Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2008., 18:52   #1
U velikim sam problemima

Ovako,
Cura i ja samo skupa 3g.
Ona i ja imamo 23 god.
Volim je najvise na svijetu i ona mene također
Prije 2tj. smo saznali da je trudna
Moji i njezini nisu u nikakvoj mogucunosti da nam pomognu(naravno da bi htjeli ali ne mogu),
ja sam apsolvent Elektrotehničkog fakulteta i ostalo mi je još 5 teških ispita
posla nemamo ni ona ni ja.
Danas je jako tesko zivjeti s djetetom a s placom od 3000kn max.
Ne bih htjeo da djete pati zbog nase gluposti.
Dali da ona pobaci???

Savjeti potebni

I da, dali je moguce dobivat porodiljni ili djeciji doplatak ako ona nije nikako radila???
007jaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 18:57   #2
buraz neznam dali je pametno da pobaci,neki sve rade da dobiju bebu(zena i ja vec 2god npr...smrc) a vi bi ga se tako lako rijesili....,gle sve se prezivi i na kraju se dobro zavrsi,a kad covjek hoce sve se moze,nadji si neki poslic npr...nadji nekog nek je zaposli na mjesec dana i onda nek ode na trudnicko i vec ces se nekako snaci....znam da si sad u nedoumici sto da napravis al ja bih ti savjetovao budi musko potrudi se i osnuj obitelj,udvoje je sve lakse....
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 19:05   #3
ako se volite,probajte naći neko drugo riješenje
razmislite prije ovoga,nije to mala stvar
ima ljudi koji su u punoj goroj poziciji,ne umanjujem ovime ozbiljnost vaše
ali dobro razmislite,ima i drugih opcija,znam parove koji su se zbog pobačaja poslije okrivljavali i prekinuli
raspitaj se prvo za ovo da li može dobiti porodiljnu naknadu ako nikad nije radila,dobro razmislite prije nego se odlučite za pobačaj
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 19:13   #4
Pusti dijete neka zivi.
Nije ono izazvalo besparicu,niti ce vam bez njega lakse biti.
Maska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 19:20   #5
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
ako se volite,probajte naći neko drugo riješenje
razmislite prije ovoga,nije to mala stvar
ima ljudi koji su u punoj goroj poziciji,ne umanjujem ovime ozbiljnost vaše
ali dobro razmislite,ima i drugih opcija,znam parove koji su se zbog pobačaja poslije okrivljavali i prekinuli
raspitaj se prvo za ovo da li može dobiti porodiljnu naknadu ako nikad nije radila,dobro razmislite prije nego se odlučite za pobačaj
pozpisujem
chivu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 19:23   #6
Quote:
007jaran kaže: Pogledaj post
Ovako,
Cura i ja samo skupa 3g.
Ona i ja imamo 23 god.
Volim je najvise na svijetu i ona mene također
Prije 2tj. smo saznali da je trudna
Moji i njezini nisu u nikakvoj mogucunosti da nam pomognu(naravno da bi htjeli ali ne mogu),
ja sam apsolvent Elektrotehničkog fakulteta i ostalo mi je još 5 teških ispita
posla nemamo ni ona ni ja.
Danas je jako tesko zivjeti s djetetom a s placom od 3000kn max.
Ne bih htjeo da djete pati zbog nase gluposti.
Dali da ona pobaci???

Savjeti potebni

I da, dali je moguce dobivat porodiljni ili djeciji doplatak ako ona nije nikako radila???
da moguće je dobit porodiljni.
nego, koliko je trudna? dok rodi, ti sve ispite možeš dat, i onda dalje...čuj, neće biti lako, al isplatit će ti se kad ti se tvoje dijete prvi put osmjehne...
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 20:20   #7
Vjerujem da vam sada sve izgleda tesko, ali bilo je ljudi i u gorim situacijama.
Ti se trgni i sto prije diplomiraj, sada imas poticaj. I potom nadi dodatan poslic.
Znam, tesko je, ali prezivjet cete Sve to radite sa osimjehom, jer borite se za sebe i za nesto vase.
A vjerujem da ce vam roditelji pomoci koliko god mogu.
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 21:36   #8
Quote:
Belle kaže: Pogledaj post
Vjerujem da vam sada sve izgleda tesko, ali bilo je ljudi i u gorim situacijama.
Ti se trgni i sto prije diplomiraj, sada imas poticaj. I potom nadi dodatan poslic.
Znam, tesko je, ali prezivjet cete Sve to radite sa osimjehom, jer borite se za sebe i za nesto vase.
A vjerujem da ce vam roditelji pomoci koliko god mogu.
zadržite bebu molim vas
beba će vam uljepšat život,ja sam rodila svoje peto djete prije 6 mj,
presretna smo obitelj,imat ćeš motiva više za učenje i za borbu opčenito kroz život,imam ja puno stvari za bebu i malu djecu što mi ne treba,baš mislim kome bi poslužilo ,ajd daj adresu na pp pa se tipkamo rado bi vam maximalno pomogla jer imam brdo prekrasnih svari za bebače i dječicu
R & J is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 21:40   #9
Zaposli se,a faks završi uz posao.Imam sina od 10 mj.sama ga odgajam,pomažu starci,ako se vi volite uspijet čete.Kad imaš sretno i zadovoljno dijete svi problemi koji su ti se prije činili ogromni padaju u vodu i lakše se prebrode.
A mislim da će i starci malo skupiti za unuka,nisu ni moji imali al vjeruj mi snašli su se.Nema veće sreće od bebice al to možeš shvatiti tek kad postaneš roditelj,ovako zvuči ko klišej.I nema takve ljubavi kao ljubav prema svom djetetu.
A o psihičkim i zdravstvenim problemima koji su česti kod pobačaja nebi pisala,nisam protiv pobačaja da se razumijemo ali ako ste odgovorni i volite se samo naprijed i od srca vam želim sreću.
viktoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 21:46   #10
Zadržite bebu,uljepšat će vam život,ja ih imam troje i nema veće radosti od njih.Ima pravo na porodiljni i na dječji doplatak.Sretno!
markolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 21:48   #11
Hm, ne znam bas kakva ti je to opcija da ona abortira.
Ona vjerujem nije bas za to, pa ti na forumu trazis podrsku?

