Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2008., 21:13   #1
Što ako se netko zaljubi u nekog savršenog, a ne može biti s njim?

Što ako se netko zaljubi u nekog savršenog a ne može bit s njim? Kako preć preko toga ako su svi drugi second best? Dal je to fer prema drugim partnerima?
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 21:33   #2
Nije fer i ne treba ulazit u emotivne veze ako im se nisi u stanju emotivno posvetit. A kako preć preko toga
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 21:43   #3
Ma jako me interesira dal je netko od od "vas/nas/forumaša" imao takvu situaciju pa da kaže: "jebiga ona je najbolja osoba koju sam ikad upoznao i vjerojatno koju ću ikad upoznat, volim je više nego što sam ikoga volio i vjerojatno više nego što ću ikad ikoga voljeti u životu, želim s njom provest život ali ona ne dijeli moje mišljenje i najbolje da se maknem ća i nastavim živjet svoj život dalje"

u svim temama na US kraju ispadne da je partner bio lažljiv, bahat, manipulativan ovo ono...dal je to stvarno istina ili ljudi to sebe uvjeravaju kako bi s odljubili? Pa koji ste se k**** uopće zaljubljivali ako je ona/on tako u banani.
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 21:47   #4
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
Ma jako me interesira dal je netko od od "vas/nas/forumaša" imao takvu situaciju pa da kaže: "jebiga ona je najbolja osoba koju sam ikad upoznao i vjerojatno koju ću ikad upoznat, volim je više nego što sam ikoga volio i vjerojatno više nego što ću ikad ikoga voljeti u životu, želim s njom provest život ali ona ne dijeli moje mišljenje i najbolje da se maknem ća i nastavim živjet svoj život dalje"
Zašto je bivši/bivša ako je toliko fatalan, savršen, najbolji, itd?
Ispravak, tek sam sad isčitala kak spada,

Ne može biti najbolji za tebe ako nije uzajamno.
iexplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 21:51   #5
Quote:
iexplorer kaže: Pogledaj post
Zašto je bivši/bivša ako je toliko fatalan, savršen, najbolji, itd?
recimo da veze nije bilo...to je bilo prvo pitanje...ovaj osvrt na forumaše je mala digresija...
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 21:53   #6
Quote:
iexplorer kaže: Pogledaj post
Ne može biti najbolji za tebe ako nije uzajamno.
Zašto ne može? Može... Mislim kakve su to gluposti sad? Pa neki judi se zaljubljuju prije nego šta ulaze u vezu što znači da se nekad zaljube a ne uspiju to "konzumirat"? I onda...nisi se đabe zaljubio već je taj u koga si se zaljubio imao nešto...nakon nekog vremena skužiš da to nešto nema nitko drugi i šta ćeš onda?
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 21:58   #7
Kak onda znaš da je najbolji za tebe netko s kim nisi bila?

To je kao da tvrdiš da ti je najbolje, najukusnije i najhranjivije jelo xy koje nisi nikad probala.
iexplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 22:17   #8
Quote:
iexplorer kaže: Pogledaj post
Kak onda znaš da je najbolji za tebe netko s kim nisi bila?

To je kao da tvrdiš da ti je najbolje, najukusnije i najhranjivije jelo xy koje nisi nikad probala.
Zašto ne može? Može... Mislim kakve su to gluposti sad? Pa neki ljudi se zaljubljuju prije nego šta ulaze u vezu što znači da se nekad zaljube a ne uspiju to "konzumirat"? I onda...nisi se đabe zaljubio već je taj u koga si se zaljubio imao nešto...nakon nekog vremena skužiš da to nešto nema nitko drugi i šta ćeš onda?

inače ja sam BIO a ne BILA...pa šta se sve svodi na seks??? recimo da je osoba A s osobom B provela dovoljno vremena(-npr. srednja škola j. svaki dan i tako 4 godine), iako nije bila u vezi, da skuži sve kvalitete koje ta osoba B ima.
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 22:18   #9
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
Ma jako me interesira dal je netko od od "vas/nas/forumaša" imao takvu situaciju pa da kaže: "jebiga ona je najbolja osoba koju sam ikad upoznao i vjerojatno koju ću ikad upoznat, volim je više nego što sam ikoga volio i vjerojatno više nego što ću ikad ikoga voljeti u životu, želim s njom provest život ali ona ne dijeli moje mišljenje i najbolje da se maknem ća i nastavim živjet svoj život dalje"
Pa jednostavno se makni od nje i zaboravi ju.
I ne ulazi u drugu vezu ako još uvijek voliš nju. Nije fer prema toj osobi da voliš sa zadrškom, da se ne možeš prepustiti, otvorit, kužiš?

