Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2007., 18:50   #81
Jadni i tužni,, jesi li pročitao moj post, zanima me što misliš o onom što sam napisala, ne čini li ti se da je previše idealiziraš?!
__________________
DJELA ČESTO GOVORE ONO ŠTO SE RIJEČIMA NE MOŽE IZREĆI
poduzetna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 18:52   #82
Quote:
Žlzc kaže: Pogledaj post
Barca, moje (potajne, čitalačke, već neko vreme iz prikrajka) simpatije prema tebi su jedan od najjačih razloga što sam se uopšte javio na ovaj topic. Ali nalazim da je ovo jako banalno.

Znaš, ljubav nije uvek zezanje. Bilo bi super da jeste, al nekako se često ispostavi da nije. Drago mi je zbog tebe...

...al te ne bi ženio. Ne sa takvim stavovima.
Kod mene je potpuno obrnuto. Ovakvu bi ju odmah ženio, a inače mi uopće nije bila draga.
Oksimoron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 18:59   #83
Quote:
poduzetna kaže: Pogledaj post
Za početak....sigurna sam da ju previše idealiziraš, a to zaključujem iz njene pomalo sebične izjave kako se ne želi čuti s tobom tih 15 dana "pokusnog roka" kad je na moru.
Vezu nipošto ne treba forsirat ako više nema ljubavi, ali nakon svega što si napravio za nju, prekidat po sistemu ako vidim da mi u tih 15 dana ne nedostaješ, idem, a ako mi budeš nedostajao, ostat ćemo u vezi


Uzrok prekida SIGURNO nije tvoja nemogućnost da joj budeš oslonac, buljenje u kompjutor ili nekakva svađa otprije 4 god, nego vaše zajedničko odrastanje kroz koje su se njoj promjenili životni ciljevi.

Znam da ju idealiziram, valjda zato sto je sve to jos svjeze. Ne znam ni sam. Nije mi to rekla ali sigurno me ne bi ostavila da nije nasla posao pa me vise ne treba. Rekla je izmedju ostalog da joj ne treba decko
jadanituzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 19:09   #84
Quote:
jadanituzan kaže: Pogledaj post
Znam da ju idealiziram, valjda zato sto je sve to jos svjeze. Ne znam ni sam. Nije mi to rekla ali sigurno me ne bi ostavila da nije nasla posao pa me vise ne treba. Rekla je izmedju ostalog da joj ne treba decko
Ne usuđujem se reći da ona ne bi prekinula kad bi joj još uvijek trebala tvoja financijska pomoć, to vjerojatno možeš znati samo ti, ali sam sigurna da nije otišla zbog onoga što je navela...

Nije problem u tebi, jer da je ona bi ti na odlasku definitivno dala do znanja, zato ti želim da preboliš i jednog dana pokloniš svoju ljubav nekoj koja će je znati cijeniti
__________________
DJELA ČESTO GOVORE ONO ŠTO SE RIJEČIMA NE MOŽE IZREĆI
poduzetna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 19:10   #85
Quote:
Žlzc kaže: Pogledaj post
Ova cela rasprava dobrim delom proističe iz nerazumevanja - moguće je da se iste stvari nazivaju različitim imenima. Šta je žrtvovanje, a šta odricanje? Šta su zahtevi, a šta potrebe? Šta je dobrota, a šta kalkulisanje? Šta je gubitak na tržištu, a šta je gorčina?
Zrtvovanje - odricanje:
-ciniti nesto sto ti ne zelis i ne volis
- ne ciniti nesto sto ti zelis i volis
a sve (u ovom apstraktnom slucaju) radi ljubavi

Gorcina - slijedi iz neispunjenja ocekivanja, iz osjecaja da smo dali vise nego smo primili

Dobrota - ne trazi naplatu, ne ocekuje nesto zauzvrat i samoreklamiranje joj ne lezi

Quote:
Žlzc kaže: Pogledaj post
Ako zaista hoćeš da mi kažeš da nikad ne osećaš gorčinu jer si toliko dobra da prosto nisu u stanju da tako nešto osetiš (a čini mi se da upravo to tvrdiš) - svaka čast, bolja si osoba nego Džizus Krajst. And I'm like, Wow. Aferim. Barca ženi me.
Sad ti banaliziras i stavljas mi u prste nesto sto nisam napisala


