pa nisam glupa, ali stvarno mi je bilo ljepše tamo u društvu nego da se doma ubijam od dosade.
a što se drugog tiče, meni su rekli isto da moramo obavezno odmah na drugo jer se ja dobro osjećam. kakve su to gluposti... i to mi prva kaže šogorica koja je prije godinu dana rodila i kune se da neće bar još 5,6 godina.
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 15:08   #42
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
to sam skroz zaboravila. mene su svi ispitivali "i do kad misliš raditi". ja onak mrtva hladna, pa do porodiljskog. a oni-pa ti si luda, nećeš dobiti medalju. pa nisam glupa, ali stvarno mi je bilo ljepše tamo u društvu nego da se doma ubijam od dosade.
Ista stvar i kod mene....a jučer me jedan pitao pa kak se još krećeš.... pa reko na nogicama malo težim al ide mislim koja pitanja, a isto mislim kao i ti, pa ljepše mi je na poslu iako mi se nekad neda ustat i među ljudima sam i brže mi prolaze dane nego da ležim doma sama cijeli dan kad srećom ne moram mirovat


Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
a što se drugog tiče, meni su rekli isto da moramo obavezno odmah na drugo jer se ja dobro osjećam. kakve su to gluposti... i to mi prva kaže šogorica koja je prije godinu dana rodila i kune se da neće bar još 5,6 godina.
Mene već sad gnjave sa tim oćete odma na drugo...ja kažem krećemo čim dođem iz bolnice na drugo....mislim wtf....pa trebat će mi godina da se ufuramo i organiziramo život sa jednim a tek onda razmišljanje o drugom, ja bi voljela 4 godine razlike..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 16:10   #43
evo me sa friškim živciranjem... idem iz dućana i sretnem susjedu i ona onako "oduševljena"... "joooj, pa još ste u komadu. a kad ćeš roditi? jel cura ili dečko? sigurno nećeš još skoro jer sam te gledala kak hodaš i ne gegaš se baš, tako da mislim da imaš još bar 3 mjeseca." ja onako sva odgovaram, ne imamo još mjesec i pol, a ona "ma neeee, to je neka zabuna, pa ti tak poletno hodaš da ti nitko nebi rekao da imaš još 1mj."
pa ajde vi sad recite... lude li žene...
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 16:45   #44
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
evo me sa friškim živciranjem... idem iz dućana i sretnem susjedu i ona onako "oduševljena"... "joooj, pa još ste u komadu. a kad ćeš roditi? jel cura ili dečko? sigurno nećeš još skoro jer sam te gledala kak hodaš i ne gegaš se baš, tako da mislim da imaš još bar 3 mjeseca." ja onako sva odgovaram, ne imamo još mjesec i pol, a ona "ma neeee, to je neka zabuna, pa ti tak poletno hodaš da ti nitko nebi rekao da imaš još 1mj."
pa ajde vi sad recite... lude li žene...
Ah ti, pa vidis da je gospođa susjeda dobronamjerna, tc, tc, tc,
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 17:48   #45
ma naravno da je dobronamjerna... dobro da me nije još i prepipala iznutra i izvana! to će možda sljedeći put
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 18:01   #46
Meni dize tlak sta mi ove moje kolegice na poslu ne viruju kad kazem da sam od pocetka trudnoce do sada (5. misec) skinila dvi kile. " Ma jeeee... ma kako? Dobila si stomak i sise, a kazes da nemas vise kila... jeeeeee!"
Ohhhh shut up!!!
Onda one glupace koje svaki put kad me vide: " Jaaaaooo, sta ti je stomak velik!!!! Pa ti si tek u 5. misecu! Jooooooj sta je velik!"
Ili, pitaju me kako sam, kako mucnina, jel proslo? Pa kad im kazem, da mi cigarete smrde, ne mogu vidit meso jer mi se odma povraca i da sam strasno osjetljiva na neke mirise. Pa kad onda dobijem odgovor: "joj, kad to cujem - ne znam da li zelim ikada biti trudna!"
WTF??????
__________________
Ljubav je jedina stvar koja raste kad je upotrebljavas.
deeeyoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 22:19   #47
Quote:
deeeyoo kaže: Pogledaj post
Onda one glupace koje svaki put kad me vide: " Jaaaaooo, sta ti je stomak velik!!!! Pa ti si tek u 5. misecu! Jooooooj sta je velik!"
Ma nisi normalna...šta se nerviraš oko tih kokoša! Ti barem znaš od čega se mijenjaš, a zapitaj njih jel znaju od čega su takve kakve jesu! Bemti...kojih sve babuskara ima...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 10:50   #48
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Ma nisi normalna...šta se nerviraš oko tih kokoša! Ti barem znaš od čega se mijenjaš, a zapitaj njih jel znaju od čega su takve kakve jesu! Bemti...kojih sve babuskara ima...
Istina... jos im treba reci da se zapitaju zasto nisu i one na tvom mjestu ( joj bas sam zlocesta )
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 12:17   #49
Evo jedne koja tek planira.
Sad vas citam i mislim si ajme kako stvarno mora biti iritantno to sve skupa, ala koliko god bilo grozno i koliko god hormoni zarili i palili sjetite se kako sta vi reagirale na pojavu trbuscica prije nego ste ostale trudne. Ma srce vam je zaigralo, morate to priznati. E sad neki to pokazuju neki ne.