Quote:
u svim temama na US kraju ispadne da je partner bio lažljiv, bahat, manipulativan ovo ono...dal je to stvarno istina ili ljudi to sebe uvjeravaju kako bi s odljubili? Pa koji ste se k**** uopće zaljubljivali ako je ona/on tako u banani.
Ne vidiš to na početku jebote.
Ti si zamisli sad da nađeš curu koja ti je ok, ali nije ona.
I s njom si, dobro ti je, ali još uvijek voliš ovu prvu.

Da ona nekim slučajem to sazna ili joj ti kažeš, misliš da ne bi mislila da si lažljiv i manipulativan? Eto ti tvog odgovora na boldano.
Ne znaš to kada ulaziš u vezu, a partneri sami i stvari izvana također utječu na vezu. Naravno, bitan je i karakter.

Pitanje za tebe: zašto je ona za tebe naj naj i nitko nije i neće biti kao ona?
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 22:41   #10
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
Zašto ne može? Može... Mislim kakve su to gluposti sad? Pa neki ljudi se zaljubljuju prije nego šta ulaze u vezu što znači da se nekad zaljube a ne uspiju to "konzumirat"? I onda...nisi se đabe zaljubio već je taj u koga si se zaljubio imao nešto...nakon nekog vremena skužiš da to nešto nema nitko drugi i šta ćeš onda?

inače ja sam BIO a ne BILA...pa šta se sve svodi na seks??? recimo da je osoba A s osobom B provela dovoljno vremena(-npr. srednja škola j. svaki dan i tako 4 godine), iako nije bila u vezi, da skuži sve kvalitete koje ta osoba B ima.
Nema seks nikakve veze s tim, ja samo kažem da na temelju poznanstva, druženja i prijateljstva ne možeš zaključiti da je neka osoba savršen partner za tebe.
U fazi zaljubljenosti idealiziramo željeni subjekt, a ta se naša zamišljena konstrukcija često raspline jer imamo previsoka očekivanja od partnera.
iexplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 23:03   #11
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
Ma jako me interesira dal je netko od od "vas/nas/forumaša" imao takvu situaciju pa da kaže: "jebiga ona je najbolja osoba koju sam ikad upoznao i vjerojatno koju ću ikad upoznat, volim je više nego što sam ikoga volio i vjerojatno više nego što ću ikad ikoga voljeti u životu, želim s njom provest život ali ona ne dijeli moje mišljenje i najbolje da se maknem ća i nastavim živjet svoj život dalje"

u svim temama na US kraju ispadne da je partner bio lažljiv, bahat, manipulativan ovo ono...dal je to stvarno istina ili ljudi to sebe uvjeravaju kako bi s odljubili? Pa koji ste se k**** uopće zaljubljivali ako je ona/on tako u banani.
A na temelju čega si zaključio da je ona bolja od neke koju ćeš tek upoznat?
Grgica Mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 23:08   #12
Quote:
iexplorer kaže: Pogledaj post
U fazi zaljubljenosti idealiziramo željeni subjekt
A faza zaljubljenosti može trajati i godinama ako se odnos nije realizirao. Znam iz iskustva. "Patila" sam za jednom osobom 4 godine i umišljala si da je on "taj" i najsavršeniji i da nikada neće naletjet bolji.

