Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2014., 15:47   #2081
Quote:
nezdravrazum kaže: Pogledaj post
Ja se ne bi slozio s ovom tvrdnjom. Haram je daleko potkovaniji od mene i nastupa vrlo argumentirano, sto se ne moze reci za mnoge druge, bilo na PZ ili Alternativi. Kad se sagleda, nije ni cudo sto gubi zivce.


Djavo je u detaljima, kaze jedna poslovica. Nitko, pa ni Haram, ne tvrdi da se sutra moze 100% preci na obnovljive. Tvrdi se da se moze i treba u nekom prijelaznom periodu. Kopernikanski obrat u energetici je vec tu, sad je samo pitanje tempa, sto je ponajvise do nas samih. Halabuka oko GW je velikim dijelom nastala jer su naftasi uspjeli zavesti i ustrasiti javnost i proglasili sanaciju GW-a ocajno skupim projektom. Amory Lovins, www.rmi.org, argumentirano dokazuje da ta sanacija moze biti profitabilna za sve i biznis i gradjane kao korisnike novih metoda, tehnoloskiih inovacija i kao porezne obveznike. Sada je samo pitanje dali mozemo napustiti vlastiti ego, bio on nuklearne ili fosilne prirode, te poceti uciti nove metode rijesavanje problema.
U svakom slučaju treba preći na obnovljive prije nego potrošimo sve neobnovljive.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 15:52   #2082
Svima: to što ja se trudim da moderiranje bude što doskretnije ne znače da će se tolerirati razina rasprave u kojoj bez argumenta vrijeđaju i napadaju druge sudionike. Ne moramo se svi slagati ali možemo i moramo raspravljati argumentirano i kulturno. Idući tko krene s vrijeđanjem ili argumentum ad hominem neka se ne čudi moderatorskoj reakciji.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 16:18   #2083
Quote:
Huricanechaser kaže: Pogledaj post
Stvarno nemam vise vremena, izvini na tudjicama, zivim vise 3/4 godine vani pa se katkad nemogu sjetit pravilne hrvatske rijeci - profesionalna deformacija sta mos. A i na engleski potentnije zvuci i pravilnije je. Ko razumije razumije, ko ne, jebiga, nek se skoluje...

https://www.youtube.com/watch?v=wwKWNbecr0Y

evo sve ti je tu objasnjeno ko je kriv pa pogledaj malo.
Tako sam i mislio.

Ajde kad ufatiš vremena, onda objasni što si mislio pod time da je čovjek kriv, a fosilni energenti nisu. I slobodno svrati na PZ pa ukaži na nedostatke obnovljivih izvora.

Uostalom, ima negdje i na ovom pdforumu tema o alternativnim izvorima, tvoja projekcija budućnosti fosilne energetike će se fino uklopiti sa zero-point energy* uređajima.

*mogao sam napisat i energijom nulte točke, ali ovako zvuči potentnije, možda neko i svrši...

Zadnje uređivanje haram : 01.11.2014. at 16:38.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 16:30   #2084
Quote:
nezdravrazum kaže: Pogledaj post
Ja se ne bi slozio s ovom tvrdnjom. Haram je daleko potkovaniji od mene, i nastupa vrlo argumentirano
Nisam bas to primjetio, ti si imao puno puno bolje komentare od njegovih cinicnih ispada.
I khm, da, sta mu sad triba advokat.
Ny'how
Nije bas da je pokazao neke jake argumente...
Quote:
nezdravrazum kaže: Pogledaj post
Kad se sagleda, nije ni cudo sto gubi zivce.
Eto na njegovu nesrecu slucajno je naisao na krivoga

Al necemo o tome, dosta...

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa...

Quote:
nezdravrazum kaže: Pogledaj post
Djavo je u detaljima, kaze jedna poslovica. Nitko, pa ni Haram, ne tvrdi da se sutra moze 100% preci na obnovljive. Tvrdi se da se moze i treba u nekom prijelaznom periodu. Kopernikanski obrat u energetici je vec tu, sad je samo pitanje tempa, sto je ponajvise do nas samih. Halabuka oko GW je velikim dijelom nastala jer su naftasi uspjeli zavesti i ustrasiti javnost i proglasili sanaciju GW-a ocajno skupim projektom. Amory Lovins, www.rmi.org, argumentirano dokazuje da ta sanacija moze biti profitabilna za sve i biznis i gradjane kao korisnike novih metoda, tehnoloskiih inovacija i kao porezne obveznike. Sada je samo pitanje dali mozemo napustiti vlastiti ego, bio on nuklearne ili fosilne prirode, te poceti uciti nove metode rijesavanje problema.
Upravo ono sto govorim. Ne radi se o pokvarenoj naftnoj industriji nego o energetskim zahtjevima koje obnovljiva nemoze pokrit. Kako da ti objasnim a da se i ti ne uvrijedis...
Dakle ovako. radi se o eksponencijlanom rastu i gladi za energijom. Ja to ne izmisljam, to su cinjenice koje su ono "straightforward" - oprosti za engleski.
Necu ti objasnjavat exponenciju jer smatram da znas sta to znaci.
Obnovljiva nazalost nemoze pratit takav tempo zasad.
Nusproizvod te gladi je CO2. Jesam za to da se prihvate nove tehnologije.
Medjutim sa situacijom u svijetu jako tesko.
Ali idemo se maknut jer ulazimo u OT.
Tema je globalno zagrijavanje.
__________________
... need a chill pill