Po meni to bas i nije neka opcija za dvije zdrave i prave osobe, koje su u sretnoj vezi i iskreno se vole.
Radije ti zasuci rukave i preuzmi odgovornost za ono sto si zakuhao (skupa s njom, naravno).
Fakultet nema noge pa nikud nece pobjeci, a ti ako imas volje i zelje stici ces sve i uz posao. Taman ti ovaj skripac u kojem ste se nasli moze biti dodatna motivacija da se pozuris i priones na knjigu.

Abortus bi zasigurno ostavio gorak okus u ustima njoj, ako ga ponudis kao opciju...pitanje je kako bi to sve zavrsilo, tj. kako bi vas dvoje na kraju zavrsili...
Nije to bas igra...to je zadnja opcija za one koji nemaju bas niti jedan drugi izlaz...
Vas dvoje kao dvije odrasle i zdrave osobe imate mnogo vise mogucnosti, ako zelite i ako se ne bojite posla, ako se ne plasite pojesti i kasiku govana zarad dobrobiti vase male zajednice koja bi se uskoro trebala prosiriti.

Sretno vam bilo.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 21:54   #12
neznam tocno proceduru ali znam da moja sestra nije radila niti u jednoj trudnoci, svaki put ju je netko prijavio kao kucnu pomocnicu i onda ima pravo do djetetove prve godine ili trece(?) na porodiljni...
moj savjet je da si nades posao i da tog malog bebaca donesete na svijet,uljepsat ce vam zivot to je sigurno.
sretno
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 22:41   #13
Jednom sam i ja bila u dilemi, sad mi je zao sto sam uopce mogla pomisliti na to,ali...razumijem te! Moj savjet je, sacekajte i razmislite, za koji tijedan odite na ultra zvuk, negdje oko 7 tjedana najbolje, mozda otkucaji srca ti pomognu pri odluci, meni bar jesu. Good luck
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 23:19   #14
Hvala svim.
Javim vam se jos.
Super ste svi
007jaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 23:23   #15
Quote:
007jaran kaže: Pogledaj post
Ovako,
Cura i ja samo skupa 3g.
Ona i ja imamo 23 god.
Volim je najvise na svijetu i ona mene također
Prije 2tj. smo saznali da je trudna
Moji i njezini nisu u nikakvoj mogucunosti da nam pomognu(naravno da bi htjeli ali ne mogu),
ja sam apsolvent Elektrotehničkog fakulteta i ostalo mi je još 5 teških ispita
posla nemamo ni ona ni ja.
Danas je jako tesko zivjeti s djetetom a s placom od 3000kn max.
Ne bih htjeo da djete pati zbog nase gluposti.
Dali da ona pobaci???

Savjeti potebni

I da, dali je moguce dobivat porodiljni ili djeciji doplatak ako ona nije nikako radila???
Žalit ćete cijeli život ako pibaci...
Rosa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 23:48   #16
Ajme majko pa o čemu ti razmišljaj jarane, ne budi lud !
Apsolvent si fakulteta koji daje dosta mogućnosti zapošljavanja, kako sad možeš govoriti o max 3000kn plaći ? Za takvu plaću ti je dovoljna i osnovna škola, ipak imaš malo više mogućnosti od toga

