Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2008., 23:07   #81
Zahvaljujem svima koji su pomogli u obrani Novske i okolice i munjevitom akcijom Bljesak oslobodili Zap. Slavoniju. Prvi dan akcije padale su granate po Novskoj. Jedna je pala 3m od moje kuce a druga nesretna samo 2min kasnije na ininu pumpu na kojoj pogibaju moj ujak i jos troje ljudi.


Takoder sam zahvalan svima braniteljima i vojsci koji su oslobodili Knin i ostatak Dalmacije u akciji Oluja.


Kada vidis kamen na kojemu pise da je ratnik pao i nema ga vise, nemoj samo proci k'o da ne postoji tu su hrabro pali prijatelji moji. Slusaj kako grmi, kako more pjeni, pitaju te jesu li zaboravljeni. Zanjih se pomoli nek' mi braca znaju heroji se nikad ne zaboravljaju. Branili su zemlju, i rame uz rame k'o ratnici svjetla stali protiv tame. Zato zora svice, zato dan se budi, hvala im na svemu, slobodni smo ljudi
__________________
Živile naše asfaltne ceste!
BlackDwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 23:12   #82
Quote:
Neter Neteru kaže: Pogledaj post
Ja sam izvjesio zastavu na kuću, što preporučam svima.
stavljena još popodne-

nova,sjajna,predivna crven-bijeli-plavi sa šahovnicom
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 23:30   #83
Kada vidis kamen na kojemu pise da je ratnik pao i nema ga vise, nemoj samo proci k'o da ne postoji tu su hrabro pali prijatelji moji. Slusaj kako grmi, kako more pjeni, pitaju te jesu li zaboravljeni. Zanjih se pomoli nek' mi braca znaju heroji se nikad ne zaboravljaju. Branili su zemlju, i rame uz rame k'o ratnici svjetla stali protiv tame. Zato zora svice, zato dan se budi, hvala im na svemu, slobodni smo ljudi


Veliko hvala svim braniteljima.

Također pozdrav traktoristima u tuđini. Koji su bacili sve na kocku. I ona im krivo pala. E ne može dva puta bit sreće.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 23:38   #84
Ljudi, moja ulica je prekrasna! Svaka kuća ima zastavu (osim one jedne, al oni nisu opterećeni takvim niskim glupostima), na prozorima cvijeće..ma predivno! Naša zastava je zaista lijepa, svečana, posebna! Ma trebalo bi je češće izvjesiti!! Nikada neću zaboraviti taj dan, nikada!! Sloboda ima poseban miris, na poseban način hrani dušu..o divna, o krasna, o slatka SLOBODO!!Hvala svim braniteljima!! Takve niti jedan narod nema
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 23:38   #85
Sretan Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti svima u Hrvatskoj te posebno čast HV-u što je oslobodio Hrvatsku od okupatora nakon 4 godine terora od strane RSK!
Krajišnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 23:43   #86
Quote:
Krajišnik kaže: Pogledaj post
Sretan Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti svima u Hrvatskoj te posebno čast HV-u što je oslobodio Hrvatsku od okupatora nakon 4 godine terora od strane RSK!
Hvala i pozdrav tebi u Bosansku Krajinu! Sutra će Plitvičani i Slunjani navaliti u shopping u Bihać,jer je kod nas neradan dan
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 23:54   #87
Zaboravio sam spomenit traktoriste.
U jednom selu blizu Jasenovca 1993. UN je uspio dogovorit da progranici mogu posjetit svoje kuce. Jedan stariji covjek dosao je do svoje kuce i odmah je zaplakao. Kuca mu je bila spaljena a iz temelja usred kuce izrastao je ogroman bagrem. Kada je usao u kucu u prostoriji gdje je inace bila spajza nasao je sajbicu za mljevenje mesa. Prisao mu je jedan srbin koji je usao sa njim u kucu, i rekao da ostavi sajbicu jer ona je sada srpska i da je kuca srpska.
Od stale iza kuce nije nista ostalo. U visokoj travi nasao se mozda poneki zahrdali ekser ali nista vise.
Pod kolnicom nekadasnje stale bio je parkiran ferguson traktor. Traktor je bio nov i kupljen je samo nekoliko dana prije rata te ga covjek nije uspio izvuci na vrijeme jer se bjezalo preko mokrog polja. Kada je covjek pitao sto je sa njegovim traktorom, a odgovor je bio da je traktor vec na putu kod nekog srbina.
__________________
Živile naše asfaltne ceste!
BlackDwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 00:15   #88
Quote:
BlackDwarf kaže: Pogledaj post
Pod kolnicom nekadasnje stale bio je parkiran ferguson traktor. Traktor je bio nov i kupljen je samo nekoliko dana prije rata te ga covjek nije uspio izvuci na vrijeme jer se bjezalo preko mokrog polja. Kada je covjek pitao sto je sa njegovim traktorom, a odgovor je bio da je traktor vec na putu kod nekog srbina.
Znači traktor je negdje na istoku. Neka im.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 02:35   #89
Draga hrvatska braćo i sestre, čestitam vam DAN DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI !!!