Onda sam se zaljubila u drugog.
I ovaj mi je nestao iz glave samo tako.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 23:11   #13
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
Što ako se netko zaljubi u nekog savršenog a ne može bit s njim? Kako preć preko toga ako su svi drugi second best? Dal je to fer prema drugim partnerima?
nemoguce je zaljubiti se u savrsenoga jer takav ne postoji!
weg_nach_glück is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 23:19   #14
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
Zašto ne može? Može... Mislim kakve su to gluposti sad? Pa neki ljudi se zaljubljuju prije nego šta ulaze u vezu što znači da se nekad zaljube a ne uspiju to "konzumirat"? I onda...nisi se đabe zaljubio već je taj u koga si se zaljubio imao nešto...nakon nekog vremena skužiš da to nešto nema nitko drugi i šta ćeš onda?

inače ja sam BIO a ne BILA...pa šta se sve svodi na seks??? recimo da je osoba A s osobom B provela dovoljno vremena(-npr. srednja škola j. svaki dan i tako 4 godine), iako nije bila u vezi, da skuži sve kvalitete koje ta osoba B ima.
Petre jesi to ti?

ovisi koji su razlozi zašto ne može biti s njim/njom...
__________________
__Moj album__
Sitnichava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 23:22   #15
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
Što ako se netko zaljubi u nekog savršenog a ne može bit s njim? Kako preć preko toga ako su svi drugi second best? Dal je to fer prema drugim partnerima?
ti si to skroz naopako shvatila. zaljubljivanje je proces u kojemu vidimo predmet zaljubljivanja kao nešta savršeno bez obzira na stvarnost, tj. na njegove ili njene mane. ružičaste naočale. perceptivni filteri. kemijska reakcija na prikladnog mužjaka ili ženku koja traje dovoljno dugo da se naprave potomci.
proći će te nakon nekog vremena kao šta i druge kemikalije prolaze kroz organizam.
ljubav je nešta drugo, dugo vremena se stvara, možeš biti sigurna da tu osobu ne voliš, nego si zaljubljena. niste bili ni u vezi.

za početak, daj si vremena.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 23:24   #16
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
inače ja sam BIO a ne BILA...pa šta se sve svodi na seks??? recimo da je osoba A s osobom B provela dovoljno vremena(-npr. srednja škola j. svaki dan i tako 4 godine), iako nije bila u vezi, da skuži sve kvalitete koje ta osoba B ima.
u tom slučaju, osoba A je debil
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 23:25   #17
Da se meni zaljubit u nekog normalnog...
__________________
...keep waiting till that day...
za inat rođena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 23:30   #18
ja sam nekog 'idealizirala' jedno 5 godina...znaš kaj je 5 godina?
i nikad nebi rekla da će proć sam tak...a onda sam se i ja zaljubila u drugog...
tak to ide...
i sad 'idealiziram' nekog drugog...
samo što sam s tim drugim imala puuuno više...pa sam to izgubila...pa boli stoput jače..
da si imao nešto više s njom vjeruj mi da bi boljelo daleko nezamislivo više...
znam jadna utjeha...al on..istina je...
__________________
Nekad sudbini jednostavno moramo pokazat srednji prst i reć...znam..hoću...mogu..!!
nobady's angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 23:35   #19
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
recimo da je osoba A s osobom B provela dovoljno vremena(-npr. srednja škola j. svaki dan i tako 4 godine), iako nije bila u vezi, da skuži sve kvalitete koje ta osoba B ima.
"Lakse" je mastariti o nekome koga ni ne znamo kako treba, njegujuci zaljubljenost prema onom idealnom, neponovljivom i sudbinski predodredjenom za nas, nego zivjeti zivot punim plucima, otvorenih ociju prilaziti ljudima spremni na to da nas razocaraju, ali i na to da nas ostave bez daha.

Da, mozes se zaljubiti u osobu s kojom nisi u vezi, ali ne mozes VOLJETI nekoga koga znas utoliko sto idete zajedno u skolu, radite na istom mjestu ili dijelite neku drugu zajednicku aktivnost na kojoj prezentirate neku stranu svoje pazljivo izgradjene fasade.

Prestani se grcevito drzati za svoju fantaziju i pocni ZIVJETI SVOJ ZIVOT a ne sanjati svoj san.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 23:50   #20
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Da, mozes se zaljubiti u osobu s kojom nisi u vezi, ali ne mozes VOLJETI nekoga koga znas utoliko sto idete zajedno u skolu, radite na istom mjestu ili dijelite neku drugu zajednicku aktivnost na kojoj prezentirate neku stranu svoje pazljivo izgradjene fasade.
a ako pišete na istom forumu?
:barca fan:
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.