Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2008., 10:15   #41
ja sam mislila beštijicu cijepit svakako prije jaslica
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:43   #42
A kako znas jel rota ili nije rota?
I dal si imun ako je jednom prebolis, kao kozice?

I mi nedavno rigoleto imali...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:46   #43
Stolica na analizu na rota,adeno i ostale...
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:50   #44
nažalost,u zraku je rota virus. Mi smo se jutros vratili iz bolnice,od utorka je mali ležao na odjelu,cijeli odjel je u roti. Imao je laringitis pa nije mogao ispovraćati sluz kako treba,pa se gušio,strašno nešto. U bolnici su ga odmah hospitalizirali,dali mu kisik,poslije toga je bio ko nov,ali su ga ostavili na promatranju jer su sumnjali na rotu. Danas su nas poslali doma,nalazi krvi i sve ostalo je dobro,nije imao ni temp ni proljev ni povraćnje. Dakle,nije se radilo o roti nego ga je zasmetala ta sluz koja je izazvala povraćanje. Na odjelu je hrpa djece s rotom,stvarno mi je žao te djece,liječe ih dijetom i daju im infuziju ako puno povraćaju,ali btno je da će proći
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:57   #45
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
piše da se može već sa 6 tjedana,a poželjno je cijepiti djecu do 6 mj - bar tako piše

sad kad ovo čitam,mislim da ću je cijpiti jer me sve strah toga
Ja kako sam skuzila prvo cjepivo se mora dat prije 12. tjedna a drugo do 6. mjeseci.
Za moju je vec kasno. A taman sam mislila doktora zvat za termin
__________________
Nitko ti nije rekao da je ta promjena neopoziva. Da ces u vlastitom srcu osjecati svaku bol, svaki gubitak, svako razocaranje, svako odbijanje, svaku okrutnost koju ona dozivi -do kraja zivota.
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 12:48   #46
imam par pitanja:
1. jel rota virus uvijek praćen visokom temp?
2. može li dijete koje je dojeno imati problem s dehidracijom?

evo ovako... u nedjelju navečer prvo povraćanje, nastavilo se svakih 8 sati, pa sve češće... došli na svaka 4 sata i otišli pedici. ona procjenila da je adeno viroza u pitanju. proljev nema. kaka jednom dnevno. stolica užasno smrdi, guza nije crvena. više ne povraća. odbija sve osim cice. vodu uvalim povremeno. temp nije imao.
jel ima tu sumnje na rota virus?
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 13:04   #47
odnesi stolicu na analizu,ne možeš ništa izgubiti,rota je obično praćen visokom temperaturom i proljevom. Ako tvoja beba više ne povraća,trebalo bi biti sve ok,al isto za svaki slučaj odnesi stolicu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 13:08   #48
čekam sad nalaz krvi pa idemo kod pedice pa ću pričati još s njom. ma najviše me brine što neće papati ništa osim cice. malo pije i ne znam jel mu moje mlijeko dovoljno da normalno funkcionira. ima 11 mjeseci
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 13:19   #49
želučić joj je iritiran pa ne može jesti,možda je i bolje da ništa ne jede osim cice,ako je povraćala.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 13:29   #50
bolje da ne jedu puno..doslovno žličicu dvije tako i tekućine svakih pola sata, sat...
i ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 13:46   #51
hvala vam
evo sad sam ga išla presvući i suha pelena. jutros sam ga presvukla oko 9
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 13:52   #52
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
hvala vam
evo sad sam ga išla presvući i suha pelena. jutros sam ga presvukla oko 9
suha?Jel ijednom piškio,ako nije obavjesti pedicu,obavezno!
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 14:34   #53
taywy,čudno mi je kako je nisu ostavili u bolnici da leži,ovdje su jako rigorozni. Bilo je djece od par mj pa do jedno 6 god sa rota virusom,i dražli su ih na dijeti i infuziji
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 16:17   #54
evo ovako - imam provjerenu informaciju što se tiče cjepiva

zvala sam dr. Jovančevića (predsjednik hrv. pedijatrijskog saveza) i on mi je potvrdio da je epidemija
pitala sam ga za cjepivo - rekao je samo ako je beba mlađa od 24 tjedna,tj. da se samo do tada može cijepiti

kako moja nema ni 20 tjedana to je super

cjepivo košta 550 kn,pa ako je tko zainteresiran,samo nazvati svog pedijatra i naručiti dozu
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 16:25   #55
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
suha?Jel ijednom piškio,ako nije obavjesti pedicu,obavezno!
nije. pedici sam rekla. kaže da ga nudim s tekućinom nije ju to puno zabrinjavalo
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 16:40   #56
evo dobar članak o rota virusu
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 10:31   #57
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
taywy,čudno mi je kako je nisu ostavili u bolnici da leži,ovdje su jako rigorozni. Bilo je djece od par mj pa do jedno 6 god sa rota virusom,i dražli su ih na dijeti i infuziji
ma, kazem ti da su doktori cudni. kad smo dosli na hitnu, rekli nam da se ne zabrinjavamo ako temp. 3 dana ne silazi ispod 39?!?!?!??! pa sta sve moze njoj biti za ta tri dana!?! nije nam dala nista. cak sam ja NA SVOJU INICIJATIVU donijela vrecicu s urinom, NE BI JOJ SE TO NI SJETILI UZET (mislila sam da je upala nekakva)!
nije imala jak proljev, samo je uzasno smrdila stolica (zelenkasta) i nije dehidrirala - valjda zato nisu reagirali?
mi smo bili u pripravi za Kantridu.
onda nam nasa pedijatrica poslala stolicu na analizu i Rota...

sad jos cekamo da se organizam ocisti pa da ponovimo. papa super. i guza nam je prosla. jeeeeeeej. OCTANISEPT rula cure.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 10:34   #58
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
hvala vam
evo sad sam ga išla presvući i suha pelena. jutros sam ga presvukla oko 9

tako je i nama bilo sad. kad je temperetura kurila. ja sam ju doslovno sopala s vodom i svako malo provjeravala pelenu. sad sam sretna kad se upiski do glave.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 11:33   #59
tajwy,za doktore,mislim da su je trebali hospitalizirati,ipak je premala.Koliko se ja sjećam djeca na odjelu su dobivala infuziju i nekakvu terapiju preko braunile.Mog malog su ostavili 3 dana u bolnici samo zbog sumnje na rotu,iako su mu nalazi bili dobri,nije imao ni proljev ni ništa pa su ga isto ostavili. Ljubi Freyoticu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 12:19   #60
hvala puno.
doktori... ah...
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.