Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2009., 12:38   #21
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
ja sam imala osjećaj boli kao da ću dobiti mengu samo 10 puta gore plus kao da imam grčeve u trbuhu plus kao da me netko jebe u guzicu i to sve troje odjednom

Carice! Nisam te dugo citala a ovo me nasmijalo do suza.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 12:47   #22
to je jako individualno... svatko od nas ima svoj osobni prag boli. npr. netko će za čišćenje kanala kod zubara tražiti injekciju, netko će to "odraditi" bez analgetika...

tako i s porodom.

mene moji trudovi uopće nisu boljeli ni mrvu... vjeruj da me više boli pred mengu...zašto je bilo tako, nemam pojma

uz takve bezbolne trudove, ja sam se otvorila 5 prstiju... e sad, s obzirom da trudova skoro da i nisam imala, dobila sam drip. to je najgora bol koju sam do sada iskusila... ko da sam bila priključena na struju, sva sam se ko šiba tresla

onda sam zatražila epiduralnu i nakon toga uslijedilo je blaženstvo, imaš drip-trud, ali te ništa ne boli, nego osjetiš lagani pritisak na guzu. taj pritisak se pojačava kako se približava izgon, ali ne boli!
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 12:52   #23
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
uz takve bezbolne trudove, ja sam se otvorila 5 prstiju... e sad, s obzirom da trudova skoro da i nisam imala, dobila sam drip. to je najgora bol koju sam dosada iskusila... ko da sam bila priključena na struju, sva sam se ko šiba tresla

onda sam zatražila epiduralnu i nakon toga uslijedilo je blaženstvo, imaš drip-trud, ali te ništa ne boli, nego osjetiš lagani pritisak na guzu. taj pritisak se pojačava kako se približava izgon, ali ne boli!
Isto! I ja sam se tresla, dva i nesto sata sam bila na dripu bez epi, imala sam osjecaj da me netko primio za trbuh i trese me!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 12:58   #24
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Isto! I ja sam se tresla, dva i nesto sata sam bila na dripu bez epi, imala sam osjecaj da me netko primio za trbuh i trese me!
i ja sam kojih 2 sata bila na dripu bez epi

ali meni su se najviše noge tresle
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 13:34   #25
Rodih prvo na hitni carski, drugo normalno vaginalno, i bez obzira sta sam u oba dobila epiduralnu prije bih carski treci put.
Meni osobno je bilo puno lakse i oporavak mi se ucinio bezbolniji i brzi, no naravno svejedno svi zelimo da se porod odvije prirodno tj vaginalno jer je to 'normalno'.
Bolovi od savova nakon vaginalnog poroda su mi bili milijun puta gori nego rez od carskog, apsolutno nema usporedbe u oporavku.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 13:38   #26
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
to i mene zanima iako nisam još ni do trudnoće došla...

ali bila sam na histeroskopiji i hsg-u i bolilo je baš dosta a za primjerice hsg kažu da je tek desetina boli od one od poroda
i ja sam se pitala milijun puta kako boli porod,tj. koliko???
ali ocito cemo znat tek kad dodje za to vrijeme,...nekog manje,nekog vise,ali ugodno normalno nije.
isto sam prosla hsg,koji je bio stvarno grozan,ali eto pezivjela sam
imala sam i kiretazu i to sam prezivjela,pa valjda cu jednog dana i porod...
samo da ne budem ko moja mama kad je mene radjala,vise od 24h....
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 13:39   #27
Mene je porod jako bolio, jer su me prikopčali na drip i to bez epiduralne, međutim ono što pričaju da je to nešto najstrašnije mislim da ipak nije, tako su me plašili i za gastroskopiju pa sam preživjela...bol je užasna, ali da se izdržati ako si jak u glavi i ako pravilno i koncentrirano dišeš (TO JE NAJBITNIJE), deranjem se samo gubi silna energija koju je potrebno čuvati za finale tj. izgon...