Quote:
poduzetna kaže: Pogledaj post
Kako misliš da ne ulaziš u vezu s nekim u kog nemaš povjerenja!
U tom stadiju veze povjerenje se tek treba pridobiti, znači ja u samom startu mogu imat dobar feeling za dotičnu osobu ali definitivno ne i potpuno povjerenje.
Ne mogu se zamisliti da diram, grlim, ljubim osobu u koju nemam povjerenja. Ne mora biti nikakve vrste ljubavi, ali mora biti povjerenja. Stoga ni u vezu ne ulazim s nekim u koga nemam povjerenja

Quote:
Žlzc kaže: Pogledaj post
A ovde bih, možda sasvim pogrešno/kalkulantski/nedobro... dodao...

Ili bar to za sada tako izgleda.
Istina. Vrijeme ce pokazati.
Ako krivo izgleda, to nece biti zato sto sam rodjena pod krivom zvijezdom, ni zato sto sam predobra. Vec zato sto sam krivo procijenila.

Quote:
::barcode kaže: Pogledaj post
Pa evo odgovora na "zasto je bio predobar?"

Nesto nauci iz toga. Nemoj biti predobar i ne ponovi tu gresku ponovo.

Daklem, nemoj ponovo biti predobar.
Ne smatram da mozes biti predobar.
I necu nikad vjerovati da je "biti dobar" pogresno i da je to nesto sto se treba mijenjati.
Uostalom, to se ne moze mijenjati. Ili si dobar. Ili nisi.

Quote:
Oksimoron kaže: Pogledaj post
Ovakvu bi ju odmah ženio.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 19:20   #86
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Zrtvovanje - odricanje:
-ciniti nesto sto ti ne zelis i ne volis
- ne ciniti nesto sto ti zelis i volis
a sve (u ovom apstraktnom slucaju) radi ljubavi

Gorcina - slijedi iz neispunjenja ocekivanja, iz osjecaja da smo dali vise nego smo primili

Dobrota - ne trazi naplatu, ne ocekuje nesto zauzvrat i samoreklamiranje joj ne lezi



Sad ti banaliziras i stavljas mi u prste nesto sto nisam napisala




Ne mogu se zamisliti da diram, grlim, ljubim osobu u koju nemam povjerenja. Ne mora biti nikakve vrste ljubavi, ali mora biti povjerenja. Stoga ni u vezu ne ulazim s nekim u koga nemam povjerenja



Istina. Vrijeme ce pokazati.
Ako krivo izgleda, to nece biti zato sto sam rodjena pod krivom zvijezdom, ni zato sto sam predobra. Vec zato sto sam krivo procijenila.



Ne smatram da mozes biti predobar.
I necu nikad vjerovati da je "biti dobar" pogresno i da je to nesto sto se treba mijenjati.
Uostalom, to se ne moze mijenjati. Ili si dobar. Ili nisi.



Ti si ustvari nepopravljiva romantičarka s debelim ružičastim naočalama na glavi
__________________
DJELA ČESTO GOVORE ONO ŠTO SE RIJEČIMA NE MOŽE IZREĆI
poduzetna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 19:26   #87
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Dobrota - ne trazi naplatu, ne ocekuje nesto zauzvrat i samoreklamiranje joj ne lezi
I sasvim joj je svejedno da li je prepoznata ili nije? Da li će neko da se ispogani na nju? Hmmm. Ako da, onda ja verovatno nisam dobar. Moguće.

Quote:
Istina. Vrijeme ce pokazati.
Ako krivo izgleda, to nece biti zato sto sam rodjena pod krivom zvijezdom, ni zato sto sam predobra. Vec zato sto sam krivo procijenila.
Krivo procenila, krivo... odvagala? I hoćeš li, ako nedo bog do toga dođe, biti bar malo ogorčena, ceniš?

