Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2009., 22:02   #21
Ja od svog starija 6 god.i koji mjesec (meni 33) Moj isto prije cca 6-7 god. nije bas nesto bio zagrijan ni za brak a o djeci da i ne govorim al se trudio na svim drugimpoljima sto nosi zivot i jedna veza. Ni ja bas nisam nesto razmisljala o udaji i obavezama... Znam, tad je bio jako mlad i pustila sam vrijeme neka donese svoje, kazu strpljen spasen. Sto se tice njega sad je vec druga prica

Nema pravila ali dok ne krenete skupa zivjeti barem 2-3 godine, dok ne vidite kako se slazete, smatram da uopce ni ne trebas razmisljati o braku ili djeci To sto je on mlad pa kao nece da skupa zivite nije razlog da ne pokusate, ako mu je stalo naravno . Bez ljutnje ali nekako po nacinu pisanja eto ti bi dijete tad i tad i tako mora biti. Za 2 godine mozda ga i on bude htio a mozda ni za 10 ne bude. Opustite se i uzivajte dan po dan, sekiras se unaprijed

Sto se tice razlike u godinama kuzi se do jedno 24-te a onda i ne. Ako mladjahno izgledas i ne kuzi se Kad se sjetim kad smo poceli... Svi mi tada vikali daj balavac ovo ono al on meni bio savrsen ( i sad je) i nekako zreliji od mojih vrsnjaka. Druzio se i sa svojom starijom ekipom, nikad mi nije bio balav Sreca... Nikog nismo slusali i eto ljubaf pobjedila
__________________
bezz

Zadnje uređivanje bezvezna : 11.02.2009. at 22:10.
bezvezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 12:35   #22
Kad sam imao 22 nisam znao gdje mi je glava a gdje rep. I još da mi cura počne pričati o zajedničkom životu bilo bi Kad imaš 22 ispred tebe stoje gomila grešaka i gluposti koje jednostavno moraš napraviti.
Moj ti je savjet da odustaneš od toga i da uživaš u mladosti, jer se ona neće vratiti.
PersonaNonGrata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 20:19   #23
Quote:
*zvoncica* kaže: Pogledaj post
uzivamo mi daleko od toga,ali jednostavno bi htjela probati zajednicki zivot i mislim da bi nam bilo super.nezelim vjencanje ni djecu sada i nije da mi se zuri mogu ja i cekat,ionako ce sve doc na svoje kad bude pravi trenutak i jednom i drugom.a niti ga negnjavim sa takvim pitanjima o osnivanju obitelji
nego me samo zanimalo kakva ljudi imaju iskustva sa takvim vezama i da li se u tim nekim godinama sve vise osjeca razlika.
ja sam u sitoj "situaciji" kao i ti. Samo što mi živimo zajedno već skoro 2 godine. Ja bi također željela dijete prije 27 (sad sam u 25. kao i ti) jer ne bi htjela da je između mene i dijeteta prevelika razlika a i zdravije je roditi prije 30.

Također je još prezelen za neke stvari. On bi živio samnom ali na to se svodi da ja kuham,perem,pospremam a on pomogne tek kad se dobro isposvađamo.

masu puta sam htjela otić ali on kaže da će se promjenit i to bude prvih tjedan dana.

štedljiv je i stalno skušlja novce, ali trenutno nam recimo fali dosta stvari u kući, no on razmišlja da kupi auto iz gušta. Imamo inače 4 auta u dvorištu...

Uglavnom, bitnije je sve osim ulaganje u zajednički život. Tako da bolje nemoj ulazit u zajednički život s njim dok se ne uozbilji jer ćeš puknut, vjeruj mi.
KokoshkaKokodak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 00:24   #24
Quote:
babaluj kaže: Pogledaj post
Muškarci su formirani tek oko 25 godina,kako fizički,tako i psihički.On je sa 22 ipak malo premlad za brak i to ti sam govori.
hmmmm...kako koji!!
a šta kad je njoj 35g a njemu 25g??
__________________
voli te tvoja zvir
TRAVNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 11:34   #25
I također bi htjela reć da je on taj koji me zvao da živimo zajedno a sada on odjednom nije spreman na brak i dijete (nakon 3 godine). Šta si me onda zvao? Da ti pospremam i kuham dok ti ne budeš spreman???? To ti je i mama mogla radit....
KokoshkaKokodak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 17:40   #26
U braku već šest prekrasnih godina s muškarcem koji je tri godine mlađi od mene. Meni sad 30, njemu 27, dakle, oženio se s nepune 22.

Imamo dvoje djece i prekrasan brak ispunjen ljubavlju, razumijevanjem, vatrenim seksom i svim što treba.