Također je živa istina da kad ti ga stave na prsa zaboraviš sve...ostaje samo sreća, to je naravno moje iskustvo...
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 13:44   #28
Thumbs up

Quote:
Kayla3 kaže: Pogledaj post
Mene je porod jako bolio, jer su me prikopčali na drip i to bez epiduralne, međutim ono što pričaju da je to nešto najstrašnije mislim da ipak nije, tako su me plašili i za gastroskopiju pa sam preživjela...bol je užasna, ali da se izdržati ako si jak u glavi i ako pravilno i koncentrirano dišeš (TO JE NAJBITNIJE), deranjem se samo gubi silna energija koju je potrebno čuvati za finale tj. izgon...

Također je živa istina da kad ti ga stave na prsa zaboraviš sve...ostaje samo sreća, to je naravno moje iskustvo...
potpisujem u potpunosti
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 13:52   #29
bolilo me tako da su mi se nožni prsti frkali(tako sam ja to sebi predočila) al nemože me boliti koliko ja mogu urlati! gristi jastuk i dahtati.
prvi put drip,drugi put nisam ništa stigla dobiti i osjetila sam momački trudove i na ctgu dok me ispitivala podatke doslovce sam pomislila:kako sam mogla zaboraviti ovu bol? ma koja me budala nagovori da ponovo sve prođem???)
a sad MM i ja pregovaramo o još jednom..
a NOKLICE možeš li predočiti sama sebi kako na rupu veličine limuna izlazi lubenica? što se sve mora dogoditi u tom procesu? vizualiziraj si i daj prestani cendrati i banalizirati vaginalni porod.
i jedna moja poznata koja ima početak Ch.(točnije kroničnu nervozu crijeva) ići će na carski da joj bude lakše,upravo zbog bolesti. eto da znaš da nisi jedina.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 13:53   #30
Ja sam se baš jutros pokušala malo prisjetit inteziteta bolova i ne mogu, da me ubijete ne mogu.
Bolilo je, ali ni blizu onoliko koliko pričaju da boli.
Kad se Frane rodio, dok sam još ležala na stolu u rađaoni rekla sam mužu: Ja bih ovo mogla opet!
I evo idemo opet u 12.mjesec

Doduše jako je važno napomenuti i da sam ja rodila bez dripa, svojim prirodnim trudovima, a kažu da su prirodni trudovi mnogo podnošljiviji od dripa, pa možda i zato
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 14:01   #31
Meni nisu rezali misice a bio je hitan carski.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 14:06   #32
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
ok, ali tema je koliko porod boli. ne dan poslije ili mjesec ili godina.porod,čin i tih par sati iza..
porod boli ovisi o najvažnijem faktoru, individualnoj toleranciji na bol.. jer nismo sve isto tolerantne na bol, neke mogu podnjeti jaču bol a neka ne.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 14:10   #33
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Meni nisu rezali misice a bio je hitan carski.
Me too

To je valjda ocito i od-do doktora koji radi carski, ne znam pretpostavljam.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 14:33   #34
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
Me too

To je valjda ocito i od-do doktora koji radi carski, ne znam pretpostavljam.
naravno.......on odlučuje.
A vis a vis prirodnog poroda i boli.. ma boli to ko sam vrag i samo se sjetim lole koja 14 dana nije mogla sjesti od posljedica - epiziotomije.
Ali, kada se sjetim sebe - drip je nešto pre pre strašno.... pa kada krene na leđima bubrezi odpadaju a naprijed se utroba raspada ....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 14:43   #35
ja sam sebi u glavi prije poroda zabrijala bolesno enormne ubitačne bolove... pa na kraju mi ni oni trudovi pod dripom nisu bili strašni...fakat sam bila uvjerena da od tog dripa nemoš disat. al dobro to je bilo samo sat vremena zadnjih...svejedno se zgražam pri pomisli da neke žene stave na drip i onda da takve trudove trpe po 12 sati ili 24 sata

ja sam izdržala 10ak sati prirodnih trudova, i kad su već bili u stadiju da razmaka uopće nije bilo... svejedno su mi bili nekako podnošljivi i vjerujem da bih izdržala još 10ak sati takvih trudova jer bi mi vjerojatno trebalo još 10 sati da se otvorim dokraja prirodno.