Quote:
I necu nikad vjerovati da je "biti dobar" pogresno i da je to nesto sto se treba mijenjati.
Uostalom, to se ne moze mijenjati. Ili si dobar. Ili nisi.
Taman posla da treba menjati! Ali ja se bojim da se to može promeniti. Bojim se da dovoljan broj pogrešnih procena može jednostavno negirati dobrotu u čoveku tako da umesto nje ostaje crna rupa koja se puni, ili ne puni, drugim stvarima. Pazi, nisam siguran. Ovo su samo spekulacije. Ali deluje mi izvodljivo. Možda grešim. Možda čovek prosto postane nesrećan, očajan, crn, ali još uvek bude dobar.

No, da ne deprimiram čoveka koji je i bez ovog mog priloga jadan i tužan, ne, ne mislim da je ovo što je doživeo prestrašno. Nezgodno jeste, bolno, potresno, ali teško da će zbog toga ostati bez dobrote.

Jel tako, jadniitužni?
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 19:38   #88
sve u svemu, sad bus si mogel kupiti svaki mesec nekaj za 1000 kuna
__________________
Potpis!
HappyBirthday is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 19:38   #89
Barco, svaka cast!

Ovo "bio si predobar" je takvo pateticno sranje. Uostalom, cim on svoju "dobrotu" sad apostrofira, pitajuci se zasto mu nije vraceno onime cime on ocekuje da mu se vrati (a to je da ga voli i bude s njim), svaka je rasprava o "dobroti" bespredmetna. Rijec je o klasicnoj emocionalnoj ucjeni, a ne altruzimu.
Prava je ucjena cuti "ucinio sam to zbog tebe". Ja bih radije imala uz sebe muskarca koji cini stvari radi sebe.
A obavezan lajtmotiv "cinjenja radi tebe" jeste "a sad ti to ucini za mene".
Moja prijateljica je u odnosu u kojem se trga za tipa. Sve ce napraviti da budu skupa. A, onda, kada su u "dobroj" fazi, doslovno ga proziva za sve ono sto je ona ucinila za njega. 'Ko te tjerao da to cinis?

Nitko nikoga ne ostavlja zato sto je "predobar". Uglavnom nestane ljubavi. A opravdavati to sto si ostavljen mislju da si bio "predobar" je tipicna, pateticna racionalizacija. Mnogo je lakse o sebi misliti da si ostavljen zato sto si bio predobar, nego se pomiriti s cinjenicom da toj osobi jednostavno vise nisi bio dovoljno dobar.
Pokondirena tikva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 19:54   #90
Quote:
poduzetna kaže: Pogledaj post
Ti si ustvari nepopravljiva romantičarka
Ovo vjerojatno jesam.

Quote:
poduzetna kaže: Pogledaj post
s debelim ružičastim naočalama na glavi
Ovo nisam.

Quote:
Žlzc kaže: Pogledaj post
I sasvim joj je svejedno da li je prepoznata ili nije?
Da. Jer je dobra radi same sebe. A ne zato da bi bila prepoznata i isplacena.

Quote:
Žlzc kaže: Pogledaj post
Krivo procenila, krivo... odvagala? I hoćeš li, ako nedo bog do toga dođe, biti bar malo ogorčena, ceniš?
Necu biti ogorcena na druge. Ne moze mi netko drugi biti kriv radi mojih pogresaka. Drugi su takvi kakvi jesu. Na sebi radim.

Quote:
Žlzc kaže: Pogledaj post
Bojim se da dovoljan broj pogrešnih procena može jednostavno negirati dobrotu u čoveku tako da umesto nje ostaje crna rupa koja se puni, ili ne puni, drugim stvarima.
Da, za onoga tko trazi naplatu svojih djela. Za onoga tko daje da bi dobio. Ne za onog tko daje jer u tome nalazi uzitak. Tko je dobar jer je takav, a ne zato da bi se takav svidio drugima.

Quote:
Pokondirena tikva kaže: Pogledaj post
Ja bih radije imala uz sebe muskarca koji cini stvari radi sebe.

Nitko nikoga ne ostavlja zato sto je "predobar". Uglavnom nestane ljubavi.