Godine nisu bitne ako je ljubav prava i OBOSTRANA.
__________________
...i sve su vile, sve su kraljice
i sve su nevažne naspram nje...
ira95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 22:17   #27
ja imam 27 godina a moj dragi tek 20,ali već smo dvije godine zajedno i ljepše mi je s njim nego s bilo kojim starijim...i uskoro nadam se i zaruke;-)
__________________
moj album
leonardal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 01:42   #28
Meni je 35 a njemu 32, prohodali smo kada je njemu bilo 23, a meni 26, nikuda se nismo žurili, makar smo se vrlo brzo zaručili, ali nismo živjeli zajedno. Pazila sam da nikako ne ostanem trudna da ne bi netko jednog dana rekao da sam ga natjerala da se ženi ili veže za mene. Na kraju je on mene naganjao da počnemo živjeti zajedno. Sve je došlo u svoje vrijeme. I zato, nemoj se nikuda žuriti, uživajte, a zajednički život će doći sam od sebe.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 20:19   #29
Quote:
*zvoncica* kaže: Pogledaj post
zanimam me da li ima jos ljudi u takvoj vezi gdje je cura starija i kakva imaju iskustva sa planiranjem buducnosti,da li se osjeti razlika u godinama??
Moja teta ima 78, a tetak 76. Ne vidi im se razlika.

Aloo, o kakvoj ti to razlici govoriš . O razlici od dve godine.
Ajde da ti imaš 30, a on 18, onda bi ova tema imala smisla, ovako niđe veze.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 19:25   #30
Quote:
KokoshkaKokodak kaže: Pogledaj post
I također bi htjela reć da je on taj koji me zvao da živimo zajedno a sada on odjednom nije spreman na brak i dijete (nakon 3 godine). Šta si me onda zvao? Da ti pospremam i kuham dok ti ne budeš spreman???? To ti je i mama mogla radit....
zajednicki zivot nije ni priblizno pokazatelj da netko zeli brak, a kamoli effin djecu.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 19:44   #31
Pa ni ja nisam bila odmah spremna za brak i djete, niti nakon 4 godine života, ali to nije značilo da ga ne volim. Jednostavno nisam bila spremna na tako važne korake premda sam ja tri godine starija od njega.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 21:11   #32
Quote:
*zvoncica* kaže: Pogledaj post
pozdrav
u vezi sam sa deckom godinu i osam mjeseci, ja imam 24 on 22 godine.

zanimam me da li ima jos ljudi u takvoj vezi gdje je cura starija i kakva imaju iskustva sa planiranjem buducnosti,da li se osjeti razlika u godinama??
Ja imam 24, moj dečko je prije tjedan dana proslavio 23.rođendan. Starija sam godinu i pol. O zajedničkom životu još ne razmišljamo, niti ja, a još manje on nismo spremni. Kod nas je problem i što živimo u različitim gradovima. Ja bih htjela se oženit za neke 3 godine cirka, a dijete prije 30-te obavezno rodit....Mislim da su to ok očekivanja, tad ćemo i ja i on biti zreliji.

Mene jedino brine ako on nađe neki stalan posao i npr ne želi se preseliti tad i tad zbog toga ili svojih. Ali dobro, za sad ne razmišljam previše o tome. Ako nije spreman nemoj ni forsirati. Mi smo zajedno 2 i skoro pol godine.

Vjerujem da tvoj dečko je još premlad i nezreo za zajednički život. Tko zna, za godinu dana se može promijeniti za 180 stupnjeva
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 22:48   #33
Quote:
Ninuška18 kaže: Pogledaj post
Ja imam 24, moj dečko je prije tjedan dana proslavio 23.rođendan. Starija sam godinu i pol. O zajedničkom životu još ne razmišljamo, niti ja, a još manje on nismo spremni. Kod nas je problem i što živimo u različitim gradovima. Ja bih htjela se oženit za neke 3 godine cirka, a dijete prije 30-te obavezno rodit....Mislim da su to ok očekivanja, tad ćemo i ja i on biti zreliji.

Mene jedino brine ako on nađe neki stalan posao i npr ne želi se preseliti tad i tad zbog toga ili svojih. Ali dobro, za sad ne razmišljam previše o tome. Ako nije spreman nemoj ni forsirati. Mi smo zajedno 2 i skoro pol godine.