Palima za našu slobodu nek' je vječna hvala i slava. Oni su dali ono najvrjednie što su imali, a mi, naša djeca, naši unuci, ali i oni koji tek imaju ugledat zoru svoga dana, im to nikad ne smijemo zaboravit.
To je naša dužnost. Nas živih. Kroz nas i oni žive.
__________________
NON ßENE PRO TOTO LIßERTAS VENDITUR AURO !!!
Gospar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 02:38   #90
Opet mi brišu postove u kojima ne piše ništa osim gole istine.
Opet se čuva nečiji lik i dijelo.
Nemam pojma tko to briše ali bih volio da mi on odgovori koje to godine, u razdoblju od 2000.-2003. je predsjednik države ili premijer bio u Kninu za Dan Pobjede?
Ajde lave kad ja lažem, onda mi ti daj link na kojem se vidi da je bio bar jedan od njih, a da ne spominjem kad su bila obojica.
A ne uvik spika "daj link", "daj link", pa kako ću dati link na nešto što se nije dogodilo.
I što uopće znači link? Evo jedan link:
http://www.hsd.hr/polemos/drugi/d.html

I što sam sad učinio kad sam dao taj link kad na njemu nema ničega osim gomile laži. I to onih podlih prizemnih laži.
Ja govorim o onome što sam vidio vlastitim očima, o onome što znam iz vlastitog iskustva i ne treba mi fuckin link na nešto što svaka budala koja nema pojma ni o čemu muže stavitti na internet, poput onoga što je stavio na wikipediu da je Arkan bio zapovjednik belih orlova što nema nikakve veze ni sa čim.
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 03:17   #91
Točno u ovo vrijeme prije 13 godina ja sam sa svojom satnijom krenuo sa polazne točke u drugom ešalonu.
Ovaj post posvečujem Hrvatskom Vitezu Senadu Županu, koji je išao sa drugom satnijom u prvom ešalonu i poginuo u blizini osmice na Velebitu.
Senade ratniče, neka ti je laka Hrvatska gruda, kao i svima koji su dali svoje živote da imamo svoju slobodnu, nezavisnu i demokratsku Hrvatsku.
Čestitam dan domovinske zahvalnosti svim državljanima Republike Hrvatske, i svim Hrvatima u domovinskoj i iseljenoj Hrvatskoj.
Posebne čestitke svim Hrvatskim ratnicima, pripadnicima borbenih postrojbi, a pogotovo svim dečkima iz sedam slavnih brigada Hrvatske Vojske, kao i svim pripadnicima postrojbi specijalne policije.
Vi ste ono najbolje što je Hrvatska imala, što ima i što će imati.
I na kraju veliki, najveći pozdrav haaškim uznicima, generalu Mladenu Markaču i Anti Gotovini, koji nevini sjede gore.
"Navik on Živi, ki zgine pošteno"!
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 03:22   #92
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Točno u ovo vrijeme prije 13 godina ja sam sa svojom satnijom krenuo sa polazne točke u drugom ešalonu.
Ovaj post posvečujem Hrvatskom Vitezu Senadu Županu, koji je išao sa drugom satnijom u prvom ešalonu i poginuo u blizini osmice na Velebitu.
Senade ratniče, neka ti je laka Hrvatska gruda, kao i svima koji su dali svoje živote da imamo svoju slobodnu, nezavisnu i demokratsku Hrvatsku.
Čestitam dan domovinske zahvalnosti svim državljanima Republike Hrvatske, i svim Hrvatima u domovinskoj i iseljenoj Hrvatskoj.
Posebne čestitke svim Hrvatskim ratnicima, pripadnicima borbenih postrojbi, a pogotovo svim dečkima iz sedam slavnih brigada Hrvatske Vojske, kao i svim pripadnicima postrojbi specijalne policije.
Vi ste ono najbolje što je Hrvatska imala, što ima i što će imati.
I na kraju veliki, najveći pozdrav haaškim uznicima, generalu Mladenu Markaču i Anti Gotovini, koji nevini sjede gore.
"Navik on Živi, ki zgine pošteno"!
Na kojem si dijelu ratišta bio?Hvala na odgovoru.
Krajišnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 03:25   #93
Quote:
anthrax kaže: Pogledaj post
bravo albatros