Zadnje uređivanje Huricanechaser : 01.11.2014. at 16:45.
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 16:41   #2085
Quote:
jurasicpirk kaže: Pogledaj post



Venerina atmosfera sadrži 96% CO2

Zemljina atmosfera sadrži 0.04% CO2

Pametnome dosta.

GH Runnaway effect -
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 16:43   #2086
Quote:
Huricanechaser kaže: Pogledaj post
Upravo ono sto govorim. Ne radi se o pokvarenoj naftnoj industriji nego o energetskim zahtjevima koje obnovljiva nemoze pokrit. Kako da ti objasnim a da se i ti ne uvrijedis...
Dakle ovako. radi se o eksponencijlanom rastu i gladi za energijom. Ja to ne izmisljam, to su cinjenice koje su ono "straightforward" - oprosti za engleski.
Necu ti objasnjavat exponenciju jer smatram da znas sta to znaci.
Obnovljiva nazalost nemoze pratit takav tempo zasad.
Nusproizvod te gladi je CO2. Jesam za to da se prihvate nove tehnologije.
Medjutim sa situacijom u svijetu jako tesko. Indija i kina su same po se sebi dovoljne da ujebu sav trud.
Ali idemo se maknut jer ulazimo u OT.
Tema je globalno zagrijavanje.
Onda prestani ovdje gušit temu i javi se na temu o obnovljivim da rasčistimo (opet) koji su i koliki potencijali čega.
Ako se tamo nećeš sjetit pisat o blagodatima nuklearne energije.
A svoja preseravanja ostavi tamo gdje si radio.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 17:39   #2087
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Tako sam i mislio.

Ajde kad ufatiš vremena, onda objasni što si mislio pod time da je čovjek kriv, a fosilni energenti nisu. I slobodno svrati na PZ pa ukaži na nedostatke obnovljivih izvora.

Uostalom, ima negdje i na ovom pdforumu tema o alternativnim izvorima, tvoja projekcija budućnosti fosilne energetike će se fino uklopiti sa zero-point energy* uređajima.

*mogao sam napisat i energijom nulte točke, ali ovako zvuči potentnije, možda neko i svrši...
Evo teme
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 20:05   #2088
Za mog prijatelja vatača vjetrova, dok u dugim noćima šerafa ventile na vjetrovitoj platformi:

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Sa sajta
Oilprice.com
The no 1 Source for Oil & Energy News
:


"Sve u svemu, mi svakako možemo izgraditi dovoljno energetskih sustava koji ne emitiraju stakleničke plinove dovoljno brzo da izbjegnemo katastrofalno zagrijavanje bez toga da ta pretvorba naruši prijelaz."
http://oilprice.com/Alternative-Ener...d-Be-Near.html
...
https://www.forum.hr/showthread.php?p...2#post52098852

Zadnje uređivanje haram : 01.11.2014. at 20:24.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 23:18   #2089
Možda se je udio stakleničkih plinova povećao (CO2 posebno) , ali ih vjerojatno nema još tako puno da se brinemo.
Lotarw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 23:43   #2090
Quote:
Lotarw kaže: Pogledaj post
Možda se je udio stakleničkih plinova povećao (CO2 posebno) , ali ih vjerojatno nema još tako puno da se brinemo.
Kad bi se trebali počet brinuti?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 00:04   #2091
Quote:
Huricanechaser kaže: Pogledaj post
A ma sta ti govoris?? Ocito je da brkash nesto. Tebi tu vise nista nije jasno... ti to sve trpas u isti kos pritom cinis glupavu pogresku.

Citaj dolje i cinis me da se ponavljam.