Vjerujem da tvoj dečko je još premlad i nezreo za zajednički život. Tko zna, za godinu dana se može promijeniti za 180 stupnjeva
Lijepo polako i smireno, bez pretjeranog planiranja i sve će doći na svoje.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 13:22   #34
Ja sam imao 23, moja žena 25, kada smo se upoznali. Počeli živjeti zajedno nakon 2 mjeseca, vjenčali se nakon 8 mjeseci. Klinci (blizanci, cura i dečko) došli nakon 7 godina braka. Pred par dana proslavili 13. godišnjicu braka.
I dan danas mislimo da smo jednostavno bili (i danas smo) suđeni jedno drugome.
Inače vrlo slična situacija je i kod roditelja i sestre moje žene To im je valjda familijarno
master1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 14:04   #35
Sve zavisi želiš li ti ustvari njega kao osobu ili želiš biti nečija supruga i majka.
A kad to raščistiš sa sobom, znat ćeš i kako se postaviti dalje.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 21:13   #36
Quote:
*zvoncica* kaže: Pogledaj post
pozdrav
u vezi sam sa deckom godinu i osam mjeseci, ja imam 24 on 22 godine.na pocetku veze je bilo sve krasno i bajno,ali sad dolazimo do problema kad god pocnemo pricat o zajednickom zivotu nekako imam dojam da on nije bas presretan sa tom idejom.govori da mu je ok ovako kako je.oboje imamo dobar posao i moglo bi se reci da smo financijski stabilni, tako da sto se tice novaca bi mogli zivjet zajedno.
puno prijateljica mi govori da je on premlad za mene,jer ja sa 24 godine bi zeljela uskoro za kojih 1 do 2 godine imati djete, a njemu je u glavi skroz drugacije on zeli jos izlaziti puno vani i govori da nece djecu jos sigurno 5 godina....i tu se nase price pocinju razilaziti a nebi ga htjela izgubiti jer je zaista dobar decko.
zanimam me da li ima jos ljudi u takvoj vezi gdje je cura starija i kakva imaju iskustva sa planiranjem buducnosti,da li se osjeti razlika u godinama??
ma daj!? Zezaš? Pa nisi dvanaest godina starija od njega nego dvije!
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 10:31   #37
Quote:
*zvoncica* kaže: Pogledaj post
pozdrav
u vezi sam sa deckom godinu i osam mjeseci, ja imam 24 on 22 godine.na pocetku veze je bilo sve krasno i bajno,ali sad dolazimo do problema kad god pocnemo pricat o zajednickom zivotu nekako imam dojam da on nije bas presretan sa tom idejom.govori da mu je ok ovako kako je.oboje imamo dobar posao i moglo bi se reci da smo financijski stabilni, tako da sto se tice novaca bi mogli zivjet zajedno.
puno prijateljica mi govori da je on premlad za mene,jer ja sa 24 godine bi zeljela uskoro za kojih 1 do 2 godine imati djete, a njemu je u glavi skroz drugacije on zeli jos izlaziti puno vani i govori da nece djecu jos sigurno 5 godina....i tu se nase price pocinju razilaziti a nebi ga htjela izgubiti jer je zaista dobar decko.
zanimam me da li ima jos ljudi u takvoj vezi gdje je cura starija i kakva imaju iskustva sa planiranjem buducnosti,da li se osjeti razlika u godinama??
Problem je u razmišljanju a ne u godinama
NEED HELP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 13:31   #38
Quote:
master1973 kaže: Pogledaj post
Ja sam imao 23, moja žena 25, kada smo se upoznali. Počeli živjeti zajedno nakon 2 mjeseca, vjenčali se nakon 8 mjeseci. Klinci (blizanci, cura i dečko) došli nakon 7 godina braka. Pred par dana proslavili 13. godišnjicu braka.
I dan danas mislimo da smo jednostavno bili (i danas smo) suđeni jedno drugome.
Inače vrlo slična situacija je i kod roditelja i sestre moje žene To im je valjda familijarno
pa dobro MAster ti si se znaci ipak ozenio sa 23 ili 24 godine, znaci vi ste se u godinu dana sredili; ovdje cura govori da se ovome ne zeni jos par godina, pa je razumljivo zabrinuta!
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 13:35   #39
Quote:
ira95 kaže: Pogledaj post
U braku već šest prekrasnih godina s muškarcem koji je tri godine mlađi od mene. Meni sad 30, njemu 27, dakle, oženio se s nepune 22.Imamo dvoje djece i prekrasan brak ispunjen ljubavlju, razumijevanjem, vatrenim seksom i svim što treba.
Godine nisu bitne ako je ljubav prava i OBOSTRANA.
Ili evo ti IRA, ista prica kao i u Mastera, tvoje muz se ozenio sa nepune 22 godine, ne znam koliko ste hodali, ali ocito ne puno;
Razumim autoricu jer godine nose svoje a i statisticki je izvjesnije da u razlicitim godinama imamo drukcija OCEKIVANJA...
Naravno da su ljubav i razumjevanje najbitniji, ali ne davat primjere curi koju decko nece da zeni nakon 2 godine, niti to ima u planu za jos par godina veze kad ste se vi pozenili u niti godinu dana!
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 13:53   #40
Najveći je štos da smo moja žena i ja, na 2 ili 3 spoju jedan drugome rekli da se ne mislimo ženiti (udavati) prije 30-te. Oboje smo izašli iz loših veza, i to sve je u početku bila obična ljetna ljubav. Ona iz OS, ja iz ZG...
Uglavnom, te stvari se ne mogu planirati, nikad neznaš gdje i kada ćete strefiti. Ako ti je OK u vezi guraš dok ide, kad ne ide, svako na svoju stranu... Nama još ide, pa se držimo zajedno.
master1973 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:33.