Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2014., 15:33   #81
Priča od mrvice možda stvarno i je situacija kada jedino možeš pustiti osobu, i nadati se da će se jednom vratiti.

Ali općenito što se tiče tog citata i tog stava, mislim da ima neke istine u njemu, ali da se nikako ne smije uzimati kao pravilo neko.

S jedne strane, ako nekoga voliš, ne smiješ ga gušiti, ne smiješ ga pokušavati kontrolirati, na taj način ga i trebaš pustiti, jer inače mislim da to nije neka ljubav nego pokušaj "posjedovanja" vrlo često uzrokovan nekontroliranom ljubomorom, ili jednostavno sebičnosti.

Ali s druge strane, mislim da je jako glupo baš uvijek puštati ljude da otplutaju od tebe, uvijek se nadati da će se sami vratiti, sve samo prihvaćati kako dođe i ne plivati uzvodno. Nekada smo baš mi ti koji se trebamo vratiti, a da to ni ne kužimo. No općenito, bilo u ljubavnim, prijateljskim ili nekim odnosima koji su bili tek u nastajanju, jako puno kontakata sam prekinuo baš zato što nisam osjetio neku želju za trudom s druge strane. Da im je sve izgledalo previše svejedno, pa čak i kada bi nešto bilo dobro, nije izgledalo kao da bi ikada bili voljni izdvojiti truda da to i održe pri pojavi nekih problema. Eto, takvo "puštanje" i čekanje da se stvari slože same od sebe, da druga osoba sama shvati svoje greške, ma što god, to mi je jako odbojno jer ispada kao veliki manjak volje za trudom.

Ja bi rekao više ovako:
Ako nekog voliš, pusti ga da ode...ali znaj i prepoznati kada je vrijeme za borbu, a ne za predaju.
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 16:02   #82
Ako me on traži vremena, ja mu to moram dat koliko god da mi je teško. Kakva bi ja bila žena i kakav bi bio naš brak ako nismo spremni žrtvovat se jedno za drugo. Trenutno nema mjesta egu, sve sta želim da si on posloži stvari u glavi i da bude sretan, samnom ili bez mene. Teško mi je zamislit život bez nekog s kojim ga želim djelit, osječam se sama na svijetu, i trenutno osječam strah da taj ružan osjećaj neće nikad nestat..
Htjela sam to sve podjelit sa svima vama..možda mi bude lakše
mrvica585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 16:06   #83
pustiš ga da ode u tri pm, javno
dajmimojepare is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 16:45   #84
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
...
Ali s druge strane, mislim da je jako glupo baš uvijek puštati ljude da otplutaju od tebe,...
Što bi značilo (u kontekstu gluposti) "pustiti" nekog da ode?
Krenem li od sebe, nema te sile koja bi me zadržala u odnosu u kojem ne želim biti.

S druge strane, ako mi osoba kaže da odlazi, zašto bi ju želio zadržati (sve i da postoji način)?
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 16:55   #85
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Što bi značilo (u kontekstu gluposti) "pustiti" nekog da ode?
Krenem li od sebe, nema te sile koja bi me zadržala u odnosu u kojem ne želim biti.

S druge strane, ako mi osoba kaže da odlazi, zašto bi ju želio zadržati (sve i da postoji način)?
Zato sam se izrazio s biranim riječima

Redak iznad toga koji si citirao sam osudio to da pokušaš "posjedovati" nekoga. Jer naravno da to ne možeš, ljudi smo, osobe s pravom na vlastite izbore i odluke. Pa tako ako netko baš želi otići, to je njegova odluka, ne možeš ga na nikakvu silu zadržati uz sebe. Ok, možeš, ali to se zove otmica!

Također, u ovome što si citirao, nisam spominjao konkretne odlaske, nego "odplutavanje", znači, kada neki odnos toliko zapustiš da jednostavno odplutate jedno od drugoga, bez da ste uložili truda u to da se zadržite skupa.