Dokaza o cemu, da ljudi umiru, da zivotinje umiru, da biljke umiru. Da je nekome lose.
I opet se ponavljam
Zasad nije bilo nikavih ozbiljnjih zabiljezenih bolesti i dokaza kod ljudi radi povecane koncentracije CO2 osim hiperventilacije, sveopceg ludila, paranoicnih napadaja i histerije (tipicni primjer - Morgellona) dobrog dijela znanstvene zajednice i eko osvjestenika na sami spomen CO2
Opet te je briga samo za ljude, tj. sebe. Nastavimo s globalnim zatopljenjem pa će ubrzo i ljudi stići na red da počnu osjećati njegove posljedice. O tome kako nema nikakvih posljedica od globalnog zatopljenja pokušaj objasniti polarnim medvjedima, američkim pika glodavcima i patkama za početak.

Quote:
Krivac su ljudi nikako fosilna goriva, ako bas oces tehnicki. Medjutim, da i tebi objasnim covjecanstvo nemoze nastavit ovakvim tempom bez fosila.
Po vasem razmisljanju koliko god ono zvucalo napredno, prakticno gledano ima samo jedan smjer, a to je u rikverc.
Sumnjam da će ubrzavanje postupnog prebacivanja na obnovljive izvore energije završiti smakov svijeta, tako da...

Quote:
Ovo stvarno nema smisla - stvarno. ti stvarno tesko uvidjas svoje pogreske koje su toliko banalne da je to cudo.
kao prvo, bubetas bez veze jer ja to nigdi nisam reko. Niti posjecujem takve stranice.

Imam svoj stav i je..e mi se i za znanstvenike i za teoreticare zavjere. Imam dovoljno iskustva da mogu sam razlucit sta je dobro a sta nije...
Meni ne triba jest UH (znanstveno dokazano) pa ih prema tome i niti ne jedem ili jedem vrlo malo. GMO su manje vishe UH.
Ispričavam se ako sam te osudio, no iskustvo mi govori da ljudi koji dijele mišljenje s tobom su usko povezani s vjerovanjem u teorije zavjere, mistiku i astrologiju.

Ako jedeš vrlo malo GMO hrane, onda mora da umireš od gladi, pošto sam ti ranije rekao da je sve što je čovjek ikada uzgojio genetski modificirano.

Quote:
Drugo.
To je isto kao da kazes da mi BMW ne triba prezentirat ili stavljat oznake na auto dali je moj model 335i m paket ili 320d m paket. Te da mi uvali taj 320d pod istu cijenu za 335i, jer gle po tvom vidjenju auto je auto, u ovom slucaju oba izgledaju jednako i oba voze te nema smisla da ih se oznacava. Vozi jebat ga i jedan i drugi koriste motoreSUI, ali gle care, ja ne zelim BMW320d sa 130 KW ja zelim BMW335i sa dve turbine i sa 225 KW i trazim od BMW-a da mi stavi oznaku M nazad i unutar vrata i da mi stavi oznaku 335i nazad i na motor iz osobnih razloga.
Jer nakraju ispod haube i na cesti to nisu isti auti koliko god oni izgledali isto.
Voće i povrće je već sad klasificirano. Imaš cherry rajčice, grapolo rajčice itd. Kao što je BMW podskupina od "auta", tako je i "ljudski uzgojeno voće" podskupina od "Genetski Modificirani Organizmi". Nije obratno (GMO je podskupina "ljudski uzgojenog voća"), kako mnogi misle.

Quote:
Tako je opce poznato da je GMO super nabrijana hrana sa puno nutrijenata, ali ja ne zelim jest tu super hranu. Ja ne zelim jest hranu extremno natjeranu nutrijentima, bila ona zdrava ili ne, ja zelim hranu prosjecno i nabubanu nutrijentima. Razumjes.
Tu si u krivu, no ne želim nastaviti raditi offtopic. Ako želiš odgovor, slobodno to ponovo napiši u temi "GMO" koja se nalazi na ovom podforumu!

Quote:
Moras razumjet da ja volim znat sta kupujem i na sto trosim novac.
Sve je to super, ali ako želiš znati što kupuješ i na što trošiš novce, nije li ti pametno poslušati argumente kako su "BIO" oznake nepotrebno bacanje novca na, kako narod kaže, "Isto sr**je, samo drugo pakovanje."