Ken tako je - triba napravit zakon da svaki balkon i prozor ima zastavu, i da se stave one zastavice od europskog prvenstva na aute

...evo ja san je stavia prije uru vrimena i salutirao, neki me česi zbunjeno gledali
ja sam protiv toga da se nekog zakonski tjera da stavlja zastavu.
takove stvari lako mogu dovesti do kontraefekta.
Onaj tko ovaj dan osjeća u srcu neka je stavi, i neka se ničeg ne stdi, čak štoviše, neka bude ponosan.
A onaj kome to smeta, on neka pati...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 08:25   #94
Svima koji su položili svoje živote na oltar Domovine, svim invalidima Domovinskog rata, svim hrvatskim braniteljima, suborcima..... jedno VELIKO HVALA, i sretan Dan pobjede i domovinske zahvalnosti.
Omega A is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 08:35   #95
Svim građanima i građankama Republike Hrvatske, od Vukovara do Prevlake, čestitam Dan pobjete i Dan domovinske zahvalnosti, a svojim kolegama i suborcima Dan hrvatskih branitelja.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 09:09   #96
Svim Hrvatima zelim lijep i sretan Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti!!!

Hvala.





Imam jedno pitanje: Sto trebamo raditi na ovaj dan, ici u crkvu, na groblje, ili ne radit nista i odmarat se.

Volio bih kad bi to bla neka festa, rostiljade, pjesma itd...

Mislim da nisam jedini koji se ovo pita, i bilo bi lijepo kad bi nam rekli sto je prigodno raditi na ovaj veliki dan.
dodo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 09:28   #97
Quote:
dodo666 kaže: Pogledaj post
Svim Hrvatima zelim lijep i sretan Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti!!!

Hvala.





Imam jedno pitanje: Sto trebamo raditi na ovaj dan, ici u crkvu, na groblje, ili ne radit nista i odmarat se.

Volio bih kad bi to bla neka festa, rostiljade, pjesma itd...

Mislim da nisam jedini koji se ovo pita, i bilo bi lijepo kad bi nam rekli sto je prigodno raditi na ovaj veliki dan.
napravi neko dobro djelo za hrvatsku
 
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 09:35   #98
Quote:
dodo666 kaže: Pogledaj post
Svim Hrvatima zelim lijep i sretan Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti!!!

Hvala.





Imam jedno pitanje: Sto trebamo raditi na ovaj dan, ici u crkvu, na groblje, ili ne radit nista i odmarat se.

Volio bih kad bi to bla neka festa, rostiljade, pjesma itd...

Mislim da nisam jedini koji se ovo pita, i bilo bi lijepo kad bi nam rekli sto je prigodno raditi na ovaj veliki dan.
Istaknuti hrvatsku zastavu na kuću, prozor, balkon.....za početak.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 09:35   #99
Odite ljudi na najbliže groblje, povedite obitelj, zapalite svijeću i pomolite se za naše branitelje koji su svoje živote nesebično dali za naše. Neka im je hvala i slava vječna!


Kada vidis kamen na kojemu pise da je ratnik pao i nema ga vise, nemoj samo proci k'o da ne postoji, tu su hrabro pali prijatelji moji. Slusaj kako grmi, kako more pjeni, pitaju te jesu li zaboravljeni. Za njih se pomoli, nek' mi braca znaju, heroji se nikad ne zaboravljaju. Branili su zemlju, i rame uz rame k'o ratnici svjetla stali protiv tame.
Zato zora svice, zato dan se budi, hvala im na svemu, slobodni smo ljudi!
adri1902 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 09:44   #100
ŽIVILA HRVATSKA
Starfucker226 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.