uglavnom...stvar je percepcije. očekujte najgore i strahujte i paničarite svih 9 mjeseci ovako ko ja pa će vam biti super na porodu

a onih zadnjih sat vremena jakih drip trudova... rekoh-nisu tako gadni koliko sam ja mislila da jesu jer sam imala vremena za predahnuti i snage da usred truda opisujem trud i da budem pri punoj svijesti...ali svejedno... duže od sat-dva da ih trpim...a ne bih hvala...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 14:45   #36
aha...a što se tiče epiziotomije... ma ta epiziotomija najviše jebe na psihičkoj bazi.
meni su končići ispali čim sam doma došla... znači... šesti dan od poroda.

i to je zbilja veeeeliko olakšanje.

i još kad sam namazala to fino uljem gospine trave.... bilo mi je....

jest da sam još par dana "šepala" i sa strahom kakala... al ne toliko od boli koliko mi je u glavi bio strah da mi nešto dolje ne pukne, neka ranica or something...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 15:06   #37
Ja kad sam rodila rekla sam da bih tako mpogla roditi još desetoro

Kad sam ostala trudna u glavi sam imala film da boli,al da od boli još ni jedna nije umrla,a da dijete mora van jer da ni jednoj još nije ostalo

Otvorenu 4 prsta me doktorica ostavila u bolnici jer sam imala trudove,a nisam ih osjetila

Drugi dan probušili mi vodenjak, ništa ja ne osjećam,a otvorena 5 prsta.
Prikopčali me na drip u 10:30,a rodila u 14:40. Boli,al nije neizdrživo. Ne znam kakvi su prirodni trudovi jer ih nisam osjetila iako sam ih imala,al nije taj drip tako strašan. MM je bio sa mnom i upozoravao me kad dolazi trud,a kad prestaje.

Cure, nema straha....boli,al znaš zašto boli i što je nagrada za bol!!!
Btw. moja mama je imala bubrežne kamence (nedavno ih operirala) i napada ne zna se broj. Svaki put je rekla da je porod goli kurac nasprem tih napada i bolova.
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 15:43   #38
meni je prva asocijacija na najgore menga bolove koje mozes zamisliti, a nemas tabletu ( tko ima bolne menge zna o cemu pricam, a ko nema taj je na... )
nije bilo tako strasno da bi rekla "nikad vise"
pravo kaze DOA, hemeroidi su gori
Athina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 15:46   #39
Quote:
Athina kaže: Pogledaj post
meni je prva asocijacija na najgore menga bolove koje mozes zamisliti, a nemas tabletu ( tko ima bolne menge zna o cemu pricam, a ko nema taj je na... )
nije bilo tako strasno da bi rekla "nikad vise"
pravo kaze DOA, hemeroidi su gori
ja mislim da su hemeroidi gori zato jer je porod ipak nekako bol koja nam je "urođena" ... zapravo je prirodna pa smo spremni na nju.

a hemeroidi su već lagana... patologija...da se tako izrazim...

i jednostavno bol od hemeroida nije prilagođena ljudskom organizmu pa da ga ebeš.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 15:57   #40
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
Bogami ni ja danima nisam mogla sjest od rezanja, joj koliko puta sam u sebi proklela sta nisam trazila carski. Carski je bio raj naspram vaginalog. Svaki dan sam si morala vise puta dnevno punit kadu i stavljat sol u vodu da mi olaksa bolove, to mi je jedino pomoglo da dodjem sebi, sa carskim sam prva dva dana bila malo oprezna sa savovima i bilo mi tesko hodat no nakon sta su ih makli nakon 5 dana kao da nista nije bilo, blazeno.
i meni je tako bilo. Ja odista mislim da je Carski manje tegoban od vaginalnog ali isto mislim da je vaginalan prirodan i normalan porod i da nisam imala patologiju trudnoće izabrala bih njega.
Drip je najgora vrsta poroda tako da rijetko tko tu može napisati nešto lijepo.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.