Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2004., 11:14   #1
Thumbs up Blade Runner (1982)

Od tolko filmova koji se nalaze na ovom topicu, nemogu vjerovat da nema posvećen topic BladeRunneru,p a evo da ga ja otvorim.
Inače to mi je jedan od top 5 filmova svih vremena.
Pišite sve, mišljenja, kad ste ga zadnji put gledali.
Ja sam ga pogledal ponovo nakon 10-ak god i to na nekom lošem Divix-u, mala i loša slika, tih zvuk. Namjeravam ga kupit na DVD-u pa jel ima ko kakve preporuke di ga nabavit.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 11:16   #2
Definitivno kultni film. Gledao sam ga prije nekih 5 godina i to mislim 3 put. Film je zakon.
__________________
The Answer to the Great Question Of Life, the Universe and Everything Is...
Forty-two
Bozidar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 11:31   #3
Takvu atmosferu nema nijedan film... ona kiša...tamna slika... sva se najezim od same pomisli... Harrison Ford u (meni) najboljoj ulozi cijele svoje karijere!
Felidae is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 12:27   #4
Re: Konačno BladeRunner

Quote:
kpt. Willard kaže: Namjeravam ga kupit na DVD-u pa jel ima ko kakve preporuke di ga nabavit.
Postoji na DVD-u Director's Cut verzija, ali to je bio jedan od orvih DVD-a pa je kvaliteta po današnjim standardima osrednja.

Već se par godina planira izdavanje trostrukog izdanja (originalna kinho verzija, Director's Cut & Scottova prvobitna verzija (ili konačna nisam siguran)), ali Warner Bros ima nekakvih zakonskih problemima oko autorskih prava sm nekim Jerrem Perenchiom, pa je to na čekanju.
Nema veze ja sam strpljiv.
__________________
I'm gonna cock-floss you all the way to Belgium.
Karlo Valabinić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 13:57   #5
Bas sam ga jucer repogledao. Inace vec duze vrijeme imam director's cut u DVD kolekciji, a bas mi se ucinilo da ga odavno nisam gledao pa eto ...

Sto reci o filmu sto nije stoput prozvakano,
fenomenalna atmosfera i antologijski likovi
=> kult SF filma. Uz Aliena definitivno najbolje od Ridleya ...
salemef1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 14:55   #6
DVD kolekcija bi trebala imati.

The Workprint - ono što je Scott napravio prije nego je film otišao na testiranje pred publiku

Theatrical Cut - sa svim promjenama nakon testiranja ( sretni završetak, Deckartova naracija u off-u... )

Director's Cut - Scottova verzija iz 1996. Nabrzaka zmontirana.

S obzirom da je za potrebe izdanja Alien tetralogije Scott npravio i "director's cut" verziju koja je hibrid između pravog director's cuta i kino verzije, možda osvane i takva verzija BR-a.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 16:21   #7
Quote:
kozz kaže:
DVD kolekcija bi trebala imati.

The Workprint - ono što je Scott napravio prije nego je film otišao na testiranje pred publiku

Theatrical Cut - sa svim promjenama nakon testiranja ( sretni završetak, Deckartova naracija u off-u... )

Director's Cut - Scottova verzija iz 1996. Nabrzaka zmontirana.

S obzirom da je za potrebe izdanja Alien tetralogije Scott npravio i "director's cut" verziju koja je hibrid između pravog director's cuta i kino verzije, možda osvane i takva verzija BR-a.
Director's cut navodno ima drukčiji pristup, nema narativnog elementa (Harrisonova spika) itd.

Kako god bilo, meni je to jedan od najboljih filmova svih vremena s takvom nevjerojatnom atmosferom i takvim scenama- LEGENDA.
__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 23:07   #8
Director's Cut nema Deckartove naracije u off-u, nema sretni završetak ( ono kad kamera leti iznad šumovitog krajolika - posuđeno iz neiskorištenog materijala Kubrickovog Isijavanja ) te je dodana scena kad Deckart sanja jednoroga.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 00:40   #9
Vidiš kako si ti to lijepo sve stručno napisao, a ja ko seljo beljo po domaće.
Još da si konačno kupim DVD (šta mogu kad sam kino freak) i da to pogledam...
do tada mi ostaje običnjak VHS i evo baš ga sad idem pogledati još jednom (valjda po 100ti put), pa evo me s kreativnijim komentarima od LEGENDE nakon toga!
__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 01:13   #10
Meni je najdraži monolog Rutgera Hauera na kraju, dok drži goluba u ruci i kiša mu natapa lice umjesto suza. Naježim se od te scene.

Jest da je iz scenarija izbačen socijalno-ekološki dio koji postoji u Dickovom romanu (samo se spominje nepostojanje pravih životinja), međutim, završetak sve kompenzira.

I Rachel je, poput svih likova, idealizirana, ali nema veze. Scott je razložno napravio naučnofantastičnu ljubavnu priču, eliminiravši time dojam negativne utopije Androida.