Znam da je diranje trbuha apsolutno iritantno kad to rade ljudi s kojima niste toliko bliske, ali to je vecini ljudi rijetka prilika susretanja s nastankom novog zivota.
Ja kad su moje frendice bila trudne sam uvijek prvo pitala, ali ima nesto u tome kad ga taknes, ma ne znam...

Tko zna mozda cu drugacije pricati kad i ja budem imalatrbuh ispred sebe, ali za sad - to je tako nekako automatka reakcija. I pitanje znate li spol i imate li ime - znam, kad te to pita 15 ljudi u jednom danu dodje ti da ima svima prolijes kantu hladne vode na temperaturi od -15, al kad vidite nekoga nakon duzeg vremena i ona je u drugom stanju, o cemu bi pricali??? Pa to je apsolutna promjena zivota - mislim i da pitas sto ima novog - pa ...

Najte kaj zameriti, al eto jednog stajalista jos uvijek ne-trudnice
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 12:26   #50
Misiz, kad tak postavis kockice ima nekog smisla....
Ali bed je kad takve stvari dolaze od ljudi koji ti idu na ziiiiivce i kad nisi trudna, onak : kaj me sad pipas po trbuhu, a znas da si nismo dobri i idemo si na zivce
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 12:45   #51
misiz, kak veli pahuljica, ima to nekog smisla... ali ja stvarno nisam nijednoj trudnici pipnula trbuh. naravno da gledaš i diviš se, al nije mi palo na pamet da se odmah zaletim i diram ga.
ovo za spol je istina, što ćeš drugo pitati, ali kak nas peru hormoni, to nam ide na živce jer to po 100-ti put ponavljamo. mene stalno pitaju "jesi stvarno sigurna da je dečko?" i to zato jer u obitelji mm svi su imali cure,a jednoj je čak gin.rekao da će biti dečko i ona rodila curu (mislim, seljačina nije dobro vidio da dijete nema pišonju).
budeš već vidjela kad nam se pridružiš
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 13:14   #52
curke, baš ste me nasmijale!
ja sam rodila prije 6.mj.pa ne znam jel uredu da odgovorim na ovu temu, ali ipak hoću
mene nije ništa puno u trudnoći živciralo, obožavala sam kad bi mi dirali trbuh (mada se nikad nije zaletio netko nepoznat) uvijek bi me raznježilo kad bi netko mazio moju bušicu, nekako sam baš voljela kad su me ljudi ispitivali o bebi.
dobro pred kraj kad sam već postala živčana i iscrpljena znale su me naživcirati i sitnice.
hmmm7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 15:24   #53
Evo i mene, po prvi puta.

mene nervira, kad im kazem da gulim peti mjesec 17+3, a oni "pa opce ti se nevidi". Za sada je to,to.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 15:25   #54
a meni neki viču "uopće ti se ne vidi" a drugi "ajme kolika si"
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 15:32   #55
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
"ajme kolika si"
To mi vice samo mama
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 17:06   #56
hm, meni su jednom prilikom rekli: "ah, ma ti si ionako debela pa ti se ne kuži"
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 08:31   #57
Slazem se da opcenito ljude koji te iritiraju..., al to onda nema veze s trudnocom-to je samo licemjerstvo, koje mislim da nitko ne podnosi.

A sto se tice diranja trbuha ja sam ga pipnula na malo samo, onak podragala, i to samo dobrim frendicama uz prethodno pitanje "Mogu li?"

Al se slazem, i mene iritira kad ljudi koji nemaju veze s tobom, nego on znate se i one su rodile ili imaju tetu, strinu, bratovu frendicu....koje su rodila pa krenu sa netrazenim savjetima... ja sam se jednom zaletila kolegici na poslu, al sam ubrzo shvatila sto radim i zaustavila se.

Mislim ja sad objasnjavam drugu stranu, a pitanje kako cu ja reagirati kad moj trbuh dodje
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 09:22   #58
Ma ljudi nas gledaju kao bolesne i odmah imaju poriv dijeljenja "korisnih savjeta". Sve je to O.K. ako su rodile, pa hajde, dvije glave su pametnije od jedne, ali ako nisu rodile nikad i ne misle brzo... !
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 09:51   #59
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Ma ljudi nas gledaju kao bolesne i odmah imaju poriv dijeljenja "korisnih savjeta". Sve je to O.K. ako su rodile, pa hajde, dvije glave su pametnije od jedne, ali ako nisu rodile nikad i ne misle brzo... !
Ili ako su totalno kiksale sa svojim djetetom i to naocigled, a sad dijele mudre savjete.
Ma daj, zeno, okani me se - ti si svoju priliku imala
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 09:55   #60
Quote:
Pahuljica79 kaže: Pogledaj post
Ili ako su totalno kiksale sa svojim djetetom i to naocigled, a sad dijele mudre savjete.
Ma daj, zeno, okani me se - ti si svoju priliku imala
Potpisujem!!! Tome sam svjedocila puno puta.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.