Možda nisam bio dovoljno jasan u onome što sam htio reći. Naravno da ne možeš na silu ostvariti odnos s nekime, bez obzira koliko to možda htio nekada, ali puno odnosa je moglo biti "nešto", no nisu došli do toga zbog manjka uloženog truda. Znači ne na silu držati ljude uz sebe, ali ni puštati "što bude, bit će" bez da se imalo pokušaš izboriti za ono što želiš.

A za tvoje zadnje "zašto", e u to neću ulaziti, jer svašta možemo doživjeti

Zadnje uređivanje nemouzagrebu : 31.10.2014. at 17:04. Reason: .
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 17:22   #86
Mene je jedan bivsi pustio da odem tek pod prijetnjama,grozno iskustvo. I danas pati za mnom.
Drugi bivsi me pustio da odem jer je shvatio da me ne moze usreciti,znam da pati.....tuzno je to sve skupa kad pomislim.
Jedan me volio po cijenu svega,osim djece i morala sam otici,da ne potonem do dna.
Drugi je bio preponosan da me pokusa zadrzati i shvatio je da nam se osobnosti kose.....jbg.
Tesko mi kad se sjetim njihove boli...

Zadnje uređivanje gg sitna : 31.10.2014. at 18:41.
gg sitna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 17:22   #87
Film je Nemoralna Ponuda, a citat je dosta opasan, pogotovo u ovim vremenima.Krajnja linija, ne slažem se s tim

Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 18:24   #88
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
...
Također, u ovome što si citirao, nisam spominjao konkretne odlaske, nego "odplutavanje", znači, kada neki odnos toliko zapustiš da jednostavno odplutate jedno od drugoga, bez da ste uložili truda u to da se zadržite skupa.
Ok, sad su mi jasnije dvije stvari:

- što si htio reći
- zašto često sam sebe podsjećam da je praćenje foruma preko moba sranje.

Ne znam što reći o "odplutavanju" osoba. Mislim da je najčešći razlog jednostavan - nedovoljna zagrijanost.

Quote:
gg sitna kaže: Pogledaj post
...
Drugi je bio preponosan da me pokusa zadrzati i shvatio je da nam se osobnosti kose.....jbg.
...
Zašto preponosan?
Prije bi rekao razuman.

Ne želim ni ja partnericu koju ne mogu usrećiti. Bez obzira na emocije u tom trenutku.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 18:30   #89
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
...Ne želim ni ja partnericu koju ne mogu usrećiti. Bez obzira na emocije u tom trenutku.
Evo pitanje za tebe

Ti si rekao nešto u stilu da ne znaš zašto bi pokušavao zadržati kraj sebe nekoga tko ti kaže da odlazi. A što ako ona odlazi jer, iz nekog razloga živi u uvjerenju da te nije vrijedna?

Tipa, misli da te ne može usrećiti, ili je bolesna na neki način, pa te ne želi opterećivati time, ili ima neke probleme za koje se boji da bi se mogli preliti na tebe. No ti nju voliš takvu kakva je, bila bolesna ili kakva već, ugl, ne vidiš tu njezinu teškoću(koje god ona naravi bila) kao nešto što bi te odbilo od nje.

I sad znači ona vjeruje da je problem u njoj, ti ne vidiš problem, ona želi otići zato da te poštedi toga, baš zato što te voli.

Što onda, pustiti ju da ode i nadati se da će se vratiti nakon što riješi svoje brige, ili ju ipak pokušati zadržati uz sebe?
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 18:36   #90
A što ako je iz interesa. A što ako ti ne želiš nešto radit iz interesa. A što ako nije u tome problem.
dajmimojepare is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 18:39   #91
[QUOTE=Sves;52088404


Zašto preponosan?
Prije bi rekao razuman.