Mnogo je lakse o sebi misliti da si ostavljen zato sto si bio predobar, nego se pomiriti s cinjenicom da toj osobi jednostavno vise nisi bio dovoljno dobar.
Slazem se.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 19:55   #91
Ko je pominjao altruizam?

Zar nije ovaj topic započet pričom o muško-ženskom partnerskom odnosu?
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 19:59   #92
Quote:
Žlzc kaže: Pogledaj post
Ko je pominjao altruizam?
Strile
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 20:00   #93
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Da. Jer je dobra radi same sebe.
Ovo ne kapiram.
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 20:03   #94
Quote:
Pokondirena tikva kaže: Pogledaj post
Barco, svaka cast!

Ovo "bio si predobar" je takvo pateticno sranje. Uostalom, cim on svoju "dobrotu" sad apostrofira, pitajuci se zasto mu nije vraceno onime cime on ocekuje da mu se vrati (a to je da ga voli i bude s njim), svaka je rasprava o "dobroti" bespredmetna. Rijec je o klasicnoj emocionalnoj ucjeni, a ne altruzimu.
Prava je ucjena cuti "ucinio sam to zbog tebe". Ja bih radije imala uz sebe muskarca koji cini stvari radi sebe.
A obavezan lajtmotiv "cinjenja radi tebe" jeste "a sad ti to ucini za mene".
Moja prijateljica je u odnosu u kojem se trga za tipa. Sve ce napraviti da budu skupa. A, onda, kada su u "dobroj" fazi, doslovno ga proziva za sve ono sto je ona ucinila za njega. 'Ko te tjerao da to cinis?

Nitko nikoga ne ostavlja zato sto je "predobar". Uglavnom nestane ljubavi. A opravdavati to sto si ostavljen mislju da si bio "predobar" je tipicna, pateticna racionalizacija. Mnogo je lakse o sebi misliti da si ostavljen zato sto si bio predobar, nego se pomiriti s cinjenicom da toj osobi jednostavno vise nisi bio dovoljno dobar.
ne, ne ostavlja nitko nikoga zato što je ovaj bio predobar, nego stvara određen obrazac ponašanja...
činjenica je da je normalno da dvoje ljudi koji se vole čine sve za obostrano zadovoljstvo bez ikakvog prozivanja, ali može se biti predobar tako što samo jedan partner uvijek i sve daje, a drugi ne.
Imali smo temu na forumu kad je tip svojoj dugogodišnjoj curi popravljao krevet, peglao, kuhao, išao po namirnice i xy drugih stvari jer ju je volio, a kad sam ga pitala zna li zbog čega to nikad nije bilo obostrano, nije mi znao odgovoriti.
E pa ja u tom konkretnom slučaju mislim da je on bio predobar i dotičnu je navikao da uvijek on prvi vuče konce a veza se na taj način vrlo teško razvija!!!
__________________
DJELA ČESTO GOVORE ONO ŠTO SE RIJEČIMA NE MOŽE IZREĆI
poduzetna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 20:05   #95
Quote:
Žlzc kaže: Pogledaj post
Ovo ne kapiram.
Radi se o razlici dobrote zbog imidža/ugleda/moralne koristi i dobrote po sebi.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 20:06   #96
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Strile
JA???? ...spominjao altruizam...?

Barca ovdje spominje altruizam, ako sam dobro pokopčao što to altruizam jest...

Cika Strile
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 20:07   #97
Pokondirena Tikvo, kakve veze ima altruizam?... Jel to nešto kao, ako nisi hrišćanin, onda mora da si satanista?
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 20:08   #98
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Radi se o razlici dobrote zbog imidža/ugleda/moralne koristi i dobrote po sebi.
Ay fino. Da ne bude nikakve zabune - ja sve vreme govorim o ovoj drugoj.
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 20:11   #99
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
JA???? ...spominjao altruizam...?

Barca ovdje spominje altruizam, ako sam dobro pokopčao što to altruizam jest...
Eto. Kapitulirao si. Lijepo sam te navukla
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 20:13   #100
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Eto. Kapitulirao si. Lijepo sam te navukla
....pa dobro, ako ti tako kažeš. Nisam ni znao da vodim bitku enivej...

Cika Strile
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.