Volite se ? Tada tu i nemate razloga biti u takvim dilemama, dijete neće patiti jer mu tata ne vozi Porsche, patit će ako nema podršku i ljubav obitelji u životu, mnogi sretni i uspješni ljudi poticu iz jako siromašnih i velikih obitelji, možda nisu imali novca, ali oni razumiju da novac nije sve na svijetu, imali su obitelj koja ih je naučila kako biti čovjekom i kako se zdravo odnositi prema životu. Pred vama je čitav život, ne možeš sada izvoditi takve pesimisticne zaključke u vezi financijske budućnosti, za život se treba truditi i boriti, a ne samo tako pesimistićno prihvacati mrvice i degradirati samog sebe.
Kažeš da ni tvoji ni njezini roditelji nemaju puno mogućnosti za financijsku podršku, dakle iz siromašnih ste obitelji, pa ipak ste živi i zdravi dogurali do 23. godine, imate mogućnost obrazovanja, imate cijeli život pred sobom, zar ne ?
To dijete je dio nje i dio tebe, uskoro nova osoba koja bu potražila svoje mjesto pod suncem i oslonila se na vas da ju vodite kroz život idućih 20ak godina, težak je to zadatak, ali i bitan i lijep dio života za koji nije presudno materijalno bogatstvo nego dobra volja i mudrost.

Razumljivo je da se bojite, no ljudi koji se vole i imaju cijeli život pun mogućnosti pred sobom ne bi trebali tak pesimisticno razmišljati, godina, dvije dok se sredi faks i poslovi će brzo proći i brzo će se zaboraviti na nesigurnosti kada stvari dođu na svoje mjesto, a život vašeg zacetog djeteta ak se prekine staje zauvijek, to je konstanta iz koje nema povratka i nece se promjeniti, možete li se nositi sa tim ? Rekao bi da ne obzirom na nesigurnost kojom tvoje pitanje odiše, zato pamet u glavu i sada umjesto da si izazivate mučninu razmišljanjem o najcrnijim faktorima, razmislite malo o pozitivnim stranama koje budućnost stavlja pred vas
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 07:38   #17
čuj prva stvar koju možeš napraviti je da se prebaciš sa redovnog studiranja na izvanredno, i dalje će ti važiti ispiti. zatim se zaposliš negdje, brzo ćeš naći posao. a onda polako, stisnite, šparajte, pustite izlaske i slične stvari, sad je dijete najbitnije.

ispiti se uvijek daju riješiti, ako je potrebno zamrzni studij, iznesi razlog i sve će ti biti odobreno.

ne znam imate li uopće kakav smještaj?
ubojica mekog tuljca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 08:02   #18
prvo -ČESTITAM
ajde da te oslobodim jedne od velikih predrasuda
dijete ne košta koliko se to misli
bolje rečeno košta situacija što ona neće moći raditi godinu dana dok beba ne dogura do jaslica
normalno je da ste isprepadani jer ste mladi i niste situirani
ali to što vam se dogodilo najveća je moguća sreća koja se ljudskom biću može dogoditi
zato u borbu i guštajte jer je period pred vama čudesan
smijeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 08:37   #19
Niko ti od nas ne moze reci sta da uradis.
Morate vas dvoje odvagati razloge za i protiv.

Ako rodi-dijete je velika obaveza. Nisu samo financije u pitanju. Zavisi koliko ste spremni za to. S druge strane, dijete je najvece zadovoljstvo ispunjenje koje ce te osjetiti,

Ako pobaci-zivot ce vam u narednom periodu biti puno laksi, zavrsit cete neka egzistencijalna pitanja zbog kojih ce vam u buducnosti zivot biti laksi i bolji.
Ali, morat ce te nositi sa cinjenicom da ste ubili svoje nerodjeno dijete.

Nije lako,znam.
Ali morate shvatiti s cime ce te se lakse nositi,koliko god to grubo zvucalo.

Licno sam za ostavljanje trudnoce.

Ima jedna narodna: svako dijete ima svoju nafaku.

Sretno,sta god odlucili
niko kao ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 09:03   #20
Quote:
niko kao ja kaže: Pogledaj post
Ako pobaci-zivot ce vam u narednom periodu biti puno laksi, zavrsit cete neka egzistencijalna pitanja zbog kojih ce vam u buducnosti zivot biti laksi i bolji.
Ali, morat ce te nositi sa cinjenicom da ste ubili svoje nerodjeno dijete.
Hm.. ovo boldano ne bi trebalo biti neki veliki problem kasnije ako zaista procjene da im dijete nikako ne paše. Pogotovo ako još neke stvari hoće napraviti i zabavljati se. Ne vrijedi plakati.

S druge strane, mlađi roditelji to više shvaćaju kao igru, i zapravo često to lakše odrađuju nego stariji. Osim toga, autor teme će završiti fakultet koji donosi solidna primanja, a i ona kasnije može raditi. Mnogi primjeri oko mene svjedoče da se štošta može.

U svakom slučaju - što god odluče, mislim da u konačnici neće krivo učiniti
Obje opcije će vjerojatno ispasti ok.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.