Ne želim ni ja partnericu koju ne mogu usrećiti. Bez obzira na emocije u tom trenutku.[/QUOTE]


Mozda sam se krivo izrazila,a i nisam....
Opcenito je bio preponosan i zatvoren kod osjecaja,zbog toga me nije mogao usreciti.
Ja sam od onih transparentnih veza koje mi uliju potrebnu dozu sigurnosti i stite me od bezveznog dumanja.
Zbog toga sam i otisla.
Napatila sam se pokusavajuci se prilagoditi na tu malu kolicinu davanja sebe,naspram mog full davanja.
Njemu bilo super,meni ne.
Izazivalo bi mi kojekakve nesigurnosti,a kada bi ih iskazala,nije mu imponiralo,nego ukazivalo na slabost karaktera.
Ok,imam tu slabost,tanka sam kad moram pamtiti jedan trenutak paznje pa ga u glavi vrednovati da traje za moje vece potrebe ,ali nemoj me jos i osuditi zbog toga i dodatno zahladiti odnos.

Poanta je da taj nesrazmjer davanja i primanja mene nije mogao usreciti,a on nije mogao preko sebe.

I da,strpljivost mi nije vrlina.

Ne krivim ga,takav je.

Ali znam da ga bolim,tj.sjecanje na mene i to me ponekad rastuzi.

A s obzirom na njegov tvrd karakter nece tako lako naci nekoga da ga otvori dovoljno da opet tako uziva....volila bi da grijesim.
gg sitna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 18:47   #92
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
...
Tipa, misli da te ne može usrećiti, ili je bolesna na neki način, pa te ne želi opterećivati time, ...
Koja je razlika (s njene strane) između toga da te ne može usrećiti i da misli da te ne može usrećiti?
Nikakva.

Baš nikad mi nije uspjelo "uvjeriti" ženu da je bilo što s moje strane OK, ako je ona mislila da je nije. Npr. da je (meni) lijepa ako je ona mislila da nije.

Gle, u takvom slučaju ne bi odmah digao ruke, ali u principu, to je samo produživanje agonije.
Vjerujem da bi u takvim slučajevima mogla pomoći treća strana, psiholog, savjetnik, u slučaju da je priča dovoljno zrela da se potraži pomoć.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 18:58   #93
Quote:
gg sitna kaže: Pogledaj post
Mozda sam se krivo izrazila,a i nisam....
Opcenito je bio preponosan i zatvoren kod osjecaja,zbog toga me nije mogao usreciti.
S ovom rečenicom nisi rekla puno, samo ti dala naslutiti u čemu je bio problem, jer referentna točka ponosa i otvorenosti si ti, a ja nemam pojma kakva si.

Quote:
Ja sam od onih transparentnih veza koje mi uliju potrebnu dozu sigurnosti i stite me od bezveznog dumanja.
Što točno znači uliti dozu sigurnosti u vezu?

Quote:
Napatila sam se pokusavajuci se prilagoditi na tu malu kolicinu davanja sebe,naspram mog full davanja.
Njemu bilo super,meni ne.
Dakle, od samog početka si patila.
Zapravo, ti si trebala biti ta koja prekida. Odmah negdje na početku.

Quote:
Izazivalo bi mi kojekakve nesigurnosti,a kada bi ih iskazala,nije mu imponiralo,nego ukazivalo na slabost karaktera.
Ok,imam tu slabost,tanka sam kad moram pamtiti jedan trenutak paznje pa ga u glavi vrednovati da traje za moje vece potrebe ,ali nemoj me jos i osuditi zbog toga i dodatno zahladiti odnos.
Ma ne, nemoj me krivo shvatiti, ne osuđujem.
Pokušavam saznati da li bolje da ste prekinuli, a sad mi se čini da ste predugo ostali u odnosu. Puno predugo.

Quote:
Poanta je da taj nesrazmjer davanja i primanja mene nije mogao usreciti,a on nije mogao preko sebe.
I točka.

Quote:
I da,strpljivost mi nije vrlina.

Ne krivim ga,takav je.
Vjerojatno ni on tebe. Takva si.