Quote:
I za kraj
Tehnicki krizanje vrsta nije GMO, a ti mos lajat koliko oces. GMO je forsiranje nepovezanih vrsta, dokle cross breeding nije.
Nemozes tradicionalno povezat kozu sa sjemenom kukuruza i dobit iz toga nesto tipa kukuruz sa kozjim super mlikom ili da umjesto brabonjaka sere bobe kukuruza da bi se ti imao cime hraniti.
I tu si u krivu, ali ponavljam: ne želim nastaviti raditi offtopic. Ako želiš odgovor, slobodno to ponovo napiši u temi "GMO" koja se nalazi na ovom podforumu!
__________________
"Živimo u društvu koje izrazito ovisi o znanosti i tehnologiji, u kojem teško da itko zna išta o znanosti i tehnologiji." ~ Carl Sagan
BrunoHP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 00:09   #2092
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Možda več sada i osjećamo utjecaj globalnog zatopljenja , ali nije još tako jako , u starom rimu je kao što sam i rekao bilo toplije , i to nije bio neki film nego pouzdani izvori. Osim toga , sada će biti sve toplije jer je završilo leneno doba.
Lotarw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 03:09   #2093
Quote:
Lotarw kaže: Pogledaj post
Možda več sada i osjećamo utjecaj globalnog zatopljenja , ali nije još tako jako , u starom rimu je kao što sam i rekao bilo toplije , i to nije bio neki film nego pouzdani izvori. Osim toga , sada će biti sve toplije jer je završilo leneno doba.
Koliko toplije je bilo i koji su to izvori?
__________________
"Only puny secrets need protection. Big discoveries are protected by public incredulity."
Marshall McLuhan
nezdravrazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 08:15   #2094
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Za mog prijatelja vatača vjetrova, dok u dugim noćima šerafa ventile na vjetrovitoj platformi:


https://www.forum.hr/showthread.php?p...2#post52098852
Evo bolan ufatio zere vremena. Duga noc...

Kao prvo hvala za cherry picking clanak

Ovako krivac je covjek jer se nafta i plin nemogu sami od sebe crpit, iskoristavat, gorit i pretvarat se u energiju i opskrbljivat. Na to sam mislio.

http://www.epa.gov/climatechange/science/causes.html
http://www.epa.gov/climatechange/basics/
http://www.skepticalscience.com/graphics.php?g=57

Te radi same cinjenice da, kad se otkrilo da je produkcija CO2 izmakla kontroli nismo se dali u istrazivanje scrubbinga, storagea i recikliranja, vec smo se odmah okrenuli alternativnom nacinu iskoristavnja energije prirode sljepo vjerujuci kako ce nas ono spasit govana u koje smo upali u iznimno kratkom roku.
Medjutim 50 godina je proslo od tada. A mi se prakticki nismo makli s mrtve tocke te smo ovisniji o foslima vise nego ikad, Produkcija CO2 raste, temperatura raste, planet se zagrijava.
A mi se jedva nosimo sa energetskim zahtjevima.

Moje je misljenje da smo trebali obnovljive stavit na drugo mjesto, a CCS na prvo. Vrlo vjerovatno da bi bili u puno povoljnijoj situaciji trenutno.
http://phys.org/news/2014-10-large-s...nada.html#nRlv
http://www.scientificamerican.com/re...e-storage-ccs/
CO2 se moze primjenit u industriji, cak se rade istrazivanja konverzije co2 u metanol.

Sad zamjeni ugljen sa plinom pa ces vidit koliko bi manje emisije bile,
Eto da nebi bilo svo zlo na ljudima evo i priroda ima svoje momente i voli prdit kad joj je sila.
http://www.jpl.nasa.gov/news/news.php?feature=4331
al tu namozemo nista ucinit.

LP
Huricanechaser
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 08:56   #2095
Quote:
Lotarw kaže: Pogledaj post
Možda več sada i osjećamo utjecaj globalnog zatopljenja , ali nije još tako jako , u starom rimu je kao što sam i rekao bilo toplije , i to nije bio neki film nego pouzdani izvori. Osim toga , sada će biti sve toplije jer je završilo leneno doba.
Quote:
nezdravrazum kaže: Pogledaj post
Koliko toplije je bilo i koji su to izvori?
Istina da je bilo toplije u nekim periodima, ali zbog aktivnosti Sunca.
Ali sada je Sunce čak i neuobičajeno neaktivno.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 11:15   #2096
Tek da ste vidjeli kororin izbačaj 1 studenog ( jučer)
Lotarw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 11:47   #2097
Quote:
Lotarw kaže: Pogledaj post
Tek da ste vidjeli kororin izbačaj 1 studenog ( jučer)
Sunce voli partijat vikendima...
Prosli vikend tri erupcije KlaseX od toga dvije X2 i jedna X1 iz AR 2192.
Ova jucer je posebna tzv. "Hyder Flare", ali "samo" klasa C3.
Sunce je zadnjih EDIT: 10ak dana podosta aktivno.
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 12:39   #2098
http://m.klix.ba/scitech/nauka/pogle...uncu/140227013

Erupcija
Lotarw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 12:49   #2099
Da, ali ovo je staro, ta erupcija je bila u veljači.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 12:57   #2100
Ovdje ih je nekoliko , možda su još starije , ali za zabavu.

http://mobile.net.hr/danas/znanost/p...pciju-na-suncu
Lotarw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.