Iako su roman i film dvije potpuno različite stvari, samo labavo generički povezane, ne smetaju mi scenarističke i redateljske intervencije, unatoč tome što je njima nestao bitan dio Dickove poetike. Koliko znam, ni drugim piščevim obožavateljima. Baš zbog ugođaja, glume, divne Vangelisove glazbe, majstorske režije akcijskih prizora...
Film je remek-djelo, nemam drugog opisa.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 11:13   #11
da, directors cut postaje sasvim drugaciji film, odnosn obratno.u normalnoj verziji sve prica i objasnjava, a ovdi je sve jos 5 put mracnije i depresivnije..kino verzija mi je dobra bash zbog prodiranja tih svjetlih trenutaka kroz ugodjaj tame.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 16:17   #12
Ridley i Harrison

Prema vlastitim izjavama Ridley i Ford su jako teško radili zajedno na tom filmu.

U stvari kad sam to čula prilično sam se iznenadila jer je film tako odrađen da nikad ne bi rekla da su imali toliko ozbiljnih konflikata.

Ridley je bio tako ufuran u taj drukčiji film nakon Aliena kako sam kaže "nekad nije vidio dalje od nosa", a Ford je došao na set ko mega zvijzda sa svojim mišljenjem i stalno je imao nešto za prigovarati, često s razlogom.

Šteta što nema naznaka da će nešto opet skupa snimiti, iako je Ridley rekao da je on za.
(Možda bi Ford konačno opet snimio neki valjani film )
__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 01:16   #13
Vojsover je višak, scena sa jednorogom divna, a i DC ima hepiend samo što nije "nacrtan" (origami figurica je ključ). DC je superioran.
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 02:24   #14
Quote:
Žlzc kaže:
Vojsover je višak, scena sa jednorogom divna, a i DC ima hepiend samo što nije "nacrtan" (origami figurica je ključ). DC je superioran.
Moram priznati da se nisam jos odlucio sto se tice ovog voiceovera.
Meni je film sa voiceoverom totalno drugi film, unosi tu crtu detektivskih filmova i mijesa futuristicke slike sa retro elementom. I moram priznati da mi se jos uvijek svidjaju obje verzije.
potjernik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 09:28   #15
Ja isto više volim verziju sa naracijom, znači ovu koja nije režiserova. A drag mi je bome i happy end

Jako volim Rutgera Hauera, radi njega sam gledala hrpu glupastih filmova, a scena umiranja replikanta Roya jedna mi je od najdražih filmskih scena uopće.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 09:35   #16
Quote:
kozz kaže:
te je dodana scena kad Deckart sanja jednoroga.
Interesantno, nikada nisam vidjela tu verziju sa ubačenom scenom jednoroga, a uvijek ih zamišljam u nekim Vangelisovim djelima....u muzici pisanoj za taj film..

Postoje filmovi i - Blade Runner.

Za nas obožavatelje, naravno..
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 15:41   #17
Re: Ridley i Harrison

Quote:
FastAndFurious kaže:
Prema vlastitim izjavama Ridley i Ford su jako teško radili zajedno na tom filmu.

U stvari kad sam to čula prilično sam se iznenadila jer je film tako odrađen da nikad ne bi rekla da su imali toliko ozbiljnih konflikata.

Ridley je bio tako ufuran u taj drukčiji film nakon Aliena kako sam kaže "nekad nije vidio dalje od nosa", a Ford je došao na set ko mega zvijzda sa svojim mišljenjem i stalno je imao nešto za prigovarati, često s razlogom.

Dragi prijatelji,
eto, bas neki dan kupih zanimljivu knjigu "Future Noir: The Making of Blade Runner" by Paul M. Sammon.

Covjek je bio prisutan svo vrijeme snimanja filma kao dokumentarist, pa si mozete zamisliti u kakve detalje o filmu ide. Blade Runner fans will find it delicious.
dinsdale is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 02:55   #18
definitivno među top 5 SF-ova

"Bladerunner" je jedan od najboljih filmova koje sam ikada pogledao.

toliko od mene...
baaatak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 10:58   #19
Gledao sam samo DC i obozavam je. Gledao barem 30 puta. Legendaran film! Procitao sam i knjigu. Totalno je drugacija ali detaljnije objasnjava taj svijet, mercerizam, po cemu su replikanti tako razliciti, specijalne, kako je doslo do tog stanja svijeta itd.

Samo me zanima je li i u kino verziji ispada da je Deckard replikant?
__________________
My pantaloons are full of weasels. Inform the Queen, so that she might shoo them away. Here we go 'round the mulberry bush. Go monkey GO!
You think I am crazy, but they want you to think that. I know secrets. Keep the pantaloons. Always keep the pantaloons.
Abraxas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 11:08   #20
Quote:
Abraxas kaže:
Gledao sam samo DC i obozavam je. Gledao barem 30 puta. Legendaran film! Procitao sam i knjigu. Totalno je drugacija ali detaljnije objasnjava taj svijet, mercerizam, po cemu su replikanti tako razliciti, specijalne, kako je doslo do tog stanja svijeta itd.

Samo me zanima je li i u kino verziji ispada da je Deckard replikant?
Ne ni u jednom trenutku. Ja sam ga gledala nekoliko puta i doma imam tu kino verziju i nisam ni jednom doživjela mogućnost da je Deckard replikant.
I baš to mi daje taj štih na kraju filma u filanoj sceni kad Rutger Hauer umire. Mrak scena
__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.