Quote:
A s obzirom na njegov tvrd karakter nece tako lako naci nekoga da ga otvori dovoljno da opet tako uziva....volila bi da grijesim.
Griješiš.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 23:15   #94
Da, to bi trebala biti prava nesebična i bezuvjetna ljubav. Moja definicija. Kad iskreno i bez ljutnje prihvaćaš želje osobe zato što ga voliš i želiš da učini ono što će ga učiniti sretnim, pa makar to bio i raskid...nažalost ja za to nisam sposobna. Mene bi ideja da me voljena osoba želi napusti ispunila mješavinom bijesa i tuge. Naravno, prihvatila bi to i pustila ga, ali mislim da bi ga tog trenutka zamrzila (tanka je granica između ljubavi i mržnje?). Prošlo bi me, ali za to bi bilo potrebno nešto vremena.
Na kraju, mislim da mržnja šteti više onome koji ju osjeća nego onome prema kome je usmjerena.

Možda u budućnosti kad sazrijem i postanem mudrija bude drugačije...
MyBurden is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 23:52   #95
Quote:
frikuscha kaže: Pogledaj post
Ako imaš 14 i cijeli život je šarena lizalica sa lokalnog sajma - možda i ima smisla.
Ne razumijem ljudske potrebe da se s ljudima oko sebe igra ping - pong.
Čisti i nepatvoreni test. Ako ne napraviš to i to - ja odoh.
Testiranje ljubavi; da me voliš ti bi...

Zašto bih ikoga koga volim puštala da ode?
Zar njemu ne bi trebalo biti dobro sa mnom? S nama?
Zašto bih željela sama sebi priuštiti bol čekajući da se on vrati s neprimjetim grčem?

Vuče mi na nesigurnost i htijenje da se uzvikuje rečenica: znala sam, nisi se vratio.

Gdje je tu ljubav?
Ja ne vidim niti lj od iste u navedenoj tezi...
hehehe to je izreka za šupendare u nastajanju
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 04:43   #96
Quote:
AKO NEKOGA VOLIS,PUSTI GA DA ODE,AKO SE VRATI,ODUVIJEK JE BIO TVOJ,A AKO NE,NIKAD TO NITI NIJE BIO.
KRIVOO!!!

Ako nekog zaista voliš, nikad ga nemoj pustiti da ode, jer ako ga pustiš onda je kraj, gotovo je, rijetki se vraćaju i to je jako riskantno.
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 08:54   #97
Tocno naravno. Treba pazljivo citati. 'Pusti ga da ode' ocito znaci da taj netko zeli otici. Pa ako zeli otici sta se tu ima pustati ili ne. Ako ga ne pustis,a on zeli,to bi valjda znacilo dokazivanje da ti je stalo. Al ne ide on zato jer tebi nije stalo, vec zato jer ne zeli vise biti dio tog odnosa. Sto vise ne pustas, to vise on zeli da ga pustis. Vrlo jednostavno.
A ovaj drugi dio o tome hoce li se vratiti i je li ikad bio tvoj su po meni pateticna sranja za malu djecu. Bio je tvoj, pa vise nije i mozda se vrati, a mozda i ne.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk 2
sealrock is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 01:13   #98
Quote:
Fredo kaže: Pogledaj post
Pa onda je to ona druga situacija, nije te pustila nego otjerala...
nego Fredo, jesi ti iz Slavonskog Broda možda?
Blurain is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 20:59   #99
Quote:
Nakamai kaže: Pogledaj post
KRIVOO!!!

Ako nekog zaista voliš, nikad ga nemoj pustiti da ode, jer ako ga pustiš onda je kraj, gotovo je, rijetki se vraćaju i to je jako riskantno.
Ljude ne treba zadržavati u životu kada žele otići jer kako kaže jedna pametna:

Pas kojeg vežeš da ti ne pobjegne, nije tvoj pas.
Plava Gruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 18:25   #100
evo neznam već koji dan na iglama....čekam i čekam, gledam u glupi mobitel
pucam...
nemogu više
Šta ima toliko razmišljat, šta hoće od mene...poslala bi mu sms da jednostavno je ispilo granu na kojoj je sjedio i da odi lijepo u ......
mrvica585 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.